Cjroen 'wartsjexeh in het karL, Vliegverbod dupeert Texelse vliegveld <s> 1 H 'Hier worden we heel droevig van' Skelet buitrug naar Vlieland Foto's gevraagd Texelse moeders 'Stemmen in wachtlokaal' Kantoor Fortis Binnenburg sluit Mei-editie LANGEVELD DE R00Y i i.xii si:1 'courant i' o j i V Van een school die in een ver verleden verlengstuk was van de kerk en waarin leitjes en griffels het beeld in de klas domineerden, groeide de Jozefschool uit tot een moderne onderwijsinstelling en verdween het voorvoegsel Sint van de gevel, Maar de katholieke identiteit bleef en vormt de basis van het huidige onderwijs. Vrijdag presenteerde de school de jubileumuitgave over 100 jaar katholiek onderwijs op Texel. Oud-leerlingen Jo Keijzer, Truus Witte-Graaf en Emma Barhorst bewonderen het boek. Meer hierover op pagina 11. ï- Tel. 0222 - 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg vakantiekrant Verschijnt 30 april Elektrische Vloerverwarming Drukker door aswolk RENTENAAR PROFILE TYRECENTER www.texelseautopagina.ri Super deBoer OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12466 DINSDAG 20 APRIL 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 O 4V Hg JSÉm 'Het fietsen en luisteren naar concerten is een prachtige combinatie', zei een deelneem ster aan Muziek op Pad. E Het strand bij paal 31waar het NK Kitebug- gy werd gehou JC213*"-"Ta"" den, werd zater dag gesierd door veel gekleurde zeilen. E= Met een finale tussen Ajax en Feyenoord had het pupillen- toernooi van SV De Koog een prachtige apo theose. Hilarische tafe relen in het stuk Kwakzalvers kwalen dat toneelgroep Zuid-Eierland in Bethel opvoer de. (Foto Gerard Timmerman) Ze voeden de kinderen op, zijn vraagbaak, helpen met huiswerk, doen het huishouden, werken mee in het bedrijf, maken carrière of Het wachtlokaal van TESO zou op woensdag 9 juni dienst moeten doen als stembureau bij de verkie zingen voor de Tweede Kamer. Dat opperde Cees Hoogerheide (D66) tijdens de raadsvergadering. Burgemeester Francine Giskes zegde toe het voorstel nader te bekijken. Volgens Hoogerheide zouden toeristen in het wachtlo kaal hun stem kunnen uitbrengen en het is ook praktisch voor bewo ners van 't Horntje. AAAH... EINDELIJK DE SLEUTEL VOOR MIJN JUNIORENWONING werken parttime, doen vrijwilligers werk, studeren, zingen, tuinieren of hebben een andere bezigheden. Kortom: moeders zijn duizendpo ten, houden vele ballen hoog en schaken op meerdere borden. Hoog tijd voor een eerbetoon aan de Texelse moeders. Hét moment daarvoor is Moederdag op zondag 9 mei. Voor een fotocollage in de krant van vrijdag 7 mei roept de Texelse Courant alle Texelse zoons en dochters op de mooiste digitale foto van hun moeder naar de redactie te sturen. Vaders mogen natuurlijk een handje helpen. Foto's graag vóór woensdag 5 mei sturen naar redactie@texelsecourant.nl, onder vermelding van Moederdag. Het kantoor van Fortis Bank aan de Binnenburg gaat per 17 mei dicht. Het verhuist naar het kan toor van ABN AMRO aan de Parkstraat. Medewerkers ver huizen mee. 'Met deze verhuizing lopen we vooruit op de juridische fusie', schrijft de directie in een brief aan aan klanten. De dienstverlening van de twee banken blijft vooralsnog geschei den, maar de directie verwacht meer service te kunnen verlenen en geeft aan dat de openingstij den zullen verruimen. De bank heeft het voornemen om in 2010 samen te gaan met ABN AMRO, met als voorbehoud dat de autoriteiten akkoord moeten gaan. 'Hier worden we heel droevig van.' Aldus reageert Ed de Bruijn van vliegveld Texel op het vlieg verbod waardoor vanaf donder dagmiddag ook van en naar Texel niet mocht worden gevlo gen. Dus ook geen rondvluchten, parachutespringen en andere vliegbewegingen. Nadat het luchtruim zondag om 15.30 uur was vrijgegeven voor het vliegen op zicht, landde maandagmor gen rond 9.30 uur het eerste vliegtuig. Dat juist dit weekend niet mocht worden gevlogen, trof uiterst onge- lukkig. 