k damesmode moerbeek TEXELSE 3 COURANT Gemeente gaat optreden tegen vervallen panden Bestuur STIFT breidt zich uit Britt yong sun Tygo Bauke MANNEQUIN Tf- MODEFLITSEN Wietplantage Filmvoorstelling voor senioren 80.000 euro voor vuurtoren Randstad Eilandcompetitie Provincie helpt bij Waddenfonds Familieberichten Parkstraat 4- Den Burg Wij zien u graag op donderdag 1 april! Wat ik zeggen wou Job Kikkert dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje sander branderhorst ji hye groenendaal dae yong jessica 2i maart 2010 3120 gram, 48 cm schilderend 73 1791 bc den burg tel. 0222 321332 graag even bellen voor bezoek Hoera, w(j z(j n zo bl(j! W(j hebben er een broertjeb(j, een vr/endye voor het leven. W(j gaanfygo een kusje geven. H(j fe geboren op I8 maart 2010 om 23.56 uur en weegt U5I0 gram. BauKjeLangius, John Ran, T(jmen en Tessa Roebar Sinjawi CADEAU GERRY WEBER KETTING* Het voorjaar is in aantocht... Wij nodigen u daarom graag uit voor onze Gerry Weber Modeflitsen op don derdag 1 april. Professionele mannequins tonen u de nieuwste Gerry Weber Collec tie en geven u tussen 10.00 en 17.00 uur stylingadviezen. Uw komst wordt beloond met een stijlvolle armband*. Boven dien maakt u kans op het winnen van een complete Gerry Weber outfit t.w.v. 250.- (de trekking vindt plaats in mei). Bij een besteding van 125 - of meer ontvangt u op deze dag een prachtige Gerry Weber ketting*, die samen met de armband een geraffi neerd geheel vormt. VRIJDAG 26 MAART 2010 De stolpboerderij in verval bij de rotonde Eierland. Onbewoond huis aan de Postweg. De vervallen stolp aan de Hoofdweg. Stolp bij Burst. De gemeente komt in actie tegen woningen, schuren en andere gebouwen die in zo bouwvallige staat verkeren dat ze schadelijk zijn voor het landschaps- en dorpsschoon. Al jaren geleden maakte de gemeen te een inventarisatie met foto's van panden die wegens gebrek aan onderhoud steeds verder achteruit gaan en in enkele gevallen zelfs in bouwvallen en ruïnes zijn veran derd. Wethouder Kikkert kon woensdag niet precies aangeven hoe deze vorm van handhaving in de praktijk zal worden uitgevoerd. Mogelijk wordt elk geval apart beke ken en aangepakt, rekening hou dend met de oorzaken van het ver val en de mogelijkheden, die niet in alle gevallen hetzelfde zijn. Het optreden heeft prioriteit gekre gen door het op te nemen in het Uitvoeringsprogramma Toezicht 2010 dat nu door b en w is vastge steld. Dat programma (deels bestaande uit maatregelen waar mee vorig jaar al is begonnen) is nodig omdat er veel meer zaken op Texel zijn die om handhaving vra gen, terwijl het daarvoor benodigde personeel ontoereikend is. De meest urgente zaken worden er daarom uitgepikt. Ook controle op de naleving van de regels uit de strandnota hoort daarbij en de con trole op de naleving van de regels voor brandveiligheid bij onderne mers en instellingen. Het college wil De Koog een beter aanzicht te geven door op te treden tegen smakeloze of overdadige reclame-uitingen. In samenspraak met ondernemers en dorpscom missie zal worden bekeken wat de mogelijkheden zijn. Tot de prioritei ten hoort verder een project dat moet voorzien in een betere gang van zaken bij het slopen van gebou wen en bouwwerken, vooral wat betreft de omgang met afvalstoffen zoals asbest. Komend najaar zal de gemeente de inwoners regelmatig informeren over de voortgang van de handhavingsprojecten, vooral met de bedoeling dat de betrokke nen zelf hun zaken in orde maken, zodat de gemeente niet hoeft op te treden. 