Logeerhuis Texel Sf/'/Z Voorjaarswerkzaamheden Laura Westerlaken derde in Westerbork TEXELSE 3 COURANT Solo-artiesten in playbackshow Den Hoorn Verhuisd Muzieknis Bijeenkomst Kerk Israël Kapotte kabel hindert internet en telefonie Familieberichten Madelief 50 jaar Wat ik zeggen wou 's Heerenloo Noord-Nederland, afdeling Noorderhaven Rosemarie Lenz Hendrikje Langeveld-Boon tSofeAle ASrowoen ofi 8 aftrll ZO/O Z/rsy'e oazi J \lcA, l/A. tjrnesj j(ot, 3es.se', Zlnna Dit leuke jongetje wordt 16 april Lange termijn agenda Zaterdag 17 april: 9.30 uur. Bij SV De Koog wordt vandaag en morgen een internatio naal pupillentoernooi gehouden. Aanvang 9.30 uur. 10.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 10.00 een cur sus ontstressen en vitaliseren. Meer informatie: tel. 06-29028573. 10:00 uur. Op het strand bij de vuurtoren wordt vandaag en mor gen het Nederlands kampioen schap kitebuggy gehouden. 11.40 uur. 'Met muziek op pad': fietstocht met vijf concerten in vier kerken. Het eerste begint om 11.40 uur, het laatste om 17.15 uur, beide in De Burght in Den Burg. Entree €25,-. 13.00 uur. Golfbaan De Texelse houdt open huis. Van 13.00 tot 14.00 uur staan de golfclubs en de mandjes met ballen klaar voor iedereen die het eens wil proberen. 13.30 uur. Artex Kunstenschool houdt van 13.30 tot 17.00 uur open dag in het eigen gebouw aan het Schilderend in Den Burg. Met diverse gratis proeflessen en optre dens. Er staat een foutje in de krant van 8 april. De foto van Black Cadillac en Cor Trap is niet genomen in de muzieknis in Den Burg, maar tijdens Texelpop (dat toen Pop Poëzie heette) in De Lindeboom in 1987. Het podium was toen aangekleed als een muzieknis. Ik heb van die avond van alle bands nog foto's en er bestaat een video van, gemaakt door Johan Hoogerheide. Pieternel Geurtz, Den Burg. Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 gemaakt. Om die reden werd beslo ten naar een alternatieve oplossing te zoeken. Uiteindelijk besloot Kabel- tex toestemming te geven de glas vezelverbinding naar Hilversum te gebruiken. Vrijdag om 16.30 uur was deze alternatieve verbinding in bedrijf en de internetverbinding naar Amsterdam hersteld. Kabeltex meldt dat het bezorgen van e-mail kan zijn vertraagd en betreurt dit, maar zegt erbij dat het afhanke lijk was van anderen. Het (tijdelijk) buiten bedrijf stellen van de glasve zelverbinding naar Hilversum heeft geringe gevolgen voor het televisie pakket van Kabel. Analoog zijn alle zenders nog gewoon aanwezig. Digitaal zijn de Nederlandse zenders beschikbaar op kanaal 901 t/m 910 (i.p.v. 001 t/m 010). De sportzenders en Film 1, evenals enkele digitale radiozenders, zijn tijdelijk niet te ont vangen. 19.00 uur. In het Eierlansche Huis in De Cocksdorp begint om 19.00 uur de Texelse playbackfinale. 20.00 uur. Toneelgroep Zuid-Eier- land speelt in buurthuis Bethel het komische stuk 'Kwakzalverskwa len'. Aanvang 20.00 uur. Voor kaar ten: tel. 311400 (familie Slot). 23.00 uur. In café Mans in Den Burg begint om 23.00 uur een optreden van volkszanqer Jan Spel. Cinema Texel vertoont de onderti telde versie van Alice in Wonder land (11.30), Hoe tem ik een draak (14.00), De gelukkige huisvrouw (16.30, 19.30), Clash of the titans (22.00), De vliegenierster van Kaz bek (11.00,18.45), Wickie de Viking (13.45) en Kick-ass (16.15, 21.30). DINSDAG 13 APRIL 2010 De Burght (de voormalige her vormde kerk van Den Burg) biedt zondag 25 april onderdak een bijzondere bijeenkomst, georganiseerd door de Classi- cale Commissie Kerk Israël. Het joodse echtpaar Betsalel uit Bussum vertelt over de Seder- maaltijd. Seder is het Hebreeuw se woord voor 'orde'. De bijeen komst begint 16.30 