Extra Texels tintje aan nieuwe bioscoopfilm texbagssca.nl Amerika als kaal, gevaarlijk niemandsland TEXELSE 2 COURANT Zomerkampen in de natuur Melk: abstract met veel kleur Tangosalon Vogelexcursie Zwitsers koor in kerk De Koog Gemini met Pasen Cor Kievits in De Wandeling Kunstatelier tH lil JÉ Kennismaking met de islam TESÜ Nieuw boek Somers en Leenhouts Uitladder Film VRIJDAG 26 MAART 2010 De maandelijkse tangosalon van Texel Tango wordt zondag 28 maart verzorgd door Thomas van der Ploeg en Diana Juanita, die reeds tweemaal eerder te gast waren op het eiland. Van 16.00 tot 17.00 uur geven zij les, aansluitend kan tot 21.00 uur worden gedanst op de muziek van DJ El Ruido. De tangosalon vindt plaats in het Kunsthuys aan de Warmoesstraat, deelna me kost €15,- voor de workshop en €5,- voor alleen de salon. Het meenemen van een danspartner is niet vereist. Voor meer infor matie: www.texeltango.nl. De Vogelwerkgroep Texel houdt zaterdag 27 maart een vogel wandeling vanaf paal 33. Onder leiding van Vincent Stork wordt een wandeling gemaakt langs de Robbenjager en rond de tuintjes van de vroegere vuurto renwachters, waar de kans op een ontmoeting met verschil lende soorten trekvogels groot is. Daarnaast zit de plas achter de Robbenjager vaak vol met diverse soorten eenden. De wandeling begint om 9.00 uur, het verdient aanbeveling om zelf een verrekijker en/of telescoop mee te brengen. In de hervormde kerk van De Koog wordt dinsdag 6 april een concert gegeven door het jeugd koor Gaiserwald (in de buurt van Sankt Gallen). Het koor is op rondreis en arriveert 's middags in de haven van Oudeschild. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden en worden er Zwitserse lekker nijen geserveerd in De Schuil hut. Terwijl opgenomen en spoedei sende patiënten alle zorg krij gen die ze nodig hebben, draait het Gemini Ziekenhuis maandag 5 april, tweede paasdag, een zondagsdienst. Die dag is het niet mogelijk langs te komen voor een röntgenfoto, een bezoek aan een van de poliklinie ken of bloedafname. Ook de bloed- afnameposten in de regio zijn niet geopend en de laboratoriummede werkers bezoeken geen patiënten thuis. Vrijdag 2 april (Goede Vrijdag) geldt als een normale werkdag en zijn alle afdelingen gewoon geopend. In het televisieprogramma De Wan deling van de KRO loopt presenta tor Hella van der Wijst met Oor Kievits over Texel, op zoek naar plaatsen die herinneren aan het begin van de Russenoorlog. Kie vits was één van de Texelaars die op de dag van de opstand werden opgepakt om bij de Mok te worden gefusilleerd. Onderweg sprong hij van de wagen, waardoor hij de oorlog overleefde. Deze aflevering van De Wandeling wordt uitgezonden op vrijdag 26 maart vanaf 17.05 uur en zondag 28 maart vanaf 9.10 uur herhaald, beide keren via Nederland 2. Susana Mulas gaat op 14 april van start met een nieuwe serie lessen in haar kunstatelier voor kinderen. Tot en met 30 juni kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar hun creativiteit ontdekken met verschillende mate rialen. De lessen worden gegeven op de woensdagmiddag, in een lokaal van de Jozefschool in Den Burg. Er wordt gewerkt in een vaste groep van maximaal acht kinderen. Voor aanmeldingen en inlichtingen, tel. 322512 of e-mail susana.mulas@planet.nl. Meer informatie is te vinden op www. susanamulas.nl. - Ecomare en de stichting Veld studie Hei- en Boeicop houden van 18 juli tot en met 14 augus tus drie zomerkampen voor jon geren. De zomerkampen vinden plaats op Texel, in Zeeland en bij Hei- en Boeicop. Er wordt uitgebreid gebruik gemaakt van de mogelijk heden die de natuur in de omge ving van het kamp bieden. Texel heeft strand, zee, wad, zeehonden, zeevogels, vissen. Zeeland heeft naast zoet en zout water ook bos sen, weides en heel veel dieren om te ontdekken. Hei- en Boeicop ligt in een gebied met sloten, moeras