Texelaars succesvol bij NK karten Arbiter doet aangifte tegen zaalvoetballer Berg huishoudelijk plastic groeit per inzameling Sport TEXELSE 7 Duur verlies zaalvoetballers Herenteam Tevoko kampioen Klaverjassen blijft spannend Voetbaluitslagen Taxi 312000 begint met training VR JDAG 26 MAART 2010 Wouter Kuip (3), Rick Westerlaken (6) en Thijs van der Heuvel (90) samen in dezelfde bocht. Wouter Kuip, Rick Westerlaken en Thijs van der Heuvel hebben knap gepresteerd in de eerste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap karten, die zon dag in Berghem (bij Oss) werd gehouden. Kuip veroverde zelfs de derde plaats. Het Nederlands kampioenschap bestaat uit zeven wedstrijden. De Texelaars komen uit in de VT250- klasse, ook wel de koningsklasse genoemd. In de kwalificatierace reden de drie zich in de regen al direct naar een nette negende, tiende en elfde startpositie. Net voor de start van de eerste manche klaarde het weer op en brak de zon door, zodat de regenbanden plaats konden maken voor de profielloze slicks. Van der Heuvel werd al in de eerste bocht na de start slachtoffer van een flinke crash en vloog uit de baan. Kuip maakte een slag in de rondte, maar kon zonder schade zijn weg vervolgen en een inhaalrace begin nen. Westerlaken ging goed van start en zat direct knap voorin het veld. Er ontspon zich een span nende strijd. Zijn pirouette had Kuip goed wakker geschud, want hij haalde alles uit de kast om weer voorin te komen. Terwijl Westerla ken de strijd met een concurrent aanging, profiteerde Kuip door bei den in de binnenbocht te passeren. Dat leverde hem uiteindelijk een vierde plaats op. Westerlaken ein digde als zesde. In de tweede manche was er min der spektakel. Na de start wijzigde er maar weinig in de volgorde waarin de coureurs reden. De Texe laars verdedigden hun posities keurig. Met een gemiddelde snel heid van zo'n 85 kilometer per uur veroverde Kuip een uitstekende derde plaats. Rick Westerlaken reed zich naar een ook erg knappe zesde plaats. Van der Heuvel werd in zijn nieuwe BRM- kart dertiende. De volgende wedstrijd voor het nationaal kampioenschap wordt zondag 18 april in Veldhoven ver reden. Sandra Bremer en leden van GVO dingen met hun idee voor een supersportdag in Ooste rend mee in de wedstrijd Gaan we doen van de provincie. Men sen die het idee willen onder steunen, kunnen via de website www.gaanwedoen.tv een stem uitbrengen. Het Oosterender plan behelst een sportdag voor de groepen 3 tot en met 8, met een lunch en een demonstratie van bekende balkun- De zaalvoetballers van Texel'94 hebben voor het eerst sinds 11 december weer eens een wed strijd verloren. In Harenkarspel was koploper De Ruif vrijdag met 7-3 te sterk. Een domper, want door deze nederlaag lijken de Texelaars naast de derdeperi- odetitel te grijpen. Coach Martijn de Veij moest het stellen zonder Matthijs de Lugt en de al langer geblesseerde Tim Kedde en Chris de Vries. Wellicht gehinderd door de grote belangen begonnen beide teams voorzich tig. Gaandeweg kwam Texel'94 echter onder druk te staan en dat resulteerde halverwege de eerste helft in een achterstand, toen een schot uit de tweede lijn vlak voor het doel van richting werd veran derd. De Texelaars hadden het in deze fase moeilijk en kregen niet veel later, na een snel genomen corner, nog een doelpunt tegen. stenaars. Jongeren die deelnemen aan de wedstrijd maken kans op een prijs van €3000,- voor de uit voering van het idee. Op de website www.gaanwedoen. tv is een filmpje over het plan te vinden. Bezoekers van de site kun nen een stem uitbrengen en zich laten registreren als fan. Stemmen van fans tellen dubbel. De verkie zing loopt van 27 maart