Muzikale optocht door Den Burg 'Fris naar concert na wind door je hoofd' texbjvgqsca.nl ïÉP TEXELSE 2 COURANT éy<$ÉË s- ft vi 't amm- Jubileum Singers of the Lord Kledinginzameling Psycholoog in Alzheimercafé Kinderdansgroep Collecte Kinderhulp Première film Texelse jeugd Rust A LANGEVELD DE R00Y Uitladder Opienie '-'Mi /«L w- feSip '--pA J ipsiE a~-">4IÉ*..- Oud papier TEXELSE^COURANT DINSDAG 20 APRIL 2010 In de Bovenzaal van het voor malige politiebureau aan de Keesomlaan in Den Burg vertelt Tirza Keesmaat donderdag 22 april over het verwerken van kleding en andere hulpgoede ren. Keesmaat is verbonden aan Ora in Nieuw-Leusden en houdt een presentatie over projecten waarbij ze zelf betrokken was. De bijeenkomst begint om 10.00 uur, de toegang is gratis. GZ-psycholoog Heidi Veenbeen vertelt in het Alzheimercafé van dinsdag 27 april over omgaan met dementie. Ze verzorgt een inleiding en beantwoordt vragen over benadering en omgangsme thoden. 'Wat is wijsheid? Waar doe ik goed aan? Meepraten of er tegenin gaan? Het is iedere keer anders. Net als ik denk dat ik weet hoe het moet, gebeurt er weer iets onverwachts en dat stelt mij op de proef.' Het zijn veelgehoorde opmerkingen en twij fels van familieleden en anderen die betrokkenen zijn bij mensen met dementie. Een deskundige van het DOC-team (Dementie Onderzoek en Casemanagement), werkzaam op Texel, is in de zaal aanwezig om vragen te beantwoorden. Muziek groep Musio zorgt voor een sfeer volle omlijsting. De bijeenkomst wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.30 uur. De Kinderdansgroep van de Stich ting Folklore Texel is gestart met oefenen. Jongens en meisjes vanaf ongeveer vier jaar zijn welkom mee te doen. Er wordt iedere vrijdag van 16.30 tot 17.00 uur geoefend in het gebouw van Kotex in De Mars. Voor meer informatie Simone de Wit, tel. 06-13480099 of Ria Koopmans, tel. 06-23066812. Vrijwilligers van Kinderhulp gaan van 18 tot en met 24 april de straat op om te collecteren voor het Nati onaal Fonds Kinderhulp. De opbrengst komt ten goede aan de jeugdzorg, die een bijdrage levert om kinderen uit gezinnen met financiële beperkingen of jeugd zorginstellingen een extraatje te geven. Zodat ze hun talenten kun nen ontwikkelen of (leuke) ervarin gen kunnen opdoen. Futuristisch uitgedost trokken kinderen van Artex muziekmakend door Den Burg. (Foto Jeroen van Hattum) Muziekmakend en futuristisch gekleed trokken leerlingen en docenten van Artex zaterdag door het centrum van Den Burg. De bonte stoet maakte reclame voor de open dag van de school aan het Schilderend. Die werd goed bezocht. Bezoekers namen deel aan probeerlessen en waren diverse optredens van onder meer het Kinderen voor Kinderenkoor en docenten. De open dag werd afge sloten met zumbalessen in de bui tenlucht. Volgens de school stap ten zelfs passanten op de fiets af om mee te dansen. Blokfluitdocent Peter Smith trok de aandacht met koekoeksfluitjes die hij voor kinderen maakten. Nadat de open dag was afgelopen, was hij nog met een collega bezig een rij kinderen van koekoeksfluitjes te voorzien. Artex start volgend sei zoen met een paar nieuwe cursus sen. Er komt een jongensdans groep (onder de naam Boys United), zang- en dansles voor kin deren van 8 tot en met 12 jaar en een probeercursus cello voor kin deren. Deelnemers aan die cursus krijgen een maand celloles en krij gen het instrument een maand in bruikleen. De school start even eens met bandies voor volwasse nen. Artex adviseert belangstellen den zich tijdig aan te melden, omdat bijna alle muziekdocenten voller dan ooit zitten. In kerkelijk centrum De Parel in Oosterend is vanavond (20 april) de première van de film Ester die de Texelse jongerengroep VonK heeft gemaakt. De film vertelt een eigentijdse ver sie van het Bijbelverhaal van Ester, het joodse meisje dat koningin van Perzië werd en haar volk redde van iemand die het op haar had voor zien en het hele joodse volk wilde uitroeien. In de Texelse film is Ester lid van een popgroep die de beste ter wereld is. Een ander lid van de band heeft het op Ester en haar soort voorzien, omdat Ester een geheim met zich meedraagt. De vraag is hoe zij zich eruit redt. In de film wordt gespeeld door Denise Kleinveld, Annemarie Kui per, Isabelle Schulze, Giel Drijver, Paul Eveleens en Kevin van Hel den. Nienke Mahieu van basis school De Akker en dominee Fred van Helden zorgden voor