Texels kampioenschap playback van ongekend hoog niveau Kennisgeving TEXELSE 3 COURANT Garantstelling doorgeschoven Tankwagen Stemtraining Tafeltennis Kortenhoeven Familieberichten Nine Myrthe Patrick Thomas Baldwin Patrick Baldwin Nicolaas Hendrik Bosman Nic De Cocksdorp is de grote win naar geworden van het Texels kampioenschap playback, waar van de finale zaterdag in het Eierlandsche Huis werd gehou den. In alle drie de jeugdcatego- rieën bleven de titels in eigen dorp. Alleen bij de volwassenen ging de overwinning naar een ander dorp: Oosterend. De jury - gevormd door vertegen woordigers uit alle deelnemende dorpen - had het er maar moeilijk mee, vertelde voorzitter Piet Bolier bij de prijsuitreiking. Het niveau was ongekend hoog. Zelfs bij de allerjongsten werd zo goed geplay backt, dat het bijna was of ze echt zongen. Het is een bekend ver schijnsel. Playback is als vorm van entertainment nog steeds groeiend in populariteit. In de shows die behalve in De Cocksdorp en Oos terend ook in De Koog, Oudeschild en Den Hoorn worden gehouden, zijn elk jaar tientallen voorstellin gen te zien. Wie wil winnen, moet dus niet alleen talent hebben, maar zich ook uitstekend voorbereiden. Om zich te onderscheiden steken de artiesten veel tijd in de show en aankleding. Aangezien alleen de winnaars van elk dorp zich voor de finale plaats ten, was in het Eierlandsche Huis het neusje van de zalm te zien en viel er voor de toeschouwers veel te genieten. Menigeen verzuchtte blij te zijn niet in de jury te zitten. Meerdere kandidaten leken kans rijk voor de titel. Uiteindelijk blijven de meeste titels dus in De Cocks dorp. Maike van Uhm won als de succesvolle Engelse zangeres Lilly Allen. Ze was zo goed, dat je je maar moeilijk kon voorstellen dat ze nog maar in de onderbouw van de basisschool zat. Sterk was ook Nienke Sieprath, als Kelly Clark- son, winnares van de Amerikaanse Idols in 2002. Zij won bij de OSG- jeugd. Favoriet bij de meesten was Shezan Kassim, een scholier uit de bovenbouw van de basisschool, die Michael Jackson weer tot leven wekte. Zijn danspasjes, waaronder de bekende moonwalk, waren zelfs fenomenaal. Ook bij de volwassenen was veel moois te zien. De tijd dat iemand al won als hij een gekke pruik en de jurk van zijn oma durfde aan te trekken, is allang voorbij. De jury koos ten slotte voor zes artiesten uit Oosterend - Sandra Bremer, Karin Kooger, Saskia Kooger, Ste fan Bremer, Dave Pastoor en Stef Kooger - die een fragment uit de musical Footloose op spetterende wijze ten tonele voerden en tijdens het dansen ook knap bleven play backen. Ze kregen de meeste pun ten van alle deelnemers en kregen daarom als het voorrecht de toegift te verzorgen. In tegenstelling tot voorgaande jaren had de jury ervoor gekozen alleen de winnaars bekend te maken. Cocksdorper Frank Klaassen heeft foto's gemaakt van alle optredens. Wie interesse heeft, kan een mailtje sturen naar info@texelview.nl. DINSDAG 20 APRIL 2010 Ze wonnen niet, maar maakten wel veel indruk als de Vlaamse meisjesgroep K3: Miloes Boks, Liselotte Langendam en Britt Zes jonge Oosterenders deden een fragment uit de musical 'Footloose' en kregen de meeste punten van de hele avond. Stam. (Joop Rommets) (Foto Frank Klaassen De politieke partijen praten maandag 26 april opnieuw over een gemeentelijke garantstelling voor een lening van €530.000,- die TexelEnergie wil aangaan voor het opwekken van zonne- energie op het eiland. Op verzoek van burgemeester en wethouders werd het onderwerp tijdens de raadsvergadering van de agenda gehaald, zodat het nog eens in commissieverband kon worden besproken. Volgens het college heeft de raad meer infor matie en gegevens nodig om tot een besluit te komen. Het voorstel, opgesteld door het vorige college, werd eind maart ook al besproken in een raads commissie, maar toen reageerden de partijen behoedzaam. Zij voel den zich overvallen, omdat de garantstelling daags voor de ver gadering aan de agenda was toe gevoegd. TexelEnergie was even min gelukkig met de gang van zaken, omdat het verzoek al begin januari was gedaan. De energiecoöperatie heeft de garantstelling gevraagd voor een project om zonnepanelen op daken van grote gebouwen (boerenschu ren) te realiseren. TexelEnergie wil investeren in dergelijke installaties en de exploitatie ervan verzorgen, maar kan een garantstelling goed als steun in de rug gebruiken omdat de terugverdientijd ondanks een toegezegde subsidie van Sen- terNovem meer dan tien jaar bedraagt. In de krant van vrijdag is