ROUWEN Ruiterborden in expositie TEXELSE 77 COURANT Ereplaatsen voor Texelse turners Verrassende prestaties tijdens Texelweekend baanwedstrijd Hogere score met dressuurboek Casino/Sportshop D1 kampioen De Cocksdorp wint dorpengolf Kinderen leren Goede prestaties veilig skaten l Molenkoog start zwemseizoen Zeemanskerk Kampioenen bridgeclub Panel test website van gemeente Spreekuur voor slechthorenden Oefening levert donateurs op Backflips bij freerunning Ongenoegen over borden OOQ Geknipt VRIJDAG 30 APRIL 2010 Voor de vierde achtereenvolgende keer heeft het golfteam van De Cocksdorp het jaarlijkse vijfdor- pentoernooi gewonnen. De wed strijd werd gespeeld volgens de hier ontwikkelde Texel Grabbel for mule, een afgeleide van de beken de Texas Scramble wedstrijdvorm. Vijf teams deden mee, die elk bestonden uit vijf dorpsgenoten. Het sterke vijftal van De Koog (Boks, Eelman, Keijser, Koorn en Schuijl) had weliswaar het minste aantal slagen nodig over de 18 holes, maar na handicapverreke ning wisten de Durpers toch weer, zij het nipt, te zegevieren. Ooste- render Arnold Wesselman sloeg de longest drive, de Koger captain Cees Boks de neary. Uitslag: De Koog 63 slagen, Den Burg 66 slagen, De Cocksdorp en Oosterend 69 slagen, Den Hoorn 72 slagen. Turners van GVT hebben op de regiofinale van de zesde divisie, die in Amsterdam werd gehou den, een eerste, tweede, derde, vierde, vijfde en zesde plaats in hun categorie behaald. De hoogste score werd behaald door Jet van de Water, die in de eerste wedstrijd (jeugd niveau 9) bovenaan eindigde op sprong, brug en vloer. Dit resultaat was voldoende voor een eerste plaats. Marilyn Houben (pupillen 1 niveau 11) turnde een serieuze wedstrijd met mooie cijfers op alle onderde len. Daarbij scoorde ze op vloer het hoogste puntentotaal van alle 35 deelnemers. Haar wedstrijd was goed voor een tweede plaats. Jer- ney Oostra, Danielle Polderman, Lisa Buijs en Maartje Serlé kwa men uit in de derde en laatste wedstrijd, waarin de scores dicht bij elkaar lagen. Oostra was vooral sterk op balk en vloer en eindigde op een derde plaats. Brons was er ook voor Polderman, die de hoog ste cijfers behaalde op het onder deel sprong, en Serlé. Zij eindigden als vierde en vijfde. Lisa Buijs behaalde voldoende punten voor een mooie zesde plaats. Uitslagen: (plaatsing; niveau; sprong; brug; balk; vloer; totaal) 1 .Jet van de Water (jeugd niveau 9; 13,4; 14,2; 10,9; 13,9; 52,4); 2.Marilyn Houben (pupillen 1 niveau 11; 13,6; 13,55; 11,4; 13,8; 52,35); 3,Jerney Oostra (pupillen 2 niveau 10; 13,5; 13,8; 12,75; 12,8; 52,85); 4.Daniëlle Polderman (pupillen 2 niveau 10; 13,85; 13,8; 12,25; 12; 51,9); 5.Maartje Serlé (pupillen 2 niveau 10; 13,3; 13,55; 12,1; 12,4; 51,35); 6.Lisa Buijs (pupillen 2 niveau 10; 13,5; 13,3; 11,35; 12,8; 50,95). Esmee Zoer in actie tijdens het Texel Weekend. (Foto Marleen Bakker) Priscilla Noorlander, debutant in de klasse ZZ-licht, heeft tij dens het Texelweekend 2010 een derde en tweede plaats bemachtigd. Honderden paar- dencombinaties gingen de sportieve strijd op het land van Arie Brans aan de Akenbuurt. Het weer zat mee en ongeluk ken deden zich niet voor. Deel nemers waren enthousiast, organisatie en vrijwilligers kij ken terug op een geslaagd eve nement. Voor de vrijdagmiddag was een nieuwe rubriek uitgeschreven; ZZ-licht. Dit is de klasse boven de basissport