uur. De Pesach- of Sedermaaltijd heeft een bepaalde orde en volgorde. Met Pesach herdenken de Joden de uittocht van hun volk uit Egyp te. Op Sederavond worden tek sten gelezen, liederen gezongen en worden vier vragen gesteld naar het 'anders zijn van deze avond, anders dan alle andere avonden'. De maaltijd bevat gerechten die elk een bijzondere betekenis hebben. Op deze avond wordt uit de Haggada gelezen, een boek waarin de gebeurtenis sen voor en tijdens de uittocht uit Egypte staan samengevat. Onderdeel van het programma in De Burght is ook dat er een een voudige sedermaaltijd wordt genuttigd en enkele joodse liede ren worden gezongen. De heer Betsalel is chazan (voorzanger) in de Bussumse synagoge. Volgens de organisatie belooft het een boeiende ontmoeting te worden, waarbij iedereen welkom is. De toegang is gratis; bij de deur wordt een collecte gehouden. Voor meer informatie: ds. Peter den Braanker (tel.312335) en Jan- neke Tolsma (tel.320370). Met het begin van het voorjaar een zwerm hongerige meeuwen, moet ook het land weer worden werd door Olivier Schilling gemaakt bewerkt. Bijgaande foto van een aan de Oosterenderweg, even bui- ploegende boer, achtervolgd door ten De Waal. Een kapotte glasvezelkabel in Noord-Holland was er de oorzaak van dat klanten van Kabeltex afge lopen week een dag lang geen internetverbinding hadden en niet konden telefoneren. De storing ontstond donderdagmid dag, toen bij werkzaamheden een damwand werd geslagen door de glasvezelkabel waardoor de verbin ding van Texel naar Amsterdam loopt. Aanvankelijk was de verwach ting dat de kabel nog dezelfde dag gerepareerd zou zijn. De werkzaam heden duurden echter een stuk lan ger, omdat er een gestuurde boring onder een kanaal moest worden Laura Westerlaken met Dominica in de waterbak. Ruiter Laura Westerlaken is zaterdag bij een samengestelde wedstrijd in Westerbork op de derde plaats geëindigd. Samen met nog twee Texelaars reed ze haar wedstrijd op een zeer geva rieerd parcours met hooipakken, tuinhekken, boomstammen en een fraai aangeklede waterbak. Verdeeld over diverse klasse deden in totaal 200 ruiters mee. Een samengestelde wedstrijd bestaat uit drie onderdelen: dres suur, springen en cross. Alle drie onderdelen tellen mee voor het totaalresultaat. In de dressuur startte Dennis Kuij- per met zijn paard Lars in de klasse L. Hij behaalde 168 punten. Esmée Zoer en Laura Westerlaken deden met hun pony's mee in de klasse B. Zoer kwam met Ster in de catego rie D tot 170 punten. Laura Wester laken ging met Dominica goed van start en behaalde in de categorie E in totaal 195 punten. Bij het sprin gen legden Westerlaken en Esmée Zoer het parcours foutloos af. Kuij- per was met vier strafpunten iets minder fortuinlijk. Het slotstuk was de cross, het populairste onderdeel bij de mees te ruiters. Kuijper ging goed van start en nam met Lars alle hinder nissen foutloos, niet ver van de daarvoor gestelde tijd. Ook Wes terlaken bleef foutloos. Helaas wei gerde de pony van Zoer bij de waterbak. Beiden finishten in exact de zelfde tijd. Westerlaken pres teerde over drie onderdelen het beste en behaalde een zeer knap pe derde plaats. Kuijper en Esmée vielen net buiten de prijzen. een klein beetje tegen. Dat Den Hoorn vergrijst, bleek ook uit het geheel ontbreken van de jongste categorie, de leerlingen uit de onderbouw van de Jan Drijverschool. Ten slotte viel op dat de meisjes steeds meer de overhand krijgen. Bij de basisschool- jeugd deden maar twee jongens mee, bij de OSG-jeugd zelfs maar één en dan nog wel als figurant. De presen tatie was wel in mannelijke (en zeer kundige) handen: die van Sjoerd Groeskamp. Uitslagen: Bovenbouw: l.lmme