'Vroeger mocht je bij fanfare' Vrolijke klanken in Koninghal Goed concert KTF ondanks tegenslag Winnend Texel'94 herovert derde plaats Westdorp en Zaal beste klaverjassers Veteranen Texel ongeslagen kampioen TEXELSE 10 COURANT DINSDAG 20 APRIL 2010 Oud-dirigent Frank Meijer stond zaterdagavond weer voor het orkest van KTF. KTF-voorzitter André Sieling (op de rug gezien) huldigde Rinus Kuiper, Jan Wieten, Willem (Hoekie) van Heerwaarden en Lody van der Wulp voor hun lange staat van dienst. (Foto Jeroen van Hnttumj Liefst 230 jaar lidmaatschap stond zaterdagavond naast elkaar op het podium bij KTF. Jan Wieten, Lody van der Wulp en Willem (Hoekie) van Heerwaarden vierden elk hun 60-jarig lidmaatschap. Rinus Kui per vierde een halve eeuw lidmaat schap. Van der Wulp greep de huldiging aan om een warm plei dooi te houden voor het fanfare en vooral het maken van muziek. Toen ik lid werd, mocht je bij het fanfare komen en was het een eer daar te spelen. Het zou prachtig zijn als de mensen nog steeds in rijen van vier voor de deur zouden staan om lid te mogen worden, maar dat is helaas veranderd.' Van der Wulp deed een beroep op de aanwezigen om passie voor muziek toch zoveel mogelijk over te bren gen op kinderen en kleinkinderen in de hoop dat nieuwe leden zich bij het fanfare aansluiten. Texel'94 heeft zondag dankzij een knappe overwinning op directe concurrent DTS (3-1) de derde plaats heroverd. Deze positie geeft recht op de nacom- petitie, waarin wordt gestreden om promotie naar de vierde klas se. Met nog twee wedstrijden te gaan hebben de Texelaars een voorsprong van één punt op de nummer vier, DTS. Texel'94 - op zoek naar revanche voor de nederlaag (3-1) die in okto ber in Oudkarspel tegen DTS werd geleden - speelde een goede eer ste helft, waarin met aardig veld spel legio kansen werden gecre- eerd. Sterk was ook dat de ploeg bij balverlies met veel inzet pro beerde het leer terug te veroveren. In de vijftiende minuut zagen de toeschouwers een vloeiende com binatie tussen Lesley Koning, Joey van der Vis en Niels Dubbelt, die door adequaat ingrijpen van de DTS-defensie echter niet tot een doelpunt leidde. Het zou nog tot de 35ste minuut duren voordat Texel'94 de score opende. Schutter was Dubbelt, die profiteerde van het werk van de ijverige Koning, die goed doorliep, waardoor de keeper de bal niet onder controle kon krijgen. DTS bouwde na de thee direct aan een offensief. De Texelse verdedi ging hield het hoofd echter koel en had de zaak goed onder controle. Opvallend was vooral het knappe spel van Bart Boogaard. Ook kee per Dennis Schouwstra was op dreef. Dankzij zijn resolute ingrij pen werd een tegentreffer een paar keer ternauwernood voorkomen. In het vervolg herkreeg de thuis ploeg de controle over de wed strijd. Na een snelle uitbraak in de 65ste minuut belandde de bal bij Bart Boogaard, die vernietigend uithaalde en de stand op 2-0 bracht. Amper tien minuten later liet Matthijs de Lugt na een fraaie actie aan de linkerkant 3-0 aante kenen. Texel'94 zat op rozen, ter wijl DTS alle hoop liet varen. Ook een tegentreffer bracht daar geen verandering in. In de rommelige slotfase kregen beide teams nog enkele kansen, maar doelpunten vielen er niet meer. Met nog twee wedstrijden te spe len, heeft Texel'94 nu dus weer de beste papieren om zich voor de nacompetitie te plaatsen. Het slot is echter lastig. Zondag speelt de ploeg op eigen terrein tegen het altijd moeilijk te bestrijden VZV uit 't Veld. Een week later wacht een uitwedstrijd tegen het als tweede geklasseerde Con Zelo. DTS speelt nog thuis tegen het lager geklas seerde Duinrand S en uit tegen degradatiekandidaat Sint Boys. Een vertrokken dirigent en terug loop bij de majorettes. KTF had het niet makkelijk in de voorbe reidingen op het Voorjaarscon cert. Niettemin stonden orkest, drumband en majorettes er zater dagavond in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. Het orkest werd geleid door oud dirigent Frank Meijer die een rentree maakte, nadat Gorter in november per direct was gestopt. De muzi kanten speelden acht nummers waarvan één met de drumband en