VT v.,il'w'-;- I li! «- Penalty's beslissen Pinkstertoernooi TEXELSE 7 COURANT Zwetende judoka's hebben het naar hun zin Rinkema en Vlas eerste in internationaal toernooi Pascal Spigt dagwinnaar autocross Sint Maarten Tromp en Bakker Koningen Sporters naar van de Eilandschutters Schiermonnikoog Van der Wetering Old Grand Dad Zeilers steken over vanaf Afsluitdijk Hoogspringers bij Atletiekvereniging Duikles in Calluna Voorinschrijving Avondvierdaagse Toerclub naar Bloemendaal - 7. 7^! DONDERDAG 27 MEI 2010 te Alle deelnemers aan het Budokai Pinkstertoernooi ontvingen na afloop een beker. Onder grote belangstelling van ouders en grootouders hebben 28 kinderen maandag meege daan aan het jaarlijkse Budokai Pinksterjudotoernooi. Het was een bont gezelschap, van klein tot groot en van net beginnend tot al wat gevorderd, dat verdeeld over diverse poules de mat betrad. Wél was iedereen lid van Budokai Texel. In een flink tempo werden zo bijna 120 partijtjes van drie minuten afgewerkt. Ook de dames en heren van de wedstrijdleiding en de tellers hadden er een flinke kluif aan. Aan de gezichten van de jongens en meisjes te zien, had iedereen het erg naar zijn zin, vaak met het zweet op het hoofd. Al was verliezen soms wel een teleurstelling, alle deelne mers deden erg hun best om met de in de les geleerde technieken hun tegenstander te vloeren of in een houdgreep te nemen. De orga nisatie was veel dank verschuldigd In de International Postal Com petition 2009-2010 hebben Hans Rinkema en Willem Vlas beiden een eerste plaats behaald. Rin kema eiste in de klasse heren recurve met een puntentotaal van 2.811 de eerste plaats op. Vlas werd met 2.315 eerste in de klasse heren-veteranen long bow. Edo Rutten behaalde in de klasse heren recurve de tiende plaats met 2.660 punten. In de klasse heren veteranen recurve eindigde Kees Zijm met een puntentotaal van 2.675 op de zevende plaats, Joop Seepma werd elfde met 2.511 pun ten. Naast de gewone score, werd van elke schutter een Handicap Adjust Score opgemaakt. Dat is een door The Grand National Archery Soci ety uitgedacht systeem, om wed strijden tussen schutters van ver schillend niveau of met verschillende types boog mogelijk te maken. In het individuele klas- Pascal Spigt racet met zijn blauwe auto (nr. 6) door de bocht. Pascal Spigt is dagwinnaar geworden tijdens de tweede autocross bij ACON in Sint- Maarten. Spigt heeft met een derde, tweede en eerste plaats in de manches goed gepres teerd. In de finale behaalde hij een negende plaats, welke niet van invloed was op de dagover winning. Pieter Dogger, die in de eerste ACON-cross dagwinnaar werd en finale winst reed, had veel pech door lekke banden. De stockcar coureurs strijden voor een aantal startplaatsen op het Wereld Kam pioenschap in Engeland. Deze wedstrijd wordt 4 september gere den in Coventry. Pieter Dogger en Pascal Spigt staan op een gedeel de vierde plaats. Pablo Branden burg maakt ook een goede kans, hij staat momenteel gedeeld negende. De volgende wedstrijd is op 5 juni in Emmen. Op 13 juni De strijd om de titel Koning van de Eilandschutters is zondag 23 mei gewonnen door Johan Tromp in de categorie Recurve en Kees Bakker in de categorie Longbow. Bakker prolongeerde zijn titel, Tromp wist Aad van Gils net voor te blijven. In de categorie Recurve was