Aanzien Koger pupillentoernooi groeit nog steeds Dortmund en Volendam nieuwe trekpleisters Winst De Koog in verlate wedstrijd Tevoko stelt degradatie nog even uit i Dames Texel'94 winnen TEXELSE 9 COURANT Golfers steunen Maartenhuis DINSDAG 13 APRIL 2010 De finale in het pupillentoernooi ging vorig jaar tussen Ajax en Feyenoord. Het pupillentoernooi van SV De Koog blijft in aanzien groeien, ook in het buitenland. Voor de elfde editie van het evenement, dat zaterdag 17 en zondag 18 april wordt gehouden, kon de Duitse topclub Borussia Dort mund aan het deelnemersveld worden toegevoegd. Terug van weggeweest is de jeugd van FC Volendam. De deelname van beide clubs komt niet uit de lucht vallen, vertelt Albert Middelbos, lid van het groepje mensen dat al sinds de beginjaren voor de organisatie tekent. 'Je merkt duidelijk dat er over ons toernooi wordt gesproken. Borus sia Dortmund had geïnformeerd bij Schalke'04, dat al jaren meedoet. Je merkt dat ze het waarderen dat (Foto archief Texelse Courant) bieden. Bovendien is de sfeer altijd goed en krijgen ze bij ons de kans tegen elkaar te spelen.' Het is inderdaad niet alledaags, een toernooi waarin naast beide wij het zo goed voor elkaar heb ben. Dankzij onze sponsors kun nen we de profclubs gratis onder dak, eten en een reisvergoeding Duitse topclubs ook Ajax, Fey enoord en Sparta en het Belgische RC Genk uitkomen. De rentree van Volendam zorgt nog voor extra cachet. 'Er was ook belangstelling van PSV. Dat viel uiteindelijk af. Anders hadden we moeten kiezen.' De versterking van het deelne mersveld gaat ten koste van Aalsmeer en OSV (uit Amsterdam), die geen uitnodiging meer hebben ontvangen. 'Dat is niet leuk, want ze hebben jaren meegedaan. Maar ze eindigden steeds onderin. Daar om hebben we uiteindelijk de knoop doorgehakt.' Wel doen wederom pupillen mee van SV De Koog zelf, Texel'94 en een combi natieteam van Oosterend, ZDH en De Cocksdorp. 'Daar willen we niet aan tornen. Dat is ook de charme van dit toernooi, dat Texelse voet ballertjes kunnen zeggen dat ze tegen Ajax of Feyenoord hebben gespeeld.' De organisatie kan nog steeds rekenen op een grote groep hore- ca-ondernemers in De Koog en omgeving, die het evenement zowel financieel als in natura ondersteunen. Onlangs werd een contract gesloten met Robert en Til Nouwen van restaurant Quinty's, die zich de komende vijfjaar hoofd sponsor mogen noemen. Ter gele genheid daarvan werd het evene ment omgedoopt in Internationaal Quinty's Pupillentoernooi SV De Koog. 'Ik heb altijd al iets voor de pupillen willen doen', vertelt Robert Nouwen. 'Zelf ben ik niet zo voef- bal-minded. Ik was al jong toen ik in de horeca terecht kwam en dat valt nu eenmaal moeilijk te combi neren met voetballen. Maar ik heb bijna mijn hele leven in De Koog gewoond en de jeugd is de toe komst van het dorp.' Hoewel hij het van een afstandje volgt, is Nouwen zeer te spreken over de gang van zaken bij SV De Koog. 'Ze zijn goed bezig. Met Afbericht van de scheidsrechter, gevolgd door communicatie stoornissen waren er zondag de oorzaak van dat de wedstrijd Sint Boys-De Koog vijf kwartier later begon dan gepland. De Texelaars sloten de wedstrijd af met een 0-2 overwinning. De aangewezen leidsman had keu rig afbericht gedaan en de KNVB had een vervanger aangewezen. Dit was bij de thuisspelende ploeg bekend, maar de vervangende scheidsrechter was niet ingelicht door de KNVB. Na veel telefoon tjes heen en weer was scheids rechter Otsen bereid om naar Sint Maarten af te reizen, waarna met vertraging alsnog kon worden afgetrapt. Van begin af aan was duidelijk dat de Koger ploeg was gekomen voor drie