De Koog: één punt uit twee duels Bluesmuzikanten jammen in De Kroonprins Texelse composities in Tusse de Banke TEXELSE 11 COURANT onds Strenge jury bij dressuurwedstrijd Seizoensrecord bowler Roeper Paasmusical in Maartenskerk Schietoefeningen Darttoernooi Groothuis wint Coutinhotrofee Geknipt DEKSELSE TEXELSE dressuurpaarden Geknipt DONDERDAG 8 APRIL 2010 SV De Koog heeft aan het dubbel programma in het paasweekend slechts één punt overgehouden. Nadat Succes zaterdag op Wierin- gen op 1 -1 was gehouden, moes ten de Kogers maandag op eigen veld hun meerdere erkennen in VZV uit't Veld (1-1). In Succes trof De Koog een tegen stander die om degradatie te ontlo pen koste wat kost de punten wilde halen. Er ontstond daardoor een pit tige wedstrijd, met veel overtredin gen en irritatie en weinig goed voet bal. Eén van de Wieringers beging in de eerste helft een zware overtre ding op Ben Siebinga, die volgens de Kogers met een rode kaart had moeten worden bestraft. De zwak leidende scheidsrechter gaf echter niet eens een gele kaart. Siebinga raakte bij dit incident geblesseerd, ging eerst nog door, maar moest zich halverwege de tweede helft laten vervangen. Met zijn laatste actie van de wedstrijd hielp Siebinga zijn ploeg echter aan een voor sprong. Hij gaf een prachtige voor zet op Robin Schoo, die koel afrond de. De Koog kreeg in deze periode genoeg kansen de bevrijdende tweede treffer te scoren, maar slaag de niet. Een kwartier voor het einde werd het onverwacht 1-1, uit een penalty die volgens de Kogers wel heel gemakkelijk was gegeven. Richard Verhoef was, na twee gele kaarten, toen al van het veld gestuurd. In de slotfase had De Koog het moeilijk, maar hield de uit blinkende keeper Eddy Witte zijn ploeg met een paar knappe reddin gen op de been. Met de bedoeling iets recht te zetten ging De Koog twee dagen later voortvarend van start tegen VZV. Dat resulteerde al na dertig seconden in een knap schot van Peter Koorn, die door de keeper maarternauwernood onscha delijk kon worden gemaakt. Het was echter VZV dat na een kwartier op voorsprong kwam, toen keeper Wit te met een knap schot kansloos werd gelaten. De Koog viel in het vervolg nog fanatieker aan en cre- eerde ook enkele fraaie kansen. Des te groter was de domper dat de bezoekers na een half uur uit een snelle counter op 0-2 kwamen. Gelukkig voor de thuisploeg scoor den ze nog voor rust tegen. Schutter was Yoni Houwing, die een scherp genomen vrije trap van Richard Ver hoef tot doelpunt promoveerde. Na de thee kreeg VZV niet meer dan één kans. Mark Schoo bracht red ding door de bal van de voeten van de spits te glijden, juist op het moment dat hij deze in het lege doel wilde schieten. Aan de andere kant waren de Kogers meer dan eens dicht bij de gelijkmaker. Zondag speelt De Koog in Sint Maarten tegen Sint Boys, dat één plaats lager staat. Voor degradatie hoeven de spelers van trainer Mario van der Hert niet bang meer te zijn. Maar wil len ze nog wat stijgen op de ranglijst, dan moet er worden gewonnen. De dressuurruiters die zondag deelnamen aan de dressuur wedstrijd bij manege Akenburg moesten van goeden huize komen om punten te scoren. De jury oordeelde streng. Priscilla Noorlander liet in de klasse L1/L2 zien dat zij met Wiaronette de oefeningen goed onder controle had en behaalde twee winstpunten (L2, 189 en 188) en werd twee keer eerste. Robin Bisschop eindigde met Zula Xequoia, een paard van Ellis van Egmond, tweemaal achter Noorlander en behaalde ook twee winstpunten (L1,181 en 187). In de klasse Z2 wisselden moeder en dochter Marloes en llona van der Vis elkaar af en behaalden beiden, met hun paarden Newton en Rozenburg's Part 2, een winstpunt (205 en 207). Bij de pony's in de klasse B was de eerste plaats in de eerste proef (met winstpunt) weggelegd voor Marloes Veen met Maggie (185). In de tweede proef was Louise Scha- gen met Ryvanna oppermachtig. Zij behaalde twee winstpunten (180 en 185). Bo Krause werd twee maal tweede met haar pony Shay- en en ook zij kreeg twee winstpun ten (183 en 182). Jane Zijlstra die Op de laatste avond van de bow lingcompetitie gooide Martien Roeper vorige week een game van 257. Dit was de hoogste game van het seizoen en tevens een baanrecord. Mede dankzij deze prestatie won Tegelzetbedrijf Huijsman met 4-1 van Het Toren restaurant. Met het puntentotaal van 741/2 werd dit team kampioen van de bowlingleague van bedrij- venteams. Kraanbedrijf Kager eindigde met 741/2 op de tweede plaats. Individu eel succes was er voor Piet Kager, die zich met een gemiddelde van 174,18 punten de meest constante speler van de competitie mag noe men. Trijn Stiggelbout was met een gemiddelde van 171,45 de beste dame. De nieuwe competitie begint in september weer. Meer informatie op de website www.bowlingvereni- ging-texel.nl. Voor een goedgevulde Maar tenskerk brachten kinderen van de nevendienst zondag de paas musical Kom, laten we Jezus bevrijden. In het stuk lieten de kinderen zich terugflitsen naar het verleden om daar het verhaal van de kruisiging en de opstanding van nabij mee te maken. Hoewel een serieus onder werp, werd het met humor gebracht. De kinderen, die een maand lang eenmaal per week hadden geoefend, speelden hun rol met verve. Een aantal van hen deed ook mee aan de playback- show die daags tevoren werd gehouden. De musical stond onder regie van Piëta Daalder en werd voorbereid samen met predikanten Fred van Onder het motto'I believe I'll dust my broom' wordt zaterdag 10 april in café De Kroonprins in Oosterend een jamsessie gehou den. Alle muzikanten die graag blues, folk of een combinatie van deze stijlen spelen, zijn welkom mee te doen. De jam wordt georganiseerd door Oosterender Cor Trap, de vroegere zanger en voorman van de blues band Black Cadillac. Hij had lange tijd niet gespeeld, maar kreeg vorig jaar de smaak weer te pakken, toen hij voor zijn vijftigste verjaardag optrad met muziekvrienden Rikus Kloosterhuis, Ewout Adriaans en Gijs Keijser. Voor het programma werd geput uit het repertoire van Black Cadillac. Omdat de songtek sten uit zijn klapper wat waren ver vaagd, was Trap gedwongen het internet op te gaan om ze weer compleet te krijgen. 'Erg leuk om te doen', vertelt hij enthousiast. Een belangrijke rol speelde ook dorpsgenoot en mondharmonica speler Hans List, die vroeger wel eens meespeelde met Black Cadillac en samen met Edwin Bak ker de naam van het genre hoog houdt in de band Sorgen Frei. 