er geen zittende Koning en lagen alle kansen open. Al snel werd duidelijk dat de strijd zou gaan tussen Johan Tromp en Aad van Gils. Na een wedstrijd waarbij de kansen wis selden werd de strijd beslist door de laatste pijl. Tromp schoot een acht, Van Gils kwam niet verder dan een zes. Bakker liet in de cate gorie Longbow de nummer twee, na een spannende wedstrijd, op achterstand van twintig punten. Hiermee prolongeerde hij zijn titel. Mocht hij volgend jaar ongeslagen blijven, dan wordt hij met drie opeenvolgende overwinningen de eerste Longbow Keizer. Bij de jeugd was de strijd voor aanvang al gestreden. Aangezien een aantal jeugdleden afgezegd hadden of met een blessure kampen, werd Peter Mulder Prins bij de Recurve en Erik van Gils Prins in de catego rie Longbow. Einduitslagen: Johan Tromp 271Aad van Gils 269, Frans Schrama 257, Noud Ellen 244, Olga Ellen 187, Peter Mulder 200, Kees Bakker 200, Jan Prins 180, Jaap Jager 112, John Gommans 157 en Erik van Gils 45 punten. Golfer Maricus van der Wetering heeft deze week de Old Grand Dad-wedstrijd gewonnen. De Grand Old Ma-wedstrijd werd gewonnen door Gerda Bloem. De stichting Old Grand Dad Club heeft als doel het onderling samen zijn van golfspelende grootvaders te bevorderen en zamelt geld in om gehandicapte jeugd de mogelijk heid te bieden te sporten. Ook het Tesselhuus heeft hier al van mogen profiteren. Bij de Grand Old Dad wedstrijd verschenen 24 opa's op de golf baan. Van der Wetering won met 38 punten, gevolgd door Ed Eel- man, die 36 punten behaalde. Ook Jan Mevius behaalde 36 punten en werd derde. Cees Boks (35) ein digde op de vierde plaats. Samen met consul Ed Eelman gaan zij naar de regionale finale bij de Amsterdamse Golfclub. De longest drive was voor Dirk Boumans, de neary kwam op naam van Jan Mevius. De stichting Grand Old Ma Club zamelt geld in voor SOS kinderdor pen. Aan deze wedstrijd deden twintig spelers mee. Gerda Bloem won in de eerste categorie, Nel Kuip in de tweede. De longest drive was voor Els Postma, de neary werd geslagen door Tonny van Koppen. Gerda Bloem en Ger- ri Bolier mogen deelnemen aan de landelijke finale op golfbaan Wei deren in Eist. aan alle vrijwilligers en aan de spon sors, die het mede mogelijk maak ten iedere deelnemer een versna pering en een prijs te geven. Uitslagen: Poule A: 1.Stefan van Egmond; 2.Jaas Roeper. Poule B: LMees de Boer; 2.Lotte Kortenhoeven. Poule C: 1.Serge Smit; 2.Mikey Hofker. Poule D: LAmaya Vorste- veld; 2.Chinook Rijk. Poule E: 1.Jessica Groenendaal; 2.Lea Broekman. Alle ande re kinderen eindigden op de derde plaats. sement voor de Handicap Adjust Score kwamen ruim 120 heren uit. Joop Seepma eindigde op een verdienstelijke zevende plaats. Kees Zijm werd twaalfde, Willem Vlas vierentwintigste. Edo Rutten en Hans Rinkema scoorden even veel punten en deelden de vijfen dertigste plaats. In het verenigings klassement voor de Handicap Adjust Scores haalde Robin Hood zowel bij de volwassenen als bij de jeugd een verdienstelijke derde plaats. Een groep jeugdwedstrijdzeilers uit Groningen en Friesland en van Texel steekt zaterdag 5 juni over van Breezanddijk naar Oudeschild. De Expeditie Texel, zoals de tocht genoemd is, brengt de wedstrijd zeilers terug naar de basis: varen met hulp van alleen de elementen. De deelnemers zijn 10 tot 18 jaar en hebben minimaal één seizoen wedstrijdervaring. Zij kunnen op grootwater tot windkracht zes goed uit de voeten. De tocht gaat vier tot vijf uur duren, afhankelijk van wind en stroming. 