de opna men en de montage. De vertoning begint om 19.30 uur. Telefoontje op de redactie: groot nieuws, vliegtuigje boven Ooste rend, het luchtruim is weer open. Was dit nu goed nieuws of juist niet? Ik vond de afgelopen week geweldig. Wat een rust en wat een ruimte. Lente, lente. Overal groei en bloei en vogelgekwetter. En zo duidelijk te horen. Geen enkele vliegbeweging boven Nederland. Een strakblauwe lucht zonder witte strepen, prachtige zonsondergangen en boven het eiland zonnestralen zonder het kenmerkende geluid van de altijd aanwezige rond vluchtvliegtuigjes. Ik wist niet dat het zo kon zijn. In volgorde van belangrijkheid Texel, Nederland, Europa, oase van rust en stilte. Binnenskamers en op het jour naal werd er wel gemopperd. Schade luchtverkeer geschat op 150 miljoen per dag. Dat tikt aan. En Texel? Ongeveer vijfhonderd vliegbewegingen minder dit weekend. Over geld zullen we het dan niet hebben, maar er kan een leuke vakantie van worden gehouden. Veel luchtreizigers kregen die deze week onge vraagd in de schoot geworpen en genoten bij gebrek aan vlieg tuig 'van armoed' maar van de Keukenhof en Amsterdam en omstreken. Mijn zus huilde op Gran Canaria van geluk en zit daar nog steeds gelukkig te wezen. Een ander opgewonden standje, het werk kon niet wach ten, nam chagrijnig de veerboot vanuit Engeland en mopperde over de extra kosten. Wie moe ten we in onze claimcultuur hier van de schuld geven? Een boze brief naar de vulkaan zal ogen blikkelijk tot as vergaan en zo de grijze wolk vergroten. Kalmte alleen kan ons redden. Onthaas ten en lief naar elkaar lachen. Genieten van wat we wel hebben en op Texel is dat veel. Altijd bereikbaar, as of geen as. Pien Verberg NHÈfb. uwfcJE- I-V Er De fietsers nabij De Waal, onderweg van het ene naar het andere concert. (Foto Cor Smit) 'Het fietsen en luisteren naar concerten is een prachtige com binatie', zegt Nelleke Feith uit Alkmaar als ze klaar is met Muziek op Pad. 'Je hoort veel muziek, maar omdat onderweg de wind lekker door je hoofd waait, ben je weer fris als je bij het volgende concert aankomt.' Zo'n honderdveertig mensen, gas ten en Texelaars, deden zaterdag mee aan het muzikale evenement dat Lida Wels en Margeret Elzinga uit De Waal hadden georganiseerd. De groep startte in hervormde kerk De Burght in Den Burg met een optreden van Anyway, waarna ze onder leiding van Anneke Dekker en Wim Luiken een fietstocht langs kerken in Oudeschild, Oosterend en De Waal maakten. In elke kerk werd een optreden bijgewoond. De deelnemers waren ronduit enthousiast. 'Ik ben normaal geen liefhebber van klassieke muziek', vertelt Pia Rompes uit Leiden, 'maar dit was een leuke kennisma king.' Haar partner Jos Rodenburg uit Wassenaar genoot van het fiet sen door de dorpen. Bij Ada Loman uit Ede werkte de muziek door in de beleving van het landschap. 'Normaal geniet ik al van de lam metjes in de wei, maar het voelde nu nog intensiever.' Zij kwam samen met haar man Karei Loman speciaal een dag uit Ede op en neer met de trein om het evene ment bij te wonen. De kinderen van oud RSG-docent Aad Bakker maakten er een familiedag van. Dochter Lidy Bakker prees het evenement, maar volgens haar had er wel meer tijd tussen de optre dens mogen zitten, zodat ze onder weg wat langer door de dorpen hadden kunnen fietsen.' In de Zeemanskerk in Oudeschild speelde het Rolinha Kross Trio Jid dische poezië op klezmermuziek, in de Maartenskerk zong het vocaal ensemble Sequens geestelijke en geestige liederen en in het kerkje van De Waal was een optreden van het Picabia Strijkkwartet. 'Een van hen is de dochter van tandarts en zo hoorden we van dit evenement', vertelt Feith terwijl ze samen met haar partner Huub de Kleijn zittend tegen de muur van De Burght ont spannen een kopje thee drinkt. 'We hebben echt genoten van het geheel.' Het evenement eindigde met een pianorecital van Elisabeth Waverijn op de vleugel van Ed in De Burght. Organisator Lida Wels kon gisteren nog niet zeggen of er een vervolg komt. 'We moeten het eerst finan cieel bekijken, want we krijgen de helft gesubsieerd en het is niet de bedoeling er zelf op bij te leggen. Het is ook veel werk geweest om te organiseren, maar aan de andere kant kregen we wel veel leuke reacties.' Een compleet overzicht van excursies, rondleidingen, workshops en andere toeristi sche activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 20 april: 18.00 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 18.00 uur een diner voor ouderen. Deelname kost €8,-. Opgave via tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. 