tot 4 april. Na goed doorzetten van Edgar Klippel bracht Leon Zijm de hoop echter weer terug. Vrijwel direct na de hervatting bracht de thuisclub de marge weer op twee. Een verdekt schot van grote afstand eindigde in de krui sing. De Texelaars gingen hierna op zoek naar de aansluiting, maar kregen de deksel op de neus toen De Ruif uit een counter succesvol bleek. Halverwege de tweede helft deed Texel'94 eindelijk iets terug, toen Joey van der Vis in kansrijke positie werd gevloerd en aanvoer der Marcel Ris de toegekende penalty onberispelijk benutte. In de fase erna lieten de gasten goed spel zien en creëerden ze mooie kansen. De paal en de keeper stonden Texels succes echter in de weg. Met nog zo'n acht minuten te gaan viel de definitieve beslissing (5-2), waarna Texel'94 keeper Bart Graaf verving door een veldspeler, in een ultieme poging het tij te In de krant van dinsdag zijn twee voetbaluitslagen weggevallen. Hierbij alsnog: Zondag 21 maart: Oosterend 2-Con Zelo 3 4-3 Oosterend DATCallantsoog DA1 3-2 Toerclub Taxi 312000 begint dins dag 30 maart bij TBO aan de Spin- baan met de zomertrainingen. Elke dinsdag en donderdag wordt vanaf 19.00 uur een rondje over Texel gemaakt. Er wordt rustig gereden, dus wie op een racefiets aan zijn conditie wil werken, kan meerijden. Het dragen van een valhelm is ver plicht. keren. Het mocht niet baten. Texel'94 scoorde in de slotfase nog één keer (doelpunt Joey van der Vis), De Ruif maakte er twee. Door deze nederlaag lijken de Texelaars naast de derdeperiodeti- tel te grijpen. Met nog twee wed strijden te gaan, is de achterstand op De Ruif drie punten, terwijl ook het doelsaldo een stuk minder is. Vanavond (vrijdag) speelt Texel'94 de laatste thuiswedstrijd van de competitie. Tegenstander is sub topper Scaqha'66 2, aanvang 19.20 uur. Een zaalvoetballer die vrijdag avond uit het veld werd gestuurd, heeft zijn frustratie afgereageerd door de scheidsrechter te beko gelen met een volle fles water. De arbiter staakte de wedstrijd, heeft het incident gerapporteerd aan de KNVB en aangifte gedaan bij de politie wegen belediging en mishandeling. Het incident voltrok zich in de eind fase van de zaalvoetbal match Mantje 2-Krim 1. 'Het was een wedstrijd waarin op het scherpst van de snede werd gespeeld, maar die wel sportief verliep', aldus de scheidsrechter. Met 5-4 op het scorebord in het voordeel van Mantje en nog maar weinig tijd te gaan, ging het mis. 'De betreffende speler beging een overtreding en hij deed gelijk zijn mond open. Ik gaf hem een gele kaart. Hij hield woorden met een speler van de andere partij en ik zei dat hij even rustig aan moest doen. Toen riep hij 'kankermongool' tegen me. Zoiets heeft nog nooit iemand tegen me gezegd. Een verschrik kelijk woord. Ik gaf hem de rode kaart en toen ging hij door het lint.' De speler liep naar de bank, pakte een bidon en wierp deze naar de scheidsrechter. Die voelde hoe hij in de rechterzij werd geraakt en de inhoud van de bidon over zich heen kreeg. 'Ik heb de wedstrijd onmiddellijk gestaakt en heb rap port opgemaakt. Ik had een flinke rode plek in mijn zij en ben ermee naar de dokter geweest. Ik heb er elke dag last van, het voelt als een gekneusde rib. Ik ben naar het politiebureau gegaan en heb aan gifte gedaan. Hij heeft niet eens zijn excuus aangeboden. Ik blijf wel zaalvoetbal fluiten, ik laat mijn plezier in de sport niet door zoiets verpesten.' Door in de Burgemeester De Koninghal van het tweede team te winnen, heeft het eerste herenteam van Tevoko woens dag het kampioenschap behaald. Het tweede team, dat in dezelfde klasse uitkomt, werd met 4-0 verslagen. Tevoko nestelde zich al in de eer ste ronde van