texbagbda.nl Wanhopige poging hun huwelijk te redden TEXELSE 2 COURANT Italiaanse avond The Busquitos in Worsteltent Haring in expositie Concertreeks in kerk Den Hoorn Café Doodgewoon goed van start Lezing afgelast Andere tijd Presentatie DVD 'Skéépe van Texel' Cursus omgaan met emoties Culinaire roof Hotelschool Hondentraining Open huis yogapraktijk Naturistenterrein houdt open dag TESÜ Spookhuis en zweefmolen op kermis Uitladder Film VRIJDAG 4 JUNI 2010 I vera sapora d' Italia (ervaar de smaak van Italië), is het thema van de Italiaanse avond die Brasserie Bos en Duin zondag 13 juni houdt. Dit gebeurt met medewerking van Giovanni Gril- lo, bekend van het tv-program- ma Binnenkort geopend, waarin restaurant Dok 51 in Den Helder onder de loep werd genomen. Giovanni werkt tevens als som- melier bij Bos en Duin. De ont vangst is tussen 1800 en 18.30 uur. Bij de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag 6 juni een optreden plaats van The Busquitos. Deze groep brengt 'humoristische swingmu ziek', straatmuziek van de jaren twintig tot gisteren. Het optre den begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. In visrestaurant Het Pakhuis in Oudeschild is tijdens de culinaire haring-negendaag- se, die van 12 tot en met 20 juni wordt gehouden, de expositie Haring te zien, waarin zes kunstenaars zich lieten inspireren door haring, haringvangst, haringgerech ten en haring in de kunst. Er zijn schilderijen te zien van Karin Brouwer en Gertjan Schol- te-Albers, objecten van Marian ne van Heeswijk en Marian Smit, linoleumsneden van Lenneke Saraber en beschilderde borden van Maurice Christo van Meijel. Daarnaast is er natuurlijk aan dacht voor het culinair haring programma en de wijn- en jene- verproeverij. Na de haring-negendaagse ver huist de expositie naar De Koog, waar hij van 27 juni tot en met II juli te zien is in Galerie 14-16 Posthuys Texel. The International Holland Music Sessions verzorgt ook dit jaar een reeks bijzondere concerten in de kerk van Den Hoorn. In de maanden juli en augustus zijn in totaal vijf internationale musici te horen. De zomeracademie van de Interna tional Music Sessions heeft in de ruim twintig jaar van het bestaan een goede reputatie opgebouwd. De academie verzorgt naast mas- terclasses door internationaal bekende musici, ook concerten voor beginnende musici die aan het begin van hun carrière podium ervaring moeten opdoen. De con certen in Den Hoorn maken deel uit van dit laatste. Er worden concerten gegeven op de donderdagen 29 juli, 5, 12, 19 en 26 augustus, steeds vanaf 19.00 uur. Een overzicht van de uitvoe renden en een compleet program ma is vanaf 1 juli te vinden op www.tihms.nl. Vanaf die datum is ook een flyer met de complete informatie beschikbaar. Het voor de eerste keer gehou den Café Doodgewoon in De Buureton is dinsdag een groot succes geworden. Ruim dertig aanwezigen luisterden naar de ervaringen van Joyce Bos en Karin Somers, die uitgebreid werden ondervraagd door Kees Dekkers. Openhartig vertelde Bos hoe zij zes jaar geleden hoorde dat ze borstkanker had en haar ziekte eerst uit onzekerheid, angst en schaamte geheim hield. Toen dat niet langer vol te houden was, plooide een groep vriendinnen zich als een mantel om haar heen. De meest trouwe vriendin bleek Karin Somers te zijn, die aanwezig was bij de gesprekken met de artsen. Ook spraken Bos en Somers over hun ervaringen met de Sisters Walk of Hope, een wandeltocht van Amersfoort naar Amsterdam, ten bate van het onderzoek naar borst kanker. Na afloop van het gesprek werd onder het genot van een hapje en drankje nog lang nage praat. De bezoekers toonden zich onder de indruk en vonden deze eerste avond van Café Doodge woon dan ook meer dan geslaagd. Een volgende avond wordt gehou den op 6 juli, vanaf 19.30 uur in de Buureton. Verpleegkundigen Lenie Kiewiet en Joke de Wit spreken dan over kanker en vermoeidheid. De lezing van de forensische opsporingsrechercheur die zon dag 6 juni in de bibliotheek zou worden gehouden, kan wegens onvoorziene omstandigheden geen doorgang vinden. In over leg wordt geprobeerd om de rechercheur het volgend seizoen een keer te laten komen. De voorspeelavond van leerlin gen viool, cello en