TVO vergadert in Bonte Belevenis Verbijsterd over taxatie ter e 'Passie voor zeilen bijbrengen' TEXELSE 3 COURANT Familieberichten Vier keer goud voor Eschweiler Nog geen vloer voor raadhuis Riannne Toya van der Werf-de Meijere Iet ssËï •- vrijdag 4 juni 201 0 Daphne Post Vincent Huizinga 28 mei zijn wij getrouwd Inge Rentenaar en Bertrand Wajer Rie Schrama- van Bakel DINSDAG 1 JUNI 2010 Steeds meer organisaties maken er een gewoonte van om op locatie te vergaderen. Vorige week don derdag streek het Texels Verbond van Ondernemers (TVO) neer in de Bonte Belevenis. Onder de geno digden burgemeester Francine Giskes, hier tijdens een vrolijk onderonsje met het bestuur van TVO. Naast naar van links naar rechts bestuursleden Robin Konijn, Jan-Jacob Rab, Ries Swanink, Toon Schoenmaker en Arjen van Diepen. (Foto Yvonne Eelman) Texel 2010 zegt 'verbijsterd' te zijn over een formulier dat de gemeente heeft verstuurd aan ondernemers om de WOZ-waar- de van recreatieterreinen te berekenen. Volgens de partij komt hun privacy in het geding door vragen die in het formulier worden gesteld. De gemeente verzoekt onderne mers in het inlichtingenformulier waardering recreatieterreinen aan te geven hoeveel logiesvoorzienin- gen op hun recreatieterreinen zijn (werkelijk en vergund en uitge splitst in soorten), welke voorzie ningen er zijn en hoeveel werkne mers ze hebben. Ook worden cijfers gevraagd over de omzet, de kosten, de cashflow, de balans en de rentabiliteit in 2008, 2007 en 2006. Volgens Texel 2010 vraagt de gemeente allerlei onnodige gegevens en 'spant het de kroon' dat ondernemers voor de bepaling van de WOZ-waarde moeten opgeven wat ze de afgelo pen drie jaar aan winst hebben gemaakt. De partij zegt zich af te vragen of het college niet zijn boekje te buiten gaat. 'We vragen ons ook af of er geen andere, min der ingrijpende mogelijkheden zijn om de WOZ-waarde van recreatie terreinen te bepalen', schrijft frac tievoorzitter Gerbrand Poster in een open brief aan burgemeester en wethouders. Texel 2010 baseert zich op problemen die een Texelse ondernemer, die een klein park exploiteert, met het aanvraagfor mulier heeft. Het kost hem onder meer extra geld om zijn boekhouder alles aan te laten leveren zoals de gemeente het wil en daar is hij het niet mee eens. Navraag binnen de toeristi sche sector leert dat meer onder nemers moeite hebben met de vragen in het formulier. Er leeft onder meer kritiek op de gedach- tengang dat iemand die hard werkt en daardoor meer winst maakt de kans loopt hoger aangeslagen te worden voor zijn terrein dan iemand die minder hard werkt en minder winst maakt. Op basis van de WOZ-waarde wordt bepaald hoeveel een onder nemer aan onroerend zaakbelas ting moet betalen. Een gemeente woordvoerder laat weten dat de gemeente conform de voorschrif ten van de Waarderingskamer werkt en dat de vragen jaarlijks worden gesteld. De Waarderings kamer is een zelfstandig bestuurs orgaan dat landelijk toezicht houdt op gemeenten als het om de WOZ gaat. Sverre Eschweiler heeft afgelopen weekend vier gouden plakken gewonnen bij zwemwedstrijden voor de A-Kring in Beverwijk. De Texelaar werd eerste op de vijftig en honderd meter vlinderslag, de tweehonderd meter rugslag en de tweehonderd meter vrije slag. Hij zwom twee persoonlijke records in het 50-meterbad: 1.00.74 min op de 100 meter vlinderslag en 2.00.54 min op de 200 meter vrije slag. Eschweiler werd eerste in het jeugd- klassement, maar hij zou met deze tijden ook eerste zijn geworden bij de senioren. Een week geleden won hij bij wedstrijden voor de A-Kring ook al vier gouden en een één zilve ren medaille. De bouwkundige oplevering van het nieuwe gemeentehuis aan de Haffelderweg is uitgesteld. De oplevering had vandaag (dinsdag) moeten plaatsvinden, maar de levering van een stenen vloer is vertraagd. Volgens een woordvoer der van de gemeente doet de leve rancier zijn best alsnog van elders een vloer te laten komen. De gemeente verwacht dat het uitstel geen gevolgen heeft voor de ver huizing die half juli is gepland. Dirk Pool geeft sinds kort les aan jongeren om zijn kennis over het catamaranzeilen aan hen over te dragen. Van links naar rechts: Suzanne Boon, Wouter Boon, Pleun Meurs, Daisey Boon en Mariëlle Blauw. (Foto Jeroen van Hattum Gebruik van de trapeze, omgang met het materiaal en het opdoen van ervaring. Het zijn enkele zaken die catamaranzeiler Dirk Pool aan bod laat komen bij trainingen aan jongeren waarmee hij bij de Cock- sdorper Kustzeilvereniging is begonnen. Bij zijn afscheid vorig jaar als cata maranzeiler kondigde de ervaren Pool het al aan: hij wilde zijn kennis over het catamaranzeilen graag overdragen aan de jeugd. Sinds eni ge tijd heeft het erelid van de Cock- sdorper Kustzeilvereniging zo'n tien jongeren van gemiddeld dertien, veertien jaar onder zijn hoede. In groepjes neemt hij ze mee het water op. 