de competitie op de eerste plaats en halverwege was de voorsprong al zo groot, dat van enige spanning geen sprake meer was. Tevoko was al vier ronden voor het einde zeker van het kam pioenschap. De wedstrijd tegen het tweede team werd daardoor niet echt spannend. Daarvoor was boven dien het klassenverschil te groot. Ondanks fel verweer van het reser veteam waren de setcijfers duide lijk in het voordeel van de koplo pers (25-16, 25-20, 25-18 en 25-23). Tevoko zal het komend seizoen met nagenoeg dezelfde selectie proberen zich te handhaven in de eerste klasse. Het herentam van Tevoko dat woensdag kampioen werd. Achterste rij: Theo van Maanen, Ben Kenter, Jitze Beintema, Erik Ie Roux en René Remmers. Voorste rij: Gerben van der Dijk, Marco Tuntelder, en Berry Koning. Walter Oskam ontbreekt op de foto. Met nog een volle en een halve ronde te gaan, zijn er nog drie kanshebbers voor de kampi oenstitel van Klaverjasclub Den Burg. Deze week waren John Vlaming en Eric Jan Geus de grote winnaars. Vlaming en Geus hebben eindelijk hun draai gevonden. Na de hoge score van vorige week kwamen ze deze week net tien punten tekort om de 8000 puntengrens te door breken. De eerste drie partijen ein digden ze rondom de 2000 en alleen in het laatste spel - dat ove rigens wel werd gewonnen - moes ten ze een stapje terug doen. Met 7990 punten stijgen ze een plaats in het klassement. Bas Tromp en Frans Stark hebben de achterstand waarmee ze de periode begonnen bijna ingelopen. Na een kalme opening eindigden ze op 7795 punten. Daarmee behaalden ze de periodetitel en hebben ze goede kans op het kampioenschap. Zij staan op een tweede plaats met een achterstand van minder dan 200 punten. Femmy Schuring en Frans Bos werden derde (6906). Een sterk begin en een sterk slot zorgden voor een mooie score. Winst in het algemeen klassement leverde dit echter niet op. Hans Westdorp en Jan Zaal werden vierde. Hun 6901 punten waren ruim voldoende om de leiding in het algemeen klasse ment weer over te nemen. Marja en Martien Bakelaar spelen een vrij onopvallend seizoen en wisten met een sterk laatste spel de vijfde plaats veilig te stellen. Zij behaal den 6872 punten, wat nog een plaatsje winst in het klassement opleverde. Het gemiddelde was met 6365 punten redelijk hoog; er werden 41 marsen gespeeld. De derde periode is met nog zes spelletjes te spelen nu al gewon nen door Bas Tromp en Frans Stark, die een voorsprong van bijna 4100 punten hebben. John Vla ming en Eric Jan Geus hebben de beste papieren voor de tweede plaats. Na hen komen de koppels Jan Zaal en Hans Westdorp en Erik Boogers en Rob Stapersma. Zaal en Westdorp heroverden de eerste plaats in het klassement, met een voorsprong van 191 punten op Tromp en Stark. Fenny en Rob Caspers staan derde en zijn met een achterstand van 1200 punten zeker nog niet kansloos. Geperste balen plastic wachten op afvoer naar het verwerkingsbedrijf in Vijfhuizen. (Foto Harry de Graaf) 6000 zakken plastic per inzame ling. Een enorme berg, die per keer dat de vuilniswagen een ronde over het eiland maakt, groeit. 'Super. We kunnen het wel van de daken schreeuwen zó tevreden als we zijn', zeggen Norbert Bakker en Piet Bolier van Gemeentewerken. Met een opbrengst van naar schatting 20 kilogram huishoudelijk plastic per jaar doet Texel het landelijk gezien uitstekend. Texel heeft reden om zich op de borst te kloppen. Heerhugowaard komt bijvoorbeeld niet hoger dan 7,5 kilogram per huishouden en in Alkmaar is de score slechts 6,5 kilo. Met dat verschil dat dit zoge heten 'breng-gemeenten' zijn, waar de bewoners hun zakken met plas tic naar centrale inzamelpunten moeten brengen. De keus om de zakken op Texel