Provincie zegt contract op met Noord-Hollandse Compagnie Zorgen ondernemers over uitstel plan buitengebied TEXELSE 5 COURANT Avondvierdaagse Zoover Award voor Texel Suites Bloemen Sporenonderzoek in bibliotheek Klaverjasdrive Bouwdorp al bijna vol Brandweerwagen wordt vervangen Hotel Texel wordt flink uitgebreid Rode Kruis Wat ik zeggen wou De provincie Noord-Holland heeft het contract met De Noord- Hollandse Compagnie (DNHC) voor toeristische marketing en promotie van de provincie voor tijdig opgezegd. DNHC is een samenwerking van HDC Media, het Hollandse Hooggebergte, Zilte Zaken en HR Media. Tijdens de vlootshow in 2008 op het Marsdiep tekende gedepu teerde Jaap Bond het promotie contract, dat per 1 januari 2009 is ingegaan. Doel was het bereiken van meer toeristische overnach tingen, meer dagtoerisme, meer toeristische bestedingen en bevor dering van de werkgelegenheid in de provincie. Voor marketing en promotie trekt Gedeputeerde Sta ten jaarlijks 700.000 uit. Het con tract had een looptijd van twee jaar, met een optie voor verlenging van tweemaal één jaar. De reden waarom de provincie het contract voortijdig heeft opge zegd, wil Bond niet zeggen. 'We zijn nog in gesprek', aldus woord voerder Britta Burger. Activiteiten die DNHC ontplooide, betroffen onder meer stands op de 50-plus-Beurs en de Vakantie beurs, als één van de grootste en meest actieve stands in de Hol land hal gepromoot. 'Onze provin cie wordt hier op een eigentijdse manier gepresenteerd', staat te lezen op de website van DNHC. Fred Winkel van Zilte Zaken omschrijft de stand als een suc cesvol participatiemodel. 'We wer ken daarin met allerlei onderne mers samen en maken het met spelletjes en andere activiteiten aantrekkelijk voor bezoekers. We laten de mensen de provincie en het eiland zien en proeven. We doen dat ook voor Friesland en de Waddeneilanden en zijn voor de 50-plus beurs gevraagd door het Nederlands Bureau voor Toeris me.' In mei 2009 en maart 2010 verschenen op initiatief van DNHC een kleurenbijlage bij De Telegraaf over Noord-Holland, die landelijk werd verspreid en waarin de pro vincie als vakantiebestemming werd gepromoot. Winkel: 'We hebben met plezier voor de provincie gewerkt. Dat nu de stekker eruit wordt getrokken, is voor ons ook nog erg onduide lijk. Over de exacte redenen zijn we nog in gesprek met de provin cie. Zoals de provincie er voor staat en moet bezuinigen, hadden we er wel een beetje rekening mee gehouden. Maar het blijft jammer. In het contract staat dat de provin cie per direct kan opzeggen. Maar voorwaarde is wel dat ze vervol gens een Europese aanbesteding doen.' Winkel laat doorschemeren in een fase te zijn beland dat over en weer verwijten worden gemaakt. Volgens Burger is het nu een juri dische kwestie geworden. In hoeverre de doelstellingen die twee jaar gelden zijn gesteld, zijn gehaald, kon Burger van de pro vincie nog niet zeggen. 'We bekij ken momenteel met welke activi teiten we doorgaan. We willen in ieder geval de website www. Noord-holland.com in de lucht houden. Ik verwacht niet dat er een nieuwe aanbesteding komt en denk dat de provincie meer zelf gaat doen.' Volgens haar ligt er geen financiële reden aan het besluit ten grondslag. Het afhaken van de provincie betekent niet het einde van De Noord-Hollandse Compagnie. Winkel: 'We bezinnen ons wel over de toekomst. We hebben veel relaties opgebouwd, goodwill gekweekt bij marktpartijen en weten wat we aan elkaar hebben. We kijken hoe en wat we daarmee verder kunnen. We doen nu bij voorbeeld mee aan een project met de VW.' Het Texels Verbond van Onder nemers (TVO) maakt zich grote zorgen over mogelijke vertra ging bij de vaststelling van het nieuwe bestemmingsplan bui tengebied. 