Z2 en een opstap voor de hogere dressuur. Hierin kwamen negen combinaties aan de start, beoordeeld door twee juryleden. Twee Texelaars, Pris cilla Noorlander als Marloes van der Vis, debuteerden in deze klasse. Zaterdag werd de gehele dag door gereden, zowel sprin gen als dressuur paarden en pony's van B tot en met Z2. De volgende Texelse paardencombi- naties vielen in de prijzen: Z2 dressuur llona van der Vis Z2 dressuur Priscilla Noorlander, M1 dressuur Evalien Weterings, M1 dressuur Mandy Bosma. Pony combinaties: B-dressuur Milou Kooiman, L1-dressuur Jane Zijl stra, L1-dressuur Kim van der Werve, B-springen Mirjam Hin en B-springen Lianne Wetenkamp. Zondag stonden springen en dressuur op het programma, met als afsluiter een kür op muziek met 20 deelnemers. De Texelse eer werd verdedigd door llona van der Vis met Rozenburg's Part 2. Ze reden een Kur op Z2 niveau. Uitslagen zondag: Paarden welke in de prijzen vielen: Z2-dressuur Priscilla Noorlander, B-dressuur Celine Uriot. Pony's: L1-dressuur Mirjam Hin, L2-dressuur Esmee Zoer, B-dressuur Marloes Veen. Wie zich er als ruiter bewust van is hoe een jury naar een dres- suurproef kijkt, scoort mogelijk hogere punten. Nico Verwer en Tessa van Daalen bieden de hel pende hand in hun boek Door de ogen van de jury, met ondertitel Hogere punten voor je dressuur- proef. Het biedt inzicht en bevat veel tips en aanwijzingen om de rijkunst te verbeteren. De auteurs gaan onder meer in op instinctieve handelin gen van ruiters, dat juist ongunstig uitpakken op een paard. Ze bespre ken onderdelen uit de proef en gaan in op randverschijnselen bij dressuurwedstrijden. Er is aan dacht voor de voorbereiding, de dag zelf, de jury, de te beoordelen onderdelen en wat belangrijk is. Door de heldere en uitgebreide wijze waarop de onderdelen uit de proef en randverschijnselen die je op een wedstrijd meemaakt wor den besproken, is dit boek een aanrader voor zowel beginnende als gevorderde wedstrijdruiters. Het boek van 117 pagina's, dat is geïllustreerd met kleurenfoto's, kost €17,50 en is te bestellen via de website van Media Boekservice (www.mediaboek.nl). HubtKi rUHTiN ¥001 JE ORESSUUflPROEF Bij zwembad Molenkoog gaan woensdag 5 mei om 12.00 uur de deuren open voor een nieuw zwemseizoen. Naast de reguliere activiteiten, zoals zwemlessen voor kinderen en volwassenen en aquajoggen, organiseert het team van Molenk oog dit seizoen bekende en nieuwe evenementen, zoals het kampioen schap bommetje, watertrappelen en - in de schoolvakanties - snor kelen, pop duiken en waterpolo. De particuliere zwemlessen gaan van start vanaf maandag 17 mei. Ouders kunnen hun kinderen vanaf 5 jaar opgeven bij de kassa of via de website www.molenkoog.nl. Via het zogeheten leerlingvolgsysteem zijn ook de vorderingen van de kinderen op deze website bij te houden. Daarnaast is er weer trim- zwemmen op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 18.30 tot 19.30 uur. De voorverkoop van de abonne menten is zaterdag 1 en dinsdag 4 mei, steeds van 12.00 tot 16.00 uur. Ook abonnementen (tot drie Beeldend kunstenaar Willem Broens exposeert vanaf zondag 2 mei tot eind juni in De Worstel- tent. De tentoonstelling bestaat uit bordjes die vroeger werden gebruikt om de ruiterroutes in het bos aan te geven en die hij op een bijzondere manier heeft 'gerecyled'. Terwijl de borden normaal een vas te route aangeven, wijkt Broens juist graag af van de gebaande paden. 