(jroen ^wartsj'exeh in het harL, Buurt bezorgd over komst hondenclub Werf niet blij met liggeld schepen A' t II Kinderen doen examen 11 emaso© ante© (j Garage Dros Lr ii «■Ttexél fouv/es f -Ij"V TexelEnergie wint duurzame prijs Aansterken en samenwerken Geld provincie voor sportdag WA Sanitair Q y 'li i «Süi njS 1 I Woelmuis tel.319357 www.texelseautopagina.ri TH XI. I.SI:1 'COI.IUM De Koog/De Cockdorp OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12465 VRIJDAG 16 APRIL 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Wat gaat het college doen met de bouw vallige boet van Kotex, waarvan de gemeente zelf eigenaar is? Ab Witte heeft bij biljartvereni ging DVO beslag gelegd op het club kampioenschap bandstoten. y3i 'm^i nÉiMlE1TtT"' Supermarkton dernemer Erik r w r^5S9Pffi^HEaJR Kalverboer ver richtte dinsdag de officiële start van project Par keren en Meer. 'Een tamelijk ongevaarlijke oude man', zegt Cocksdorper Jan Heemskerk over zichzelf. jM Een bijzonder schouwspel bij De Lelie op Akenbuurt, waar de jeugdige Jelle Burgman op een zitmaaier over het land manoeuvreer de, met zijn opa Gerard Huisman achter op de aanhanger en oma Dia Huisman zwaaiend met een startvlag, terwijl zijn vader Kees Burgman tevreden toekeek. Navraag leert dat Jelle oefende voor Trekkertrek, dat bij het komende Pinksterevenement van de Oude Trekker en Motoren Vereniging voor het eerst ook voor kinderen wordt gehouden. Dat is te danken aan zijn vader, die na een bezoek aan het lus trum van de landelijke vereniging in Eext, sep tember vorig jaar, het idee opvatte ook voor de Texelse jeugd iets te organiseren. 'We heb ben op het eiland zo'n 150 leden met histori sche voertuigen. Maar als je kinderen wilt sti muleren ons op te volgen, zul je ook iets voor hen moeten ondernemen.' Een oproep op Koopplein.nl leverde flink wat oude zitmaaiers op, die na weken sleutelen op De Lelie weer prima werken. Nu moet er nog hard worden geoefend, om op 22 en 23 mei goed voor de dag te komen. De organisatie is van plan een behendigheidsparcours uit te zetten. Inmiddels hebben zich buiten zijn zoon nog vier deelnemers aangemeld bij Burgman. Wie mee wil doen en tussen de 10 en 16 jaar oud is, kan contact met hem opnemen. Ook voor meer informatie is hij bereikbaar via tel. 06- 22288882. Deelnemers zijn verplicht een helm te dragen. De zitmaaiers mogen niet worden opgevoerd. (Foto Bert Koning) TexelEnergie heeft een P-NUTS Award gewonnen. De energieco- operatie wordt daarmee landelijk beschouwd als een goed voor beeld van een lokaal, duurzaam energiebedrijf. Directeur Brendan de Graaf ont ving de prijs, een oorkonde, woens dagavond in Zeist na afloop van een congres waar hij ook over TexelEnergie had gesproken. Het congres ging over het succesvol oprichten van lokale, duurzame energiebedrijven. Herman Wijffels, oud-topman van de Rabobank en voorvechter van duurzame ver nieuwingen in de samenleving, reikte de P-NUTS Awards uit. De prijs is in het leven geroepen Hoi hoi, ik mag meeschrijven! Ik ben lid van bijna alle belangen groeperingen op Texel: de kleine logiesverstrekkers, de grote kam- peerboeren, de sportraad, de Rotary, 10 voor Texel, noem maar op. Dus mag ik wel het laatste stuk van het raadsprogramma doen. Ik hou van daverende slotconclusies. Wat vindt u van deze: 'Dus is aan het einde van deze collegeperiode het gemeentelijke apparaat totaal overbodig geworden. We bouwen het nieuwe gemeentehuis om tot muziek- en dansschool, je mag overal parkeren en we schaffen de OZB af.' Geweldig, nietwaar? Gelukkig is Texels Belang niet hele maal weggevaagd. Zij staan ten minste pal voor breed gedragen besluitvorming. De vorige