Op St. 's Day uitgedost naar hurling Ook overtuigd? - Meld u vandaag nog aan bh "exel Energie! TEXELSE S COURANT De week van... Henk Hilstra Opruimdag De vos Stap even binnen, bel met 0222 - 314 939 of mail naar info@texelenergie.nl en uw overstap is zo geregeld. Voor meer informatie kunt u kijken op www.texelenergie.nl Weblog Geslaagd Wat ik zeggen wou Z I V fs. 32 Duurzame energie van uw eigen bedrijf Overstappen naar TexelEnergie werkt als volgt: Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Angela Gieles een week lang een weblog bij. De oud-Texelse verblijft voor haar studie aan de Kunstacademie in Tilburg een tijdje in de Ierse hoofdstad Dublin. Over een gevangenis uit 1796, 't kleine café aan de haven, de TX94, hur ling en Saint Patrick's Day. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Donderdag) Een jaar geleden werd ik door mijn Kunstacademie in Tilburg gevraagd of ik niet een half jaar in het buitenland wilde studeren. Ze vertelden dat de Dublin Institute of Technology (DIT) de ideale plek was waar ik mijn talent in een sneltrein vaart verder kon ontwikkelen. Mijn portfolio moest worden opge stuurd om gekeurd te worden door de toelatingscommissie. Maanden gingen voorbij tot er een brief van de DIT op de deurmat lag: ik was aan genomen om een semester bij hun te mogen studeren. Ze waren erg tevreden over de inhoud van mijn portfolio. Zonder zelf maar iets te weten van het land of de stad besloot ik de uitdaging aan te gaan. Ik ver trouwde mijn school er blind op dat zij wel konden inschatten dat ik mijn hoofd daar boven water kon hou den. (Vrijdag) Gister heb ik mijn ouders van het vliegveld gehaald. Ze zijn een week endje op bezoek om te kijken waar ik me hier zoal mee bezig houd. Zo heb ik weer de kans om een week end de toerist uit te hangen. In de zeven weken dat ik hier nu woon, weet ik al aardig de weg te vinden in de stad. Dat maakt mij automatisch de privé guide van mijn ouders. De eerste locatie die op het programma staat is de Kilmainham Jail. Een gevangenis die stamt uit 1796. Vele bekende leren hebben hier opgeslo ten gezeten en is dan ook een herin nering aan turbulente tijden uit de VRIJDAG 19 MAART 2010 Angela Gieles verblijft voor haar studie in de Ierse hoofdstad Dublin. 18de tot de 20e eeuw. Zelf heb ik al eens een bezoek gebracht aan de gevangenis en het is een indrukwek kende locatie om te zijn. (Zaterdag) Lang stil staan bij de gebeurte nissen daar konden we niet, want we moesten vroeg aan tafel om daarna naar een echt Iers bandje te gaan kijken. En ik kan een ding met zekerheid zeggen: in het Iers klinkt 't Kleine café aan de haven ook best leuk. We zaten helemaal vooraan, dus ik was blijkbaar de aangespro ken persoon voor de zanger om een praatje mee te maken. Hij kwam er al snel achter dat ik Art studeerde in Dublin en na afloop kreeg ik zijn kaartje. Wat bleek, hij was zelf naast violist/zanger ook nog schilder. Ik mocht nog een nummer aanvragen, dat werd natuurlijk een nummer van de Dubliners! De avond van mijn vader kon hierdoor niet meer stuk! Vandaag gaan we ook een kijkje nemen in de haven van Dublin. Vol gens een vriend van mijn vader ligt hier de oude TX94 van de familie Boersen. De laatste keer dat hij gesignaleerd werd, was echter 30 jaar terug, dus of we hem tegen zul len komen, is nog maar de vraag. (Maandag) Vandaag op school samen met mijn goede vriendin Christina uit Denemarken kaartjes gekocht voor de plaatselijke finale hurling. Dit keer Kilmurry-lbrickane tegen St. Galls in Crake Park. Hurling is een sport die voornamelijk gespeeld wordt in Ier land (niet te verwarren met de sport curling) Het is