bjjtuub h&Cviciliól Timmer De Echte Bakker Kwaliteit voor een eerlijke prijs VIOS neemt toneelstukken van Aris Bremer in studie TEXELSE 10 COURANT Gebakken, gerookte en verre vis SÏÏSS>«U Zonnebloem Kalio Gayo op Midzomerschans Babs de Haan wint regiostrijd Eilandschutters eten oesters KTF in concert Koninginnemarkt in Den Burg litfgPi Yjtood Mals van pit tot pit- Weverstraat 90 Den Burg www. bakkerti m mer. n Dorpsstraat 90 De Koog Hogerstraat 4 Den Burg Geslaagd DINSDAG 13 APRIL 2010 Rode vruchten Babs de Haan (rechts) en Claire Smits plaatsten zich beiden voor de districtsfinale. 'Feestfolk met een scheut Bal kan'. Zo omschrijft Kalio Gayo de eigen muziek. Deze Utrechtse band speelt zaterdag 26 juni aan de vooravond van cultureel festi val Midzomerschans. Kalio Gayo neemt de toehoorder mee op reis. Naar een wild dorps feest in een vergeten uithoek van Europa, naar de drukte van een wereldstad en op een ruige bustocht over de steppe. De groep vertelt kleine verhaaltjes over ruziënde buurvrouwen, een dapper vogeltje, regen in tijden van droogte of thuis- Meer dan veertig boogschutters deden zondag mee aan het jaar lijkse Oestertoernooi, dat werd georganiseerd door de Eiland- schutters. Volgens traditie werd er niet alleen serieus geschoten, maar werden na afloop ook geza menlijk oesters en vis gegeten. De wedstrijd bestond uit twee series van dertig pijlen. Er werd geschoten in de klassen recurve, longbow en compound. Zo als altijd gingen de prijzen in de com pound allemaal naar de overkant en dat gold ook voor de prijzen in de klasse damesseniorenrecurve, komen na een lange reis. De ver haaltjes worden gezongen in een taal die niemand verstaat, maar die iedereen begrijpt. Met de krachtige en meeslepende zang, de avontuur lijke banjo en de vrolijke accordeon weet de groep van ieder optreden een feest te maken. Kalio Gayo speelde in 2009 op het Oerolfestival op Terschelling, in 2010 in het Patro naat in Haarlem en is twee weken voor het optreden op Texel te horen in de Melkweg in Amsterdam. Het optreden op de vooravond van de Midzomerschans begint om 20.30 uur, de toegang bedraagt €7,50. maar voor het eerst bleven alle longbowprijzen bij de herensenio ren op het eiland. Maikel Smit leg de met 510 punten beslag op de eerste plaats in de klasse junioren recurve. Hij werd op eerbiedige afstand gevolgd door Peter Mulder (400) en Roel Wiering (388). Aaron Witte, één van de jongste Texelse schutters, legde eervol beslag op de vierde plaats. Bij de dames ging de eerste prijs in de juniorenrecur- ve naar Esther van Gils (494). Daar naast sleepte Erik van Gils (251) bij de junioren de eerste prijs weg in de longbow. Bij de herensenioren in deze klasse werd het zoals te doen gebruikelijk een geheel Texels feestje. Kees Bakker (457) eindigde als eerste, voor Jan Prins(426), nieuwkomer John Gommans (416) en Ernst Schuurmans (270). Bij de Toneelvereniging VIOS uit Oude Ade heeft de eenakter Het gebroken Licht van Troost van Aris Bremer opnieuw in het repertoire opgenomen. Het is een stuk over dementie dat is gesitueerd op Texel en wordt her en der gespeeld. Tevens gaat VIOS Bij de Neus, een nieuw stuk van Bremer, opvoe ren. Bijzonder is dat VIOS na de Texel se Adhoc-groep het eerste toneel gezelschap was dat de eenakter instudeerde. Het stuk werd twintig keer opgevoerd. Naast veel voor stellingen op verschillende podia in den lande, heeft VIOS de een akter ook gespeeld ter gelegen heid van de afsluiting van het Project Dementie Texel in 1995 in de Gollards. 