colleges deden dat ook altijd: Texels Belang had steeds een flinke vinger in de pap. En nu moet je maar afwach ten of dat nog steeds zo is. Woelmuis Schepen die voor reparatie bij het dok van Visser in Oudeschild afmeren, moeten havengeld betalen. De werf en de gemeente gaan met elkaar in gesprek om hierover te praten. Het havengeld is nadelig voor de concurrentiepositie van de Texelse werf, omdat bij scheepswerven in omliggende havens geen haven geld hoeft te worden betaald als schepen daar afmeren voor repa ratie of onderhoud. Vestigingslei der Joop Schouwstra zegt desge vraagd dat het niet goed is voor het dok, waar veertien mensen werken, dat met name in de huidi ge tijd de concurrentiepositie wordt benadeeld. Hij wil niet al te diep op de materie ingaan, omdat de gesprekken met de gemeente nog gevoerd moeten worden. Het probleem werd dinsdagavond aangekaart in de raadsvergadering door het CDA. Fractievoorzitter De komst van hondensportver eniging DOS naar het trainings veld van SVC in De Cocksdorp houdt de gemoederen bezig. Omwonenden zijn bezorgd over overlast van blaffende honden en hondenpoep. De gemeente heeft DOS, dat al bijna zes jaar op zoek is naar een eigen locatie, toestemming gege ven bij SVC twee units neer te zet ten. Dat is gebeurt in overleg met het bestuur van SVC en de Sport raad. Op woensdagavond en zon dag wil de club, die als enige sportclub op Texel geen eigen onderkomen heeft en sinds een paar jaar tijdelijk bij ZDH in Den Hoorn zit, op het veld met honden gaan trainen. De omwonenden zijn bezorgd dat kinderen, die geregeld bij het ter rein spelen, in de hondenpoep stappen en daardoor ziektes kun nen oplopen. Voorzitter Eugene Bavelaar van DOS weerlegt dat. Leden moeten de hond volgens de reglementen altijd uitlaten vóór ze naar een training komen en op een trainingsveld wordt hondenpoep niet op prijs gesteld. 'We lopen zelf altijd naast de hond en niemand heeft er zin in in de stront te stappen. We hebben het er laatst over gehad en het gebeurt hooguit een of twee keer per maand dat het mis gaat.' Hij wijst erop dat sinds de komst van DOS bij ZDH daar in de omgeving nau welijks hondenpoep wordt gevon den. Volgens Vivian Kareis en Jeroen Plag, die het woord voeren namens de omwonenden, zou de gemeente moeten kijken naar een locatie bui ten de bebouwde kom. Plag: 'Meestal ligt zo'n plek minstens acht- tot negenhonderd meter bui ten de bebouwde kom.' Hij vreest dat De Krim, de buurt en omlig gende appartementen voor gasten straks ook last van het geblaf krij gen. Plag wijst erop dat de gemeen te in het verleden verbodsbordjes voor honden bij de velden van SVC heeft laten plaatsen en dat die er nog steeds staan. De komst van de honden wordt eveneens gezien als een bedreiging voor toernooien die op de velden van SVC worden gehouden. Volgens Bavelaar blaffen de hon den alleen tijdens trainingen voor pakwerk en dat is gemiddeld maxi maal één uur op een dag of avond. 'Voor de rest moeten ze juist stil zijn.' Volgens hem is voor het trai ningsveld van SVC gekozen, omdat daar verlichting is. DOS is door de Nederlandse Bond voor Gebruiks- honden erkend om zogeheten IPO- trainingen te geven (speuren, appél en pakwerk) en dat betekent dat er verlichting en een eigen ruimte moeten zijn. Bavelaar: 'Je kunt niet zomaar overal verlichting aanbren gen.' door verschillende duurzame orga nisaties en netwerken om koplo pers op het gebied van lokale, duurzame energie te belonen. TexelEnergie was in 2007 de eerste lokale energiecoöperatie die in Nederland werd opgericht. De Graaf was verheugd met de prijs. 