W y Sterk toneelspel redt saai sprookje 1500 reünisten op eeuwfeest Jozefschool Eis: maximale werkstraf voor dodelijk ongeval Elf mille bij kerkenveiling Botsing na keren op weg Verhuisd Verhuisd TEXELSE 3 COURANT PdniLS van Boven Eünor Norün G-team kansloos tegen Waterloo Feest Jozefschool Jubileumboek Familieberichten Souwtje Kikkert - Lap Wij zijn getrouwd! Theo Witte per 27-3 Rein en Sina de Graaf DINSDAG 23 MAART 2010 Keizer Sil van Dijk en keizerin Janneke Daalder worden bijgestaan door minister Margrethe Blom. (Foto Joop Rommets) maar de Oosterenders hadden gekozen voor een lange, om niet te zeggen langdradige, versie. In hun beste voorstellingen kunnen ze zowel kinderen als volwassenen boeien, maar in dit geval hadden de ouderen een lange zit. Dat er ook door de kinderen weinig gela chen werd, geeft te denken. Wél aardig was de vondst om ze in het tweede bedrijf bij de voorstelling te betrekken door ze de rol van 'het volk' te geven. Een heraut gaf instructies door middel van bord jes, waarop teksten als 'hahaha' en 'ssttt' stonden, terwijl de kinderen Tweemaal heeft een uitstekend gevulde zaal van dorpshuis De Bij enkorf zaterdag genoten van een voorstelling van Toneelgroep Oos terend. Dat was niet te danken aan het stuk dat werd opgevoerd, De nieuwe kleren van de keizer, want dat was niet bepaald een keuze die van de vereniging verwacht mag worden. Het bekende sprookje - over een keizer die zich te kijk laat zetten door een kleermaker die beweert kleding te maken die alleen door eerlijke en voorname mensen kan worden gezien - kan in enkele zinnen worden verteld, ook werden aangespoord 'leve de keizer, leve de keizerin' te roepen. De acteurs deden eveneens aan klantenbinding door na afloop nog in kostuum de zaal in te komen om met de jeugdige toeschouwers te praten. De spelers viel toch weinig te ver wijten, want ze speelden met flair, enthousiasme, een sterke mimiek en een tekstkennis die weinig te wensen overliet. Prima spel lever den met name debutant Sil van Dijk (als de strenge, maar recht vaardige keizer), de ontevreden keizerin Janneke Daalder en Liset- te Daalder en Margrethe Blom als deftige hovelingen. Debutante Judith Vlaming speelde als het nieuwe kamermeisje erg naturel. Daar komt bij dat de kostuums - gemaakt door regisseur Ina Schra- ma - prachtig waren. Dat gold ook voor het decor, het keizerlijk paleis, waaraan vol toewijding door een hele ploeg was gewerkt. Gezien de kwaliteit die Toneelgroep Ooste rend in huis heeft, was het jammer dat niet voor een beter stuk was gekozen. En misschien verdient ook aanbeveling weer eens een voorstelling voor volwassenen te brengen. Zaterdag 27 maart zijn er nogmaals twee uitvoeringen. Deze beginnen om 15.30 en 19.30 uur. Kaartjes kosten €3,50 en zijn verkrijgbaar bij Ina Schrama (tel. 318695) en vanaf een half uur voor aanvang. Het G-team van Texel'94 heeft zaterdag op eigen terrein een kansloze nederlaag geleden. Tegen koploper Waterloo uit IJmuiden werd het 0-4 voor de gasten. Spelend op een groot veld (met de doelen even buiten het strafschop gebied) en met elf tegen elf kwam Texel'94 al snel op achterstand, toen de spits van Waterloo de bal schitterend langs de jarige keeper Peter Breuer kopte. Dezelfde spits scoorde later nogmaals, nadat hij meerdere tegenstanders voorbij was gesoleerd. Ook in de tweede helft hadden de Texelaars weinig in te brengen. Halverwege maakte Erik Jonker bij een corner onbedoeld hands, toen hij eigenlijk wilde koppen. Scheids rechter Henk de Ruyter kon echter niet anders dan voor een penalty fluiten. Deze werd koelbloedig langs de keeper geschoten. Even later werd het ook nog 0-4, toen de spits van Waterloo onhoudbaar raak schoot. Texel'94 kon zich troosten met de gedachte dat de tegenstander niet eerder dit seizoen met zo'n klein verschil had gewonnen. Zaterdag spelen de Texelaars in Amsterdam- Duivendrecht tegen CTO'70. Help diabetes te stoppen en daarmee andere ziekten voorkomen. Inmiddels hebben zich ruim 1500 leerlingen aangemeld voor de reünie van Jozefschool die zaterdag 24 april wordt gehou den. Onder hen oud-leerlingen uit Zwitserland, België, Amerika, Canada, Duitsland en Spanje Een team vrijwilligers is al ruim een jaar bezig om van de reünie een groot feest te maken. Het doel was alle leerlingen die ooit de Jozef school hebben bezocht op te spo