'Het was schitterend weer, mooier vliegweer kun je niet tref fen. We doen geen enkele conces sie aan de veiligheid, maar het was nu honderd procent veilig om te vliegen. Op de hoogte waar hier wordt gevolgen, was absoluut geen vulkaanas. Normaal gesproken zouden we hier zo'n weekend 500 vliegbewegingen hebben. We zijn behoorlijk gedupeerd. Ook Para centrum Texel en Tessel Air, want er kon niet worden gesprongen en geen rondvluchten worden gehou den. Ook het restaurant is gedu peerd, er was immers niets te zien.' De Bruijn heeft dit weekend zijn netwerk in de vliegwereld aange wend om het verbod voor de kleine luchtvaart van tafel te krijgen. 'In de ons omringende landen mag wél tot een bepaalde hoogte wor den gevlogen, hier niet. Terwijl juist Nederland pleit voor uniforme regelgeving.' De opheffing van het verbod werd volgens De Bruijn mede versneld doordat de Inspec tie Verkeer en Waterstaat wél toe stemming had gegeven aan heli kopters om te filmen boven de wielerwedstrijd Amstel Gold Race van zondag. Dat de kleine lucht vaart zondag om half vier weer mocht vliegen, kwam als mosterd na de maaltijd, omdat het weekend op z'n eind liep. Voor het huidige vliegverkeer van en naar Texel gel den strenge voorwaarden en bepaalde hoogtebeperkingen MAAR BEN INMIDDELS AL TOE AAN EEN SENIORENWONING. Het skelet van de buitrug dat een prominente plaats inneemt in Ecomare, wordt tot januari 2011 uitgeleend aan De Noord wester, het natuurmuseum van Vlieland De buitrug spoelde in juni 2004 aan op Vlieland, waar het dier - uit angst voor stankoverlast - direct werd begraven. Ecomare gaf te kennen interesse te hebben in het skelet en kreeg toestemming het dier op te graven en te bergen. De Vlielanders zagen het dier met lede ogen vertrekken en Ecomare deed de belofte dat het skelet op later moment op Vlieland zou worden tentoongesteld. Deze belofte wordt nu ingelost. Onder toeziend oog van prepara teur Chris Walen is het skelet maandag ingepakt om verscheept te worden. De verhuizing van de breekbare botten is een lastige operatie. De zeer kwetsbare rib benkast is in zijn geheel opgehan gen in een speciaal gemaakte kist. De kisten worden per militaire vrachtwagen naar Vlieland gebracht, waar Walen het in elkaar zetten en ophangen zal coördine ren. Het skelet blijft tot januari 2011 op Vlieland. •nEXRAGBCfc NL U kunt uw agendapunten en (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum opgeven. media bureau L_ afhankelijk van het soort luchtruim. 'Voor het vliegen is dat geen pro bleem, maar parachutespringen gebeurt regelmatig vanaf 13.000 voet. De para's hebben op Texel momenteel te maken met een maximumhoogte van 9.500 voet, waardoor de tandems sinds maan dag wél weer de lucht in kunnen. Desondanks geeft het een behoor lijke beperking voor vrije vallers, zoals leerlingen en de wedstrijd sport.' Jan-Boyen Rienks, van Paracen trum Texel maandagochtend: 'Het is vervelend en doet pijn, maar het kan gebeuren. Vulkaanas is een vrij onbekende materie en een onder werp waar maar weinig mensen verstand van hebben. Het draait om aansprakelijkheid. Maar we kunnen weer vliegen, over een half uur gaan we de lucht in.' 5PGGD LI c AT www.speedheat.nl HfcA L Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 J De aswolk uit de IJslandse vul kaan Eyjafjallajökull die boven Europa hangt, heeft een positief effect op het toerisme. De WV ziet sinds donderdagmid dag een stijging van het aantal boekingen van mensen van wie de vliegvakantie is geannuleerd. 'We krijgen mensen aan de balie en aan de telefoon die hun vliegreis naar Curagao of Ierland in het water zien vallen en dan kiezen voor vakantie in eigen land en naar Texel willen', aldus Daléa Polman, hoofd dienstverlening van de WV. Volgens haar gaat het om een kwart van de reserveringen die rond afgelopen weekend gemaakt zijn. Ook reisbureaus bellen sinds het ingaan van het vliegverbod boven Europa met de WV in Den Burg om alternatieve vakanties voor klanten te regelen. ERKEND OPEL REPARATEUR (Advertentie) (jrun 'Zwart,-Jixeh in het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1