(jroen ^wartsj'exeh in het harL, ü!S TEXEL Wel subsidie voor boeten, maar geen commissie Verbazing over beroep in kwestie '10 voor Texel' Texel Energie Brandje Sanitair Bootjesvolk Dorpswacht in het blauw 'Stroomstoringen niet structureel' Dwangsom tegen illegale bouw IHHUk^ssS» *.frb ik A 'Overstappen op Texel Energie is P-Nuts.' Elektrische Vloerverwarming tel.319357 Wijziging huisvuilroutes Stammen van iepen van de Molenlaan die in 2007 zijn gekapt, vormen de pijlers onder de negen meter hoge uit kijkpost in De Cocksdorp die uitzicht biedt over de Rog- sloot en van waar men straks zelfs over de Waddendijk kan kijken. Gisteren bediende wethouder Eric Hercules de Woelmuis TEXELSE^COURANT TexelEnergie vakantiekrant kraan die de laatste wiek omhoog hees, waarmee de molen die ooit een stukje verderop stond, symbolisch weer is teruggekeerd. Het is de bedoeling dat de uitkijkpost vóór het polderfeest eind juni in gebruik wordt genomen. OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12469 VRIJDAG 30 APRIL 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag 65 jaar geleden kwam een einde kwam aan de Tweede Wereld TT ^_7 'ff 'è5S*J^ oorlog. Dit lus trum wordt op uitbundige wijze gevierd. Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 (Advertentie) Op je 52ste van je schoonzus horen dat je bent verwekt door een Armeense soldaat. Het overkwam Mari anne Bonne. Vin"aar p.NUTS^ i Gebruik de folder bij deze krant! TexelEnergie, Tel. 314939, info@texelenergie.nl www.texelenergie.nl Misschien wel de meest kleu rige rotonde ligt op Texel. De tul pen op rotonde Akenbuurt bloeien volop. De brandweer is gistermiddag in actie gekomen voor een schoor steenbrand in een woning aan de Bernhardlaan in Den Burg. Het brandje ontstond door aanslag in de schoorsteen. Met een ramoneur (een stuk gereedschap met stalen kettingen) werd die aanslag verwij derd. Er ontstond verder geen schade aan de woning. DE WIT INSTAUAT1ETECHNIEK (Advertentie) Gemeente Texel In verband met Koninginnedag (vrijdag 30 april) en Bevrijdings dag (5 mei) wordt het huisvuil op andere dagen opgehaald: Particulieren: Woensdag 28 april Vrijdag 7 mei Bedrijfsafval: Maandag 3 mei (Advertentie) Het college moet opschieten met het benoemen van een nieuwe Monumentencommis sie. Er is voor restauratie van schapenboeten bijna acht ton aan subsidie beschikbaar uit het Waddenfonds beschikbaar. Het wachten is op goedkeuring door de Monumentencommissie. 'Wij willen aan de slag', zei Kees Hin, voorzitter van de Stichting Dorpsherstel, maandagavond als inspreker tijdens de Commissie Raadsbreed. 'Geacht bootjesvolk, vissers, Skil- ders, toevallige passanten en ander belanghebbend canaille! Wij, amb tenaren van de Texelse Gemeente werken, zijn de rechtmatige uit voerders der havenexploitatie te Oudeschild. Weliswaar hebben wij daar totaal geen verstand van, maar het heeft de hoogmogende dames en heren politici behaagd ons deze nobele taak op te leggen. Wij luisteren niet naar u, enkel naar de reeds genoemde hoogmogende dames en heren. U heeft zich maar te schikken. De zaken in de Oude schilder haven liggen erg eenvou dig: U betaalt, wij heersen. Als u niet betaalt, zult u er van lusten. Dadelijke ophoepeling uit onze haven zal u dan ten deel vallen. Hiermede is alles gezegd.' Woelmuis Er ligt geld voor de restauratie van tien boeten, en het werk aan twee boeten staat op stapel. Wethou der Frans Visman zei mensen voor de Monumentencommissie te hebben benaderd en hoopte dat hun benoeming nog vóór de zomer een feit zou zijn. De broodnodige restauratie van de in verval zijnde boet van Kotex (geen monument), waarover ook de dorpscommissie van Den Burg zich onlangs tot het college heeft gewend, was voor raadslid Cees Hoogerheide (D66) aan te dringen op een spoedige installatie van de Monumentencommissie, die kan besluiten om de boet op de monu mentenlijst te zetten. Ingaand het komende weekend is in De Koog weer de dorps wacht actief, in mei en juni elke zaterdagnacht en van 2 juli tot eind augustus dagelijks. De dorpswachten worden dit jaar geleverd door Akropolis Security. Dit bedrijf heeft alle