WELKE NOORD-HOLLANDSE SCHONE WORDT RONDEMISS? TEXELSE 8 COURANT BACKSTAGE BIJ BEVRIJDINGSPOP? 5 VRAGEN AAN... ONTDEK HET ILPERVELD LAAT U BIOLOGISCH VERRASSEN TIJDENS DE ZAAIWEEK BANJEREN LANGS DE BOLLENVELDEN GENIETEN IN HET GROEN Kijk ook op www.noord-holland.nl DINSDAG 13 APRIL 2010 Provincie Noord-Holland april 2010 Aan het hoofd van de provincie staat een algemeen bestuur: Provinciale Staten. De 55 leden hiervan zijn gekozen door de inwoners van Noord-Holland. Een van de Statenleden is Ruben Vis van de VVD. Welke Noord-Hollandse schone zoent op zaterdag 8 mei op het Museumplein in Amsterdam de winnaar van de eerste etappe van de Giro d'Italia Tijdens de Zaai week, tussen 17 en 25 april, staat biologisch eten en drinken extra in het zonnetje. Op verschillende manieren kunt u genieten van de lekkerste producten van eigen bodem. Colofon Mijn provincie Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt acht keer perjaar in een groot aantal Noord-Hollandse huis-aan- huisbladen. Redactie: Provincie Noord-Holland, sector Communicatie, Postbus 3007,2001 DA Haarlem, tel. 023 5143832, e-mail: mijnprovincie@noord-holland.nl. afbrengen is te zien op maandag- en woensdag avond op AT5 en op woensdag op RTV NH. De afleveringen worden gedurende de week regelmatig op beide zenders herhaald. Een televisieprogramma van de provincie? Ciao Bella! wordt mede mogelijk gemaakt door de provincie om de bekendheid van een unieke spor tieve gebeurtenis te vergroten: de Giro d'Italia komt naar Noord-Holland! De provincie investeert in sportstadions en evenementen met (internationale) allure. Zo is bijvoorbeeld de renovatie van het Olympisch Stadion mede mogelijk gemaakt door de provincie. Ook sponsort de provincie het wieier- evenement Ronde van Noord-Holland en de Amsterdamse etappe van de Giro d'Italia. Verder zorgt de provincie voor genoeg ruimte voor buiten sport. Noord-Holland is een mooie provincie om in te bewegen. Het landschap is bij uitstek geschikt voor lange fietstochten of wandelingen. Meer weten? Zie www.at5.nl en www.rtvnh.nl voor de precieze uitzendtijden of om eerdere afleveringen terug te zien. Hoe lang bent u al Statenlid? Ik zit in mijn twaalfde jaar als VVD-Statenlid. Iedere lente is het Statenwerk nieuw; het is dynamisch en afwisselend. Waarom bent u Statenlid geworden? Uit ergernis over de bureaucratie, om oplossingen voor problemen te vinden. De provincie moet een meerwaarde hebben ten opzichte van de lande lijke en gemeentelijke overheden. Bijvoorbeeld wat betreft bereikbaarheid. Door mij is er 17 mil joen euro naar openbaar vervoer gegaan voor extra busbanen. Door mijn toedoen gaat er twee keer zo veel naar musea en monumentale gebouwen in Noord-Holland; 10 miljoen euro. De provincie Noord-Holland zoekt samen met de gemeente Amsterdam deze rondemiss. De zoektocht is te volgen in het televisieprogramma Ciao Bella! op AT5 en RTV NH. Uit 99 potentiële missen en een rondemister wordt de uiteindelijke winnaar gekozen. De deelnemers worden getest op hun kennis van wielrennen en Italië. Maar omdat de rondemiss Noord-Holland vertegenwoordigt, wordt ook gekeken wat de deelnemers weten over hun eigen provincie. Natuurlijk moet de rondemiss sportief zijn. Hoe de deelnemers het er van Fotografie: Kim Mandemaker Vele Noord-Hollandse ondernemers doen mee met activiteiten. Zo zijn bij de DekaMarkt tijdens de Zaaiweek diverse biologische producten in de aanbieding en in de filialen in Beverwijk en Heerhugowaard