een ingewikkelde sport, vind ik. Het lijkt een combina tie van rugby, hockey en voetbal. Dus ik denk dat ik eerst de regels een klein beetje moet leren voor ik naar de wedstrijd ga. De wed strijd is op St. Patrick's Day, dus we moeten er uitgedost naartoe. Gister heb ik samen met Christina een wanstaltig groen kostuum gekocht: Panty's met het geluksklavertjevier van Ierland, boa's, schmink en nog een lelijke hoge hoed. Dat moet helemaal goed komen. Nu het stu deren nog, want uitstel betekent ook hier geen afstel. (Dinsdag) De leraren pushen je echt tot je limiet. Geen tijd om uit je neus te eten. Als je vanaf de laatste les geen progressie hebt gemaakt, kun je wel een preek verwachten. Gelukkig lig ik op schema. De eerste les werd er wel duidelijk gezegd: 'Ik zie dat je nog op ijs staat met al een klein scheurtje erin, ik zou je graag er door zien zakken.' Dan is de toon gelijk goed gezet. De leraren verwachten veel van me. (Donderdag) Net wakker geworden van de groene gekte. Nog nooit zo veel mensen helemaal uit hun dak zien gaan. Gis teren vroeg uit de veren om ons aan te kleden en wat (groene) verf op ons gezicht te smeren om vervolgens richting het centrum te gaan. Van tien tot drie was er een parade, dus we dachten wel op tijd te zijn als we om elf uur in de stad zouden arrive ren. Helaas dachten duizenden mensen daar hetzelfde over, heel Dublin was op de been. De mensen massa was gigantisch en een carna valsoptocht in Nederland is er niets bij. Na afsloop van de optocht zijn we naar Crake park gegaan voor een finalewedstrijd hurling en Iers Foot ball. Hurling maakte wel indruk, een heel snelle sport, maar wel met erg veel geweld. Over de football wed strijd was ik wat minder enthousiast, het is een soort van voetbal en het heeft iets weg van rugby Uitsla pen was er niet bij, want ik heb van daag een bespreking met de leraar over mijn ontwikkeling hier. De lera ren nemen geen blad voor hun mond en het geeft me een soort gezonde spanning, je moet dus heel alert zijn om te kunnen reageren. Nog dertien weken school te gaan in Dublin, tus sendoor één keer naar Texel om het nieuwe spruitje van mijn zus en zwa ger te zien. Ik hoop dat ik het ticket goed gepland heb met de uitreken datum van mijn zus. Het zou jammer zijn als ik te vroeg ben. Na mijn uit stapje naar Dublin moet ik nog een half jaar stage lopen en een half jaar afstuderen. Wat ik daarna ga doen, is nog de vraag. Ik hoop op een mooi reclamebureau te recht te komen, waar ik zowel grafisch en illustratief aan de gang kan. Henk Hilstra is de volgende blog- ger in de serie De week van... Hij is als informateur betrokken bij de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders. Maarten Jeroen den Boer en Henk van der Meiden, beiden als registeraccountant verbonden aan B&B Van der Vis en Den Boer Accountants Adviseurs, heb ben aan de Nyenrode Business Universiteit met goed gevolg de opleiding Credit Rating Advisor afgerond. Een CRAd begeleidt klanten bij het optimaliseren van het (bank)fi nancieringsproces. Niet alleen Opgeruimd staat Texels gaat aan de slag tijdens de landelijke opschoondag, ook op het strand worden zaterdag 20 maart de handen uit de mouwen gestoken. Vrijwilligers verzamelen zich om 10.00 uur bij de strandopgang aan de Badweg en verzamelen van 10.00 tot 12.00 uur zwerfvuil tussen paal 19 en 21. Na afloop is er patat voor de kinderen en koffie of thee voor de volwasse nen. De actie wordt gecoördi neerd door de dorpscommissie van De Koog, in samenwerking met Gerard Zoetelief en de Lubertischool. Vrijwilligers die willen meewer ken aan het opruimen van zwerf vuil in het centrum van