blokfluit, die maandag in Artex wordt gehou den, begint niet om 19.00, maar al om 18.30 uur. Filmmaker Michiel Beishuizen overhandigt zaterdag 12 juni om 14.00 uur bij Nauta Boek in Den Burg het eerste exemplaar van filmproject De Skéépe van Texel aan hoofdrolspeler Jan-Jacob Keijser. De Skéépe bevat een DVD en een boekje. Op de DVD een documen taire van een half uur over de scha penhouderij van de familie Keijser aan de Hallerweg. In het rijk-géfl- lustreerde boekje staan gedichtjes over het Texelse schaap en een reeks verhaaltjes over Texelaars die op uiteenlopende manieren bij het schaap betrokken zijn. Haar boek Omgaan met emoties in 15 stappen staat centraal in de cur sus die Manda Bergsma vrijdag 18 en zaterdag 19 juni bij Stayokay in Den Burg geeft. Ze noemt het zelf een 'verdiepingsweekend', bedoeld voor therapeuten en anderen die belangstelling voor het onderwerp hebben. In de cursus wordt geleerd hoe je emoties kunt accepteren, waardoor je inzicht in de situatie krijgt, 'de lading verdwijnt' en 'de energie weer kan stromen'. Lichamelijke klachten, veroorzaakt door een slechtere doorstroming van energie, kunnen daardoor verminderen en zelfs verdwijnen, aldus Bergsma. De cursus duurt van vrijdag 10.00 tot zaterdag 16.30 uur. Meer infor matie staat op de website www. voetreflexologie.com, waarop ook een aanmeldingsformulier is te vin den. Bergsma is bereikbaar via e- mail voetreflexologie@hetnet.nl en tel. 319708. Cursisten van de opleiding lei dinggevende keuken/bediening van de Middelbare Hotelschool Friesland van het Friesland Col lege houden half juni een 'culi naire rooftocht' op het eiland. Doel is om alles over Texelse producten aan de weet te komen. Ze bezoeken Aad van Heerwaar den voor Texels lamsvlees, krijgen van Anton Witte van Wezespyk uitleg over Texelse schapenkaas, bij Bert Keijser worden asperges gestoken, ze maken kennis met shiitake, waddengarnaal en meer producten van Texelse bodem. Van de buit bereiden de aankomende chefs allerlei gerechten. In combi natie met wijnen en een feestelijke aankleding serveren ze op maan dag 14 juni in Isola Bella, Rozendijk 16-16a, een diner. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij Annette van Ruitenburg, annette@waaldam. nl. Suzan Vlaming heeft nog enkele plaatsen beschikbaar bij haar trainingen voor pups en volwas sen honden. De training bestaat uit acht lessen, die op een positieve manier wor den gegeven, wat inhoudt dat gewenst gedrag wordt beloond. Er is ruimte voor honden van verschil lende rassen en leeftijden. De les sen worden door een gediplomeerd trainer gegeven nabij Den Burg. Tevens worden er lessen aangebo den voor hond en kind. Voor meer informatie: tel. 06-20600942, e- mail: smvsmv@hotmail.com of www.clinidogs.com. Yogapraktijk Matsyendra van Moni que Dubois houdt zaterdag 5 juni open huis. Belangstellenden zijn tussen 10.00 en 14.00 uur welkom voor informatie, een expositie van mandala's, workshops Hatha-, Ashtanga- en Kinderyoga, manda latekenen en demonstraties hand en gezichtsmassage. De praktijk is gevestigd op het adres Kogerstraat 88 in Den Burg. Onder het motto 'naakt is geen punt' houdt de Naturisten Fede ratie Nederland zondag 6 juni open dag. Ook het naturisten terrein van camping Loods mansduin bij Den Hoorn is die dag geopend voor bezoekers. De open dag, waaraan door zo'n zestig verenigingen en terreinen wordt meegewerkt, is bedoeld om mensen kennis te laten maken met naaktrecreatie in het algemeen en met de naturistenterreinen in het bijzonder. Ook op Loodsmansduin worden verschillende activiteiten ontplooid. Bloot is gewoon, maar zeker niet verplicht. Meer informatie over de open dag en de deelnemende ver enigingen en terreinen is te vinden op www.naaktisgeen.nu. Komische talenten Steve Carell en Tina Fey zijn de hoofdpersonen in de film Date Night, over een door snee getrouwd stel, dat hun huwe lijk nieuw leven probeert in te bla zen door middel van wekelijks uitje in het lokale café. Maar hoe hard ze ook hun best doen de vonk weer te doen oplaaien, hun gesprekken gaan al snel weer over de gewone zaken waarover ze het thuis aan de keukentafel ook hebben. Ze zijn uitgeput door hun werk en de kin deren en hun avondjes uit eindigen