punten. De tegenstander werd meteen onder druk gezet, waar door er veel balbezit was voor de Texelse ploeg. Na een paar kleine mogelijkheden was het na tien minuten raak. Pim Siebinga liet de achterhoede van Sint Boys zijn hielen zien en gaf een bekeken voorzet over de uitlopende keeper heen. Hierdoor was het voor de meegelopen Robin Schoo een koud kunstje de bal in het lege doel te lopen. De Koog dicteerde het spel, de gastheren kwamen vóór rust niet tot een goede aanval, laat staan een kans. Een lange trap van keeper Witte werd in de 30ste minuut door Robin Schoo op juiste waarde geschat. De centrumver dedigers tastten mis. Schoo kon doorlopen en tikte de bal beheerst langs de uitlopende Keeper, de 0-2 stond op het bord. In het laatste kwartier voor rust kwam de Texelse ploeg geregeld gevaarlijk door, maar de beslissende eindpas was telkens niet goed. Dit was mede te wijten aan de harde wind en het erbarmelijke slechte staat van het veld. Vlak voor rust moest René de Jong al gewisseld worden omdat hij de boot van half vijf terug moest halen. Deze gedwongen wissel had na de rust geen invloed op de krachts verhoudingen binnen het veld. De Koog ging nu tegen de wind in, maar nog meer dan vóór rust was het balbezit voor de Texelse forma tie. Het was dat de keeper van Sint Boys in grote vorm stak, anders had er een heel andere uitslag op het bord gestaan. Vele kansen wer den niet meer omgezet tot doel punten, de voorwaartsen van De Koog hadden het vizier niet op scherp of vergaten dat hun mede speler er beter voorstond. En waar het wel goed ging, was daar altijd de keeper van Sint Boys, die met kunst- en vliegwerk zijn doel schoonhield. Zo won De Koog deze wedstrijd met 0-2, een stand die bij de rust reeds bereikt was. De ploeg zit in een goede fase, net als voor de winterstop. De achterban hoopt dat de laatste wedstrijden van de competitie nog een aantal punten gaan opleveren. 'Ik ben heel tevre den met de inzet en beleving van de ploeg', was het commentaar van trainer Van der Hert. 'Vandaag hebben we het te lang spannend gehouden, we moeten zakelijker worden in dit soort wedstrijden, gewoon afstand nemen, en de boel op slot doen. Bij 0-2 en hun de Door zaterdag met 3-2 van Com- paen uit Oostzaan te winnen, hebben de dames van Tevoko nog steeds een heel kleine kans directe degradatie te ontlopen. De Texelse volleybalsters moe ten daartoe zaterdag in de slot- ronde zelf met 4-0 winnen van het al gedegradeerde Gemini uit Hilversum, terwijl concurrent Keistad met 4-0 moet verliezen. Tevoko startte in sporthal Ons Genoegen sterk tegen Compaen, dat vierde op de ranglijst staat. Vanaf het begin zaten de Texelse dames goed in de wedstrijd. Ze passten uitstekend, waardoor er gevarieerd kon worden aangeval len. Een snel genomen kleine voor sprong kon tot het einde van de eerste set worden vastgehouden: 25-20. Ook in de tweede set speelde Tevoko aanvankelijk uitstekend. In de verdediging werden vele lastige ballen nog net van de grond gehou den, om vervolgens aanvallend toe te slaan. Bij een stand van 7-3 in het voordeel slaagde Compaen er echter in de rollen om te draaien. Met moeilijke en gevarieerde servi ces pakten de gasten het ene punt na het andere. Tevoko kon niets tegen dit servicegeweld inbrengen, waardoor de set met 25-17 naar Compaen ging. De derde set was van hetzelfde laken een pak. De gasten wonnen met 25-16 en leken onbedreigd op de overwinning af te stevenen. In de vierde set maakte Celine de Graaf na een langdurige voetbles sure haar rentree. De Texelse dames hadden niets meer te verlie zen en gingen ontspannen van start. Ditmaal was het Tevoko dat de lei ding nam. Met lastige services en een uitstekend blok nam Tevoko een ruime voorsprong. Compaen enthousiaste trainers. En ook de meiden doen het hartstikke goed. Dat vind ik leuk.' Toen de toernooi- organisatie hem benaderde spon sor te worden, hoefde hij daar niet lang over na te denken. 