'Elk bord is veranderd, is een avontuur geworden, een reisje op zich. Met de nieuwe borden kun je een andere denkbeeldige route maken', zegt hij er zelf over. De tentoonstelling wordt niet offici eel geopend met een praatje en een drankje. Om in de sfeer van de zondagmiddagtraditie van De Wor- steltent te blijven, heeft Broens de bossanovagroep José en de Sna- renbrigade uitgenodigd te komen spelen. Deze groep bestaat uit José Arts, Frank de Louw en Kos- tas. Zij spelen zondag van 14.00 tot 17.00 uur. De Worsteltent is gevestigd aan de Smitsweg in de Dennen. stuks) kunnen online worden besteld en betaald. Wie meerdere abonnementen wil of één voor 65- plussers, kan deze wel online bestellen, maar wordt verzocht deze bij de kassa te betalen. Tot maandag 17 mei geldt voor abon nementen een korting, daarna kos ten ze het normale tarief. Meer informatie bij zwembad Molenkoog, tel. tel. 313373, of website www.molenkoog.nl. De Zeemanskerk in Oudeschild is vanaf 28 mei elke vrijdagmiddag te bezichtigen. Er worden rondleidin gen verzorgd en de Zusterkring houdt een verkoping. In juli en augustus is de kerk ook op dins dagmiddagen te bezoeken. Dan is er geen verkoop, maar zingt het koor De Zingende Zeeman onder leiding van Rinus Kuiper liederen over de zee. Met een plaatscijfer van 9 hebben Akkie van de Kerkhof en Els Witte beslag weten te leggen op het kampioenschap van bridgeclub Groot Slem. Tweede werden Mar- gareth Elzinga en Dick Chavonnes (16). De uitslagen werden bekend gemaakt tijdens de jaarvergadering die maandag werd gehouden in De Pelikaan. Op de derde plaats ein digden Corry Zevenhoven en Marry Bakker, die ook een plaatscijfer van 16 behaalden. Van begin mei tot begin september wordt elke maandag een open drive gehouden. Bij de eerste onderlinge wed strijden van Atletiekvereniging Texel sneuvelden vrijdag acht baan- en vier clubrecords. Grote winnaar werd Jasmijn Bap tist, die bij de meisjespupillen B bij alle drie onderdelen de clubrecords aanscherpte. Zij legde de 40 meter sprint af in 7.1 seconden, sprong 301 cm ver en wierp de bal 17,90 m weg. Lola Bakker (meisjespupil len C) verbeterde bij haar eerste wedstrijd op de baan direct het clubrecord balwerpen. Dit staat nu op 16,90 meter. Jonne Bonnet (meisjesjunioren D) verbeterde het baanrecord bij het verspringen (3.70 m) en het discus werpen (16,00 m). Bij de jongens junioren C verbeterde Timon van der Werff het baanrecord discus werpen tot 22,70 m. De volgende onderlinge wedstrijd staat gepland op vrijdag 21 mei. De wedstrijd begint om 17.30 uur met een gezamenlijke warming up. Met behulp van vragenlijsten en zoekopdrachten heeft een panel van achttien Texelse burgers en ondernemers de website van de gemeente op gebruiksvriendelijk heid getest. De test, die vorige week donderdag werd uitgevoerd, was bedoeld om te achterhalen in hoeverre de structuur van de web site, het taalgebruik en de informa tie voldoen aan de eisen van de bezoekers. Bovendien kan zo inzicht worden verkregen in de manier waarop gebruikers hun informatie zoeken. De deelnemers waren enthousiast. Dat ze als burger betrokken wer den, werd zeer op prijs gesteld. Veel panelleden waren bovendien verrast door de moge lijkheden op de site. 