Cjroen 2,'wartsjexels in het harL, Kritiek op benoeming Joke Geldorp in STIFT 'Haar bestuurlijke kwaliteit is voor ons van grote waarde' anti® Ivdac,7i Garage Dros Fietser valt bij klim over dijk MULTILOGO ZONWERING Trouwen ook in strandpaviljoen Verwarde vrouw Texelaar overleeft aanslagen Moskou Binnenbrand in Hogerstraat Nieuw college presenteert zich aan gemeenteraad www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Super deBoer Vier bestuursleden en oud-bestuursleden van de Histori sche Vereniging Texel zijn vrijdagmiddag benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Giskes reikte de onderscheidingen uit aan Maatje Kikkert-Kuiper, Willem Kikkert, Klaas Uitgeest en Jacques Dijt. Meer over de lint jes elders in deze krant. (Foto Gerard Timmerman) Dat is de In hoeverre mag Texel een beroep doen op de bestuurlijke kwaliteiten van een oud-burge meester? De vraag is actueel nu Gerbrand Poster (Texel 2010) scherpe kritiek heeft geuit op het toetreden van Joke Geldorp tot het bestuur van de Stichting Toeristisch Investerings Fonds Texel (STIFTexel). Poster: 'Wij twijfelen niet aan de bestuurlijke kwaliteit van onze oud-burgemeester, maar zouden haar bestuursfunctie in STIFTexel dringend afraden.' Hans Schip pers, oud-gedepu teerde en voorzitter van STIFTexel: 'Wij zijn het geheel eens met de opmerking van Posters opmer kingen over de bestuurlijke kwaliteit van Joke Geldorp. hoofdreden dat we haar hebben gevraagd. Wat ook een rol heeft gespeeld, is dat we gehoor geven aan de wens van de gemeente raad dat zoveel mogelijk bestuurs leden van het eiland komen. Positieve bijkomstigheid is ook dat ze voorzitter is van de ILG Gebiedscommissie, een meer waarde die van belang is. Maar in tegenstelling tot Poster gaan wij er niet vanuit dat we in conflict raken met het gemeentebestuur. STIFTexel moet juist een impuls geven aan het toerisme en de kwaliteit daarvan. De raad heeft duidelijke criteria gesteld waaraan de projecten die wij steunen moeten voldoen (na te lezen op www.stiftexel.nl). Daar houden wij ons aan en dat maakt het onwaarschijnlijk dat we in de clinch komen. Eens per jaar leg gen we verantwoording af aan het gemeentebestuur. Er kan best eens wat te bespreken zijn. Dan is de voorzitter de aangewezen per soon om dat te bespreken en om de relatie met de gemeente in goede banen te leiden.' Naast Schippers bestaat het bestuur uit mr. drs. Jaap Hoogen- doorn uit Bilthoven, mr. Joke Gel dorp, Harry de Graaf en Hans van Heerwaarden. Poster gaf donderdag aan dat het 'een ongeschreven regel is dat een burgemeester aan het eind van de ambtsperiode de gemeen te verlaat'. Als van deze regel wordt afgeweken, is het volgens Poster noodzakelijk dat de betrok kene zich verre van alle gemeen telijke en politieke zaken houdt, om de zittende gemeentebestuur ders niet voor de voeten te lopen. Van de burgemeesters voor Gel dorp bleef alleen Engelvaart op Texel wonen. Andere vertrokken omdat ze elders een burgemees terschap aanvaardden of om pri- vé-redenenen. Maar voor zover bekend niet wegens de door Pos- ter aangehaalde 'ongeschreven regel'. Engelvaart hield zich na zijn pensionering op de achter grond, maar als 'bruggenbouwer' bemiddelde hij nog wel eens in conflicten. Schippers benadrukt dat STIFT een autonome organisatie is, die dus onafhankelijk van de gemeen teraad opereert, zelf bepaalt hoe de jaarlijkse bijdrage van de gemeente €400.000,- (uit de toe- ristenbelasting) wordt besteed en zelf over de samenstelling van het bestuur gaat. www.speedheat.nl Een 53-jarige Amsterdammer is donderdag rond de middag gewond geraakt toen hij met zijn fiets de dijk over wilde klimmen en ten val kwam. De man reed over het buitendijkse fietspad, toen hij ter hoogte van de Oostkaap de dijk over wilde. Toen hij dit probeerde, gleed hij uit en liep daarbij vermoe delijke een heup- of beenfractuur op. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. (Advertentie) (jncn ZmrL-Jfxels in hel hart. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): «E5 ST vi* f' Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12461 DINSDAG 30 MAART 2010 Hoge hakken bepaalden het modebeeld in de Weverstraat tijdens de eer ste Texelse sti lettorace. Vijftien status houders uit Somalië hebben een diploma gekregen voor hun inspannin gen te integre ren. Trouwen op het strand wordt mogelijk. Een meerderheid van de fracties schaart zich achter een motie van de WD en Texels Belang om strandpaviljoens op te nemen in het rijtje van trouw locaties. De wet schrijft voor dat alleen gehuwd kan worden in een 'huis van de gemeente'. Dit is al wat ver ruimd en zo mag het jawoord bij voorbeeld worden gegeven in een schapenboet. Trouwen in de open lucht is echter niet toegestaan, wat betekent dat niet op het strand mag worden getrouwd. Omdat de kust toch als een populaire trouwlocatie wordt gezien, kwamen VVD en TB met het voorstel om het dan maar in strandpaviljoens toe te staan. Maar dat staat haaks op criteria die de gemeenteraad in 2001 vaststelde, namelijk dat het huwelijk niet mag worden voltrokken in een commer ciële instelling. Donderdagavond adviseerde een meerderheid van de raadscommis sie Middelen voor strandpaviljoens een uitzondering op de regel te maken. Een bewoner van de Noordwester in Den Burg belde zaterdag om 0.20 uur de politie na het zien van een vrouw die op verdachte wijze door achtertuintjes liep. Het bleek te gaan om een 37-jarige vrouw uit Den Burg een bekende van de politie. Ze werd aangetroffen op een parkeerterrein in de buurt. Ze maakte volgens agenten een wat verwarde indruk en had vijf flesjes bier uit een schuur gepikt, voor eigen gebruik. Ze is 's nachts ver hoord en daarna met een proces verbaal naar huis gestuurd. De in Moskou wonende Emile Keyser heeft gisteren ternauwer nood de zelfmoordaanslagen in de metro van de Russische hoofdstad overleefd. Kort nadat de wereld werd opge schrikt door berichten over tiental len doden en gewonden, stuurde de oud-Texelaar zijn vader en moe der, Henk en Ria Keyser uit Den In een pand aan de Hogerstraat in Den Burg is maandag rond 19.30 uur brand ontdekt. Volgens een getuige stond er een staande sche merlamp in brand. De brandweer had het vuur snel onder controle. Foto Texelphoto.nl) Burg, een mailtje dat hij gezond en wel was, maar dat hij een half uur voor de aanslagen nog op één van de stations was waar de vrouwen zichzelf opbliezen. Hij beloofde zijn ouders later nog te bellen om meer te vertellen, maar dat was bij het afronden van dit artikel nog niet gebeurd. Keyser emigreerde in januari met zijn gezin naar Moskou, waar hij werkzaam is voor KLM. Hij maakt vrijwel dagelijks van de metro gebruik. De gemeenteraad komt van avond (dinsdag) om 20.00 uur bijeen voor een extra vergade ring. Deze staat geheel in het teken van de wisseling van de wacht. Met enig ceremonieel wordt afscheid genomen van wethou ders Nico Kikkert, Marian Merkel- bach en Peter Bakker, waarna hun opvolgers Eric Hercules, Edo Kooiman, Hennie Huisman en Frans Visman worden benoemd. Bovendien worden twee nieuwe raadsleden geïnstalleerd. Milena Hilstra (PvdA) en Astrid van de Wetering (D66) vervangen Hercu les en Visman, die tot het college toetreden. Henk Hilstra, die de formatie van het nieuwe college heeft geleid, reikt het coalitieakkoord uit en blikt terug op de besprekingen. Tot slot wordt de plaatsvervan gend voorzitter van de gemeente raad benoemd. De jury van de playbackshow in De Koog kreeg soms kip penvel van de kwalitatief hoogstaande optredens. Eierland maakt zich op voor een groots pol- derfeest, ter gelegenheid van het 175- jarig bestaan. VOOR 32 UUR. NIETS MEER EN NIETS MINDER GEMEENTE BEËDIGT LEERPLICHT AMBTENAAR

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1