sen, rietvelden en uiterwaarden. De vijfdaagse zomerkampen zijn voor kinderen van 8 t/m 11 jaar en voor jongeren van 12 t/m 15 jaar. Deelname kost tussen €190,- en €215,-. Voor meer informatie: tel. 317741 ofwww.natuurkampen.nl. Een eerste avond over kennis maken met de islam, verzorgd door theoloog Kees Dekkers, werd met zoveel belangstelling ontvangen dat in overleg met de organiserende SWOT besloten is een drietal vervolgbijeenkom- sten te houden. De eerste van deze serie van drie bijeenkomsten over 'nadere ken nismaking met de islam' vindt plaats op woensdag 14 april. Op deze avond wordt een introductie over de koran gegeven en wordt naar overeenkomsten gezocht tus sen bijbel en koran. Er worden teksten gelezen en uitleg gegeven over de koran in het dagelijks leven. Thema's en data van vervolgavon- den worden in overleg met de deelnemers vastgesteld. De avon den worden gehouden in de Buur- eton aan de Beatrixlaan in Den Burg en beginnen om 20.00 uur. Deelname is gratis. Voor inlichtingen en aanmeldingen: tel. 312696 of e-mail swot@texel. oom. De opstand van de Georgiërs in de laatste maanden van de Tweede Wereldoorlog is het decor voor de film De Vliege nierster van Kazbek. Op 8 april gaat de film, die zich vooral op Texel afspeelt, in première. Hoofdrolspeelster Madelief Blanken (20) heeft een bijzon dere band met het eiland. Madelief is goed bekend op Texel, haar vader Jeroen Blanken groeide hier op en haar grootouders, Fridt en Mary Blanken uit Den Burg, wonen er nog altijd. Madelief is niet onbekend op televisie en in het theater, maar dat haar eerste hoofdrol in een speelfilm op Texel is gefilmd, is wel extra bijzonder. 'Het was heel leuk om op Texel te filmen omdat het dicht bij me ligt. We komen vaak op het eiland, dus ik kende alle plekken waar we gin gen filmen al. Zo kon ik me goed inleven in de rol van Texels meis je.' In De Vliegenierster van Kazbek speelt Madelief de rol van Marie, een meisje met een levendige fan tasie. De eilandgemeenschap werkt benauwend voor haar en ze wil haar eigen keuzes maken. De oorlog en de streng gelovige eilan ders maken dat Marie een toe vlucht zoekt in een droomwereld. Als een regiment Georgiërs op het eiland gestationeerd wordt, bloeit ze op door ondermeer hun films en muziek. Madelief kende de geschiedenis van de opstand van de Georgiers en bracht eerder al een bezoek aan de Georgische begraafplaats. 'Ik vind het mooi dat we deze verge ten geschiedenis nieuw leven in kunnen blazen.' 'Mijn ervaring is dat het doek gaandeweg een eigen leven gaat leiden en ik terughoudend dien te zijn met mijn inbreng. De har monie die ontstaat, moet gekoes terd worden, de oorspronkelijke aanleiding of het idee losgelaten. Dan krijgt het werk de gelegen heid zichzelf te schrijven, mits ik de brenger blijf van verf naar doek.' Dat zegt Evert de Boer, wiens werk de komende weken in Galerie Melk in Den Hoorn te zien is. Hij schil dert bloemzeeën, landschappen en seizoenen, maar dan wel abstract en met veel kleur. Soms zijn het vlakjes, harmonieus naast elkaar gezet, dan weer wervelende kleuren en veel kleine details. 'Evert de Boer maakt spannende schilde rijen. En als je er naar kijkt, zie je dat het klopt', promoten galerie houders Herman Hagenouw en Marie Louise Wiesman. De tentoonstelling is te zien van vrijdag 26 maart (vandaag) tot en met woensdag 5 mei en wordt zon dag om 15.30 uur officieel geopend. Melk is van donderdag tot en met zondag van 14.00 tot 17.00 uur geopend en verder op afspraak. Amerika als een kaal en gevaarlijk niemandsland, waar steden en snelwegen door een oorlog zijn ver gaan tot dodelijke vallen. Dat is het beeld in het drama The Book of Eli, dat vanaf vandaag (vrijdag) in Cine ma Texel is te zien. Hoofdpersoon is Eli (een rol van Denzei Washington), die gewapend met zijn jachtgeweer, zwaard en instinct