'Het is een indruk wekkend stuk over dementie en de invloed die deze ziekte heeft op degene die er aan lijdt, maar ook op zijn omgeving. Het maakt steeds weer diepe indruk op het publiek waarvoor men speelde, maar ook op de toneelschrijver zelf. Hij vertelde herensenioren behaalde Gert-Jan Schoorl (529) in de eerste klasse recurve de tweede plaats, Nout Ellen (480) werd zesde, vlak voor Frans Schrama (466). In de tweede klasse van deze categorie won Bernd Joseph (435) de tweede prijs, op de voet gevolgd door Aad van Gils (405). Het Koninklijk Texels Fanfarecorps geeft zaterdag 17 april het jaarlijkse voorjaarsconcert. Majorettes, tam boers en fanfaremuzikanten hebben een gevarieerd programma voorbe reid. Het concert vindt plaats in de Burgemeester de Koninghal en begint om 20.00 uur. Kaarten kosten €3,- en zijn verkrijgbaar aan de zaal. dat niemand zijn Licht van Troost speelt zoals VIOS dat doet. Des te meer reden om dit stuk weer van de plank te pakken en het met enkele nieuwe spelers van een prachtig polijstlaagje te voorzien', schrijft VIOS in de aankondiging. Ondanks de vernieuwing is het dezelfde Piet Pouw die de demen te Maarten verbeeld. VIOS heeft in de tussenjaren meer dere kinderstukken van Bremer gespeeld. Momenteel is de jeugd afdeling een stuk aan het instude ren. Wellicht nog meer bijzonder is dat Bremer op verzoek voor de groep de straattheateract Bij de Neus heeft geschreven. Een stuk vol humor, dat gaat over conflic ten tussen bestuurders en burgers die zich in iedere gemeente voor doen. De ego's die ten tonele worden gevoerd zijn vaak groot. Op een hilarische manier wordt via een dertig minuten durend thea terspel een actueel plaatselijk pro bleem gezocht, opgeblazen en met hulp van het publiek uiteinde lijk opgelost. Dit stuk gaat op zondag 18 april in première en wordt op meerdere plaatsen opgevoerd. Dit gebeurt op de eerste eenakteravond, samen met het Gebroken Licht van Troost. Meer informatie op www.vios-oudeade.nl of via tel. 071-5012134. Wietse Oos terhof is geslaagd voor de opleiding accountant- administratie consulent. Hij is werkzaam als accoun- I tant/adviseur Wf, bij NBC Eel- man Partners in Den Burg. Turnster Babs de Haan van Gym vereniging Texel heeft zaterdag in Amsterdam de regiowedstrijd in de vijfde divisie gewonnen. Claire Smits legde beslag op de zesde plaats. Beide meiden wis ten zich daardoor de plaatsen voor de districtsfinale, die zater dag 29 mei in Amersfoort wordt gehouden. Babs de Haan, met zevenendertig concurrenten uitkomend in instap- niveau 11, divisie 5, turnde een zeer sterke wedstrijd. Haar score op het onderdeel sprong, 13,9, was de hoogste van de hele wed- Op de Groeneplaats in Den Burg wordt vrijdag 30 april de traditionele Koninginnemarkt gehouden. Deze is uitsluitend bedoeld voor verenigin gen, stichtingen en organisaties die goede doelen nastreven, die daar mee de kans krijgen hun kas te spekken. Het inrichten van de kraam kan vanaf 8.30 uur. De markt duurt van 9.00 tot 12.30 uur. Ter opluiste ring van de feestvreugde, verzorgt het Koninklijk Texels Fanfarecorps vanaf 11.30 uur een optreden. Wie strijd. Haar oefening op de brug werd beloond met een score van 13,65, op de balk met 13,05 en op de vloer met 13,8. Haar totaal werd daarmee 54,4. Ook Claire Smits (pupilniveau 10 divisie 5) liet zien dat ze veel in huis heeft, maar kwam op de balk door een fout ten val, wat haar belang rijke punten kostte. Haar score op dit onderdeel bedroeg 12,4, op sprong 13,9, op brug 13 en op vloer 13,2. Haar totaal, 52,25, was desondanks goed voor een fraaie zesde plaats tussen vijfendertig deelnemers. voor €20,- een marktkraam wil huren, kan deze reserveren via e- mail info@folkloretexel.nl of eventu eel via tel. 06-20405406 (liefst zo snel mogelijk), 's Middags is er van 15.00 tot 17.00 uur een spelletjes middag. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Cintha Eel- man, tel. 310493. De Groeneplaats is op 30 april van 7.30 tot 17.30 uur afgesloten bij de hoek Elemert- Parkstraat en gedu rende de vrijmarkt van 9.00 tot 12.30 uur bij de hoek Elemert-Warmoes- straat van. Alleen marktverkeer heeft tot 9.00 uur toegang.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 10