'Naleving van regels houdt ons eiland aantrekkelijk voor inwo ner, ondernemer en toerist', aldus het college. Voor verdere informatie wordt verwezen naar de site www. texel.nl. Het bestuur van het toeristisch investeringsfonds (STIFT) groeit per direct van drie naar vijf leden. In de vergadering van april wor den Joke Geldorp en Hans van Heerwaarden als bestuurslid benoemd. Het bestuur van de STIFT, die jaar lijks €400.000,- te besteden krijgt voor de verbetering van het toeris tisch product, bestaat momenteel uit Hans Schippers uit Hoorn, Harry de Graaf uit De Koog en Jaap Hoogen- doorn uit Bilthoven. Zij vergaderen maandelijks, met uitzondering van juli en augustus, en ontvangen daar voor geen vergoeding. Sinds de oprichting van het fonds is het bestuur voortvarend van start gegaan met het opstellen van een aanvraagprocedure. Het fonds streeft transparantie na en voelt wei nig voor onnodige bureaucratie, maar stelt hoge eisen aan de financi ële onderbouwing van de aanvra gen. De cijfers moeten recent zijn en worden bevestigd door middel van offertes. Wordt een aanvraag toege kend, dan wordt ook achteraf een financiële verantwoording geëist. Voor de uitbreiding van het bestuur werd gezocht naar mensen met de nodige bestuurservaring en Texelse betrokkenheid. Gerbrand Poster (Texel 2010) omschreef de benoe ming van Geldorp gisteravond als een 'mijnenveld van eventueel toe komstige spanning'. 'Over enkele jaren wordt deze stichting getoetst door het nieuwe gemeentebestuur en is niet uitgesloten dat de huidige burgemeester in de clinch raakt met haar voorganger.' Maar burgemees ter Giskes zag geen reden voor deze defensieve houding. 'Bovendien: STIFT is een zelfstandige stichting waarbin de gemeente geen zeggen schap heeft over de benoemingen.' Helaas is mij ter ore gekomen dat ik in verband word gebracht met de wietplantage in de Gasthuis straat. Hier wil ik graag ontkrach tend op reageren. De wietplantage is opgericht in het huis van mijn ex-vriendin in de Gasthuisstraat. Zij is momenteel woonachtig op Sint Maarten, maar door de goede band die wij met elkaar hebben, heeft zij mij gevraagd of ik de huis sleutel en het huurcontract aan de huurders wilde overhandigen. Dat is het enige dat ik gedaan heb. Ik was niet op de hoogte van de praktijken van de huurders. Dave Krijnen, De Waal. In samenwerking met Cinema Texel verzorgt de Stichting Welzijn Oude ren Texel dinsdag 13 april een spe ciale vertoning voor senioren van De Vliegenierster van Kazbek. Deze Nederlands-Georgische film is gro tendeels op Texel opgenomen en geproduceerd door Ineke Smits. Schrijver is Arthur Japin, bekend van De overgave en De zwarte met het witte hart. De hoofdrol wordt gespeeld door Madelief Blanken, wier vader en opa en oma van Texel komen. De voorstelling begint om 14.30 uur. Entree €7,50, inclusief een hapje en een drankje. Kaartjes kunnen worden besteld en opge haald bij de SWOT, Beatrixlaan 43 in Den Burg. Tel. 312696 en e-mail swot@texel.com. De Stichting Texels Museum heeft €80.000,- gekregen voor de vuur toren. Het geld is gedoneerd door Leader (Europees subsidiepro gramma voor plattelandsontwik keling) en de provincie. Volgens Leader en de provincie draagt de openstelling van de vuur toren bij aan de aantrekkelijkheid van Texel voor toeristen en recrean ten. Leader draagt €52.5000,- bij, de provincie €27.500,-. Volgens direc teur Just van de Broek van het Texels Museum wordt het geld gebruikt om zowel gedane als nog komende investeringen in de vuurto ren te financieren. De stichting inves teerde vorig jaar €250.000,- in de vuurtoren, maar die kosten zijn inmiddels opgelopen omdat er extra aanpassingen nodig zijn. Programma dinsdag 30 maart: Veld A: 19.00 De Waal-SVC Texelcampings 19.45 Texelcampings-NBC SVC 20.30 Kapsalon Salique-Kooger NBC 21.15 Krim-Kapper Piet Kooger 22.00 Super-Vlinderwinkel Kapper Veld B: 19.00 Albert Heijn-Tevoko jeugd PFB 19.45 Interieurbouw-PFB Albert Heijn 20.30 Viswijven-Mantje Interieurbouw 21.15 Falcon-NIOZ 2 Mantje 22.00 Ecotiem-Rabobank Falcon Veld C: 19.00 Rab-Slik's werk Timmer 19.45 Timmer-Otto's Tweewielers Rab 20.30 Klif 23-Moorman/De Boer Otto's 21.15 Jozefsch.