door het land zwerft. Als hij in het vervallen Cali- fornië arriveert, komt hij in aanva ring met de zelfverklaarde dictator Carnegie (Gary Oldman), die zijn mannen opdracht geeft Eli te over meesteren. Onverwachte hulp krijgt hij van Carnegie's stiefdochter Solara (Mila Kunis), die hem vertelt over de wrede plannen om het gebied te veroveren. De Nederlandse kinderfilm lep!, van de makers van de Daltons, Kikker dril en Lepel, gaat over Viegeltje, een wezentje dat op een meisje lijkt maar vleugels heeft in plaats van armen. Vogelkijker Warre vindt haar onder een struik en neemt haar mee naar huis. Warre en zijn vrouw Tine besluiten Viegeltje te houden en haar op te voeden als een gewoon meisje. Maar Viegeltje is geen gewoon meisje en ze vliegt weg, samen met de andere vogels op weg naar het zuiden, lep! is geba seerd op het veel bekroonde boek van Joke van Leeuwen, dat in zeven landen verscheen en werd geëerd met de Woutertje Pieterseprijs, de Gouden Uil en het Zilveren. Van de makers van Shrek, Mada gascar en Kung Fu Panda is Hoe tem je een draak, een avontuurlijke komedie vol stoere Vikingen en wil de draken, naar het boek van Cres- sida Cowell. Hoofdpersoon is een jonge Viking van het eiland Berk, waar drakengevechten aan de orde van de dag zijn. Tijdens een inwij dingsritueel moet hij bewijzen een waardig opvolger van zijn vader, het stamhoofd, te kunnen zijn. Maar als hij een gewonde draak tegenkomt en daar vriendschap mee sluit, zet dat zijn wereld op z'n kop. Vandaag en morgen vertoont Cine ma Texel try-outvoorstellingen van Remember me, een romantisch drama dat op 1 april pas landelijk in première gaat. Hoofdpersoon is Tyler Roth (Robert Pattinson), die de zelfmoord van zijn broer maar niet kan verwerken en een puinhoop van zijn leven maakt. Wanneer hij tijdens een avond stappen bij een vechtpartij betrokken raakt, wordt hij opgepakt door een hardhandige politieagent. Om wraak te nemen, legt hij het aan met Ally, de aantrek kelijke dochter van de agent, wier moeder op brute wijze is ver moord. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 26 maart: 10.00 uur. In De Schakel aan de Bin- nenburg in Den Burg wordt van 10.00 tot 17.00 uur een markt met tweede hands kleding gehouden. De opbrengst is voor Moldavië. 17.00 uur. In het televisieprogramma De Wandeling, dat vanaf 17.05 uur wordt uitgezonden via Nederland 2, vertelt Cor Kievits over zijn belevenis sen tijdens de Russenoorlog. 18.00 uur. Rotisserie 't Kerckeplein in Oosterend verzorgt vanaf 18.00 uur een culinaire avond, met een menu en een lezing van Annette van Rui tenburg. Entree €59,-. 19.00 uur. In verband met het 65-jarig jubileum begint vanavond een Scout- it-out voor jeugdleden van Scouting Texel. 20.00 uur. Professor Kees de Jager geeft een lezing in De Slinger (bij Ecomare). Aanvang 20.00 uur. Entree €5,- (incl. koffie/thee). Cinema Texel vertoont De Prinses en de Kikker (13.30), Het regent gehakt ballen (13.45), IEP! (16.00, de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.15), The Book of Eli (18.45), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (19.00 en 21.45) en de try-outvoorstelling Remember me (21.15). Zaterdag 27 maart: 9.00 uur. Om 9.00 uur begint bij paal 33 een vogelexcursie over de noord- kop. 9.30 uur. Vrijwilligers helpen Staats bosbeheer van 9.30 tot 13.00 uur de Slufter schoon te maken voor het broedseizoen. Voor materiaal wordt gezorgd. Verzamelen bij de Slufter- trap. 9.30 uur. De werkgroep Kwadijkervlot uit Purmerend bouwt vandaag een tuinwal aan de Schansweg. Aanvang 9.30 uur. 10.00 uur. In De Schakel aan de Bin- nenburg in Den Burg wordt van 10.00 tot 17.00 uur een markt met tweede hands kleding gehouden. De opbrengst is voor Moldavië. 