per abuis gemeld dat de huidige tankwagen van de brandweer behouden blijft. De brandweer is op zoek naar een andere tankwagen en daarvoor worden momenteel twee wagens aan de overkant bekeken. Bij Stayokay in Den Burg wordt op 23,24 en 25 april een cursus stem training gegeven voor mensen die zingen of veel moeten spreken. De training (het Estill Voice Training System) wordt gegeven door zang pedagoog Alberto der Doest uit Rotterdam en bestaat uit twee delen: één in april en één in mei. Er wordt aandacht besteed aan onder meer het gebruik van het strotten hoofd, de stembanden, klankvor ming en stembereik. Meedoen aan beide delen kost €585,- deelname aan alleen het Jongerencentrum Time Out in Den Burg houdt vrijdag 23 april een tafeltennistoernooi voor jongeren van 12 tot en met 18 jaar. Bij mooi weer heeft het toernooi buiten bij het jongerencentrum aan de Wil- helminalaan plaats. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar een alter natieve locatie. Het toernooi begint om 20.00 uur. eerste deel €355,- en alleen het tweede deel €230,-. Voor meer informatie en aanmelden: Irisabella Bakker, tel. 06-53245253 of irisabella@xs4all.nl. Fried en El Kortenhoeven zijn niet onder de indruk van de reac tie die de persvoorlichter van Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier in de vorige krant gaf, naar aanleiding van hun klacht over de werkzaamhe den op hun terrein. 'Hij zei dat het oude gemaal van ons land is verdwenen en dat het nu zo'n verbetering is. Maar dat gebouw stond niet op onze grond, dus hoe kan het dan een verbete ring zijn? Dit is de omgekeerde wereld.' Niet geheel onverwacht, maar voor ons allen veel te vroeg, is in alle rust overleden mijn lieve man en vader Londen 4 februari 1947 Alkmaar 16 april 2010 Coby Baldwin - Langeveld Sean Baldwin Gezellestraat 22 1702 ET Heerhugowaard De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 22 april om 15.45 uur in Crematorium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren aldaar. Zeer bedroefd zijn wij door het overlijden van onze schoonzoon, zwager en oom Joop en Ans Jos en Anita Harry en Felicia en kinderen Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw blijken van medeleven na het overlijden van PIET DE HOOG Familie De Hoog Den Hoorn, april 2010 Bedroefd, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, geven wij kennis van het overlijden van mijn lieve man, vader, schoonvader en onze opa Leiden, 13 november 1924 Texel, t 19 april 2010 Corrie Bosman-Smit Connie en Harry van Rijt Lissy en Bart Nicky Rody Trompstraat 9 1792 BJ Oudeschild Nic is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op vrijdag 23 april van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 24 april om 14.30 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Op 16 April is geboren: dochter van Mariska Witte en Elmar Kroezen Basilicumstraat 22 3544 BZ Utrecht Trotse opa en oma: Jan en Marja Witte Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Waterwel Ontwerpbesluit Stichting Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek De Minister van Verkeer en Waterstaat geeft, ingevolge artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht, kennis van het voornemen om positief te beschikken op de aan vraag van Stichting Koninklijk Nederlands Instituut voor Zeeonderzoek te Texel, voor een vergunning ingevolge de Waterwet. De aanvraag betreft het onttrekken van oppervlaktewater uit de NlOZ-haven, het halen van maximaal 500 kg slib uit de Mokbaai en de lozing van afvalwater op de NlOZ-haven. Terinzagelegging De aanvraag, het ontwerpbesluit en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 21 april tot en met 2 juni 2010 ter inzage: abij Rijkswaterstaat Noord-Holland, afdeling Vergunningverlening Handhaving (WSV), Toekanweg 7 te Haarlem, tijdens kantooruren, alwaar desgewenst een mondelinge toelichting op de stukken kan worden verkregen: b. in het stadhuis van de gemeente Texel, Groeneplaats 1, Den Burg, op werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur. Zienswijzen Eenieder kan binnen de bovengenoemde termijn zijn zienswijzen hieromtrent mondeling of schriftelijk kenbaar maken bij Rijkswaterstaat Noord-Holland, afdeling WSV, Postbus 3119,2001 DC Haarlem. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling WSV, telefoon 023-530 1551. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de directeur Water, Scheepvaart Realisatie Infrastructuur, dr. ir. E.H.S. van Duin

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3