19.30 uur. In kerkelijk centrum De Parel aan de Oesterstraat in Oosterend begint om 19.30 uur de première van de film 'Ester' van de Texelse jongerengroep VonK 20.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.00 uur de ledenvergadering van gymver eniging Gyvo. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 4. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoord singel, Wagemakerstraat, Witte Krui- slaan. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 20 april 00.07 en 12.26 u. Woe. 21 april 00.47 en 13.05 u. Don. 22 april 01.47 en 14.30 u. Vrij. 23 april 03.10 en 15.50 u. Zat. 24 april 04.56 en 17.14 u. Zon. 25 april 06.10 en 18.30 u. Ma. 26 april 07.17 en 19.25 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Woensdag 21 april eerste kwartier, vrijdag 23 april doodtij; woensdag 28 april volle maan. Cjroco TtmrLrJixels m het harL. Uitgave van media bureau L_ Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Cinema Texel vertoont De Vlie genierster van Kazbek (14.00, 18.45), De gelukkige huisvrouw (13.45,19.30), Clash of the Titans (22.00) en Kick-ass (21.30). Woensdag 21 april: 10.30 uur. Bij Catharinahoeve in de Dennen gaat om 10.30 uur een boswandeling voor ouderen van start. Informatie en aanmel den: SWOT, tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. 16.00 uur. Sanquin Bloedbank neemt van 16.45 tot 19.15 uur bloed af in het voormalige LTS- gebouw aan de Emmalaan. San quin roept bestaande en nieuwe donors op bloed te geven. Cinema Texel vertoont Hoe tem ik een draak 3D (14.00), de ondertitelde versie van Alice in Wonderland (16.30), De gelukki ge huisvrouw (19.30), Clash of the Titans (22.00), Wickie de Viking (13.45), Kick-ass (16.15, 21.30) en De Vliegenierster van Kazbek (18.45). Donderdag 22 april: 10.00 uur. Tirza Keesmaat vertelt in de Bovenzaal van het voorma lige politiebureau bij Jan en Pau la Brouwer over de inzameling van kleding. Aanvang 10.00 uur. 10.00 uur. In De Koploper aan de Prins Hendriklaan in Den Helder begint om 10.00 uur een bijeen komst voor mensen met kanker en hun naasten. Aanmelden via tel. 0223-696346. 20.00 uur. In de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 20.00 uur de jaarvergadering van de Historische Vereniging. Na de pauze vertoning van een film. 20.00 uur. De Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers houdt ledenvergadering in De Kieken dief op vakantiepark De Krim. Aanvang 20.00 uur. Cinema Texel vertoont De geluk kige huisvrouw (19.30), Clash of the titans (22.00), Kick-ass (18.45) en een 'mystery movie' (21.30). Vrijdag 23 april: 16.00 uur. Leerlingen van de cur sus jeugdtheater 1 laten in een open les bij Artex Kunstenschool aan het Schilderend in Den Burg zien wat ze geleerd hebben. 19.30 uur. Kunsthistorica drs. Mariëtta de Bruine geeft bij Artex in Den Burg een lezing over Kandinsky en de Blaue Reiter. Aanvang 19.30 uur. Entree €5,-. 20.00 uur. In de rooms-katholie- ke kerk in Den Burg begint om 20.00 uur een concert van het koor The Singers of the Lord en het Gereformeerd Veluws Man nenkoor uit Ermelo. Aanvang 20.00 uur. *\!77 TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Maandag kan er op Texel rond 11.00 uur enige drukte ont staan, waardoor automobilisten mogelijk een uur moeten wach ten. Op de overige dagen wor den geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl. Optreden van vocaal ensemble Sequens in de Maartenskerk in Oosterend. \(Foto Jeroen van Hattum) Ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan geeft het koor The Singers of the Lord vrijdag 23 april een jubileumconcert in de rooms- katholieke kerk in Den Burg. Speci ale gast op dit verjaardagsfeestje is het Gereformeerd Veluws Mannen koor, dat ook een optreden ver zorgt. Dit koor komt uit Ermelo en wordt gedirigeerd door Geert van der Veen. Voorzitter is oud-Ooste- render Dirk-Pieter Trap. Beide koren worden op piano begeleid door Karen Haasdijk en op viool door Marlies Uithoven. Nelleke Schreur-Visser dirigeert The Sin gers of the Lord. Het concert begint om 20.00 uur. De entree is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd voor het Lillianefonds.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2