iexbjvgqsca.nl Vier dagen Catsweekend in De Koog Kippenvel bij playbackshow in De Koog TEXELSE 2 COURANT Kinderen vieren Palmpasen LANGEVELD DE R00Y TESÜ Menwedstrijd Lezing Lok over migratie lepelaars Pubquiz in Mans Vogelexcursie Grote schoonmaak De Wandeling Rommelmarkt in Bethel Oud papier TEXELSE^COURANT •crjrxr Uitladder e V Opienie DINSDAG 30 MAART 2010 Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 30 maart: 18.00 uur. In de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg begint om 18.00 uur een paasmaal- tijd, gevolgd door een korte liturgie, ledereen is welkom. 19.15 uur. In het Kunsthuys in Den Burg begint om 19.15 uur een work shop djembé. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 8. Waal- derstraat, Marelstraat, Burger houtstraat, Jan Reystraat, Wil- helminalaan. In Oudeschild wordt dinsdag 6 april vanaf 13.30 uur door De Bruinvis oud papier opgehaald, leder wordt verzocht het tijdig gebundeld aan de straat te zet ten. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. Woe. Don. Vrij. Zat. Zon. Ma. 30 maart 10.06 31 maart 10.45 1 april 11.05 2 april 3 april 4 april 5 april 11.30 11.50 00.05 en 00.34 en 22.00 u. 22.45 u. 23.15 u. 23.45 u. 12.20 u. 12.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 30 maart volle maan, donderdag 1 april springtij. Dinsdag 6 april laatste kwartier, donder dag 8 april doodtij. Zondag 4 april zon op 7.59 uur, onder 20.25 uur. (jrun ZwarL-Jixtls in het hart. Uitgave van media bureau L_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 een medi tatie 'voor ontspanning, balans, vita liteit, zelfreflectie en koersbepaling van binnenuit'. Tel. 06-29028573. 20.00 uur. Tijdens een extra raads vergadering in het raadhuis wordt afscheid genomen van de oude wet houders en worden de nieuwe benoemd. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont de ondertitel de versie van Alice in Wonderland (20.00) en The Book of Eli (20.30). Woensdag 31 maart: 20.00 uur. In Cinema Texel begint om 20.00 uur de promotieavond van VW Texel. Met na de pauze een lezing van organisatiedeskundige Wassili Zafiris. 21.00 uur. In café Mans aan de Bin- nenburg in Den Burg begint om 21.00 uur een pupquiz. Deelname kost €2,50. Cinema Texel vertoont IEP! (13.30), Hoe tem je een draak (13.45) en The Book of Eli (20.30). Donderdag 1 april: 10.00 uur. Tijdens een feestelijke bij eenkomst in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt polder Eierland het predikaat 'koninklijk' toegekend. 10.00 uur. Tijdens de koffie-inloop- ochtend in dorpshuis De Hof in De Koog kunnen bezoekers vanaf 10.00 uur paaskuikens maken (zelf een washandje en een lint meenemen). 13.30 uur. Leerlingen van de Jan Drijverschool ruimen in en rond Den Hoorn zwerfvuil op. Wie wil helpen, is welkom. Start om 13.30 uur op het schoolplein. 19.30 uur. OSG-leerlingen voeren in de Burgemeester de Koninghal in Den Burg een zelf geschreven musi cal op. Entree €4,-; opbrengst voor Kika. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 20.00 uur naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer (bij twijfel: tel. 06- 45552708). Cinema Texel vertoont de ondertitel de versie van Alice in Wonderland (20.30) en een 'mystery movie' (20.00). Vrijdag 2 april: 17.00 uur. In het televisieprogramma 'De Wandeling', dat vanaf 17.05 uur wordt uitgezonden via Nederland 2, vertelt Cor Kievits over zijn beleve nissen tijdens de Russenoorlog. 18.00 uur. Wegens Goede Vrijdag is er in Den Burg geen koopavond. 21.00 uur. In café Sam Sam in De Koog begint om 21.00 uur een sing leparty, als aftrap van het Catsweek- end. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00, 16.30), de onderti telde versie van Alice in Wonderland (19.00, 21.45), de Prinses en de kik ker (13.45), IEP! (16.15), Book of Eli (18.45) en Lovely Bones (21.30). TESO zet vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel van uit Den Helder als vanaf Texel. Auto mobilisten moeten door de drukte soms een half uur wachten. Die kans bestaat vrijdag in Den Helder tussen 11.00 en 18.00 uur en maandag op Texel tussen 10.00 en 17.00 uur. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt maandag 5 april (twee de paasdag) een menwedstrijd in de omgeving van manege Aken- burg. De wedstrijd begint om 11.00 uur met een wegparcours. Daarna moeten deelnemers in de binnen- stichting ROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.com bak van de manege een hindernis- proef afleggen. Er doen zeventien aanspanningen mee, publiek heeft gratis toegang. Op uitnodiging van de Vogel werkgroep houdt Tamar Lok van het NIOZ dinsdag 30 maart (vandaag) in Stayokay aan de Haffelderweg een lezing over lepelaars en hun migratie. Lok is verbonden aan het kleur- ringonderzoek bij lepelaars, waarmee de migratie van de vogels kan worden gevolgd. Eén van de belangrijkste ontdekkin gen is dat lepelaars verspreid over een zeer groot gebied over winteren. De vraag is nu hoe deze afstand is ontstaan en of de verschillende overwinterings- gebieden leiden tot verschillen in overlevingskans. De lezing begint om 20.00 uur. In café Mans aan de Binnenburg in Den Burg wordt woensdag 31 maart voor de vierde keer een pubquiz gehouden. Deelnemen de teams kunnen zich bij de bar aanmelden. De quiz begint om 21.00 uur, deelname kost €2,50 per persoon. Vrijdag 2 april verzorgen DJ's Que-Sec en Muradi vanaf 22.00 uur een paasparty met R&B en clubhouse. De toegang is gra tis. Vogelwerkgroep Texel houdt maandag 5 april (tweede paasdag) een vogelexcursie door Waalenburg. De excursie staat onder leiding van Hans Witte en begint om 10.00 uur Vertrekpunt is boerde rij De Reiger aan de Wester- boersweg. Deelname is gratis, aanmelden niet nodig. Het ver dient aanbeveling zelf een ver rekijker of telescoop mee te brengen. Omdat eerste paasdag de eer ste mogelijkheid was die de succesvolle Tribute to the Catsband kon vinden om in De Koog op te treden, besloot orga nisator Paul van Dijk er direct een vierdaags evenement van te maken. Met als gevolg dat de badplaats komend weekend wordt overspoeld door zo'n 700 Cats-liefhebbers. Toen Van Dijk vorig jaar getipt werd over het succes van de Cats-tribu- teband, bracht hij een bezoek aan de fanclubdag en bezocht hij twee concerten. Tijdens contacten met manager Jaap Buijs werd kort daarna het idee van het Catsweek end geboren. Dat gaat vrijdag van start met een top-vijftig avond in Sam Sam, waar The Cats op vinyl te horen zullen zijn. De bar wordt voor de gelegenheid bediend door Arnold 'Kets' Kaercher, wiens eigen café Sjans onlangs door brand werd verwoest. 175 gelukkigen die een kaartje konden bemachtigen vertrekken zaterdag met de tot One Way Wind omgedoopte TX10 voor een tocht over de Waddenzee, waarbij de Belgische Piet Veerman (Charlie D. Medow) de mooiste hits van The Cats ten gehore zal brengen. Terug in De Koog houden de fans een echte Cats-kroegentocht. In Sam Sam, de Jutter, Het Proeflokaal, Het Biervat en Friends zal uitslui tend muziek van de Volendamse band te horen zijn. Ook Charlie D. Medow is hier weer van de partij. Zondag volgt het hoogtepunt van het weekend, met vanaf 20.00 uur een optreden van de Tribute to the Cats-band. Deze drie uur durende show wordt gehouden in De Toe komst, de toegang bedraagt €25,-, inclusief deelname aan het ontbijt waarmee het weekend maandag ochtend wordt afgesloten. Op ver toon van hun concertkaart zijn bezoekers vanaf 10.00 uur welkom in De Toekomst. Als afterparty wordt vanaf 12.00 uur in Sam Sam een Catsquiz gehouden. Meer informatie over het weekend is te vinden op www.catsweekend. nl. I nummer Mama Rien van Kooten en Senne Roeper ^1\M| maakten furore als de Blues Bro- MSI thers met het nummer Everybody 1*^5 en veroverden daarmee de eerste plaats bij