'Elke keer wanneer ik hem sprak, was het: wanneer gaan we eens samen spelen? Toen ontstond het idee om Twee weken lang is expositie ruimte Tusse de Banke in Den Burg de thuishaven van beeldend kunstenaar Roel Brakenhoff. Van donderdag 15 april tot en met woensdag 28 april toont hij er zijn gehele collectie Texelse schilde rijen, waaronder veel nieuw werk. De kunstenaar voelt zich thuis op het eiland en dat blijkt duidelijk uit zijn schilderijen. Hij laat, net als de voorgaande keren in Tusse de Banke de eenvoud, de rust en de verstilling voor zichzelf spreken. Met een inmiddels herkenbare stijl: hij heeft een grote drang om vlakken te ver delen en gebruikt daarbij een rafeli ge, doch messcherpe zwarte lijn. De eenvoud van Brakenhoff zit hem ook in zijn onderwerpen. Met slechts een hek, een schaap, een boet, de lucht en het weiland componeert hij zijn werken. Niets meer, maar zeker ook niets minder. Precies genoeg, zo lijkt het, om de kijker niets van zijn of haar eigen verbeelding weg te nemen. 'Veel bezoekers zien mijn werk als een dankbare verbinding tussen het eiland en hun eigen emoties. Een tastbare herinnering als het ware. En zo heb ik het bedoeld: op een een voudige manier de mensen iets De kofferbakmarkt op het terrein van Zwemparadijs Calluna was tweede paasdag een kwartier voor aanvangstijd al erg druk. (Foto Texellmages) met haar pony Jumper uitkomt in de klasse L1reed naar twee eer ste prijzen toe, waarvan één goed was voor een winstpunt (182). Bij de grotere pony's (cat. D/E) in dezelfde klasse werd Kim van der Werve eerste met Spirit. Ook zij verdiende een winstpunt (183). In de tweede proef reed Esmée Zoer met Ster naar de eerste plaats en ook zij behaalde een winstpunt (185). Lianne ter Steege werd met Dandy tweemaal tweede, maar kreeg wel twee winstpunten (181 en 183). Ook was er in deze klasse een winstpunt voor Lianne Weten kamp met haar pony Jeroentje. De volgende wedstrijd is het Texel- weekend op 23, 24 en 25 april. De spullen op de rommeltjesmarkt in en bij de Bethelkerk in Zuid-Eier- land konden het Paasweekeind rekenen op veel belangstelling. (Foto Texellmages) Uitslagen: Hotel Tatenhove-L'Avenir 2-3; Café De Blauwvinger-Sponsorloos 2-3; Hotel Zeerust-Appartement Land en Zeezicht 1 -4; Buzzbot 3.0-Sam Sam 4-1Loonbedrijf Plaatsman-Kraanverhuur Kager 2-3; Toren- restaurant-Tegelzetbedrijf Huijsman 1-4. Eindstand: 1 .Tegelzetbedrijf Huijsman; 2.Kraanverhuur Kager; 3.Hotel Tatenhove; 4.Loonbedrijf Plaatsman; 5.Sponsorloos; 6.L'Avenir; 7.Sam Sam; 8.Torenrestaurant; 9.Buzzbot 3.0; 10.Café De Blauwvinger; 11.Hotel Zeerust; 12.Appartementen Land- en Zee zicht. Helden en Caroline der Nederlan den. Medewerking werd verleend door Afke van der Vis, Ger de Jong en Marco Vlaming. Het geluid werd verzorgd door Kevin van Helden. De spelers waren Rosan van Hel den, Lotte Bakker, Babet Eldering, Anne Nina Koot, Nienke Timmer, Louise Kleinveld, Axel Lap, Laura Schulze, Jelle van Melis, Annouk Eldering, Ilse van der Vis, Quinty de Graaf, Tom Drijver, Judy Daalder en Noa Boon. Ook de Paasmarkt in het Eierlands Huis in de Cocksdorp trok volop publiek. (Foto Henk Leyen) een avond voor muzikanten te orga niseren. Mijn gedachte is dat als muzikanten een leuke avond heb ben, dit moet overslaan op het publiek.' De avond is verdeeld in sets van een half uur en duurt van 20.30 tot circa 0.45 uur. Vanaf 16.30 uur is er een speciaal programma voor de muzikanten, waarbij oude platen worden gedraaid, nummers worden geoefend, eventueel nog gelegen heidsbands worden geformeerd en gebakken vis wordt gegeten. Ook is er een soundcheck. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden via info@eetcafedekroonprins.nl. Zo'n twintig jaar geleden trad Cor Trap (rechts) met Black Cadillac op in de inmiddels allang gesloopte muzieknis in Den Burg. (Archief Texelse Courant) moois meegeven', vertelt Braken hoff. Inmiddels heeft hij in eigen beheer vier kunstboeken uitgegeven, waar- onderde nieuwste, Spaans benauwd Ook zijn Texelse boek Eiland zonder woorden, met Texelse schilderijen en bijpassende gedichten - 'of liever gezegd gedachten' - is te koop tij dens de expositie. Tusse de Banke is tijdens de tentoonstelling dagelijks geopend van 11.30 tot 16.30 uur. De kunstenaar is ook zelf aanwezig. Voor meer informatie: tel. 06- 20628159 en www.roelbrakenhoff. exto.nl. Voor Bit, onafhankelijk nieuwsblad voor de paardenliefhebber, maakte Wendy Scholten een zes pagina's groot artikel over de dressuurfok- kerij van Wim van der Linde uit De Cocksdorp. WINNEN: EEN JACK VAN NIEUW MERK SUBSCRIBE Een paddockparadijs voor jouw paard Jamie Jackson legt Middeltjes smeren En ook: het paardenalbum van Anky van Grunsven, getest coaching met paaiden, Jan Buitenhuis (72) gaat voor de endurancetop, veulens opvoeden, lus" -""sssuur volgens Francisco Bessa de Carvalho en_ Hotelblog thesunnysite.com, een website voor en over hotels heeft in de wekelijkse vergelijkende top tien maar liefst drie Texelse hotels staan. In de lijst worden beoorde lingen van de websites zoover en weekendjeweg vergeleken. Wat opvalt, is dat in het overzicht van weekendjeweg geen enkel Texels hotel wordt genoemd. In dat over zicht worden zes van de tien plaat sen ingenomen door een hotel van de Van der Valkketen. Hotel Top 10 Op marinekazerne Erfprins in Den Helder worden op 14, 15 en 16 april schietoefeningen gehouden. De eerste twee dagen wordt er van 9.00 uur tot 16.00 uur geoefend, op vrijdag 16 april van 9.00 uur tot 12.00 uur. De Texelse Dart Organisatie houdt zaterdag 10 april een koppeltoer- nooi in de Jelleboog. Het toernooi begint om 20.00 uur. Er wordt 701 gespeeld. Inschrijven kan tot en met vrijdag 9 april via bestuur@texeldarts.nl en tot een uur voor aanvang op de speelloca- tie. Jeugdlid Laurens Groothuis won op tweede paasdag de golfwed- strijd om de Coutinhotrofee. De strijd om de Coutinhotrofee is de traditionele opening van het Texelse golfseizoen. Groothuis won met 71 slagen, gevolgd door Bart Medema (73) en Cees Boks (74). In de tweede categorie won Antoi- ne Kersten met 36 stablefordpun- ten. Tweede, ook met 36 punten, werd Hélène van Wijhe, derde Maricus van der Wetering (35). Jan Peetoom won met 34 punten in de derde categorie, voor Erhard Schulze (33) en Ingrid Schippers (29). De longest drives kwamen op naam van Lot van Schelt en Tho mas Wassenaar, de neary's werden geslagen door Marijke de Beer en Jan Mevius. Samen werken aan de Texelse samenleving Hoefslag 42 1791 SC Den Burg Telefoon 315532 Roel Brakenhoff: 'Veel bezoekers zien mijn werk als een dankbare verbinding tussen het eiland en hun eigen emoties.' Maakt geld gelukkig? Een tijdlang koesteren wij ons bezit. Voor alle zekerheid. Maar er komt een moment waarop we er graag een goede bestemming voor wensen. www.texelfonds.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11