Koopman als Miss Montreal met Just a flirt; 2.Sofie Verus en Hilde Smit als Tineke Schouten met Why why why; 3.Noa Goënga als Colbie Caillat met Bubbly. Publieksprijs: Sofie Verus en Hilde Smit. OSG-jeugd: I.Saar Groot en Sille Bakker als Esther Groenenberg met Oh meisje; 2.Sarah Bakker, Maartje Bakker en Miriam Bakker als Esther Groenenberg met Oh meisje; 3.Lianne ter Steege, Karin ter Steege, Carla Kalverboer, Marieke Wit te en Charity Wetsteen als Kinderen voor kinderen met Meidengroep. Publieksprijs: Saar Groot en Sille Bakker. Volwassenen: 1 .Joop en Gitta Rommets als Herman Brood en André Hazes met De fles; 2.Joke Geertsema en Christa Bakker als May- wood met Rio; 3.Yvette Flier als Vaya con dios met Neh nah nah. Publiekprijs: Alex Bakker, Sean van Heerwaarden, Kees Lap, Paul ter Steege en Gijs de Graaf als The Chordettes met Lollipop. Opmerkelijk veel solo-artiesten deden zaterdag mee aan de jaar lijkse playbackshow van Den Hoorn. Bij de jeugd van de basis school werd zelfs de helft van alle voorstellingen door een eenling verzorgd. Knap, vonden juryleden Janine de Bruijn, Roel de Waard en Jeroen Groot, want het vereist moed om in je eentje het podium te betreden. Complimenten waren er ook over het niveau, dat erg hoog lag. De meeste deelnemers hadden duidelijk veel werk gemaakt van show, aankleding en natuurlijk het playbacken zelf, waarvoor de meeste punten te ver dienen waren. Alleen het aantal deel nemers viel met twintig voorstellingen De 9-jarige Noah Goënga kroop met veel succes in de huid van de Amerikaanse folkzangeres Colbie Caillat. (Foto Joop Rommets) Geschokt omdat het zo snel ging en intens verdrietig door dit grote verlies, hebben wij af scheid moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder, oma en omie en vriendin A Grosseritte, t Hoorn, 31 juli 1940 10 april 2010 Kinderen Kleinkinderen Achterkleinkinderen Valbrug 7, 1671 CT Medemblik. Moeder is thuis, alwaar gelegenheid is om afscheid van haar te nemen donderdag 15 april van 19.00-20.00 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden vrijdag 16 april om 13.15 uur in het crematorium, Berkhouterweg 26 te Hoorn. Na afloop is er gelegenheid elkaar te ontmoeten. Wilt u als afscheidsgroet één rode roos voor haar meenemen. 'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertierenheên' Psalm 89:1 Na een lang en welbesteed leven is, gesterkt door de liefdevolle zorg van velen die haar lief hebben, rustig ingeslapen onze zuster en tante weduwe van Martinus Langeveld A 7 oktober 1916 t 11 april 2010 Australië: A. Markus-Boon en H. Markus t Gouda W. Boon en I. Boon-v.d. Wulp t neven en nichten "Gollards" k. 239 De Zes 12 - Den Burg Hendrikje is overgebracht naar de Landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op donderdag 15 april om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Hendrikje begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. R. Huysman, Duinroosstraat 12, 1796 BJ De Koog. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Zo AAln Zo mooi ZztAef Zooo/i ons. (deel ere/r AA/f 1/ met t/e^ rjreAoortc oo/i onze'mooie doe/ter- 'Als je in mijn ogen kijkt, lijkt de wereld stil te staan' Intens gelukkig zijn wij met de geboorte van onze prachtige dochter en mijn zusje Justine 4 april 2010 Léon, Sigrid Olivier Koudenburg - van Heerwaarden De Rijd 96 8939 AE Leeuwarden ledereen hartelijk bedankt voor de kaarten, bloemen, bezoekjes enz. Ik kom niet meer thuis, mijn nieuwe adres is: J. van der Woude-de Bruyn De zes 12, app 244 1791 EX Den Burg dCndré en 1 ut/os/u Aërouioer (jon (ëremeesteaot 12 Z7J4 ZC9Z Oosterend 0222-3Z8Ó36

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3