'4 i 'fe L e )MfV' Toekomst duikt in verleden The Cats 1EXBJVG&SDA.NL "V1 tl* VVS i"bv' www.texelsecourant.nl TEXELSE 2 COURANT I dr, jai, AJ I- L Keramisten houden open huis Kwakzalverskwalen in buurthuis Zuid-Eierland TESO Oudheidkamer houdt open dag Buurtbarbecue Het Noorden Melissa in Jelleboog Paasrit MAB Inloopochtend over uitvaart Nico Dros fc 2" v m t f fJ§ fJ Sponsors DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Uitladder W r\ L=rf r h Êh* 'l t. Opienie DONDERDAG 8 APRIL 2010 De Oudheidkamer en de achter gelegen kruidentuin aan de Ste nenplaats houden zaterdag 10 april van 11.00 tot 16.00 uur open dag. Te zien is de nieuwe tentoonstelling Bewaar me, ingericht met voorwerpen die Texelaars de afgelopen 55 jaar aan het museum schonken. De hele dag zijn medewerkers aanwezig om tekst en uitleg te geven. Om 12.00 uur begint een wandeling door Den Burg, in het voetspoor van Aagje Luijtsen. Inwoners van polder Het Noor den die zondag 2 mei willen deelnemen aan de buurtbarbe cue kunnen zich nog tot 15 april aanmelden bij de Grietjeshoeve aan de Schorrenweg. Deelname kost €15,- (kinderen tot en met 12 jaar €5,-). Voor meer informa tie: familie Kampstra (tel. 318295) en Jacques Wirtz (tel. 318872). In discotheek de Jelleboog in de Kantoorstraat in Den Burg speelt vrijdag 9 april de Texelse band Melissa and the Bitches. Het optreden wordt afgewisseld met muziek van DJ's Mare Maas en Jan van lersel van WET Radio. Het optreden begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. De MAB houdt zondag 11 april een oriëntatierit, uitgezet door Pieter en Marjan van der Vis. Inschrijven kan vanaf 13.30 uur bij de firma Schoenmaker op het Wezenland. Deelname kost €7,-. Ton van de Slikke en Leni Eveleens van uitvaartcentrum Aarde en Hemel vertellen maandag 12 april tijdens de inloopochtend van Pha ros in De Cocksdorp over overlij den en uitvaart. Hetzelfde doen zij tijdens de inloopochtend van dins dag 20 april in Den Hoorn. De inloopochtenden worden gehou den in het dorpshuis, van 10.00 tot 12.00 uur. De toegang is gratis. Koop het armbandje ontworpen 1 W' l_ door Danielle Oerlemans! www.strijdtegenborstkanker.nl Samen voorop in de strijd PMIE3 ■elft. nTt* V I Volle bak zondagavond in De Toe komst. De dansvloer werd deze keer niet bevolkt door schurende jongeren, de gemiddelde leeftijd van de bezoekers lag tussen de vijftig en zestig jaar. Een generatie die opgroeide met muziek van The Cats. De palingsound werd op meer dan verdienstelijke wijze ver tolkt door Tribute tot the Cats, een band samengesteld uit muzikanten met klinkende achternamen als Veerman, Schilder en Tol uit - hoe kan het ook anders - Volendam. Nummers als One Way Wind, Lea, Marian en Vaya con dios zorgden voor een feest van herkenning. Het optreden was het hoogtepunt van het Cats Weekend, een initiatief van Cats-fan Paul van Dijk. Daar voor werd de TX10 Emmie zater dagmiddag tijdelijk omgedoopt tot One Way Wind en maakte een muzikale tocht over het Wad. Zaterdagavond was er live muziek in diverse cafés en maandagmor gen een Cats-ontbijt. Texelaars waren ver in de minder heid in de Toekomst, het festival trok wel een grote schare over- kantse bezoekers. Velen waren er speciaal voor naar het eiland geko men. Zoals mevrouw De Vries uit het Friese Echtenerbrug en haar man, grote fans van The Cats. 