JEANNE 1EXBASSCA.NL TGD Straatjeugd op de Royal Dance School TEXELSE 2 COURANT Brother Flower in De Worsteltent Luilak in Time Out Neverending Story toch op de planken Optreden Melissa Tien dagen lang Annie Schmidt Engelse band op Sommetjespop Dorpscommissie Oudeschild Theaterstuk Jeanne in Kiekendief TEXEL HOORN Jeugd viert Bossiesdag Tangoworkshop TESG Uitladder Film VRIJDAG 21 MEI 2010 In de tuin van De Worsteltent aan de Smitsweg in de Den nen wordt zondag 23 mei (eerste Pinksterdag) het muziekseizoen geopend met een optreden van popfolk- band Brother Flower. Tot en met september vindt iedere zondagmiddag een optre den plaats, waarbij vele muziek stijlen de revue passeren. Het programma voor het komend seizoen bevat bekende namen, maar ook nieuwe. Brother Flo wer verpakt bekende popsongs in een nieuw jasje. Alle optre dens beginnen om 14.00 uur, de toegang is gratis. Tijdens de jubileumavond die Artex in maart in de Burgemeester de Koninghal hield, was al een voorproefje van 'The Neverending Story' te zien. (Foto archief Texelse Courant) In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Burg wordt in de nacht van vrij dag 21 op zaterdag 22 mei een Luilakfeest gehouden. Om 4.00 uur begint een luidruchtig bin- nenfeest, gevolgd door een vuvuzelatocht door Den Burg. Lawaai maken mag voor deze ene keer, maar het inzepen van ramen en het vernielen van andermans eigendommen wordt niet getolereerd. Daar wordt streng op toegezien. In discotheek de Jelleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg is vrijdag 21 mei de Texelse groep Melissa and the Bitches te horen. De avond wordt verder opgeluisterd door DJ's Mare Maas en Jan van lersel van WET Radio. Het optreden begint om 22.00 uur, de toegang is gratis. De bibliotheek aan de Drijver straat in Den Burg staat van woensdag 19 tot en met zondag 30 mei in het teken van Annie M.G. Schmidt. Haar boeken staan op een prominente plaats uitgestald en voor de liefheb bers zijn er kleurplaten van Pluk van de Petteflet. Bij voldoende belangstelling worden op woensdagmiddag verhalen van Schmidt voorgelezen. Niet op een vast tijdstip, maar zodra er voldoende belangstelling is. Bezoekers kunnen ook een quiz maken over hoofdrolspelers uit de boeken. De organisatie van Sommeltjes- pop heeft twee nieuwe namen van bands bekendgemaakt die zaterdag 3 juli het podium van het Waalder festival zullen beklimmen. Redtrack komt uit Londen en speelt een genre dat wordt gerekend tot de Indie rock, terwijl ook Franz Ferdinand tot de grote inspiratie bronnen mag worden gerekend. De band toert geregeld over het vaste land van Europa. The Hype is een jonge, door de muziek uit de jaren zestig beïn vloede popgroep uit Haarlem, die liedjes schrijft in de geest van The Beatles. Met hun energieke live shows won het vijftal de afgelopen jaren niet alleen verschillende prij zen, ook bombardeerde 3FM de band tot Serious Talent. Meer informatie staat op de web site www.sommeltjespop.nl. De dorpscommissie van Oude schild houdt vrijdag 28 mei in dorpshuis 't Skiltje de openbare jaarvergadering. De vergadering begint om 20.00 uur, de agenda en het verslag van de vorige keer zijn te lezen op www.oudeschild.com. De commissie is op zoek naar vrij willigers die zich willen inzetten voor het dorp, geïnteresseerden kunnen zich melden bij het bestuur. Artex Kunstenschool brengt toch de voorstelling The Neverending Story op de planken. Dat gebeurt zaterdag 29 mei in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De voorstelling moest eigenlijk het klapstuk van de viering van de vijf tigste verjaardag van Artex wor den, compleet met muziek, dans, theater en spannende kostuums en decors. Door allerlei organisato rische en financiële omstandighe den moest het stuk echter worden afgelast. De leden van de theater groepen vonden dat zo jammer, dat ze besloten het stuk tóch op te voeren, zij het op een minder grootse manier. De regie bleef in handen van theaterdocent Anneke Berghuis. Tweeëntwintig leerlingen in de leef tijd van 10 tot en met 17 jaar ver schijnen zaterdag 29 mei ten tone le. Sommigen hebben een dubbelrol, om toch alle persona ges te kunnen vertolken. Ondanks de gewijzigde plannen belooft het volgens de initiatiefnemers een prachtige voorstelling te worden, Toneelgroep Drommedaris (TGD) voert zaterdag 29 