Scouting naar feestdag in Utrecht Sport Maatwerk voor Texelse voetbaltrainers Menners slagen voor koetsiersexamen TEXELSE 7 COURANT Winnend SVO scoort te weinig Bruikbare tips fietsroutenetwerk 'Je moet er geduld voor hebben Randstad Eilandcompetitie Klaverjasgeld naar zes goede doelen Geslaagd Texel De veertien trainers met hun certificaat. Met op de achterste rij, naast docent Ton Korevaar: Edgard Kikkert (De Koog), Ronald Biesboer (ZDH), Rob Daalder (Texel'94) en Bernard Ipenburg (ZDH). Middelste rij: Victor Maat en Peter van Ree (Texel'94), Mike de Bruijn en Hans Berbée (ZDH) en Marcel Ris (Texel'94). Voorste rij: Marcel van Egmond (De Koog), Arnold Wesselman en Jan Bloem (Oosterend), Arnold Leijstra (Texel'94) en Gerda van der Meer (Oosterend). SVO heeft zaterdag in Alkmaar in de tweede nacompetitiewed- strijd met 1 -2 gewonnen van Fla- mingo's'64. Niet slecht, maar de Oosterenders hadden meer doel punten moeten maken om de kans op promotie groter te maken. SVO begon slap en liet zich mee slepen in het verdedigende spel van de tegenstander. Er zat geen snelheid in het spel en ballen wer den te laat of niet afgespeeld. Fla mingo's profiteerde en kwam na tien minuten op voorsprong, nadat een aanvaller de verdediging te slim af was en hard scoorde. In het vervolg waren er kansen er over en weer. SVO viel aan door vanaf de vleugels hoge voorzetten te geven, in de hoop dat de aanvallers kop pend gevaarlijk zouden kunnen worden. Ook probeerde de ploeg het af en toe met een afstands schot. De thuisploeg speelde op de counter en hoopte op een bevlieging van de snelle spits, maar alle ballen waren voor keeper Alexander Smit. Na de thee speelde Oosterend fel ler en liet het beter spel zien. De beloning kwam snel, toen Ed de Vries de bal bij een vrije trap vanaf twintig meter hard over de muur in de verre hoek schoot. Oosterend ging daarna ijverig op zoek naar nog een treffer. Het regende kan sen, maar het ontbrak aan geluk. Belandde de bal niet op de lat, dan kon de keeper redding brengen. Dat lukte hem zelfs bij een schot van Ruud Hof, waar hij nog net een grote teen achter kreeg. Alle arbeid leek voor niets toen verdediger Jan-Willem Ellen tien minuten voor tijd een overtreding beging, die door de scheidsrechter werd bestraft met een penalty. Maar keeper Smit zorgde voor opluchting door de bal met een prachtige redding uit het doel te houden. De winst leek echter ver weg voor Oosterend. Totdat de 35- jarige Arjan Kiewiet (beter bekend als Snots en tegenwoordig zelfs ome Snots) als invaller in de ploeg kwam. Hij stond er nog maar net, toen Erik van Es een hoge voorzet op hem gaf. Kiewiet twijfelde geen moment en schoot de bal met een halve omhaal hard en via de onder kant van de lat in het doel. Even later floot de leidsman het eindsig naal. SVO kwam door deze overwinning nauwelijks dichter bij promotie. Alleen wanneer Flamingo's zater dag met 0-1 van Portugal Amster dam wint, mogen de Oosterenders het komend seizoen een klasse hoger proberen. Joop Seepma voor Spetter, de sloep die hij zelf bouwde. (Foto imme Bakker) Veertien Texelse voetbaltrainers en -coaches keerden de afgelo pen weken terug naar de school banken om theoretische en prak tische lessen in hun sport te volgen. Woensdag werd op sportpark Sieme Keijser van SV Oosterend de afsluitende avond gehouden. Sinds enige tijd komt het bestuur van het district West 1 van de KNVB één keer per jaar naar het eiland om met de leiding van de voetbalclubs de gang van zaken te bespreken. Plezierig, omdat het voor de Texelse bestuurders nau welijks te doen is om de (meestal in de avonduren gehouden) vergade ringen aan de overkant te bezoe ken. Op een van die bijeenkomsten kwam ter sprake dat ook het vol gen van cursussen een moeilijke, kostbare en vooral tijdrovende zaak is. En dus komt het er vaak niet van, terwijl er wel behoefte aan is, vooral wat betreft de scholing van trainers. Het KNVB-bestuur nam de hand schoen op en beloofde een oplos sing 'op maat'. Voor docent Ton Korevaar een zware opdracht. Nor maal gesproken geeft hij cursus sen aan specifieke groepen trai ners of coaches, nu had hij een klas met begeleiders van mini's, pupillen, junioren en senioren, zowel dames als heren. Daarnaast bestond er behoefte aan een 'com pacte' cursus, met niet te veel les sen. Korevaar kweet zich knap van zijn taak en leverde inderdaad maat werk. In vier pittige bijeenkomsten kregen de trainers zowel theorie als praktijk te verstouwen, werd gewerkt met een D-elftal van Texel 94 als 'cursusmateriaal' en moest er flink huiswerk worden gemaakt. Alle deelnemers waren enthousiast over de cursus en op de trainingen van de diverse clubs is de afgelo pen weken al het een en ander in praktijk gebracht. Korevaar zei het een genoegen te vinden met deze groep trainers te werken. 