'Je merkt dat je daarmee aandacht trekt. Er waren in Zeist verschillen de grote partijen die eens met ons wilden komen praten.' Sandra Bremer uit Oosterend heeft €3000,- bij de provincie gewonnen om een supersport dag voor de kinderen van de basisscholen in Oosterend te houden. Haar initiatief eindigde als tweede bij het project GaanWeDoen van de provincie Noord-Holland. De supersportdag kreeg 684 stemmen bij een verkiezing op de website www.gaanwedoen.tv. In totaal waren 37 ideeën ingediend, waar van de negen ideeën met de mees- Marian Merkelbach merkte op dat Visser opdrachten misloopt door dat er havengeld moet worden betaald. Wethouder Edo Kooiman (havens) zegde toe contact met Visser op te nemen. De voormalige rijkshaven was tot en met 2008 vrij van havengeld, maar dat veran derde nadat de haven in gemeen telijke handen kwam. Bij vaste gebruikers leeft sinds vorig jaar onvrede over de hoogte van het havengeld. Kooiman gaat hen ook in gesprek daarover, liet hij weten nadat raadslid Nico Waerts (Texel 2010) vragen over de onvre de had gesteld. Volgens het con- cept-raadsprogramma van de nieuwe coalitie moet de haven van Oudeschild in elk geval econo misch rendabel blijven. De raad heeft bij de overname ook als har de voorwaarde gesteld dat de exploitatie de gemeente niet met extra kosten mag opzadelen. Kinderen van groep 8 van de meeste Texelse basisscholen heb ben gisteren het theoretisch deel van het verkeersexamen gedaan. De kinderen van De Bruinvis in Oudeschild kregen daarvoor bezoek van onderwijswethouder Volgens Plag zouden het MAB-ter- rein of een terugkeer naar het veld bij Molenkoog, waar DOS vroeger zat, opties kunnen zijn. Volgens Bavelaar is Molenkoog geen optie. Dat is te klein geworden omdat er nog een andere hondenclub zit. Bij ZDH blijven is evenmin een optie. De hondenclub is er welkom, maar het bestuur van ZDH heeft DOS een paar jaar geleden gezegd het ook niet erg te vinden als ze zou den verhuizen. De units die DOS bij SVC wil plaat sen, worden onder meer gebruikt om tijdens trainingen honden te stallen en dat is volgens Bavelaar bedoeld om geluidsoverlast te voorkomen. 'Als je een hond in de auto laat zitten, weet je niet hoe hij reageert als er iemand tegen de ruit klopt of een kat op de motor kap springt.' Bij omwonenden leeft de zorg dat de honden in de units lawaai gaan maken. Volgens Bave laar heeft DOS juist de intentie niemand tot last te zijn. Plag laat weten bezwaar aan te tekenen tegen de vergunning die de gemeente heeft verleend. De omwonenden dienden eerder al gezamenlijk een zienswijze in tegen de plannen, maar die werd door de gemeente ongegrond verklaard. Elders in deze krant brieven van beide partijen over de kwestie. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 DE WIT INSTAIIATIE TECHNIEK te stemmen wonnen. Bremer wil de kinderen bij alle verenigingen van Oosterend laten sporten en spelle tjes doen. Bedoeling is dat daarvoor een circuit door het dorp komt. Streven is met z'n allen te lunchen en Bremer hoopt af te sluiten met een clinic van een balkunstenaar. De sportdag wordt naar verwacht vóór de grote vakantie gehouden. Een precieze datum moet nog wor den vastgelegd. Vorig jaar vielen ook al Texelse plannen in de prijzen bij GaanWeDoen, dat waren toen de jeugdclub in De Cocksdorp en het skatepark in Den Burg. Van 10 mei tot 13 juni kunnen jongeren opnieuw plannen insturen naar www.gaanwedoen.tv. (Advertentie) Cjrun TwarL-Jixels in het harL, Frans Visman en medewerkers van Veiling Verkeer Nederland afdeling Texel. De school werd met het bezoek vereerd omdat directeur Albert Hoven al jaren coördinator is bij de verkeersexamens. (Foto Jeroen van Hattum) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1