de bovenbouw. J Met het gevoelige Bubble van Col- bie Caillet was Joyce Middelbos W de beste in de categorie voortge- zet onderwijs en Egle Boks, Hilly van Tatenhove en Monique den Braven wonnen bij de volwasse nen met een vertolking van Be my fï| Baby van de Ronettes. De win- w'JÉnaars gaan door naar de finale die '~>e Cocksdorp I I II De presentatie was in handen van Gerrit Verhoeven en Thera Tjep- kema, die haar debuut maakte. Diverse bewoners van De Koog staken de handen uit de mouwen voor het voorbereidende werk. Joyce Middelbos trad op als Colbie Caillet met het nummer 'Bubble'. (Foto Gerrit Verhoeven) De jury had soms kippenvel, zei jurylid Eddy Witte zaterdagavond tijdens de playbackshow in De Koog. Dat kwam door de kwali teit van de optredens. Een vol dorpshuis De Hof zag 26 optredens op niveau voorbij komen. Zowel de onderbouw en de boven- Het was me het weekend wel. Lente en grote schoonmaak. Op het gemeentehuis is het stof van de bouwaanvragen geveegd en de Slufter is ontdaan van touw, flessen, ouwe schoenen, kapotte pallets en nog veel meer troep. Het strand van De Koog heeft een schoonmaakbeurt gehad, de Mokbaai ligt er weer stralend bij en in het centrum van onze hoofd stad kan men niet meer 'van de grond eten', want er ligt niks meer. Ook signaleerde ik langs de dijk een eenzame wandelaar die aangestoken door het opruimvi- rus in zijn eentje bezig was allerlei zwerfvuil te verzamelen. Wat zijn we toch een schoon volkje hier op het eiland. Voor zolang als het duurt. Want we kunnen er wel wat van. Alleen al als het om plastic gaat. Zesduizend zakken per inza meling. 'Super', schreeuwen Nor- bert Bakker en Piet Bolier. 'Texel staat aan kop met naar schatting 20 kg huishoudelijk plastic per jaar tegen b.v. Alkmaar met maar 6,5 kg.' Als je het uit scheidings oogpunt bekijkt, is het misschien geweldig, maar stel nu dat we ook aan kop staan met het hoog ste verbruik? Zou het niet beter zijn minder plastic aan te schaf fen? 't Zal niet meevallen, bijna alles is verpakt en ik zie me nog niet met een bijvulemmertje shampoo uit de supermarkt komen. Maar we kunnen wel alvast paal en perk stellen aan de overvloed aan boodschappentas- jes die je in iedere winkel royaal uitgedeeld kunt krijgen. Zelfs bij de aankoop van een zakkammetje kreeg ik de vraag: 'Wilt u er een tasje bij?' Ik zou het kammetje niet eens meer terug kunnen vin den in die enorme ruimteI En we kunnen om onszelf schoon te pra ten toch niet zeggen dat we ai dat plastic maar aannemen om Naomi Tromp aan materiaal voor een nieuwe jurk te helpen. Pien Verberg bouw van de basisschool, het voortgezet onderwijs als de vol wassenen waren goed vertegen woordigd, waardoor het een geva rieerde show was. Die begon om 19.00 uur en was tegen 22.30 uur afgelopen, 's Middags hadden de kinderen al op het podium gestaan om te oefenen, waardoor ze 's avonds goed beslagen ten ijs kwa men. Miloes Boks, Lisotte Langedam en Britt Stam (onderbouw) wonnen als De in de krant van vrijdag aange kondigde uitzending van De Wan deling, met daarin een gesprek met Cor Kievits, vindt plaats op vrijdag 2 april. De Wandeling is vanaf 17.05 uur te zien op Nederland 2 en wordt en zondag vanaf 9.10 uur herhaald. Met kleurig versierde broodhaan tjes vierden ouders en kinderen in De Koog zondagochtend Palmpa sen. Voorafgegaan door de SOS Band liepen ze een rondje door het dorp, waarna er limonade en koffie in dorpshuis De Hof was. Ook in andere dorpen werd Palmpasen gevierd, om de intocht van Jezus in Jeruzalem te herdenken en het einde van de vastenperiode in te luiden. (Foto Jeroen van Hattum) In en rond buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt maandag 5 april (tweede paasdag) van 11.00 tot 14.00 uur een rommel markt gehouden. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van het pand.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2