'Er zit al heel veel informatie over gemeentelijke producten en diensten achter de digitale balie', merkte tester en schooldirecteur Albert Hoven op. Er waren ook kritische noten, bij voorbeeld over de gebrekkige prestatie van de zoekmachine en het soms wel erg lang moeten zoeken naar bepaalde informatie. De resultaten van de test worden geanalyseerd en gebruikt om de website te verbeteren. Waar moge lijk wordt de site direct aangepast. De resultaten worden over enkele weken online gepubliceerd. De Nederlandse Vereniging Van Slechthorenden (NWS) houdt in samenwerking met de Stichting Welzijn Ouderen Texel dinsdag 18 mei van 14.15 tot 15.30 uur spreek uur in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg. Bezoekers kun nen er terecht met al hun vragen over hun gehoor en mogelijke hulp middelen. Ook kunnen ze hun gehoor laten testen. Gezien de grote belangstelling voor deze spreekuren wordt bezoekers aangeraden vooraf een afspraak te maken. Dit kan via de SWOT, tel. 312696 of email swot@texel.com. Sportservice Texel verzorgt dins dag 11 mei twee skateclinics voor kinderen uit groep 3 tot en met 8 van de basisschool. Deze worden gehouden op de wielerbaan in Den Burg en gaan om 10.30 uur van start. In de clinic wordt de nadruk gelegd op veiligheid. Aan de orde komen diverse remtechnieken, uitwijken en hoe veilig in een groep te skaten. Ook wordt het gebruik van bescher mingsmaterialen uitgelegd. De cur sus wordt gegeven door schaats- en skeelerschool In Balans uit Alkmaar. Sportservice Texel stelt helmen beschikbaar. Kinderen moeten zelf de andere beschermmaterialen en skeelers of skates meenemen. Deel name is gratis. Opgave via www. De calamiteitenoefening die de KNRM vrijdag bij Oudeschild hield, heeft de reddingmaatschappij ruim vijftig nieuwe donateurs opgeleverd. Die werden aangebracht door de leerlingen van de Maritieme Acade mie in Den Helder die als figuranten meededen aan de oefening op de TX20. Zij hoefden voor school geen verslag van de gebeurtenissen te maken, maar werden wel verzocht donateurs te werven. Het was de eerste keer dat leerlingen van de zeevaartschool aan een grote oefe ning meededen. De samenwerking was mede tot stand gekomen door Arnold Boon, docent op de school en opstapper bij de KNRM in De Cocksdorp. 'Door het meedoen aan de oefening en het werven van donateurs hebben de leerlingen niet alleen wat opgestoken, maar ook een daad in het algemeen maat schappelijk belang verricht.' Ans (51): "Het kwam zomaar uit het niets. Mijn man vroeg: Wat zou jij nou eens echt willen doen in je leven?' en ik zei: 'Een ijscokarretje begin nen!' Werkelijk, ik had er nooit eerder over nagedacht, maar nu ik het mijzelf hardop hoorde zeggen, vond ik het helemaal zo'n gek idee nog niet. Ik was 48 jaar, de laatste van onze drie kinderen was net de deur uit en dan ga je toch een beetje om je heen zitten kijken met de gedachte: tja, wat nu? Niet dat ik niets om handen had. Mijn man is e schapenfokker op het prachtige eiland Texel en in het bedr te doen. Maar dat ijscokanetje leek me ineens zo verschrik ben gaan zoeken op internet en niet lang daarna konden we een twee dehands ijscokar uit Brabant ophalen. We hebben er een beetje aan verbouwd, hem een leuk kleurtje gegeven en ondertussen was ik mij aan het oriënteren op ijsgebied. Want ■Een ijscokarretje he,m™s'wa.T!;in~tf, mensen bij mijn karretje konden runnenleek me ineens kopea Eerst van ,ater