-Sportshop Moorman 22.00 De Rog-Bar Sportief Sportshop Wedstrijdleiding: Timmer's Bakkerij Evelien (tel. 310096). Uitslagen 23 maart: Texelse Autocentrale-NIOZ 1 1-2; Rand stad-Paal 28/De Krim 3-0; Vlinderwin- kel-Kobeko 3-0; Prinsen van Texel-Coc- ky's Kapsalon 0-3; Wessels Ontwerpti-Bouwcenter Rab 3-0; PFB- Mantje 0-3; NIOZ 2-lnterieurbouw Texel 1-2; Tevoko Jeugd-Ecotiem 3-0; Rabo- bank-Gea's Viswijven 1-2; Slik's werk ijzersterk-Falcon 1-2; Kapsalon Salique- Texelcampings 0-3; NBC Eelman Partners-Foto de Waal 0-3; Piet Kooger- De Krim 0-3; SVC-De Kapper 3-0. De provincie biedt hulp aan men sen die subsidieaanvragen willen indienen voor het Waddenfonds. Er zijn adviseurs beschikbaar die kunnen helpen bij het opstellen van een projectaanvraag. Belangstellen den kunnen daarvoor een pro jectomschrijving op een A4-tje indie nen bij Vera van Vuuren, programmamanager plattelandsont wikkeling en duurzame energie. Zij is bereikbaar via tel 072-5195774 of email wuuren@nhn.nl. Er kunnen van 22 maart tot 29 april bij de Dienst Landelijk Gebied in Leeuwar den aanvragen voor het Wadden fonds worden ingediend. Dat staat sinds dit jaar ook open voor bedrij ven. Meer over het fonds en aan vraagformulieren zijn te vinden op www.minvrom.nl. Bedroefd om het verlies, maar ook dankbaar dat een verder lijden hem bespaard is gebleven, delen wij u mede dat van ons is heengegaan onze lieve, zorgzame papa, opa en oud-opa weduwnaar van J.S.M. Kikkert-Kolk Texel, Julianadorp, 28 mei 1923 22 maart 2010 J. Smit-Kikkert L.J.M. Smit Paul en Betty Stijn, Jort, Luuk Tom en Diana Isabel Daan en Marloes Thijs A.A. Lansink-Kikkert W.T. Lansink Michelle en Marco Ilse, Lars Carolien en Leonardo Correspondentie: Karnemelksloot 22 - 2806 BG Gouda U kunt persoonlijk afscheid nemen van papa op donderdag en vrijdag tussen 9.00 en 20.00 uur en in het weekend tussen 13.00 en 15.00 uur in Uitvaartcentrum Den Helder, IJsselmeerstraat 63a. De uitvaartdienst wordt gehouden op maandag 29 maart om 13.00 uur in de aula van de Algemene Begraafplaats te Huisduinen. Na de dienst vindt de begrafenisplechtigheid plaats. Aansluitend bent u van harte welkom voor de condoleance in Nogal Wiedus eten drinken, Zeeweg 6, Huisduinen. Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steunbetuigingen na het overlijden van onze moeder, oma en oud-oma ADRIANA PETRONELLA NIEBOER-VAN DER SLIKKE Uit aller naam: Familie Nieboer Den Burg, maart 2010 Een wonder is het telkens weer het nieuwe leven zo gaaf en teer. Wij zijn dolblij u te kunnen aankondigen dat zondag 21 maart 2010 onze dochter en zusje Annie-Trijntje is geboren. Zij is 3220 gram en 49 cm Kim, Peter en Danny Stiggelbout Oude Dijkje 42 1796 ML De Koog 0222 327677 [eeuwig en goedheid] branderhorst Ttuyweg 3,I795 KA De Cocksdorp Voor een bezoekje graag even bellen, tel. 06 235 720 95. Wij hebben er een prachtig meisje bijl Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje 21 maart 2010 8.00 uur/ 2500 gram Hayder, Miyda en Sarkar Hoefslag 4, 1791 SC Den Burg UITNODIGING zolang de voorraad strekt 'Au (BIJ BESTEDING VANAF €125,-)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3