'De Texelse voetballers varen er wel bij dat hun trainers het komend sei zoen beter geschoold de trainin gen verzorgen.' De hele dag vonden door de hele stad uitbundige scoutingactivitei- ten plaats, die werden bezocht door zo'n 25.000 scouts uit het hele land. Scouts2day was de eerste nationale jubileumactiviteit, speciaal bedoeld voor jeugdleden vanaf 7 jaar. De reis naar Utrecht was mogelijk dankzij medewer king van de NS. Scouting Texel heeft zaterdag bezocht, waar het honderdjarig met zo'n 75 leden de landelijke bestaan van Scouting Neder- feestdag Scouts2Day in Utrecht land werd gevierd. De Texelse scouts vertrokken met de boot van 9.00 uur en bezoch ten verschillende activiteiten in het centrum van de stad. De dag werd afgesloten in de Jaarbeurs, met onder meer een optreden van Nick en Simon. Op een door Duurzaam Texel Door het netwerk, dat mogelijk belegde bijeenkomst met betrek- wordt gemaakt door een bijdrage king tot een op het eiland aan te van de STIFT, worden alle dorpen leggen Fietsroutenetwek zijn bruik- en bestaande routes met elkaar bare tips naar voren gekomen. verbonden. Daarbij wordt uiter- Achttien Texelse menners heb ben zondag 9 mei in Den Burg hun koetsiersexamen afgelegd. Het betrof elf enkel- en zeven dubbelspannen. De wintermaanden waren benut om in manege Akenburg onder leiding van cursusleider instructeur Piet Beers van menvereniging Tus sen Wad en Duin intensief te oefe nen. Beers werd geassisteerd door Martien Witte, Thijs Witte en Betty Kingma, die hun paarden beschik baar stelden. De examendag begon met een theoriegedeelte, waarna het op- en aftuigen van de paarden en pony's volgde. Onder leiding van exami natoren mevrouw Wolters en de heer Haakmeester reden de com binaties in de richting van Den Burg. Door de straten van het dorp werden verschillende manoeuvres uitgevoerd. Bij de tweespannen reden bijzondere aanspanningen aard rekening gehouden met de charme van de verschillende rou tes en de verkeersveiligheid. De bedoeling is dat het netwerk volgend voorjaar in gebruik wordt genomen. mee. Het betrof onder meer een span Shetlanders, een span Welsh pony's en een span Belgische trek paarden. Allen slaagden voor theo rie en praktijk Geslaagden: Enkelspan: Marijke Terpstra, Komal Bakker, Rosa Roedema, Wendy Bakelaar, Thamara Kingma, Niels Hoogen- bos, Sanne Bakker, Emmie Monster, Dani- que Bakker, Maaike Zijm en Jacob Bakker. Tweespan: Nanny v/d Berg, Pieter Dros, Christa Lap, Mandy Dekker, Gabriëlle Wickbold, Marga Zandstra-Houwing en Lex Veeger. 'Het is machtig mooi als je de lijnen van de boot ziet groeien. Het is een uitdaging om met alleen een tekening te beginnen en iets nieuws te maken', zegt Joop Seepma (73) over het bou wen van boten. Het is zijn grote hobby. Zijn nieuwste boot, waar vijf maanden werk in zit, wordt met goed weer te water gela ten. In 1996 bouwde de oud-timmer man geheel eigenhandig een schit terend zeiljacht van twaalf meter, de Cederlicht, een project waar twee jaar werk in zat. De boot van cederhout en polyester is inmid dels verkocht, maar een grote foto van het jacht siert nog altijd de woonkamer. 'Bij die boot zei ik tegen iedereen dat het de laatste was. Maar er kwam er nog één.' De aanleiding tot het bouwen van een nieuwe boot was een vriend van Seepma die eigenhandig een kano had gebouwd. Het idee om een kleine boot te bouwen ont stond. Voorwaarde was dat het exemplaar in de garage moest passen, zodat de koffie slechts een paar meter verderop klaar kon staan. 