van zo verschrikkelijk leuk" Vers fruit wilde ik erin kon ik ijs van schapenmelk met duindoorn aan mijn kar verkopen. Vol vi tamine C en suikervrij. Zeven soorten ijs lever ik nu, waarvan vier vaste drie wisselende smaken, want het moet ook voor mijzelf spannend blijve Waar ik van geniet, is het contact met de klanten. De toeristen zijn hoe dan ook in een goed humeur. Daar komt dan dat romantische gevoel bi. oet denken aan vroeger toen er net zo'n karretje lij mijn vaste standplaats in een stukje bos van p je kunt zitten en ik heb met elkaar en met mij in gesprek en dat is precies wat ik wil. Zonder op scheppen kan ik zeggen dat 'ijs van Ans' een begrip is geworden, en daar werk ik ook hard aan. Dit voorjaar bijvoorbeeld kom ik met ijs dat ik zelf heb ontwikkeld, maar daar vertel ik verder niks over, dat is nog geheim. •Boerin zoekt klant' heb ik op mijn kar gezet, een grapje dat verwijst naar 'Boer zoekt vrouw1. De hele winter heeft mijn karretje in de schuur ge staan, maar nog even en dan kan ik mijn stekkie weer gaan opzoeken." LIBELLE.NL POSTBUS 1742 2130 In Libelle onthult ijscovrouw Ans Kikkert dat ze dit voorjaar met een zelf ontwikkelde ijssmaak komt. Op uitnodiging van Sportservice Texel verzorgen medewerkers van de organisatie Urban Skills dins dag 4 mei drie clinics freerunning. Freerunning is een spectaculaire kruising tussen sport en acroba tiek, waarbij de deelnemers op een obstakel springen of klimmen om er vervolgens met een salto of backflip weer vanaf te springen. De clinics worden gegeven in sporthal Ons Genoegen en zijn bedoeld voor kinderen uit groep 6, 7 en 8 van de basisschool. De cli nics duren van 10.45 tot 12.00 uur, van 12.45 tot 14.00 uur en van 14.00 tot 15.15 uur. Deelname is gratis. Opgave (onder vermelding van de voorkeurstijd) via www. sportservicetexel.nl. Er zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Dankzij een ruime zege (8-2) op concurrent ZDH D1 hebben de zaalvoetballers van Casino/ Sportshop D1 woensdag het kam pioenschap bij de D-junioren ver overd. ZDH had nog een theoreti sche kans de titel te winnen, maar moest dan deze onderlinge wed strijd winnen en in de slotronde een negatief doelsaldo van meer dan twintig doelpunten goedma ken. Casino/Sportshop wilde ech ter ongeslagen kampioen worden en speelde met veel inzet en moti vatie. Het team, dat uit zes spelers bestaat die samen op het veld in Texel'94 D1 spelen, haalde de volle 24 punten uit acht wedstrijden en scoorde daarbij gemiddeld ruim 10 doelpunten per wedstrijd. Grote borden met daarop namen van bedrijven en instellingen die bij bouwprojecten betrokken zijn, zoals bij de bouw van de Texel- hoeve aan de Kogerstraat, zijn een doorn in het oog van Gerbrand Poster (Texel 2010). Hij vindt het een verstoring van het straatbeeld en kaartte zijn ongenoegen aan bij partijgenoot en wethouder Edo Kooiman, die onlangs zelf de eer Na afloop gingen de kampioenen op de foto. Achter, vlnr: Eddy Kalis, Lars Jalving en coach Martin Koorn. Voor: Yorgo Helleman, Daan Witte en Mike Koorn. had dit bord te mogen onthullen. Hij kon maandagavond, tijdens de Commissie Raadsbreed, niet inhoudelijk reageren. 'Ik ga kijken wat wel en wat niet mag.' Kooiman beloofde er op terug te komen. stichting ROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.com

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11