ren en te benaderen. Omdat dit ruim 3000 personen zijn, gaf dat zeker in het begin hoofdbrekens. Naarmate er meer namen bekend werden, die ook zelf hun oud-klas- genoten gingen benaderen, kon den de lijsten nagenoeg compleet worden gemaakt. De afgelopen week kon de 1500ste reünist wor den ingeschreven. Gezien dit grote aantal is besloten de dag in drieën te knippen. De eerste groep heeft 's ochtends een reünie op de Jozefschool en 's middags een eigen programma met hun klas. Bij de andere groep is het andersom: die start met een eigen programma en wordt 's mid dags op school verwacht. De jong ste reünisten, vanaf het jaar 2000, worden 's avonds verwacht voor hun eigen feest in de hal van de school. Tijdens de reünie worden klassen- foto's gemaakt en is gelegenheid de school te bezichtigen, waar een tentoonstelling is over de 100-jari- ge geschiedenis. Centraal staat uiteraard het elkaar ontmoeten en het ophalen van de herinneringen. Ook kan het jubileumboek worden afgehaald. Degenen die er geen genoeg van kunnen krijgen, kun nen 's avonds verder feesten in de Jelleboog. Reünisten die nog niet hebben betaald, wordt dringend verzocht hun bijdrage zo spoedig mogelijk over te maken via reke- ningnr. 1495.39.223 tnv Jozef school Texel met vermelding van naam en jaar klas 6 (groep 8). Vrijdag 16 april wordt van 16.00 tot 17.30 uur een receptie voor gehou den voor genodigden. Aangezien niet alle adressen van bestuurders en leden van de medezeggen schapsraad konden worden ach terhaald, worden zij van harte uit genodigd zich aan te melden. Dit kan via tel. 312319 of e-mail: direc tie@jozefschooltexel.nl. In het kader van het 100-jarig jubileum volgen de leerlingen van de Jozefschool tussen 16 en 29 april een aangepast pro gramma. De feestweek wordt vrijdag 16 april om 11.00 uur geopend. Maandag 19 april gaan de kinderen aan de slag met de geschiedenis van Texel, wat op woensdag wordt afgesloten met een speciale histo rische dag met een programma in de school, een feestmiddag gepland met een open podium, presentaties en een historische maaltijd. Het jubileum wordt don derdag 29 april feestelijk afgeslo ten. Zondag 25 april wordt vanaf 11.00 Diabetes heeft een domino een hartaanval, dementie er diabetes bestrijden. Weet w. type 2 kunt voorkomen. Kinderspelletje op het schoolplein: hakmes, lepel, schaar... De kerkenveiling in het Eierland- sche Huis heeft zaterdagavond €11.000,- opgeleverd voor de Waddenkerk en de rooms-katho- lieke kerk in De Cocksdorp. Er werden driehonderd kavels geveild die op één na allemaal wer den verkocht. Met name bonnen van bedrijven in de Noordkop deden het goed. De bonnen wer den min of meer blanco geveild, waardoor het voor de kopers een verrassing was waar ze op boden. Er was eveneens veel belangstel ling voor aangeboden diensten. Er werd zo'n driehonderd euro gebo den voor twee optredens van het Durper koor dat momenteel bezig is liedjes over het 175-jarig bestaan van de polder op CD te zetten. Een hoge opbrengst was er voor het boek 't Lant van Texsel van J. van der Vlis (verkocht voor €250,-), taarten en koeken deden het goed en er verwisselde levende have als een kooi parkieten, drie soggies en kalfjes van eigenaar. Goederen als elektra en meubilair brachten niet veel op. Er zaten gemiddeld tussen de 150 en 200 mensen in de zaal van wie zo'n honderd zich als koper hadden laten registreren. Volgens Piet Bolier, één van de veilingmeesters, had de veiling een beetje last van andere festiviteiten die tegelijker tijd werden gehouden, maar was het resultaat in orde. 'We hadden zelf een opbrengst van €7500,- verwacht, dus dan mogen we met €11.000,- zeker niet mopperen.' Paul Kikkert, Gerrit Koorn en Nico Roeper waren de andere veiling meesters. De opbrengst wordt gelijkelijk over de kerken verdeeld. Bolier: 'Als je ziet hoe zo'n avond voor twee kerken gestalte krijgt, dan weet je dat de oecumene in het dorp goed is geworteld.' De man die op 2 september 2008 het ongeluk veroorzaakte dat leidde tot de dood van de 49- jarige Texelse Louise van Beek hoven, hangt de maximale werk straf van 240 uur, een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een rijontzegging van twee jaar boven het hoofd. Dat hoorde de 26-jarige matroos uit Julianadorp tegen zich eisen voor de militaire rechtbank in Arn hem. Het openbaar ministerie achtte