'Ik zie mijn klantjes her en der zitten en dat doet pijn' Timmer GildeSchnitt Kwaliteit voor een TEXELSE 8 COURANT De Echte Bakker ®5°l! Gebakken, gerookte en verse vis P*SscJ!wi* De week van... Andreas Schraag Respijtzorg voor mantelzorgers Rode vruchten Ji Weverstraat 90 Den Burg www.bakkertimmer.nl Dorpsstraat 90 De Koog Hogerstraat 4 Den Burg Weblog DONDERDAG 8 APRIL 2010 Arnold 'Kets' Kaercher in goed gezelschap tijdens het Catsweekend. Op verzoek van de redactie hield horecaondernemer Arnold 'Kets' Kaercher uit De Koog een week lang een weblog bij. Over het Catsweekend, slopen en bouwen, voetballen en een kaartavondje. Hieronder een bloemlezing. Het complete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. Vrijdag - Zoals U allen weet heb ik een zeer roerige tijd achter de rug met Sjans. De vakantie werd ruw onderbroken door een telefoontje van Henk Krop dat mijn café in de hens stond. Vanaf die dag is alles in een razend tempo gegaan en heb ik veel geleerd. Eerst veel emotie en raakte ik behoorlijk in een dip. Maar dankzij de hechte Koger gemeenschap was ik er snel weer uit en maakte ik al weer plan nen voor de toekomst. Om 12 uur ben ik naar Sam Sam gelopen om met collega/ vriend Paul van Dijk door te nemen wat van mij verwacht wordt met het Catsweekend. Ik ben niet de organisator van het evenement, maar ben door Paul benaderd om achter de bar te staan in Sam Sam en de Toekomst. Ik ben er heel blij mee, want ik mis het werk achter de bar behoorlijk. Ik sta al drie maanden op een droogje en begin voor mijn gevoel zo langzamer hand de sociale contacten te ver liezen. Ik zie mijn klantjes her en der zitten en dat doet pijn, want ik mis ze enorm. Toen ik om 21.00 uur begon, zette Paul van Dijk net de Cats top 50 in. En gelijk zag je mensen mee deinen en meezingen. Nummers die ik nog nooit gehoord had en ze zongen allemaal mee. Woord na woord, refrein na refrein. Ze kwamen echt overal vandaan. Ita lië, 2 mensen uit Denemarken, 60 uit Volendam en 20 van Texel en natuurlijk 1 uit Duitsland (Herr Scheidemann). Toen ik twee dagen geleden een oude vriend uit Oosterend (een 42- jarige vrijgezel) met kleine krulletjes aan de telefoon kreeg met de vraag of ik misschien van de zomer een goeie DJ wou hebben in Sjans stelde ik voor daar van het week end even over te praten. 'Oké', zei krullie, 'ik ga vrijdag naar een sing leparty in Samsam, ff een chickie scoren en dan zie ik je zaterdag.' Toen vanavond mijn vissende krul- mans binnenkwam, duurde het ongeveer tien minuten voor hij doorhad dat hij was beland op de top-50 singleparty van the Cats (leeftijd van de bezoekers gemid deld 48). We hebben samen nog stilletjes een pils genomen en een nieuwe afspraak gemaakt. Zondag - Vanmiddag ben ik de dingetjes gaan doen, die ik de laat ste tijd steeds doe. Een beetje slopen in Sjans, dat al bijna weg is, maar er zijn altijd nog kleine dingen te doen. Na ruim twee maanden wil je graag wat resultaat zien. Tussen de draagbalken die verwijderd zou den worden, vond ik een kranten knipsel uit 1966. Wel jonger dan in verwacht had. Maar dit stuk van het pand is er later aan gebouwd. 