'Veel ondernemers met plannen en initiatieven zijn in afwachting van het nieuwe bestemmingsplan. Langer uitstel wordt een ramp', zei TVO-voor- zitter Ries Swanink donderdag avond tijdens de jaarvergadering in De Bonte Belevenis. Wethouder Hercules meldde tij dens de raadsvergadering van 18 Onder auspiciën van de NHWB houdt wandelsportvereniging Het Gouden Boltje van maandag 7 tot en met donderdag 10 juni de Avondvierdaagse. Een jubileum, want het is de vijftigste keer dat dit evenement op het eiland wordt gehouden. Plannen voor een Avondvierdaagse bestonden al in 1953, maar toen kon het evene ment wegens gebrek aan belang stelling geen doorgang vinden. De eerste keer dat op Texel een Avondvierdaagse werd gehouden, Zoover Holiday Reviews, beheer der van een beoordelingswebsite in de reisbranche, heeft Design Hotel Texel Suites op de haven van Oudeschild uitgeroepen tot beste hotel van 2010. De organisatie heeft familie Groot- jen, eigenaar van het hotel, beloond met de Zoover Award 2010. Texel Suites voert op www.zoover.nl een ranglijst aan met best beoordeelde hotels in Nederland. Vijftien gasten plaatsten een recensie en waar deerden het hotel met gemiddeld Wat het goudkleurige voorwerp is dat aan de Californiëweg werd gefotografeerd, weet ik niet, dat hoop ik nog eens via de Texelse Courant te vernemen (het bedoel de voorwerp bleek een zadelzwam te zijn, red.) Maar graag reageer ik even op de roze bloempjes die er op de foto rondom heen te zien zijn. Die bloempjes zijn van een nogal onbekend plantje van Noord- Amerikaanse oorsprong, dat (ook) mei dat het bestemmingsplan bui tengebied opnieuw vertraging heeft opgelopen. Hij repte over een com plexe materie en dat het ontbreekt aan voldoende menskracht. Perso neelsverloop wordt genoemd als een van de oorzaken. Swanink: 'Veel ondernemers zitten op het nieuwe bestemmingsplan buiten gebied te wachten. Ze hebben prachtige plannen om nieuwe din gen te ondernemen. Eerst zou het nieuwe plan buitengebied er in 2009 zijn, toen 2010 en nu horen we dat het nóg langer kan gaan duren. Maar langer wachten kan was in 1961. Uit het organiserende comité ontstond de wandelsport vereniging. Bij de Avondvierdaagse wordt vier achtereenvolgende avonden een van tevoren bepaalde afstand gewandeld. Daarbij kan gekozen worden uit 5,10 en 15 kilometer. Er kan elke dag tussen 17.30 en 18.30 uur gestart worden bij Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg. Deelname kost €5,-, leden van Het Gouden Boltje betalen €4,-. Voor meer informatie www.hetgouden- boltje.nl of tel. 313087. een 9,9. Volgens de laatste recensie, die dateert van augustus 2009, was het 'echt super, het onthaal vrien delijk, het appartement ruim en het uitzicht mooi.' De prijs was aan de hoge kant, maar daar stond veel tegenover. Volgens een andere recensent verdient de inrichting een dikke tien en is echt overal over nagedacht. Het hotel bestaat uit drie luxe sui tes boven 't Pakhuus. Op www. zoover.nl staan ook tal van andere hoge beoordelingen over Texelse hotels, campings en vakantiepar ken. De accommodaties als geheel hebben op basis van 282 beoorde lingen het cijfer 8,9. op Texel op sommige plekken veel voorkomt, de roze winterpostelein (Claytonia sibirica). Inderdaad fami lie van de bladgroente en de eet bare blaadjes van de winterposte lein hebben een duidelijke posteleinsmaak. De roze bloem pjes zijn net groot genoeg om ook sierwaarde te hebben voor de tuin. Het plantje zaait zichzelf makkelijk uit en doet het ook goed in de schaduw. Een vrolijk makende bodembedekker die meer bekend heid verdient. Gerard Peet, Hilversum. echt niet. Plannen worden definitief afgeblazen of ondernemers gaan hun heil elders zoeken. Dit leidt tot een kettingreactie. Logies- en andere bedrijven, architecten, bou wers, makelaars en anderen wach ten op het bestemmingsplan.' De