werkzaamhe den overgenomen van Horeca en Evenementen Beveiliging Texel (HEB). Omdat HEB al samenwerkte met Akropolis komt er in de feitelijke uitvoering van het werk geen ver andering. De enige wijziging is dat de dorpswachten geen oranje hes jes meer dragen maar blauwe, met het opschrift 'security'. (jna 'ZwartsJexels in hel hart* Wel of niet in beroep gaan tegen de uitspraak van de rechtbank dat '10 voor Texel' belangheb bend is? Voor die afweging staat het nieuwe college van b en w. Althans, zo leek het maandag avond tijdens de Brede Raads commissie. Maandag zei burgemeester Giskes dat het college er nog geen besluit over moest nemen. Maar dinsdag bleek dat dit besluit vorige week als was genomen. De gemeente had het bezwaar van de vereniging in de kwestie over Isola Bella eerder niet ontvankelijk verklaard, een besluit dat door de rechtbank onderuit was gehaald. De burgemeester gaf aan dat hoger beroep bij de Raad van State defi nitief duidelijkheid zou geven over de vraag hoe ver het belang strekt van de vereniging, maar dat het college nog moest besluiten. Jur Schuiringa (VVD) adviseerde de kwestie te laten rusten. 'Doorpro cederen gaat de gemeente veel geld kosten.' Groot was de verbazing bij Menno Stam toen hij dinsdag een aange tekend stuk ontving van de Raad van State, waarin stond dat de gemeente in hoger beroep is gegaan. Het stuk was vorige week vrijdag al verstuurd. Stam: 'Ik ga er vanuit dat de burgemeester te goe der trouw is, maar dat zou beteke nen dat de organisatie het besluit op eigen houtje heeft genomen.' Navraag bij de gemeente leverde nog geen reactie op. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Bep van der Meer Jan Uitgeest Lia van Leersum Lia van Leersum, Bep van der Meer en jutter Jan Uitgeest zijn gisteren tijdens de Lintjesregen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Francine Giskes speldde ze de versierselen op. Van Leersum kreeg de koninklijke onderscheiding voor haar inzet voor de bewoners van De Zes en de Texelse Rede. Van der Meer werd geëerd omdat ze al 25 jaar de wekelijkse zangochten den bij het Verpleeghuis begeleidt en Uitgeest kreeg hem voor inzet voor het reddingswezen en het behoud van het cultureel erfgoed. Meer over de Lintjesregen elders in deze krant. (Foto Gerard Timmerman) Door het opleggen van een dwangsom van €550,- per dag wil de gemeente een eind maken aan een illegaal gebouwde woning op het voormalige agra rische bedrijf van de familie Spigt aan de Grie nabij Den Hoorn. In oktober vorig jaar ontdekten de gemeentelijke handhavers de woonruimte, die was gerealiseerd op de begane grond en de verdie ping van een schuur. Ook werd vastgesteld dat op het bijbehoren de terrein bijgebouwen stonden waarvoor geen vergunning was verleend. De eigenaar werd gesom meerd de overtredingen ongedaan te maken, maar hij deed dat slechts gedeeltelijk. Bij een nieuwe controle bleek dat de woning er nog was en ook werd verhuurd. Legaliseren is onmoge lijk, omdat dit strijdig zou zijn met het bestemmingsplan. De dwang som kan oplopen tot maximaal €33.000,-. Problemen met het elektriciteits netwerk zijn voor het eind van het jaar in kaart gebracht en opgelost. Die verwachting leidde wethouder Eric Hercules af uit een telefoon gesprek met Liander, de beheer der van het netwerk. Hij verwacht geen structurele problemen. CDA en Texel 2010 hadden aange drongen op het gesprek. Dit naar aanleiding van de stroomstoring begin april (de zoveelste), waardoor De Cocksdorp was getroffen. Die duurde viereneenhalf uur en trof vakantieparken en horecagelegen heden, die honderden gasten naar huis moesten sturen. Volgens Her cules is het stroomnet van relatief recente datum. Voorlopige tests wezen erop dat geen sprake is van een structureel probleem en dat de storingen geen verband met elkaar houden. De wethouder gaf aan dat als een stroomstoring langer dan vier uur duurt, Liander verplicht is een schadevergoeding te betalen. Dat moet volgens hem binnen veer tien dagen zijn geregeld. Een paar vakantieparken zouden inmiddels in gesprek zijn met Liander.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1