's Avonds naar Sam Sam. Daar aangekomen, ja ja weer Cats. Dit keer nog meer, meer en meer. En nu waren ze in nog groteren getale. Muziekliefhebbers van de eerste orde! Zingen en joelen. Fantas tisch. En het krantenknipsel uit '66 viel op zijn plaats. Maandag - Op deze speciale dag gaan we los! Mijn middenvel der Ralf Keyser is de spil c.q. de man die de lijnen uitzet. Zijn over zicht over deze dag is niet van deze wereld. Als we rond een uur of één tezamen zijn, zwaait hij de scepter. Zijn wil is wet. Dus ieder een neemt zijn positie in. Ewoud op goal (zekerheidje) Hidde laatste man (altijd controle), Footer links back (weet wat hij doet), voorstop per Mark Schoo (zwijgt), Dave Dijkstra (de nar), Ben (de hijger), Bartjan (het brein), Pieter (altijd blessure), Jony (ballenjongen), Chris Dob (rooie kaart), Bas Griffi oen (gelijk rood) en natuurlijk opperhoofd Sjarrel van der Slikke. Ook deze dag was weer te gek, al moest ik vanavond werken bij Paul van Dijk in de Toekomst. En ja, daar gaat hij weer! Alweer the Cats. Maar nu als nooit tevoren. Ik heb dit nog nooit zo gezien, 800 door het dolle helemaal terug in de tijd gaande vijftigers niet meer wetend van boe of bah gingen totaal uit hun dak. Dinsdag - VZV was onze tegen stander. Makkie eitje, die laatste man springt niet hoger dan de zaterdagkrant! Zo stoomde onze Mario de jongens klaar voor de wedstrijd. Het was alleen jammer dat hij niet wist dat het halve team gister als een stel randdebielen door De Koog zwalkte. De heel verschrikkelijke lange en saaie koude onmenselijke winter had te lang geduurd. Mensen, ja er zijn weer mensen, hoorde ik Ben S nog roepen naar Bartjan G die met een zwart geverfd hoofd als een totaal door het lint geslagen ouwesun- derklaasganger de nietsvermoe dende toeristen omhelsde en ze 1000 keer achter elkaar welkom heette. Dus dat we die pot verlo ren, kan ik wel begrijpen. Maar ja, we staan veilig, een keer een offday mag. Toen onze snelge- bekte rose wolk Eise met een iets te aardige glimlach ons in het schnitzelparadijs overheerlijke schnitzels voorschotelde en we nog even de belabberde wedstrijd evalueerden, kwam de identiek ogende tweeling Andries en Wou ter Kuip nog op het leuke idee bij de altijd vrolijke Mous ff een kaartje te leggen. Dat klonk goed. Maar toen ik zes keer achter elkaar een rondje moest betalen omdat de edele heer Snelle Han mij achter elkaar alle hoeken van de kaarttafel liet zien, ben ik snel op een hob- beltje naar huis gegaan. Want mor gen staat opperhoofd Joost van Heerwaarden weer te klokken op de bouw, want waag het niet om te laat te komen. Andreas Schraag is de volgende blogger in de serie De week van... Hij is betrokken bij de organisatie van het internationale pupillentoer- nooi dat 17 en 18 april in De Koog wordt gehouden. Het steunpunt Mantelzorg van Pharos en de afdeling Texel van het Rode Kruis bieden in samen werking zogeheten respijtzorg voor mantelzorgers. Dit heeft ten doel de mantelzorger gedu rende enige tijd te ontslaan van zijn zorgtaak. Bij respijtzorg neemt een vrijwilliger gedurende enige tijd de zorg over. Dat kan incidenteel, maar ook met een zeker regelmaat. De onder steuning is beschikbaar voor ieder een die tijdelijk steun of vervanging wil bij de zorg voor een ander, zoals een gehandicapt kind, een zieke partner of dementerende moeder. In een aantal gevallen moet een kleine bijdrage voor de gemaakte kosten betaald worden. Het Rode Kruis en Pharos kunnen voor de respijtzorg een beroep doen op speciaal voor deze taak opgeleide vrijwilligers. Het is de bedoeling dat de mantelzorger steeds door dezelfde vrijwilliger wordt afgelost, zodat dat een ver trouwd gezicht wordt van iemand die bekend is met de situatie. Meer informatie is te verkrijgen bij Aglaia Westra van het steunpunt Mantelzorg (tel. 315224 of 06- 12430757) en coördinator Nel Ver meulen van het Rode Kruis (tel. 318656 of 318555). DJ en organisator Paul van Dijk tijdens de One Way Wind tocht aan boord van de Een Belgische 'Piet Veerman' zingt aan boord covers van hits van The Cats. TX10.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8