'Het is een hele happening. Dat begint al op boot. Met al die kinderen die in hun eigen tenue naar het eiland komen. Vroeger had je het Pinkstertoernooi in Den Burg. Dat was hét toernooi. Nu heb je het internationale pupil lentoernooi van De Koog. En het klinkt ook mooi: Quinty's Pupillen toernooi.' Het evenement duurt twee dagen en begint zaterdag al om met 9.30 uur met twee krakers. Op veld A speelt Ajax tegen RC Genk, op veld B (het hoofdveld is in tweeën verdeeld) treffen Borussia Dort mund en Feyenoord elkaar. Tot ongeveer 15.42 worden daarna maar liefst 34 wedstrijden gespeeld. Zondag wordt vanaf 9.00 uur het restant van de poulewedstrijden afgewikkeld. Rond 10.45 uur begin nen de kruisfinales. Vlak na 12.00 uur staat de aftrap van de grote finale op het programma. Titelver dediger is Ajax, dat vorig jaar in een spannende finale Feyenoord versloeg. Programma Zaterdag 17 april: Poule A: Ajax-RC Genk 9.30 Schalke'04-Sparta 9.52 Barendrecht-Legmeervogels 10.14 Texel'94-Ajax 10.36 RC Genk-Schalke'04 10.58 Sparta-Barendrecht 11.20 Legmeervogels-Texel94 11.42 Schalke'04-Ajax 12.04 Sparta-RC Genk 12.26 Texel'94-Barend recht 12.48 Ajax-Legmeervogels 13.10 Barendrecht-Schalke'04 13.32 Legmeervogels-RC Genk 13.54 Sparta-Texel'94 14.16 Ajax-Sparta 14.38 Schalke'04-Legmeervogels 15.00 RC Genk-Barendrecht 15.22 Poule B: Borussia Dortmund-Feyenoord 9.30 Zeeburgia-Volendam 9.52 COZ-Roda'46 10.14 De Koog-Borussia Dortmund 10.36 Feyenoord-Zeeburgia 10.58 Volendam-COZ 11.20 Roda'46-De Koog 11.42 Zeeburgia-Borussia Dortmund 12.04 Volendam-Feyenoord 12.26 De Koog-COZ 12.48 Borussia Dortmund-Roda'46 13.10 COZ-Zeeburgia 13.32 Roda'46-Feyenoord 13.54 Volendam-De Koog 14.16 Borussia Dortmund-Volendam 14.38 Zeeburgia-Roda'46 15.00 Feyenoord-COZ 15.22 Zondag 18 april: Poule A: RC Genk-Texel'94 9.00 Barendrecht-Ajax 9.22 Legmeervogels-Sparta 9.44 Texel'94-Schalke 10.06 Poule B: Feyenoord-De Koog 9.00 COZ-Borussia Dortmund 9.22 Roda'46-Volendam 9.44 De Koog-Zeeburgia 10.06 Nr. 1 poule A-nr. 2 poule B 10.45 Nr. 1 poule B-nr. 2 poule A 10.45 Nr. 6 poule A-nr. 6 poule B 11.07 Nr. 7-poule B-nr. 7 poule A 11.07 Nr. 4. poule A-nr. 4 poule B 11.29 Nr. 5 poule B-nr 5. poule A 11.29 Verliezers kruisfinale 11.51 Nr. 3 poule B-nr. 3 poule A 11.51 Finale 12.13 wind mee, stel dat er een bal invliegt, kan het zomaar spannend worden, terwijl dat helemaal niet nodig is. We hebben meer kwaliteit als de tegenstander en we moeten dat meer benutten. Dat is een leer proces en daar gaan we met zijn alle weer aan werken.' Hert: 'Over de wedstrijd ben ik tevreden. Ik zag een paar mooie aanvallen, veel beweging in de ploeg en verdedigend stond het als een huis. Onze keeper heeft moest alleen vlak voor tijd een keer gestrekt naar de hoek. Dat deed hij heel goed, anders waren het mis schien een paar vervelende laatste minuten geworden. Ik hoop dat de vorm waar we nu in zitten nog drie weken aanhoudt, dat we daardoor nog een paar leuke wedstrijden kunnen spelen en een paar punten aan ons totaal kunnen toevoegen.' 