het bewezen dat de man vlak voor het ongeluk op de N9 bij Burgervlotbrug harder had gereden dan de maximaal toegestane 80 kilometer per uur en dat zijn ach terbanden te weinig profiel had den. Het natte wegdek deed de rest: door aquaplaning belandde hij op de verkeerde weghelft, slipte en schoof zijwaarts over de weg tegen twee tegenliggers aan. Hij botste onder meer tegen de Texelse verloskundige, die op dat moment van haar vaders verjaar dag kwam. Het slachtoffer werd met zeer ernstig hersenletsel opge nomen in het ziekenhuis in Alk maar. Zij lag daar wekenlang in een zwaar coma. Op 5 december 2008 werd besloten de behandeling te staken. De Texelse liet een man en twee jonge kinderen achter. De Arnhemse rechter las een emotio nele slachtofferverklaring van de weduwnaar voor. 'Louise was een Bij een ongeval op Nieuwlander- weg ter hoogte van de Pypersdijk zijn maandagmiddag twee auto total-loss geraakt. De bestuurders, een 50-jarige man uit Den Burg en een 41-jarige vrouw uit Zutphen, kwamen met de schrik vrij. Het ongeval ontstond toen de bestuur der uit Zutphen wilde keren op de Nieuwlanderweg en niet uitkeek. De man uit Den Burg probeerde haar nog te ontwijken, maar kon een botsing niet meer vermijden. C Foto Texelphoto) De geschiedenis van de Jozef school, de bewaarschool en kleu terschool Maris Stella komen uit gebreid aan bod in het jubileumboek dat speciaal voor het 100-jubileum is samengesteld. De ontwikkeling van het onderwijs, bijzondere gebeurtenissen en vele herkenbare anekdotes van oud-leerlingen wor den hierin verlucht met vele foto's. Een eerste exemplaar van het boek wordt tijdens de feestelijkheden overhandigd aan de oudst levende leerlingen van de school. uur een eucharistieviering gehou den in de kerk van Joannes de Doper aan de Molenstraat. Aan sluitend krijgen belangstellenden gelegenheid de school te bezichti gen en de tentoonstelling te bezoe ken. vrolijke, behulpzame duizendpoot. We waren een hecht gezin en woonden heerlijk op Texel. Louise is veel te vroeg van ons heen gegaan.' De 26-jarige matroos, die zich door een zware hersenschudding niet veel meer van het ongeluk en de periode erna kan herinneren, rea geerde zichtbaar geëmotioneerd op die verklaring. Tegen de rech ters verklaarde hij dat hij zich niet kan voorstellen dat hij te hard heeft gereden of dat zijn banden niet meer goed waren. De APK van zijn auto zou de dag na het ongeluk zijn verlopen en hij had al een afspraak om die opnieuw te laten keuren. Na het ongeluk hebben de ouders van de matroos nog con tact met de nabestaanden gehad. Maar die stelden geen prijs op contact met hem zelf, zo vertelde de 26-jarige aan de rechters. De advocaat van de man uit Julia nadorp pleitte voor vrijspraak. Vol gens hem heeft het openbaar ministerie een contra-expertise onmogelijk gemaakt door de auto plus banden na het ongeluk te ver nietigen. 'Bovendien kan aquapla ning zich ook met nieuwe banden voordoen', zo pleitte hij. De verde diging twijfelt ook aan de getuigen verklaringen over de snelheid waarmee de matroos reed. De rechtbank doet over twee weken uitspraak. Verdrietig om haar heengaan, maar dankbaar dat zij zolang in ons midden mocht zijn is thuis overleden onze lieve zorgzame moeder, schoon moeder en oma in de leeftijd van 90 jaar. Henk en Corrie Petra en Paul Annick, Koen Carla en Jaap Folmer, Ivo Arie en Marianne Kevin Diana en Marino Texel, 21 maart 2010 Beatrixlaan 37d, 1791 GA Den Burg Moeder is thuis, waar eenieder welkom is om afscheid van haar te nemen op woensdag 24 en donderdag 25 maart van 19.00 tot 20.30 uur. Een korte herdenking wordt gehouden op vrij dag 26 maart om 11.15 uur in de Doopsgezinde kerk, Kogerstraat 18 te Den Burg, waarna de crematieplechtigheid plaatsvindt om 14.30 uur in "Crematorium Schagerkogge", Haringhuizer- weg 3 te Schagen. Vertrek veerboot om 13.00 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de ontvangkamer van het crematorium. Toch nog plotseling is overleden onze lieve tante Souw Gerdy en Walter Suus Laura Piet Abe Marja en Jan Wij wensen de kinderen en kleinkinderen sterkte. 20 maart 2010 Nelson, Nieuw Zeeland van Genteweg 4a t,st. Marcus") 1794 HK naar Botterstraat 17 1794 AC Oosterend tel. 318350 Lexet glas in lood en tiffany naar Peperstraat 35 1794 AJ Oosterend

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3