mei in Theater De Kiekendief de voorstelling Jeanne op. Het theaterstuk begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt €10,-. Reserveren kan via 0222-390112. Toneelgroep Drommedaris heeft de gelijknamige oude vestingtoren en cultureel centrum in Enkhuizen als thuisbasis. Vaste regisseur is Anna Hinse. Dit jaar speelt TGD de voorstelling Jeanne van oud-Texe laar Koos Terpstra. Uitgangspunt is het bekende verhaal over Jeanne d'Arc. Deze jonge boerendochter, die leefde van 1412 tot 1431krijgt in een visioen te horen dat ze Frankrijk ten tijde van de Honderd jarige oorlog moet bevrijden van de Engelsen en de kroonprins op de troon moet helpen. Jeanne is een jonge vrouw die werkt vanuit haar innerlijke kracht. Ze helpt bij de bevrijding van Frankrijk op een moment dat de koning (en met hem zijn omgeving) het wil opgeven. Met haar moed neemt ze iedereen mee naar de overwinning. Hierdoor wordt zij een nationale heldin van Frankrijk. Maar wanneer ze het werk af wil maken, keert het tij. De koning heeft zijn SPEELT 1 ENKHUIZEN Ï221 M*l«* DE DROMMEDARIS 29 Mei De Krim AMSiiRDAM 9(10 Oktober MATINEE! TC Oklotier 15:DiO uur OstadetlieHler Overige rnnrslgfflitfen Aanvant] 2Dr6D uur Affiche van Jeanne. kroon en laat haar vallen. Ze past niet meer in de maatschappelijke orde. Ze zegt wat ze denkt en dat wordt nu niet meer op prijs gesteld. Ze moet verdwijnen van het poli tieke toneel. TGD brengt met Jeanne een thea terstuk over idealen en corrumpe rende macht, over achterkamer tjespolitiek en symbolen. 'Schrijnend actueel', aldus het persbericht. Kinderen tussen de 4 en 12 jaar vieren zondag 23 mei (eerste pink sterdag) Bossiesdag in het Bossie op de Hogeberg. Ze zingen en eten met elkaar, doen spelletjes en luis teren naar het Pinksterverhaal. De organisatie is in handen van de gezamenlijke kerken. De deelnemers verzamelen zich om 9.00 uur op de parkeerplaats bij de OSG aan de Emmalaan. Van daar wordt om 9.15 uur vertrokken. De kinderen moeten zelf wat eten meenemen, voor drinken wordt gezorgd. Om 12.30 uur is het gezel schap terug in Den Burg, bij de Burght. Bij slecht weer wordt uitge weken naar een binnenlocatie. Voor meer informatie: Jeannet den Braanker, tel. 312335. waarbij met weinig middelen groots ogende kostuums en decorstuk ken zijn gemaakt. 'Dit getuigt van een creatieve inventiviteit zoals het verhaal van de The Neverending Story zelf ook waarborgt', meldt de school in een persbericht. Het verhaal gaat over een jongen - Bastiaan - die het oude boek The Neverending Story leest. Al snel lopen de werkelijkheid en de fanta siewereld door elkaar en moest Bastiaan het personage Fantasia redden. De boodschap van het verhaal is dat de wereld er zonder fantasie, creativiteit, inventiviteit, dromen en verbeelding erg grauw zou uitzien. 'Door saamhorigheid en solidariteit kunnen we ons crea tieve en culturele gedachtegoed bewaren, bewaken en verdedi gen.' De voorstelling begint om 19.00 uur. Kaartjes kosten €3,50 en zijn tot en met vrijdag 28 mei 12.00 uur verkrijgbaar bij Artex en voor aan vang van de voorstelling aan de deur van De Wielewaal. In het Kunsthuys aan de War moesstraat in Den Burg wordt zondag 23 mei een tangowork shop gegeven door Charlotte Baines en Laurent Trincal uit Amsterdam. Het thema van de workshop is 'combinaties in de neo-tango', waarbij sacada's voor mannen en vrouwen aan bod komen en voor de gevorderde dansers zelfs een colgada en een contra boleo in het verschiet liggen. Baines is in Lon den opgeleid tot klassiek danseres en heeft gedanst bij het nationaal ballet van Israël en het Scapino Ballet. Trincal heeft een klassieke opleiding gehad in Parijs en Can nes en heeft gedanst bij gezel schappen in België, Nederland, Monte Carlo, Frankrijk en Zwitser land. De workshop begint om 16.00 uur en is geschikt voor alle niveaus. Aansluitend wordt een salon gehouden waar de docenten demonstraties zullen geven. Deel name aan alleen de salon kost €5,- deelname aan de workshop en de salon €15,-. De muziek wordt ver zorgd door DJ El Ruido. Het mee nemen van een danspartner strekt tot aanbeveling, maar is niet ver eist. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. Een groep stoere streetdancers staat centraal in de film Streetdan- ce, die deze week in 3D is te zien in Cinema Texel. In de race voor de Street Dance Championships delen ze bij gebrek aan oefenruimte een danszaal met balletdansers van de Royal Dance School. Een wereld van verschil. Dat geldt niet alleen hun manier van dansen, maar ook hun leefwijze. De streetdancers vinden hun nieuwe danspartners maar arrogant, de dansers vinden hen ordinaire straatjeugd. Maar om te winnen, zullen ze toch naar elkaar moeten kijken. Alleen dan kunnen ze ontdekken hoe ze samen iets nieuws kunnen doen en de top bereiken. Geprolongeerd is de familiefilm Nanny McPhee 2: De vonken vlie gen eraf, met in de hoofdrol opnieuw de met een Oscar bekroonde actrice en scriptschrijf- ster Emma Thompson. Ze speelt een tovernanny, die weet te ver schijnen wanneer zij het meest nodig maar het minst gewenst is. Ditmaal bezoekt Nanny McPhee een gekwelde, jonge moeder, Isa bel Green (een rol van Maggie Gyl- lenhaal), die probeert de familie boerderij draaiende te houden, terwijl haar man oorlog voert. De nanny komt tot de ontdekking dat de oorlog ook is uitgebroken tus sen de luidruchtige plattelandskin deren van mevrouw Green en hun verwende neefjes uit de stad. Plot seling gebeuren er wel heel bijzon dere dingen: van een vliegende motorfiets, een biggetje dat in bomen klimt tot een plotseling tot leven komend standbeeld en een babyolifantje dat op de vreemdste plekken opduikt. Met behulp van haar magische krachten weet Nan ny McPhee de kinderen vijf nieuwe lessen te leren. Van de makers van Pirates of the Caribbean brengen Walt Disney Studios en Jerry Bruckheimer Prin ce of Persia: The Sands of Time. Deze film wordt aangekondigd als 'een waar episch avontuur', dat zich afspeelt in het mystieke Per- zië. Een prins (Jake Gyllenhaal) moet tegen zijn zin zijn krachten bundelen met een mysterieuze prinses (Gemma Arterton). Samen vechten ze tegen het donkere kwaad om een eeuwenoude dolk met enorme krachten in veiligheid te brengen. Het volledige programma staat in de agenda elders in deze krant én op de website www.texelsecou- rant.nl. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 21 mei: 19.30 uur. Den Hoorn beleeft de eer ste avond van het driedaagse festival Broadway. Met optredens in meer dan 25 tot theaters omgebouwde huiskamers en schuurtjes. Een kaart je voor vier voorstellingen kost €22,- .Voor meer informatie: www.klif12.nl. 22.00 uur. In de Jelleboog aan de Kantoorstraat in Den Burg begint om 22.00 uur een optreden van de Texel se popgroep Melissa and the Bit ches. Cinema Texel vertoont Nanny McPhee 2 (13.30), Hoe tem je een draak (14.00), Wickie de Viking (16.00), Streetdance (16.30 en 19.00), Prince of Persia (18.30 en 21.30) en De gelukkige huisvrouw (21.15). Zaterdag 22 mei: 4.00 uur. In Time Out aan de Wilhel minalaan in Den Burg begint om 4.00 uur een luilakfeest, met een lawaai- optocht door het dorp. 10.00 uur. Op een stuk land aan de Pontweg, halverwege Den Burg en De Koog, wordt drie dagen lang het Pinksterevenement van de Oude Trekkers en Motoren Vereniging gehouden. Met veel historisch mate rieel, diverse demonstraties en een feestavond. 11.00 uur. Onder de naam Petit Mont- martre houdt café De Kroonprins in Oosterend van 11.00 tot 16.00 uur een kunstmarkt. Frans Pieterse speelt chansons. 13.30 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Maricoweg in Den Burg wordt van 13.30 tot 16.00 uur een kookde monstratie met versgeperste sappen, smoothies en vruchtenijs gegeven. 19.30 uur. In Den Hoorn wordt de tweede avond van het driedaagse festival Broadway gehouden. Voor meer informatie: www.klif12.nl. 3.45 uur. De borrelbus rijdt in de nacht van zaterdag op zondag van de Nikadel in De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild. Opstappen kan naast de Lidl. Een kaartje kost €3,-. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (14.00), Streetdance (16.30, 19.00), Prince of Persia (18.30,21.30), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (10.30), Nanny McPhee (13.30), Wickie de Viking (16.00) en De gelukkige huisvrouw (11.00,21.15). Zondag 23 mei: 9.00 uur. Liefhebbers van fietsen ver trekken met de boot van 9.00 uur voor een toertocht rond het IJssel- meer. 9.00 uur. Kinderen van 4 tot en met 12 jaar vieren Bossiesdag op de Hogeberg. Vertrek om 9.15 uur vanaf de parkeerplaats bij de OSG aan de Emmalaan. Informatie: tel. 312335. 