oproep van Swanink was ook gericht aan de aanwezige burge meester Giskes, wethouder Hennie Huisman, en vertegenwoordigers uit de politiek, Klaas Veenbaas (CDA) en Cees Hoogerheide (D66). Veenbaas:'Een kwalijke zaak. Het bestemmingsplan zou in septem ber al klaar zijn. Dit kan gewoon niet. Wij vinden dat actie moet wor den ondernomen en dat het bestemmingsplan moet worden afgewerkt. Veel Texelaars met bouwplannen zitten nu te wachten. Straks moeten er kostbare proce dures worden gevolgd.' Veenbaas sprak vrijdagmorgen met Hooger heide (D66) om te proberen vanuit de raad actie te ondernemen. Het tweede deel van de jaarverga dering van TVO werd verzorgd door Harry de Graaf en Hans Schipper van de Stichting Toeris tisch Investeringsfonds Texel. In het kader van de Maand van het Spannende Boek, die in juni wordt gehouden, wordt in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg zondag 6 juni een lezing gehouden over forensisch sporenonderzoek. Een rechercheur van de Forensi sche Opsporing vertelt over de ontwikkelingen die het onderzoek de laatste jaren heeft doorgemaakt en hoe het een belangrijke rol kan spelen in het oplossen van misdrij ven. Na het gebruik van de klas sieke methoden zoals vingeraf drukken en voetsporen hebben nieuwe technieken een grote vlucht genomen. De kwaliteit en grondig heid van het onderzoek op de plaats van het delict kunnen een onderzoek maken of breken, omdat er meestal geen mogelijkheid is het onderzoek over te doen. De lezing begint om 14.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Leden van de bibliotheek betalen €6,-. Voor het reserveren van toegangs kaarten en meer informatie: tel. 312743 of e-mailadres texel@kopg roepbibliotheken.nl. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint maandag om 20.00 uur een klaver jasdrive. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De drives worden tot eind augustus elke maandag gehouden. AMBULANCE Het was geen kolibri die de zesjarig Thomas Avilla tijdens de excur sie door de Westerduinen boven een bloem zag hangen, maar wel de zeer zeldzame walstropijlstaart, een nachtvlinder. De walstropijl- staart wordt op Texel eigenlijk alleen als rups waargenomen, en dan nog zeer zelden. De vlinders worden zelden gezien, omdat ze nauwe lijks door kunstlicht worden aangetrokken. Met zijn snelle vleugelslag kan de acht centimeter grote vlinder net als een kolibri boven een bloem blijven hangen om nectar op te zuigen. De door mevrouw Van der Stoep aan de Californiëweg gefotogra feerde paddestoel is door meerdere lezers herkend als een zadel- zwam Polyporus squamosus), een paddestoel die vaak in het voor jaar verschijnt, op loofbomen groeit, en op Texel vrij algemeen is op boomstobben. De Schans, het Hogeberggebied, de omgeving van Den Hoorn, De Waal en Oosterend en de vuurtoren. Leden van de MG Car Club Hol land regio Midden-Nederland reden zondag langs fraaie plekjes tij dens een gezamenlijke toertocht. In totaal 28 wagens van het befaam de Britse automerk toerden over het eiland. Toon van Beek uit Den Burg, op de foto in overleg met Wout van Doorn en Wim der Kinderen van de MG Club, had de tocht bedacht. De leden hadden 's ochtends even te kampen met de regen, maar dat deerde niet. De een trok een kap over de wagen, de ander bleef gewoon doorrijden alsof er niks aan de hand was. (Foto Jeroen van Hattum) Ambulancewagens, een grote gele tent en veel mensen in ambulan- cekleding. Het zag er zaterdagochtend even dreigend uit bij paal 12. Daar was echter geen calamiteit gaande, maar werd een gezamenlijke oefening van de SIGMA-teams uit Den Helder en van Texel gehouden. Er werd geoefend op de opkomst van het aantal hulpverleners en het opzetten van een gewondennest waarin bij calamiteiten slachtoffers eerste hulp