klinkende House of Horrors van Tom Wallace en Marcel Baars. De majorettes verzorgden drie optredens en dat mocht bewonde renswaardig worden genoemd, omdat het een maand geleden nog de vraag was óf er een optreden van hen zou komen. Pogingen van KTF om kinderen op de basisscho len te interesseren voor de majoret tes hadden geen nieuwe leden opgeleverd, waardoor er maar een klein clubje was. Begeleidster Erna Bousma besloot de krachten te bundelen met haar zus Carla Vee- kwamen goed uit de verf en de dames stonden met plezier op het podium. Bij één van de nummers van K3 waren de majorettes subtiel voorzien van kleine breaklights op de armen waarmee gedanst werd tegen een donkere achtergrond. Dat kreeg een extra effect doordat de dames witte handschoenen droegen waarop met een blacklight werd geschenen. De drumband maakte zich er onder leiding van Ewout Riteco en Janny Westerlaken evenmin makkelijk vanaf. Zij hadden een paar tech nisch ingewikkelde stukken inge studeerd en bij twee van die num mers lag de lat zaterdagavond extra hoog, omdat de componist, Louis de Blieck, aanwezig was. De drum band, die net als vorig jaar verster king had gekregen van Excelsior, sloot traditioneel af met een eigen nummer onder de noemer Het Vraagstuk. Deze keer waren daar voor de punten van de stokken voorzien van lichtjes wat een mooi effect gaf op het deels verduisterde podium van De Koninghal. Opval lende verschijning in de drumband was Renske van IJsseldijk senior die normaliter in het orkest speelt, maar tot verrassing van KTF als tamboer ook goed uit de voeten kon. Het orkest kwam grotendeels na de pauze aan de beurt met onder meer een concertmars die ter gelegen heid van de invoering van de euro was geschreven. Er werden twee nummers van de bekende compo nist Jacob de Haan gespeeld: het stijlvolle Concerto d'Amore en het eerste deel van Crazy Music in the Air dat zacht liggend in het gehoor werd uitgevoerd. KTF kende in totaal zes jubilarissen: Jan Wieten, Lody van der Wulp, Willem van Heerwaarden, Rinus Kuiper, Marnix Witte en Auke Rienstra. De laatste was 12,5 jaar aan het fanfare ver bonden, Witte vierde zijn 25-jarig jubileum. Erna Tromp praatte het concert aan elkaar en voorzag de nummers van de nodige achtergrondinformatie. De Koninghal was redelijk goed gevuld, alleen op de achterste rijen waren wat stoelen vrij gebleven. Dat KTF moeite heeft nieuw bloed te vinden, bleef niet onvermeld, maar het drukte verder geen stempel op het concert. Het orkest telt op het moment 40 leden en bij de drum band spelen 8 mensen. De laatste groep oefent op vrijdagavond, het orkest op maandagavond en de majorettes op maandagmiddag. één met zowel de drumband als de majorettes (het openingsnummer). Er zaten een paar marsen tussen, maar KTF speelde ook het vrolijke en swingende Mas Que Nada van Jorge Menezes en Stef Minnebo, het melodieuze Out of Africa van John Barry en Johan de Meij, een snelle vrolijke cancan (samen met de drumband) en het mysterieus ger (van Excelsior) waarna de majo rettes van beide korpsen gezamen lijk aan de slag gingen. In allerijl werden nieuwe pakken gemaakt, zodat iedereen in hetzelf de tenue liep en er werden onder leiding van Bousma en Nicole Grit en Carla Veeger en Linda Krotje van Excelsior dansen op nummers van K3 en Djumbo ingestudeerd. Die De drumband speelde een paar technisch lastige nummers. De majorettes van KTF en Excelsior dansten op nummers van K3 en Djumbo Jeroen van Hattum De spelers van SV Texel vieren het kampioenschap met een biertje. Vlnr.: Leendert Eelman, Marcel van Egmond, Bart Graaf, Willem Grisnigt, Hans van Exel, Ralph Koning, Edgar Klippel, Frank Sikma, Paul van Exel en Arjen Kiltz. Spelers die geregeld meededen maar zondag af bericht hadden gedaan (en dus niet op de foto staan) zijn: Jacob van Heerwaarden, Sjoerd Eelman, John List, Arnold Leijstra, Hans Polderman, Erwin Koning en René Guldemond. Hans Westdorp en Jan Zaal heb ben de titel bij Klaverjasclub Den Burg gewonnen. In de laatste twee spelletjes van het seizoen kwam hun koppositie niet meer in gevaar. Aan het begin van de avond waren Zaal en