'Het is een keer wat anders naast de reguliere trainin gen en wedstrijden', zegt Menno René Sappé uit Joure. Hij is de trainer van de noordelijke zeilers en het is aan zijn ambitie te danken dat veel noordelijke jeugdzeilers tot de nationale top behoren. Het mag dan geen training of wedstrijd zijn, de zeilers hebben wel degelijk baat bij de oversteek. Sappé: 'Alle ervaringen die de zeilers op groot water hebben opgedaan, kunnen ze nu over grotere afstand op groot- én stromend water gebrui ken. Dat is een mooie uitdaging en heel leerzaam.' De zeilers verzamelen zich zater dag 13.00 uur bij de oude werk manshaven op Breezanddijk, waarna ze omstreeks 14.30 afva ren. De verwachting is dat ze 's avonds om 19.30 in Oudeschild aankomen. Naast sprint en kogelstoten was hoogspringen vrijdagavond een van de onderdelen van de twee de clubwedstrijd van Atletiek vereniging Texel Hoogspringen is voor veel atleten een lastig technisch onderdeel, waarbij met één been moet worden afgezet en ingedraaid, zodat de lat ruggelings wordt gepasseerd. Zelfs door de jongste atleten werd ech ter opmerkelijk goed gepresteerd. Tijn Zeeman (6 jaar) sprong 70 cm hoog, Indy Schotanus (7 jaar) zelfs 80 cm. Bij de C-pupillen sprong Jasper Koertse 90 cm en Mart Kik kert 75. Anna Vet en Lola Bakker haalden 80 cm. De B-pupillen Aron Zeeman, Jas mijn Baptist, Romy Schotanus en Milou de Ruijter sprongen onder luide aanmoedigingen en in meer dere pogingen 90 cm hoog. Floor Huisman kwam tot 80 cm, Zoe Piersma tot 70. De A-pupillen ble ken over een prima techniek te beschikken. Sil van Heerwaarden sprong 115 cm, Jonathan Wesse- ling en Jasper Bakker uit Den Hoorn beiden 105 cm en Jarne Kompier 95 cm. Bij de junioren D sprong Eduard Garritsen over de 115 cm en Adriaan Lap over de 100 cm. Het dagrecord kwam op naam van Hessel Arensman, die bij de junioren C 135 cm hoog sprong, Axel Garritsen sprong in dezelfde categorie 125 cm en Joop Bonnet ruim 115 cm. Morris Koopman (junior B) ging mooi over de 130 cm. De volledige uitslagen zijn te vinden op www.avtexel.nl. In zwemparadijs Calluna nabij De Koog wordt op de zondagen 30 mei en 13 juni duikinstructie gege ven door divemaster Robert Viset van duikschool Delta Diving uit Alkmaar. De lessen zijn toegan kelijk voor kinderen vanaf 8 jaar (met minimaal diploma B) en voor volwassenen. Deelname kost €35,- de lessen duren een uur. Inschrij ven kan via e-mailadres calluna@roompot.nl. Om te voorkomen dat het op de laatste dagen een drukte van belang wordt, biedt wandelsport vereniging Het Gouden Boltje de mogelijkheid tot voorinschrijving voor de Avondvierdaagse, die gehouden wordt van 7 tot en met 10 juni. Voorinschrijven kan vrijdag 28 mei van 19.00 tot 21.00 uur in de koffiecorner van de Hema in de Weverstraat in Den Burg. Deelna me kost €4,- bij voorinschrijving. Leden genieten korting. Meer informatie is te vinden op www.hetgoudenboltje.nl of te ver krijgen via tel. 313087. Leden van toerclub Taxi 312000 maken zondag 30 mei een toer tocht van Alkmaar naar Bloemen daal en Zee en terug. Ze vertrek ken met de auto om 7.30 uur vanaf de Spinbaan. Voor