10.00 uur. Op een stuk land aan de Pontweg, halverwege Den Burg en De Koog, wordt drie dagen lang het Pinksterevenement van de Oude Trekkers en Motoren Vereniging gehouden. Met vandaag naast veel historisch materieel en een feest avond ook de hele dag wedstrijden trekkertrek. 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Onder de naam Petit Mont- martre houdt café De Kroonprins in Oosterend van 11.00 tot 16.00 uur een kunstmarkt. Frans Pieterse speelt chansons. 14.00 uur. In de tuin van restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van de popfolkband Brother Flower. 16.00 uur. Bij Kunsthuys Texel aan de Warmoesstraat in Den Burg begint om 16.00 uur een workshop Argen tijnse tango. Vanaf 17.00 uur salon met een DJ. 19.30 uur. Den Hoorn beleeft de der de en laatste avond van het drie daagse festival Broadway. Met optre dens in meer dan 25 tot theaters omgebouwde huiskamers en schuur tjes. Een kaartje voor vier voorstellin gen kost €22,-.Voor meer informatie: www.klif12.nl. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (14.00), Streetdance (16.30, 19.00), Prince of Persia (18.30,21.30), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (10.30), Nanny McPhee (13.30), Wickie de Viking (16.00) en De gelukkige huisvrouw (11.00,21.15). Maandag 24 mei: 9.00 uur. Op het parkeerterrein van zwemparadijs Calluna aan de Schu- makersweg bij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Uitstallen vanaf 8.30 uur. 10.00 uur. Op een stuk land aan de Pontweg, halverwege Den Burg en De Koog, wordt vandaag de laatste dag van het Pinksterevenement van de Oude Trekkers en Motoren Vereni ging gehouden. Met veel historisch materieel. 10.00 uur: Melkveehouder Erik Bak ker (Pontweg 144 tussen De Koog en Den Burg) doet van 10.00 tot 16.00 uur mee aan de Nationale Campina Open Boerderijendag. Tevens is er een Legofestijn met treinen, robots en andere miniaturen van Lego. 10.30 uur. De markt die wekelijks in het centrum van Den Burg wordt gehouden, duurt in verband met de viering van Pinksteren vandaag van 10.30 tot 16.00 uur. 11.00 uur. Onder de naam Petit Mont- martre houdt café De Kroonprins in Oosterend van 11.00 tot 16.00 uur een kunstmarkt. Frans Pieterse speelt chansons. 11.00 uur. In verband met Pinksteren zijn de winkels in Den Burg open van 11.00 tot 15.00 uur. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (14.00), Streetdance (16.30, 19.00), Prince of Persia (18.30,21.30), de Nederlands gesproken versie van Alice in Wonderland (10.30), Nanny McPhee (13.30), Wickie de Viking (16.00) en De gelukkige huisvrouw (11.00,21.15). Dinsdag 25 mei: 10.00 uur. De afdeling De Cocks- dorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu sluit het seizoen af met een fietstocht. Start om 10.00 uur, hoek Polderweg/Laagwaalderweg bij De Waal. 19.15 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.15 uur het maandelijks Alzheimer Café. Spreker is huisarts Uithoven. Cinema Texel vertoont De gelukkige huisvrouw (14.00, 21.15), Streetdan ce (19.00) en Prince of Persia (18.30,21.30). Woensdag 26 mei: 20.00 uur. Gymvereniging Gyvo uit De Koog houdt ledenvergadering in dorpshuis De Hof. Aanvang 20.00 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (14.00), Streetdance 16.30, 19.00), Prince of Persia (18.30,21.30), Nanny McPhee (13.30), Wickie de Viking (16.00) en De gelukkige huis vrouw (21.15). Donderdag 27 mei: 20.00 uur. Het Texels Verbond van Ondernemers (TVO) houdt ledenver gadering in De Bonte Belevenis nabij Den Hoorn. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie. Tel. 06-29028573. ^ri-yy TESO zet deze week geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) nog tot 20.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 16.00 uur en maandag en dinsdag van 9.30 tot 16.00 uur. Automobilisten moeten soms rekening houden met wachttij den. Die kunnen vandaag in Den Helder ontstaan tussen 9.00 en 21.00 uur (half uur), zondag op Texel rond 20.00 uur (één uur) en zondag op Texel tussen 10.00 en 16.00 uur (half uur) en tussen 16.00 en 20.00 uur (één uur). Maandag (tweede pinkster dag) wordt een zondagsdienst geva ren. De eerste afvaart van Texel is dan om 7.00 uur, de eerste vanuit Den Helder om 7.30 uur. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www. teso.nl.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2