'We hebben een hotelkamer geboekt, zijn vrijdag gekomen en hebben alles meegemaakt. Alleen de boot tocht niet, want we wilden ook nog wat fietsen over het eiland. Overal in De Koog hoorde je muziek van The Cats. Tijdens de kroegentocht, de Singelparty en het grote optre den in de Toekomst en het ontbijt. Het was hartstikke mooi. Als het volgend jaar weer wordt georgani seerd, dan komen we weer.' (Foto Gerard Timmerman) De ateliers/galeries van Kerstin Edelmann uit Zuid-Eierland en Ellen de Vries uit Oost zijn zon dag 11 april opgenomen in de kunstroute Open Atelier Kera misten Noord-Holland. De ope ningstijden zijn 11.00 tot 17.00 uur. Kerstin Edelmann woont vanaf 1994 op Texel en werkt sinds die tijd als professioneel keramiste in Zuid-Eierland. In en rond de Eier- land Galerij toont ze een grote vari- Keramisch werk de Hemelgroeier van Kerstin Edelmann. atie aan vormen in klei. Een ken merkend motief in haar sculpturen en objecten is de spiraal, als 'oer- symbool van leven en ontwikke ling'. De kleuren, vormen en struc turen van de kustlijn zijn terug te vinden in haar creaties. Haar water wezens, schelpen en groeivormen worden voornamelijk steengoed gestookt en zijn ook geschikt voor opstelling buiten. Tijdens de open atelierdag zijn de keramische objecten te zien in de beeldentuin. Meer informatie op www.eilandga- lerij.nl. Ellen de Vries, van galerie Oriëns in Oost, woont en werkt vanaf 1994 op Texel. Voor haar bestaat het jaar uit twee seizoenen: van juni tot medio september als ze haar kera miek exposeert en in haar tuin een theetuin runt, en de rest van het jaar, wanneer ze in stilte in haar atelier werkt. Na vijftien jaar heeft ze het lesgeven opgegeven om zich volledig op haar eigen ontwik- Kalfjes van boer Herman van keramiste Ellen de Vries. keling te storten. Ze legt de lat een stukje hoger en heeft een passie voor mensen en dieren. De mense lijke emoties die ze tegenkomt in het leven probeert ze vast te leg gen in klei. Dieren inspireren haar en ze wordt gefascineerd door hun verschijning of gedrag. Zoals de drie kalfjes van boer Herman Bar- horst bij haar in het dorp. Bezoekers worden bij beide kera misten geïnformeerd over diverse werkstijlen, technieken, cursussen en workshops. Ook is het mogelijk een kunstwerk aan te kopen. Meer informatie over de route op www. keramistengids.nl. De Texelse schrijver Nico Dros geeft op donderdag 22 april in De Kroonprins in Oosterend een lezing over zijn nieuwste boek De spre kende slang, met als ondertitel Een kleine geschiedenis van laaglands fundamentalisme. In het boek beschrijft Dros de kerkscheuring in Oosterend. De avond begint rond 19.30 uur. Toneelgroep Zuid-Eierland speelt vrijdag 16 en zaterdag 17 april het komische stuk Kwakzalverskwa len van Mart Moors. Beide voor stellingen worden uitgevoerd in buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland. Kwakzalverskwalen speelt in de praktijk van dokter Jan Julius van Hameren (een rol van Remco de Jong), die bijgestaan door zijn char mante assistente Lieke (Miriam Slot) Je inzetten voor een goed doel, begaan zijn met je medemens, goeie zaak. Ik vraag me alleen af waarom dit zo vaak via de zak van anderen moet gebeuren. Neem nu de aanstaande fietstocht Den Haag-Texel voor de Stichting van het Juliana Kinderziekenhuis. Niks mis met het idee, maar bij het sponsorverhaat komt bij mij, zoals bij veel sponsorverhaten, regel matig de gedachte boven: wan neer je zo graag goed wilt doen, dóe het dan. Doe het dan zelf. Iedere fietser is, alles bij elkaar opgeteld, schat ik toch minimaal drie dagen bezig met dit gebeu ren. Voorbereiding, heen- en terugreis. Ga werken en leg je loon van die drie dagen apart. Ga ik uit van een uurloon van tien euro, dan komen we bij vijfen twintig fietsers al gauw op zo'n zesduizend euro. Tel de uitge spaarde onkosten van de bezem wagen, de politiebegeleiding, de door TESO aangeboden over tochten hierbij op, verkapitaliseer het onderdak in De Zilvermeeuw en kijk dan eens hoeveel voetbal spelen, knuffelberen en feestjes je kunt aanbieden aan de zieke kinderen. Niet gezellig, zult