eens in de vier weken op te halen, blijkt na vier inzamelingen goed uit te pakken. Bakker: 'Het was even wennen voor de mensen om in het ritme te komen. Maar alles bij elkaar opge teld is dat proces soepel verlopen.' Bolier: 'Er zijn zelfs mensen die er een wedstrijdje van maken. Heb jij maar twee zakken?, is wat je op verjaardagen wel hoort.' De Texel se huishoudens leveren plastic aan waarvan de vervuilingsgraad betrekkelijk laag is. Wat er in hoort zijn bijvoorbeeld plastic flessen, verpakking van shampoo en was- middelflacons, lege tubes van tandpasta, crèmes en gel, zakken en bakjes van groente, fruit en salade en plastic tassen en boter- kuipjes. Toch zit er nog wel eens wat tus sen wat er niet in hoort, zoals bak jes van piepschuim van het vlees. Het stukje folie hoort wel tussen het plastic, het bakje moet bij het grijze afval. Mogelijk dat super markten het in de toekomst anders gaan verpakken. Wat er ook niet in hoort is speelgoed van plastic, kin derbadjes en andere gebruiksvoor werpen. De inzameling is bedoeld voor huishoudelijk verpakkingsma teriaal. Maar plastic tuinstoelen, die niet in de zak passen, mogen op de inzameldagen van plastic wel aan de weg gezet. Die zijn er makkelijk uit te sorteren en gaan in de shredder. Hier en daar zijn nog wat knelpun ten te overwinnen. Bolier: 'Mensen die klein behuisd zijn, kunnen soms de zakken niet kwijt. Voor hen is er de mogelijkheid om de zakken tus sentijds in te leveren bij Gemeente werken of bij Amsing in Oude- schild. Voor bewoners van seniorenwoningen zijn we bezig centrale verzamelpunten in te rich ten. Het weg waaien van zakken blijkt goed te voorkomen door ze aan een haakje op te hangen of door ze aan de groene ton te kno pen, die immers op dezelfde dag wordt opgehaald. Mensen doen er wel goed aan de zakken 's mor gens op tijd aan de weg te zetten. De vuilniswagen gaat 's morgens om 7.00 uur op pad en doordat het ophalen van de zakken sneller gaat dan van containers, komt de vuil niswagen vroeger op de dag langs. Dat betekent niet dat men de zak ken die bijvoorbeeld woensdag worden opgehaald, voor de zeker heid zondagavond al aan de weg moet zetten. Dat is een slordig gezicht, en brengt het risico met zich mee dat ze worden openge haald door katten of ongedierte.' Gemeentewerken vraagt Texelaars de zakken goed dicht te knopen, om te voorkomen dat de inhoud over straat gaat. Het is niet de bedoeling dat de zakken, die gratis bij de supermarkten kunnen wor den gehaald, voor gewoon afval worden gebruikt. Gemeentewerken gaat hier de komende tijd scherp op toezien. Het plastic wordt eens in de maand opgehaald, tot en met november op dezelfde dag als het groenafval. De data staan in het Texelse tele foonboekje of in de gemeentelijke Wie, Wat, Waargids. De hoge opbrengst, de manier van ophalen, de minimale investering en de aanwezigheid van afvalver werker Amsing waar het plastic wordt uitgezocht en geperst, zijn er mede debet aan dat de inzameling van plastic kostendekkend is. Via het Afvalfonds incasseert de gemeente namelijk €475,- per ton. Het mes snijdt aan twee kanten, want er hoeft minder grijs afval naar de verbrandingsoven in Alk maar te worden gebracht, wat ook een kostenbesparing oplevert. Wat gebeurt er eigenlijk met het samengeperste plastic? Het wordt verwerkt in Duitsland, waarna er allerlei producten van worden gemaakt. Denk maar straatmeubi- lair, producten voor in de tuin, maar ook tennisballen en fleece- truien. Om het wegwaaien van zakken met plastic te voorkomen, bedacht een bewoner van de Kikkertstraat in De Cocksdorp deze oplossing. (Foto Piet Bolier/gemeente Texel)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7