'Volgende week is iedereen weer beschikbaar en hopelijk fit. Bergen is dan op bezoek op het eiland, een lastige tegenstander die nog vecht tegen degradatie, dus we zijn gewaarschuwd. Uit kwamen we ook met 2-0 ach ter, maar we konden dat toen nog omzetten in een overwinning. We moeten wel attent zijn.' Een cheque ter waarde van €600,-, te besteden aan nieuwe tuinmeu belen. Die kreeg medewerkster Janny van der Graaff van het Maar tenhuis donderdagmiddag uitge reikt door Cees Boks. Boks is lid van Business Club Par 6, een club je van zes Texelse golfers, die jaar lijks zes wedstrijden organiseren in Nederland en een tweedaagse trip naar België of Duitsland maken. Onderling hebben ze de afspraak dat als ze hun 'handicap' niet halen, ze voor ieder punt dat ze tekort komen één euro in de kas storten voor een goed doel. 'Dit jaar hebben wij gekozen voor het Maartenhuis, omdat deze zelfstan dig opererende instelling voor gehandicapten steeds belangrijker is en wordt voor onze gemeen schap', zei Boks bij de overhandi ging van de cheque. Hij memo reerde de samenwerking die het Maartenhuis is aangegaan met De Pijler, waardoor Texelse scholieren uit groep één en twee niet meer dagelijks naar Den Helder hoeven. Daarnaast is het Maartenhuis één van de initiatiefnemers voor de exploitatie van een restaurant in de verbouwde Texelhoeve in Den Burg, waar gehandicapten aan de slag kunnen in de keuken en de bediening. 'Door deze initiatieven kunnen meer gehandicapten op Texel blijven wonen en werken', aldus Boks. Par 6 bestaat naast Boks uit Piet Schuijl 'Den Burg', Piet Schuijl 'De Koog', Hans de Beer, Jos Kager en Wim Eelman. (Foto Joop Rommets) kwam er niet meer aan te pas en werd totaal weggespeeld. De vier de set ging zeer eenvoudig naar Tevoko 25-13. In de vijfde set bleef Tevoko hard werken en goed volleyballen en dat leverde de overwinning op (15-10). Hoe gering ook, hield de ploeg de hoop daarmee levend. Tevoko (in de donkere shirts) won zaterdag na een spannende wedstrijd met 3-2. (Foto Joop Rommets) De dames van Texel'94 hebben zondag in Obdam met 0-2 gewonnen van Victoria O. Het beloofde vooraf een zware pot te worden. De thuiswedstrijd tegen de dames uit Obdam werd met 2-4 verloren. De selectie van Texel'94 was niet compleet, waardoor Sacha Drijver uit de MB1 meespeelde. Er was één wissel. 'De hele as ontbreekt deze wedstrijd, maar we gaan ervoor', zei coach/trainer Bart Heerschap. Met wat kleine aan passingen in de opstelling begon de wedstrijd. Over de gehele eer ste helft vermeldt onze correspon dent niet meer dan dat het vanaf de zijlijn'dramatisch kluitjesvoet bal' werd genoemd. Er waren kans jes over en weer, maar van beide kanten niet erg gevaarlijk. De groot ste kansen waren voor de dames van Texel. Marissa Vlaming, Kelly Keuning en Chanique Guldemond werden meerdere malen alleen richting het doel gestuurd, maar hieruit wisten zij niet te scoren. Het rustsignaal klonk en dat was nodig; de dames moesten echt even wor den toegesproken. In de tweede helft werd snel duide lijk dat er goed op de meiden was ingepraat. Er werd beter samen gespeeld, het was feller en met meer met beleving. De Texelaars lieten zien wie de betere ploeg was en zorgde voor veel dreiging voor het vijandelijk doel. Toch probeerde de Obdammers aan te vallen via lange ballen naar voren en op snel heid naar het doel. Gelukkig ston den Sacha Vlaming, Sara Erne, Jeneesiya Ponniah en Sacha Drij ver hun 'mannetje' en was de ver dediging van Texel vrijwel potdicht. Texel leverde meer druk en dit resulteerde halverwege de tweede helft in een 0-1 voorsprong. Mar lies Roos schoot de bal prachtig binnen. Hierna was Texel los en wist Chanique Guldemond vijf minuten later 0-2 te maken. De dames van Victoria O creëerden nog eenmaal een kans door een lange bal en er op snelheid achter aan te gaan, maar keepster Myrthe hield deze bal uit het doel waar door de stand 0-2 bleef.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9