'Hij begon erover dat hij weer een eigen bootje wilde bou wen. Dan heb ik wat te doen zei hij. Mijn man kan niet met zijn handen over elkaar zitten', zegt mevrouw Seepma. Het maken van een vijfde boot werd een klusje voor de winterda gen. De keuze viel op de Hvalsoe 15, een sloep van bijna vier meter. Seepma viel voor dit bootje van wege de ronde vorm, de afmetin gen en omdat vrijwel alles uit hout bestaat. Hij begon met een bouw tekening en bouwde de boot stukje bij beetje op in zijn garage. 'Ik dacht het is zo klaar zo'n bootje, maar dat viel tegen.' Een kleiner project staat Seepma niet aan, want hoe vol Seepma ook is van bouwen, modelbouw vindt hij niets. 'Eén keer heb ik een schaalmodel gehad, maar die heb ik nooit afge bouwd. Dat gepriegel vind ik niets.' Mevrouw Seepma heeft er altijd vertrouwen in gehad dat ook deze boot te water gelaten kon worden. 'Mijn man heeft gouden handen. Hij heeft altijd gebouwd en ver bouwd. Ik weet dat zijn werk altijd af komt. Hij is een echte doorzetter en hij heeft veel geduld.' Wanneer deze sloep, Spetter genaamd, te water gelaten wordt, hangt af van het weer. Seepma ziet een vaartochtje wel zitten. Het zeil zit erop en de sloep is zeewaardig. Mevrouw Seepma beperkt haar vaartochten liever tot hun motor boot. 'Ik ga niet in de sloep mee hoor. Deze is mij te klein. We hopen dat de kleinkinderen met het bootje verder gaan.' Menners die geslaagd zijn voor het koetsiersexamen. (Foto Richard zandstra) VRIJDAG 21 MEI 2010 Aansluitend aan de wedstrijden vindt deze week de prijsuitreiking plaats. Bij de heren zijn de num mers 1, 2 en 3 bekend, bij de andere klassen zijn de laatste wed strijden nog bepalend voor de eindstanden. Alle informatie hier over is te vinden op www.tevoko. nl. Programma dinsdag 25 mei Veld A 19.45 Kobeko-Prinsen Autocentr. 20.30 Autocentr.-Super Kobeko 21.15 NIOZ 1-Paal 28/K Vlinderw 22.00 Vlinderw-Cocky's NIOZ 1 Veld B 19.00 Mantje-NIOZ 2 PFB 19.45 PFB-AH Mantje 20.30 Ecotiem-Wessels AH 21.15 Gea's-Slik's Rabo 22.00 Interieurbouw-Rabo Slik's Veld C 19.00 Campings-NBC De Waal 19.45 De Waal-Krim Campings 20.30 Otto's-Moorman Krim 21.15 Bar S-Sportshop Moorman 22.00 Rog-Krim Bar S Wedstrijdleiding-Mantje en Dick (tel.315096) Uitslagen: CVI-Texelse Autocentrale 0-3; Super de Boer-Kobeko 2-1Randstad-Vlinderwinkel 0-3; Cocky's Kapsalon-NIOZ 1 1-2; Bouw- center RAB- PFB 1-2; Rabobank-NIOZ 2 2-1; Albert Heijn-Ecotiem 3-0; Wessels Ontwerptl-Gea's viswijven 2-1Slik's werk ijzersterk-Mantje 0-3; Klif 23-Timmer's Bakkerij 3-0; Eetcafé De Rog-Jozefschool 0-3; SVC-Piet Kooger 3-0; De Kapper- Kapsalon Salique 3-0. De klaverjasdrives in de Witte Burcht hebben het afgelopen win terseizoen €1128,- opgebracht. Tijdens de laatste bijeenkomst op 4 mei kozen de aanwezige deelne mers zes goede doelen uit en het verdeelden het bedrag in porties van €225,- en €100,-. Het grootste bedrag werd gedoneerd aan De Zonnebloem Texel, het Tesselhuus, het Koningin Wilhelminafonds en Stichting De Opkikker en het klein ste aan het familiehuis van Medisch Centrum Alkmaar en de Neder landse Hartstichting. Het restant van €28,- blijft in kas. Er werden het afgelopen jaar acht drives gehouden. Deze trokken in totaal 332 deelnemers, waarvan 141 mannen en 191 vrouwen. Thijs Smit en Jan van Tunen deden zeven keer mee en scoorden daar in 6652 punten, het meest van iedereen. Sjaan Bakker kwam tot 6574 punten, Marry Smit behaalde er 6543, maar had daarvoor een drive meer nodig. Gemiddeld beter scoorde Nel van der Veen op de vijfde plaats. Zij behaalde 6526 punten in slechts vijf drives. Nog hoger was het gemiddelde van Arend Dijker (6371) en Stijn Geus (6300), die allebei maar vier keer meededen. Komende de herfst hopen de kla verjassers aan hun 27ste seizoen te beginnen. stichting BROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.com Koen van der Siikke, sinds 2003 werk zaam bij make laardij Eelman Van Heer waarden, heeft met succes de proeve van bekwaamheid afgelegd en mag nu zelfstandig taxaties ver richten. Hij laat zich inschrijven in het VastgoedCert kamer Wonen/ MKB en mag zich nu Register Makelaar-Taxateur noemen. Bij de NVM wordt hij formeel nog beëdigd. Van der Siikke houdt zich bij zijn werkgever bezig met de aan- en verkoop van woningen en recrea tiebungalows en zal zich verder specialiseren in bedrijfsmatig onroerend goed.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7