u roe pen? Lelijke zuurpruim, pretbe- derver? Die fietstocht kun je dat weekend toch evengoed maken? Gewoon op eigen kracht, zonder bij bedrijven en of familieleden aan te kloppen. Geeft dat niet een veel rijker gevoel? Volgens Erwin Krol hangt er voor de komende dagen heel veel mooi weer in de lucht. Pien Verberg er genoeg van heeft om steeds maar weer voor zijn patiënten klaar te staan. Tot overmaat van ramp heeft hij zelf de griep, net als zijn vreemd ste patiënten allemaal besluiten om de dokter met een bezoekje te ver eren. Vraag is het of hem zal lukken de ruziënde Siamese tweeling Wilma (Christien Paardekam) en Ans (Mies Zoetelief) Kortman van elkaar te scheiden? Of de altijd zieke Nathalie Koorhalm (Lindy Stroo) te genezen, zodat haar wakkere echtgenoot Tom (Bert Assink) weer kan slapen? Mis schien kan hij vinden wat Tipsy Boendijk (Nicolle Kager) kwijt is of anders de kluts voor de verwarde Trix de Frater (Saskia Slot). In ieder geval doet hij veel moeite om de zeurende, aandachtvragende breke been Willem Winkelaars (Jan van de Haas) kwijt te raken. Waarom die de praktijk steeds weer opzoekt, is voor iedereen een raadsel, maar mis schien wordt dit raadsel nog opge lost. Het belooft in ieder geval een vrolijk avondje te worden. De spelers van toneelgroep Zuid- Eierland worden vanuit het souf fleurshokje bijgestaan door Janny de Ridder en achter de schermen door grimeur en kapper Ramona van der Vis en technicus Mark Slot. Remco de Jong heeft een zware taak, want hij staat niet alleen zelf op het toneel, maar is ook regisseur. De voorstellingen beginnen op beide avonden om 20.00 uur. In de pauze wordt een verloting gehouden en ook maakt iedereen kans op de deurprijs. Kaarten kosten €5,-, kin deren tot en met 12 jaar betalen €3,- Waarschijnlijk zijn er op de avond zelf aan de zaal nog wel kaarten verkrijgbaar, maar wie zeker wil zijn van een plaatsje, doet er goed aan te reserveren bij de familie Slot, tel. 311400. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Donderdag 8 april: 9.30 uur. De Stichting Welzijn Oude ren Texel geeft een workshop boet seren in de Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. Deelname kost €15,-. Aanvang 9.30 uur. 20.00 uur. Bij sterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 20.00 uur naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer (bij twijfel: tel. 06-45552708). 20.00 uur. In de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg wordt van 20.00 tot 22.00 uur een lezing gegeven over hoe peuters en kleu ters leren. Toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Alice in Won derland (19.00), Clash of the Titans (21.30), De vliegenierster van Kaz bek (18.45) en een 'mystery movie' (21.45). Vrijdag 9 april: 9.30 uur. In creatief centrum Udjat aan de Achtertune in Oosterend wordt vanaf vandaag elke vrijdag morgen gedanst door vijftigplus sers. 14.00 uur. In de Slinger in Ecomare wordt van 14.00 tot 16.00 uur een lezing gehouden over (het gebruik van) wilde kruiden. Deelname kost €2,50. 18.30 uur. In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg kan van 18.30 tot 20.30 uur tweedehands zomerkleding worden aangeleverd voor de morgen te houden ver koop. 22.00 uur. In discotheek de Jelle boog in de Kantoorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een optre den van Melissa and the bitches. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00), Clash of the titans (16.30, 21.30), Alice in Wonderland (19.00), lep! (13.45) en De Vliege nierster van Kazbek (16.00, 18.30 en 21.15). Zaterdag 10 april: 9.00 uur. In de Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 15.30 uur een verkoop van tweedehands zomerkleding gehou den. 10.00 uur. Mensen in het bezit van zwartwitwerk van Blok van der Vel den kunnen dit tussen 10.00 en 15.00 uur laten fotograferen in hotel Den Burg aan de Emmalaan. 