'Ze gaan mee als fokken- maat, maar als het weer het toelaat, mogen ze ook sturen.' De trainingen zijn in eerste instantie bedoeld om de jeugd een verdere passie voor het zeilen bij te brengen. De meeste deelnemers zijn afkomstig van het jeugdzeilen van Watersportvereni ging Texel. Op langere termijn hoopt de kustzeilvereniging met de lessen verjonging in de kaart te spelen. 'De kans bestaat dat een deel van de cursisten op hun achttiende ver trekt als ze naar de overkant gaan, maar de kans is ook aanwezig dat ze het zeilen weer oppakken als ze een paar jaar later terugkeren naar het eiland.' De club heeft begin dit jaar speciaal voor de trainingen voor cir ca vierduizend euro een Dart 18 uit 1996 aangeschaft. Met de gemeente wordt sindsdien strijd geleverd over een investeringssubsidie voor de boot. Het college heeft een aanvraag afgewezen, omdat de vereniging in staat wordt geacht de catamaran zelf te betalen. Hoewel hij afscheid had genomen, doet Pool in het kader van de lessen dit jaar wederom mee aan de Ronde om Texel. Zaterdag 19 juni gaat hij samen met de 15-jarige Mariëlle Blauw het water op om haar ervaring met het Rondje te laten opdoen. Dat hij samen met haar vaart, heeft voor Pool een bijzondere betekenis: Mariëlle is een kleindochter van Jaap Dijker met wie hij eind jaren zeventig voor het eerst op een catamaran stapte. Mariëlle vindt het leuk om van Pool les te krijgen. 'Hij legt veel uit.' Het meedoen aan de Ronde lijkt haar spannend, maar ze kijkt er ook naar uit. Ter voorbereiding doet Pool met haar inmiddels mee aan club wedstrijden in De Cocksdorp. Vol gens voorzitter Martin Maat van de kustzeilvereniging kunnen belang stellenden zich nog bij de club aan melden voor lessen van Pool. Verdrietig, maar vol bewondering voor haar optimisme, wilskracht en creativiteit, hebben wij afscheid moeten nemen van mijn zorgzame moeder, schoonmoeder, onze oma en ouwe oma weduwe van Dirk van der Werf Amsterdam, 14 februari 1916 Texel, 27 mei 2010 Wouter en Marijke Mariët en Barry Fleur, Tess, Roos Egbert en Miranda Rens Robert en Charu Moeder is opgebaard in Afscheidshuis ,,de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Dinsdag 1 juni is er van 19.30 uur tot 20.30 uur gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren in de „Vlinder". De crematieplechtigheid zal plaatshebben op woensdag 2 juni om 12.15 uur in crematorium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na de plechtigheid is er eveneens gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Correspondentieadres: Dhr. W.E. van der Werf, Schilderend 143c, 1791 BE Den Burg Texel In plaats van bloemen gelieve een gift aan het Rode Kruis giro: 881 of de Zonnebloem giro: 145 Indien u geen kaart heeft ont\>angen kunt u deze advertentie als zodanig beschouwen De datum ligt al weer even achter ons maar we zul len nooit vergeten wat een schitterende dag 14 mei 2010 was. l/l/e willen langs deze weg dan ook ieder een heel hartelijk danken die deze dag onvergetelijk voor ons hebben gemaakt. Een speciaal woord van dank daarbij voor onze families, Grootmoeders Ca tering", Texel Catering (Ruud Boom) voorde schitte rende bruidstaart, Jan en Marjan Krotje, Bep en Ko Mechieise, ds. Fred van Helden en Caroline der Ne derlanden, Annemarie Hovius, Cor en Marcel Witte van 'De Nes. Ook de mensen die ons hebben overstelpt met kaar ten willen we heel hartelijk bedanken. Esther den Hollander-Dros en Anne-Willem den Hollander om 1 3.30 uur op het strand van Castricum. Kruiskamplaan 1 1 1 1911 LN Uitgeest Ruyterstraat 28, 1781 RK Den Helder Langs deze weg wil ik iedereen heel hartelijk be danken die mij zowel tijdens mijn verblijf in het Gemini als na mijn thuiskomst heeft verblijd met de vele kaarten, bloemen, fruit en bezoek. Dit heeft mij erg goed gedaan. Hopelijk timmer ik snel weer snel aan de weg. Jan Commandeur-TexBouw Onze moeder is 90 jaar geworden. We willen dit vieren op zondag 6 juni tussen 15.00 en 17.00 uur in de Carrousel van de Gollards. U bent van harte uitgenodigd!

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3