wordt u op zaterdag 24 april getrakteerd op een kaasproeverij van Beemster Biologisch. Daarnaast kunt u genieten van een Heerlijk Noord-Holland Lentemenu, bereid met de lekkerste biologische ingrediënten. Bij restaurants door de hele provincie staat het Lentemenu op de kaart. Kijk voor de deelnemende restaurants en voor de laatste informatie op: www.noordhollandsegrond.nl. Maak kans op een exemplaar van het boekje 'Puur! Noord-Holland', een gids boordevol lekkere bio logische adresjes. Eet het Lentemenu en meld uw menuervaring via infoifflnoordhollandsegrond.nl. De Zaaiweek is onderdeel van de campagne 'noordhollandsegrond', een initiatief van de provincie Noord-Holland voor de promotie en stimulering van duurzame en biologische land bouw in Noord-Holland. Bevrijdingspop zal ook dit jaar op 5 mei in de voortuin van het Paviljoen Welgelegen in Haarlem plaatsvinden. Het is alweer de dertigste editie van het oudste Bevrijdingsfestival van Nederland. Op het grote Provincie Noord- Hollandpodium zal een keur aan artiesten optreden waaronderJunkieXL, JURK, Giovanca, Tim Knol, en Drive Like Maria. Naast het Houtpodium is er ook een Plein van de Vrijheid en een Kinderfestival, waar vooral veel te doen en te beleven is. De provincie Noord-Holland is hoofdsponsoren laat ieder een genieten van de muziek en de boodschap van de vrijheid. De provincie geeft als sponsor van Bevrijdingspop ook backstagekaarten weg. Win kaarten Maak samen met een introducé kans op backstagekaarten. Beantwoord daarvoor de volgende vraag: Welke artiest gaat diverse bevrijdingsfestivals langs? Stuur uwantwoord (met naam, adres en telefoonnummer) vóór 21 april 2010 naar: nhsponsoractie@noord-holland.nl onder vermelding van 'Prijsvraag Bevrijdingspop'. Of naar Provincie Noord-Holland, Communicatie Sponso ring, Postbus3007, 2001 DA Haarlem. Alleen de winnaars krijgen bericht. Langs de bollenvelden bij Anna Paulowna wordt op zondag 2 mei een speciale Lentewandeling van het Noord-Hollandpad uitgezet. De streek is het grootste aaneengesloten bollengebied van Europa en in de lente zeker een bezoekje waard. De wandeling toont de karakteristieke Hollandse ver gezichten van bollenvelden die volop in bloei staan: een explosie van geuren en kleuren. De lentewandeling over het Noord-Hollandpad sluit aan bij de befaamde Bloemendagen van deze streek. Tijdens deze week zijn de dorpen in de omgeving prachtig versierd en zijn er diverse activiteiten. Het Noord-Hollandpad is een gemarkeerde lange-afstandwandelroute (circa 270 kilometer) van het meest noordelijke puntje op Texel naar de zuidooste lijke grens in het Gooi. De route loopt over slingerende dijken, langs kaars rechte kanalen, over boerenland en hekjes met overstapjes. Kijk voor meer informatie over het Noord-Hollandpad en de lentewandeling op www.noordhollandpad.nl. Hoe ziet uw contact met de Noord-Hollanders eruit? Ik benut iedere mogelijkheid om de Noord- Hollander te ontmoeten. Ik ga naar recreatieve en culturele gebeurtenissen of een sportwedstrijd. En ik ben twitteraar (twitter.com/rubenvis). Dagelijks wissel ik persoonlijke, politieke en typisch Noord- Hollandse tweets af. Ook uit de Statenvergadering, want juist dan heeft de Noord-Hollander er recht op om zijn Statenlid te kunnen volgen. Wat is uw meest favoriete plek in de provincie Noord-Holland? In mijn motorbootje ervaar ik hoe afwisselend onze provincie isVanaf het water merk j e hoe groot de landschappelijke verscheidenheid in Noord-Holland