14.00 uur. Bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg begint om 14.00 uur de workshop 'maak je eigen hangertje van spek steen' O.l.v. kunstenares Door Dog ger. Aanmelden via www.artex-texel. nl. 14.00 uur. In boekhandel Het Open Boek in Den Burg signeren Karin Somers en Jolet Leenhouts van 14.00 tot 15.00 uur hun nieuwe boek. 15.30 uur. Toneelgroep Oosterend speelt in De Bijenkorf het sprookje 'De kleren van de keizer'. Aanvang 15.30 en 19.30 uur. Entree €3,50. Reserveren: tel. 318695. 19.00 uur. In dorpshuis De Hof wordt de jaarlijkse playbackshow van inwo ners van De Koog gehouden. 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 19.30 uur het clubkampioenschap van Model Racing Texel. 20.00 uur. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een luister- en meezingavond van het Smartlappenkoor. Cinema Texel vertoont De Prinses en de Kikker (13.30), Het regent gehakt ballen (13.45), IEP! (16.00, de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.15), de try-outvoor- stelling Remember me (18.45), de ondertitelde versie van Alice in Won derland (19.00 en 21.45) en The Book of Eli (21.15). Zondag 28 maart: 10.00 uur. De werkgroep Kwadijker vlot uit Purmerend werkt van 10.00 tot 14.00 uur in het insectenreservaat aan de Zandkuil. 12.00 uur. Om 12.00 uur vertrekt van het parkeerterrein aan de Vogelen zang een palmpaasoptocht door Den Burg. 12.00 uur. Bij theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 12.00 uur de kaart verkoop voor het driedaags huiska merfestival Broadway, dat komende Pinksteren wordt gehouden. 14.00 uur. In het Kunsthuys aan de Warmoesstraat 45 in Den Burg begint om 14.00 uur de workshop 'Partner dans'. 15.30 uur. In Galerie Melk in Den Hoorn wordt om 15.30 uur een expo sitie geopend van schilder Evert de Boer. 16.00 uur. In het Kunsthuys in Den Burg begint om 16.00 uur een work shop Argentijnse tango, gevolgd door een salon met een DJ. 20.30 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een con cert van the New Cool Collective. Entree €25,-. Cinema Texel vertoont De Prinses en de Kikker (13.30), Het regent gehakt ballen (13.45), IEP! (16.00, de Neder lands gesproken versie van Alice in Wonderland (16.15), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (20.00) en The Book of Eli (20.30). Maandag 29 maart: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. Cinema Texel vertoont de ondertitel de versie van Alice in Wonderland (20.00) en The Book of Eli (20.30). Dinsdag 30 maart: 18.00 uur. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 18.00 uur een paasmaal- tijd, gevolgd door een korte liturgie, ledereen is welkom. 19.15 uur. In het Kunsthuys in Den Burg begint om 19.15 uur een work shop djembé. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 een medi tatie 'voor ontspanning, balans, vitali teit, zelfreflectie en koersbepaling van binnenuit'. Tel. 06-29028573. Cinema Texel vertoont de ondertitel de versie van Alice in Wonderland (20.00) en The Book of Eli (20.30). TESO zet vandaag (vrijdag) nog tot 20.00 uur een extra boot in en ver zorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten zondag op Texel tussen 16.00 en 17.00 uur rekening houden met een wachttijd van een uur. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Na het succes van De mantel van Sinterklaas hebben Karin Somers en Jolet Leenhouts een tweede prentboek met muziek uitgebracht, Circus Mikado. Het boek vertelt het verhaal van Hector, de klusjesman van het cir cus, die er uiteindelijk in slaagt zelf op te treden. Het boek is geba seerd op een poppenkastvoorstel ling, die Somers eerder samen met Deva van der Plaats speelde. Op de bij het boek horende CD wordt het verhaal verteld door Somers, die daarbij wordt begeleid door de viool van Idwine Toepoel. De makers van het boek zijn zater dag 27 maart van 14.00 tot 15.00 uur aanwezig in Het Open Boek om hun boek te signeren.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2