Den Burg, kunnen zich om 10.00 uur op de Groeneplaats aansluiten bij Opgeruimd staat Texel. De gemeente zorgt voor vuilnis zakken, grijpers en handschoe nen en voert het afval gratis af. Edelman Gaston Phoebus (1331- 1391), graaf van het bosrijke graaf schap Foix aan de voet van de Pyreneeën, was niet alleen leger aanvoerder, maar ook hartstochte lijk jager en de grootste jachtdes- kundige van zijn tijd. Van zijn hand is het schitterend geïllustreerde standaardwerk Boek van de Jacht, waarin - en dit wilde ik de Texe laars van nu beslist niet onthouden - het volgende zeer informatieve stukje staat over de vos. Want wie weet wat de toekomst ons op dit gebied zal brengen, en goed voor bereid telt voor twee: 'De grote rover in bos en veld, de vos, blijft op regenachtige dagen diep in zijn burcht en slaapt, of zoekt naar vlooien in zijn pels. Schijnt de zon, dan kan men hem met zijn familie bij de ingangen van zijn hol zien zitten. Bij het geringste gevaar laat het vrouwtje haar hese schreeuw horen - het alarmsignaal voor haar kroost dat in de omge ving aan het rondbuitelen is - en in een oogwenk is het hele gezel schapje verdwenen, 's Nachts doorzoekt Meester Reintje aller eerst zijn territorium naar voedsel en kent daarbij geen pardon voor jonge haasjes en veldmuizen, noch voor konijntjes in hun holen die hij met zijn poten en zijn snuit open- woelt. Wordt de honger hem te erg, dan komt hij steeds dichter bij de dorpen, waar hij zich urenlang in een greppel kan schuilhouden, voordat hij een stiekeme aanval doet op een kippenren of een konij nenhok. Daar volgt dan een slach ting die doorgaat tot de ochtend schemering. Tot zijn eigen ongeluk laat de vos op zijn paadjes een doordringende geur achter waar honden dadelijk woedend van wor den, waarna ze hem opjagen tot aan zijn onderaardse vesting. Daar begint dan ten slotte de genadelo ze belegering, want maar zeer zel den vergeven de boeren de vos zijn nachtelijke misdaden.' Bouwe Kuipers, Den Burg. f Texel Energie „-3 MtÜfiPf *4?- "V -*f Kiest u voor TexelEnergie dan: doet u zaken met een kleinschalige energieleverancier op uw eigen eiland heeft u al uw energiezaken overzichtelijk op één factuur bespaart u op uw energiekosten stimuleert u de Texelse economie en werkgelegenheid investeert u in uw eigen bedrijf spaart u het milieu U meldt zich aan bij TexelEnergie. Op ons kantoor, via de telefoon of via internet. TexelEnergie verzorgt kosteloos alles rondom de overstap van uw oude leverancier naar TexelEnergie. U heeft er zelf geen omkijken naar. TexelEnergie verzorgt maandelijks het incasseren van het voorschot van uw rekening. Dit voorschot is inclusief alle kosten (levering, transport, vastrecht, energiebelasting en btw). U betaalt geen abonnements-, inschrijf- of andere ondoorzichtige kosten. Uw oude leverancier stopt met incasseren en stuurt u binnen twee maanden een eindafrekening. De eindstanden van uw oude leverancier komen altijd overeen met de beginstanden bij TexelEnergie. De netwerkbeheerder in uw regio blijft de meterstanden opnemen of vraagt u om opgave daarvan. TexelEnergie verwerkt die meterstanden in een duidelijke jaarafrekening. Ook als u een vast contract heeft voor energie bij een ander energiebedrijf kunt u zich aanmelden voor TexelEnergie. Wij kunnen u helpen bij het opzeggen van eventuele bestaande contracten. Ons kantoor is van maandag t/m vrijdag geopend van 10.00 tot 12.00 uur. Telefonisch maandag t/m donderdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur. TexelEnergie, Emmalaan 66a, Den Burg (linkervleugel van het VVV kantoor).

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8