is. Wat gaat u deze maand doen voor de provincie? In Haarlem staat op de Dreef een oorlogsmonument, tussen het provinciehuis en het provinciekantoor. Op 4 mei legt Haarlem daar kransen. Omdat de provincie zo nadrukkelijke in deze omgeving aanwezig is, mag ze bij deze herdenking niet ontbreken. Ik heb voorgesteld dat wijmet ingang van dit 65e bevrijdingsjaar, ook een krans leggen. Alle Statenfracties vonden het een goed idee"Hadden we veel eerder moeten doen", zei iemand. We kunnen de tijd niet terugdraaien, maar wel dingen op een betere manier doen. Dat is mijn drijfveer als Statenlid: bouwen aan een betere toekomst. Boven Amsterdam ligt een van de belangrijkste internationale leefgebieden van de Nederlandse Noordse woelmuis: het Ilperveld. Deze woelmuis 'VL, komt alleen in Nederland voor en staat op de eerste plaats van bedreigde zoogdieren. Door het ontbreken van concurrentie van andere woelmuis- soorten komt het diertje in het Ilperveld relatief veel voor. Helaas werd het Ilperveld als stortplaats gebruikt en raakte het zeer vervuild. Het Ilperveld wordt nu weer teruggegeven aan de natuur, de gebruikers en omwonenden. Hiervoor saneert de provincie Noord-Holland het gebied, in samenwerking met Landschap Noord-Holland, het Hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier en de gemeente Landsmeer. Vanuit het bezoekerscentrum van Landschap Noord-Holland kunt u met een vaarexcursie genieten van de natuur van het gebied. Ook kunt u een fluisterboot huren. Boot reserveren: 088-0064455. Meerweten: www.landschap noordholland.nl/bezoekerscentrum.php. Noord-Hollandse natuur De natuur van Noord-Holland is enorm afwisse lend met veel bijzondere planten en dieren. Daardoor is het een aantrekkelijke provincie om in te wonen, werken en recreëren. De natuur is een waardevolle hulpbron voor economische activiteiten zoals landbouw, recreatie en toerisme. Om aandacht te vragen voor het belang van soortenrijkdom is het jaar 2010 door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het 'Jaar van de bio diversiteit'. Dit jaar staat hier daarom steeds een ander dier uit Noord-Holland in het zonnetje. Tussen Amsterdam en het Gooi ligt een uniekgebied datonderdeel is van het Groene Hart. Rust, openheid, weidse uitzichten, water, polders en monumenten... ze zijn daar te vinden. Wie in Amsterdam of het Gooi woont, kan binnen tien minuten met de fiets of OV in dit typische Noord-Hollandse landschap komen. Dit gebied, dat 'de Groene Uitweg' heet, wordt ontwik keld dooronderandere de provincie Noord-Holland. Op die manier worden de bijzondere kwaliteiten van dit landschap behouden. Het landschap van de Groene Uitweg is zeer afwisselend dankzij de veenrivieren Vecht en Amstel en de authentieke klei- en veenweidepolders met koeien en weidevogels. Grote wateren zoals het IJmeer, de Oostelijke Vechtplassen en het Naarder- meerzijn erte vinden. Ook oude forten van de Nieuwe Hollandse Waterlinie en van de Stelling van Amsterdam maken deel uit van het gebied. In het gebied zijn tal van activiteiten mogelijk. Bijvoorbeeld kanoën in de Vecht streek (www.ganaargooienvechtstreek.nl), wandelen, varen of fietsen vanaf boerderij Stadzigt bij het Naardermeer (www.natuurmonumenten.nl/ naardermeer) of het maken van een echte Noord-Hollandse wandeling tus sen Abcoude en 's Graveland (www.noordhollandpad.nl). In het bezoekers centrum Gooi en Vechtstreek is meer informatie te vinden.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8