10.00 uur. In de Lutherse kerk in Amsterdam doet Daniël Camphuij- sen mee aan de finale van de BBC Public Speaking Awards. 11.00 uur. De Oudheidkamer aan de Kogerstraat in Den Burg houdt van 11.00 topt 16.00 uur open dag. 18.00 uur. In manege Akenburg begint om 18.00 uur een demon stratie met tophengsten, verzorgd door de stal van Marcel van Brug gen. 19.30 uur. In dorpshuis De Wald hoorn begint om 19.30 uur de jaar lijkse playbackshow voor inwoners van Den Hoorn en omgeving. 20.00 uur. Burgemeester de Koning hal. In de Koninghal aan de Emma laan in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. 20.00 uur. In discotheek de Jelle boog in Den Burg begint om 20.00 uur een koppeltoernooi voor dar ters, speltype 701. Voor meer infor matie: www.texeldarts.nl. 20.30 uur. Texelse bluesmuzikanten houden onder leiding van Cor Trap een jamsessie in eetcafé De Kroon prins in Oosterend. Aanvang 20.30 uur. 21.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.00 uur een optreden van de band Bla Bla. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00), Clash of the titans (16.30, 21.30), Alice in Wonderland (19.00), lep! (13.45) en De Vliege nierster van Kazbek (16.00, 18.30 en 21.15). Zondag 11 april: 09.00 uur. Bij het clubhuis van motorclub MIOS in Anna Paulowna kan tussen 9.00 en 13.00 uur gestart worden voor een toerrit van 200 km langs bloeiende bollenvelden. 10.00 uur. TV Noord-Holland zendt de documentaire 'De Russenoorlog' van Arnold van Bruggen uit. Aan vang 10.00, 12.00, 14.00 en 16.00 uur. 11.00 uur. De galerieën van kera misten Kerstin Edelmann in Zuid- Eierland en Ellen de Vries op Oost zijn opgenomen in de route Open Ateliers Keramisten Noord-Holland. Bezoekers kunnen vanaf 11.00 uur de hele dag terecht. 13.30 uur. Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg begint om 13.30 uur de Paasrit van de MAB Club. Inschrijven vanaf 13.00 uur. 14.00 uur. Het Texels Christelijk Mannenkoor en Beverwijks Operet te- en Operakoor Animo verzorgen een voorjaarsconcert in De Burght in Den Burg. Toegang €5,- Prijs. 5,00. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak (14.00), Clash of the titans (16.30, 21.30), Alice in Wonderland (19.00), lep! (13.45) en De Vliege nierster van Kazbek (16.00, 18.30 en 21.15). Maandag 12 april: 10.00 uur. Tijdens de koffie-inloop- ochtend in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp geven Ton van der Slikke en Leni Eveleens van uit vaartcentrum Hemel en Aarde uitleg over hun werk. Entree gratis. 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rom melmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerk je. Cinema Texel vertoont Clash of the titans 3D(20.30) en De Vliegenierster van Kazbek (20.00). Dinsdag 13 april: 14.30 uur. Speciaal voor ouderen begint om 14.30 uur bij Cinema Texel een vertoning van de film 'De vliegenierster van Kazbek'. Reser veren bij de SWOT, tel. 312696. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie. Cinema Texel vertoont Clash of the titans (20.30) en De Vliegenierster van Kazbek (14.00 en 20.00). Txf-77 TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Automobilisten moeten door de drukte soms een half uur wachten. Die kans bestaat vrijdag op Texel tussen 9.00 en 11.00 uur en in Den Helder tussen 14.00 en 16.00 uur. Voor meer informatie over de veer dienst: tel. 0222-369600. info@teso. nl of www.teso.nl Toneelgroep Zuid-Eierland (hier in een voorstelling van een paar jaar geleden) belooft een vrolijk avondje. (Foto archief Texelse Courant)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2