kunnen krijgen. (Foto Olivier Schilling) Arjen Burggraaf, presentator van De Ochtend op Radio Noord-Hol land, interviewt Texelaar Thea Hin. Burggraaf en June Hoogcarspel van het programma Verzoekplaten.nl en hun crew verzorgden maan dagmorgen een rechtstreekse uitzending vanaf de markt in Den Burg. (Foto Gerard Timmerman) DINSDAG 1 JUNI 2010 De animo voor bouwdorp blijft onverminderd groot. Ondanks pro blemen bij de inschrijving was de eerste week binnen een uur vol. Ook met de tweede week gaat het hard, al waren er gisteren nog enkele plaatsen beschikbaar. Opgave is nog mogelijk op website www.pharostexel.nl. Wie proble men ondervond bij de inschrijving en nog geen bevestiging per e-mail heeft ontvangen, wordt verzocht het inschrijfformulier nogmaals in te vullen. De eerste week van bouwdorp duurt van maandag 12 tot en met vrijdag 16 juli, de twee de van 19 tot 23 juli. Op bouwdorp wordt met de kinde ren een dorp gebouwd, worden spelletjes gedaan en wordt geknut seld. Thema is dit jaar cowboys en indianen. Op donderdag mogen de ouders een kijkje komen nemen. Dan ook blijven de kinderen een nachtje slapen. De organisatie is nog op zoek naar doeken, gordijnen en andere spul len die met het thema te maken hebben. Wie deze beschikbaar wil stellen, kan contact opnemen met Justin Segerink, tel. 06-12665690. De brandweer krijgt een nieuw blusvoertuig. Het is een Merce des-Benz van het type Atego Euro4, waarmee een bedrag is gemoeid van €249.482,-, exclu sief BTW. Het voertuig is de opvolger van de bestaande brandweerwagen 627, die uit 1987 dateert en aan vervanging toe is. De nieuwe wagen, bestemd voor eerste uitruk, biedt plaats aan zes personen en is onder meer voor zien van een hoge- en lagedruk blussysteem, redgereedschappen, diverse pompen, ladderrek en een aggregaat. Daar wordt ook nog een schuimsysteem ter waarde van €14.755,- (exclusief BTW) aan toe gevoegd. Het blusvoertuig wordt geleverd door het bedrijf Ziegler Brandweertechniek, conform de afspraken die zijn gemaakt in het kader van de Veiligheidsregio. Omdat bij voorbaat vast staat dat dit het meest voordelig is, wordt niet bij andere bedrijven om offerte gevraagd, zoals is aangegeven in de gemeentelijke nota inkoop- en aanbestedingsbeleid. De inruil- waarde van de oude wagen is €17.500,-. Dit geld wordt gestort in de reservepot voor de brandweer. Het 21 kamers tellende Hotel Texel aan de Postweg (het vroe gere Nieuw Breda) krijgt van de gemeente medewerking voor een aanzienlijke uitbreiding en kwaliteitsverbetering. De totale oppervlakte die bebouwd mag worden (thans 850 vierkante meter) mag met 25 procent wor den vergroot, waardoor er onge veer 20 kamers bij kunnen, ter wijl de kamers zelf ook groter worden. De bestaande bedrijfswoning ver dwijnt en wordt herbouwd op een andere plek. Verder komt er een zaal bij en zullen de weinessfacili teiten worden verbeterd en uitge breid. 'Onze plannen verkeren nog in zeer pril stadium', vertelt Arnold Langeveld, mede-eigenaar van de VOF Hotel Texel. 'Alles moet nog worden uitgewerkt. Maar de uit breiding is heel belangrijk voor de rentabiliteit van het bedrijf, onder andere omdat het personeel veel efficiënter kan worden ingezet. Onze doelgroep blijft hetzelfde: de mensen die zich aangetrokken voelen tot dit Landlevenhotel.' In het vorige artikel over de Ver wenmiddagen voor Mantelzorgers van het Rode Kruis is een foutje geslopen. De middagen worden gehouden op 28 juli en 25 augus tus, beide dagen vanaf 10.30 uur. Aanmelden kan tot uiterlijk 1 juli via tel. 0229-277932 (06-40058937) of e-mailadres kopvannoordholland@ redcross.nl. Bij de aanmelding graag en voorkeursdatum vermel den. De aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnen komst.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5