Westdorp nog niet zeker van de titel. Hun voorsprong was slechts 320 punten en zo'n marge is gemakkelijk te overbruggen. Maar de titel kwam nooit meer in gevaar. In het eerste spel ging het nog gelijk op met directe concur renten Fenny en Rob Caspers, maar in het tweede spel wisten zij hun voorsprong zelfs nog wat uit te bouwen. Uiteindelijk behaalden de kampioenen ruim 600 punten meer dan het duo Caspers. Zaal en Westdorp hebben de titel vooral te danken aan hun constante sei zoen. Zij behaalden weinig bijzon der hoge scores, maar speelden wel vrijwel altijd hoog in de 6000. Fenny en Rob Caspers werden tweede. Zij begonnen onopvallend constant, maar kenden in de twee de seizoenshelft hoge toppen en diepe dalen. Wel behaalden zij met ruim 8800 punten de hoogste sco re van het seizoen. Bas Tromp en Frans Stark legden beslag op de derde plaats. Zij moesten aanvankelijk genoegen nemen met een plaats in de mid denmoot, maar gingen in de twee de seizoenshelft helemaal 'los'. In de derde periode leken zij met hoge scores alsnog af te stevenen op het clubkampioenschap. Maar door een zeperd in de voorlaatste ronde moesten zij genoegen nemen met 'slechts' de derde plaats. Als troostprijs behaalden ze wel het kampioenschap van de derde peri ode. Erik Boogaard en Rob Stapersma werden vierde. Zij stonden in de eerste seizoenshelft steeds boven aan, maar hadden in de tweede seizoenshelft minder geluk. Gerda en Freek Veeger werden vijfde. Ook zij hadden te maken met een wisselvallig seizoen, waarin hoge en lage scores elkaar afwisselden. De derde periode werd gewonnen door Frans Stark en Bas Tromp, met een ruime voorsprong op Jan Zaal en Hans Westdorp. John Vla ming en Eric Jan Geus, de kampi oenen van vorig jaar, behaalden de derde plaats. In de laatste (halve) competitieronde was de eerste prijs voor Marja en Martien Bake- iaar, die 3736 punten bij elkaar speelden. Frans Bos en Femmy Schuring vergaarden er slechts vier minder. Het nieuwe seizoen gaat op de laatste maandag van september De veteranen van SV Texel zijn zondag uitgeroepen tot kampioen van de Texelse recreatiecompeti tie. Een verrassing was dat niet, want het team is relatief jong en bestaat voor een groot deel uit spelers die nog niet zo lang gele den voor het eerste elftal van Texel'94 uitkwamen. Bovendien heeft het Paul van Exel in de gele van start met de ledenvergadering. De competitie begint een week later. Komende zomer, met ingang van 31 mei, zijn er wekelijks zomer- drives. Deze worden op maandag avond gehouden in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck en beginnen steeds om 20.00 uur. ledereen die kan klaverjassen, is daar welkom. deren, die met het klimmen van de jaren aan scoringsdrang niet lijkt in te boeten en het leeuwendeel van de doelpunten voor zijn rekening nam. In de slotronde leek Texelse Boys nog een surprise in petto te heb ben. Mede dankzij drie doelpunten van Ronald Biesboer kwamen 'de Boys' tot driemaal toe op voor- Eindstand competitie: 1.Jan Zaal en Hans Westdorp, 171.874; 2.Fenny en Rob Caspers, 171.005; 3.Bas Tromp en Frans Stark, 169.500; 4.Erik Boogaard en Rob Stapersma, 167.336; ö.Gerda en Freek Veeger, 166.423; 6.Co Koomen en Lieuwe van der Veen, 165.842; 7.Bart Weijdt en Willem Koomen, 164.932; 8.Theo en Gerard Witte, 164.515; 9.Cees Vinke en Carlo Bos, 163.752; 10.John Vlaming en Eric Jan Geus, 163.678. sprong, maar Van Exel scoorde er nog eentje meer. Uiteindelijk werd het 6-5. In totaal speelde Texel tien wedstrijden, die het allemaal won, met een doelsaldo van 58 voor en slechts 13 tegen. Eindstand: 1.SV Texel (10-30); 2,Ooste- rend (12-18); 3.De Koog (10-11); 4.Texelse Boys (12-7). Eindstand 3de periode: 1 .Bas Tromp en Frans Stark, 60.1312.Jan Zaal en Hans Westdorp, 57.344; 3.John Vlaming en /Eric Jan Geus, 57.257; 4.Fen ny en Rob Caspers, 56.291; 5. Erik Boog aard en Rob Stapersma, 54.923; 6.Theo en Gerard Witte, 54.748; 7.Bart Weijdt en Willem Koomen, 54.148; 8.Gerda en Freek Veeger, 54.004; 9.Marja en Martien Bake- laar, 53.952; 10.Cees Vinke en Carlo Bos, 53.707.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 10