die tijd moeten de fietsen nog wel in de auto of op de aanhanger (al naar gelang het aantal deelnemers) worden gela den, zodat verzocht wordt om 7.15 uur aanwezig te zijn. De rit voert eerst per auto naar Alkmaar. Vanaf de parkeerplaats bij ijsbaan De Meent gaat het gezelschap op de fiets door de duinen naar IJmui- den, met het pontje het Noordzee kanaal over en vandaar naar T Kopje van Bloemendaal. In Bloe mendaal aan Zee is een koffiestop, waarna via de duinen terug naar Alkmaar wordt gereden. Onder het motto 'samen uit, samen thuis' wordt met de hele groep gereden, een helm is verplicht. Opgave (in verband met vervoer) bij Jan Zijm (tel. 314205) of Sjaak Randsdorp (tel. 314705). Na 19.00 uur bellen. E-mailen kan naar sjaakrandsdorp@hetnet.nl. volgt de derde wedstrijd op het circuit van de ACON in Sint Maar ten. In de 4 cilinder vrije klasse pres teerde Ben Rentenaar goed met een vijfde plek in de finale en een zesde plek in het algemeen klas sement. Klaas Lap eindigde in de finale van de Rodeo klasse op een knappe tweede plaats. Doordat hij goed eindigde in de manches kon hij de tweede plaats algemeen mee naar huis nemen. Texel'94 kijkt terug op een geslaagd Pinkstertoernooi. 25 voetbalteams, afkomstig uit het hele land, speelden zaterdag, zondag en maandag een sportief toernooi. Het weer werkte mee en er deden zich volgens de organisatie geen wanklanken voor. Winnaar in de damespoule werd 't Gooi, dat in de prestatie- en de recreatieve poule als eerste ein digde en ook de penaltybokaal won. In de recreatiepoule bij de heren ging de eerste plaats naar SCH 44 uit Harmeien, dat in de finale VIOS Beltrum na het nemen van strafschoppen versloeg. In de finale van de prestatiepoule werd gestreden door Texel'94 2 en SVW 27 uit Heerhugowaard. Het team uit Heerhugowaard werd na straf schoppen toernooiwinnaar. Het laatste schot was nog niet gelost of er werden alweer afspraken gemaakt voor volgend jaar. Gedurende het Pinkstertoernooi kampeerden zo'n 500 spelers, begeleiders en aanhang op het voetbalcomplex. Voor de organisa tie, arbitrage, ondersteuning en begeleiding waren bij toerbeurten circa 100 vrijwilligers op de been. Een flinke inspanning voor de ver eniging en de achterban, maar er heerst tevredenheid over het resul taat. 'Mooi weer, een goede sfeer en een sportief toernooi zonder wanklanken', vertelt voorzitter Wer ner van der Meer. Met de opbrengst van het Pinkstertoernooi kan het vervoer van de jeugdafdeling, met zo'n 350 leden, een jaar lang wor den bekostigd. Ruim negentig Texelse sporters zijn komend weekeinde op Schier monnikoog, waar het 29ste Wad- dentoernooi wordt gehouden. Er staan dit jaar negen sporten op het programma: voetbal, volleybal, badminton, tennis, hardlopen, dar ten, klaverjassen, surfen en biljarten. De badmintonners openen vrijdag het toernooi, de overige sporten vinden zaterdag plaats. In totaal komen ruim vierhonderd sporters in actie, afkomstig van Texel, Vlieland, Terschelling, Ameland en Schier monnikoog. Het winnende eiland wordt beloond met de Waddenbo kaal. Het Waddentoernooi is naast een sportieve strijd ook vooral een gezellig samenzijn voor sporters van de Nederlandse Waddeneilanden. K De finale tussen Texel'94 2 en SVW 27 werd beslist met strafschoppen. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7