zelden in iets romantisch. In een wanhopige poging zijn huwelijk te redden neemt hij haar mee naar een trendy restaurant in Manhat tan. Om nog vóór middernacht een tafeltje te krijgen, doen ze zich voor als het stel dat niet is komen opda gen. Dat is het begin van een span nend en bizar avontuur, waarin ze kennis maken met de criminele onderwereld van New York. Geprolongeerd is deel twee van Sex the City, over vier boezem vriendinnen uit New York, die hun jeugd al even achter zich hebben gelaten, maar voor wie het leven nog steeds bestaat uit shoppen, uitgaan en mannen. Wanneer Car rie op een dag met de andere drie afspreekt, denkt ze terug aan hoe ze hen heeft leren kennen. Haar gedachten dwalen af naar de jaren tachtig, naar het ogenblik waarop ze Samantha, Charlotte en Miranda voor het eerst heeft ontmoet. Het leven was een stuk zorgelozer dan nu. Zo lijdt Samantha onder de economische crisis, net als Carries echtgenoot, Mr. Big, die voor zijn werk in Londen verblijft. Nog erger wordt het wanneer ze ontdekt dat hij haar bedriegt. Terwijl de vier vrouwen naar Marokko reizen, pro beert Carrie haar huwelijk te red den. Ook nog een weekje te zien zijn de stoere dansers in de film Street- dance. In de race voor de Street Dance Championships delen ze bij gebrek aan oefenruimte een dans zaal met balletdansers van de Roy al Dance School. Een wereld van verschil. Dat geldt niet alleen hun manier van dansen, maar ook hun leefwijze. De streetdancers vinden hun nieuwe danspartners maar arrogant, de dansers vinden hen ordinaire straatjeugd. Maar om te winnen, zullen ze toch naar elkaar moeten kijken. Alleen dan kunnen ze ontdekken hoe ze samen iets nieuws kunnen doen en de top bereiken. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant én op de website www.texelsecou- rant.nl. Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Vrijdag 4 juni: 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp wordt om 20.00 uur het jubileumboek 'Het Rijk van Eier- land' gepresenteerd. 20.15 uur. In De Aleph aan Wever straat 54 in Den Burg worden van 20.15 tot 21.30 uur mantra's gezon gen. Entree €8,-. 21.30 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 21.30 uur een optreden van de coverband The Chief. Entree gratis. Cinema Texel vertoont Wickie de Viking (13.15), Hoe tem je een draak (13.30), Prince of Persia (15.45, 18.45), Streetdance (16.00, 18.30), Sex and the City 2 (21.00) en Date night (21.30). Zaterdag 5 juni: 10.00 uur. Yogapraktijk Matsyendra van Monique Dubois (Kogerstraat 88, Den Burg) houdt van 10.00 tot 14.00 uur open huis. 10.00 uur. Op het voetbalveld van Den Hoorn begint om 10.00 uur het jaarlijkse ZDH-toernooi. De finale is rond 17.30 uur. 10.00 uur. Op speelweide het Vier kante Stuk aan de Ploegelanderweg in de Dennen wordt vandaag en mor gen het Tevoko Buitentoernooi voor volleyballers gehouden. 10.30 uur. De eendenkooi van Spang (bij Dijkmanshuizen) is van 10.30 tot 14.30 uur geopend voor publiek. 11.00 uur. Bij de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg wordt van 11.00 tot 15.00 uur een strand- markt gehouden. 15.00 uur. Begeleid door een combo geeft het popkoor van Artex Kun- stenschool een optreden op het ter ras van hotel De Lindeboom in Den Burg. Aanvang 15.00 uur. 20.00 uur. In restaurant Bosch en Zee in De Koog begint om 20.00 uur een 501-dartstoernooi. Entree is gra tis. 22.00 uur. In De Koog wordt twee avonden lang het festival 'De Koog gaat los' gehouden. Met live-muziek en DJ's in diverse horecagelegenhe den. 23.00 uur. In Guestion Plaza in Den Burg begint om 23.00 uur een optre den van de Texelse band Wad zou 't. Cinema Texel vertoont Streetdance (10.30, 18.30), Nanny McPhee 2 (11.00), Hoe tem je een draak (13.00), Wickie de Viking (13.45), Sex and the City 2 (15.30, 21.00), Prince of Persia (15.45, 18.45) en Date night (21.30). Zondag 6 juni: 3.45 uur. De borrelbus rijdt in de nacht van zaterdag op zondag van de Nikadel in De Koog naar Den Burg. De Waal, Oosterend en Oude schild. Opstappen aan de Nikadel naast de Lidl. 10.00 uur. Texel. Op speelweide het Vierkante Stuk in de Dennen wordt vandaag de slotdag van het Tevoko Buitentoernooi voor volleyballers gehouden. Prijsuitreiking om 16.00 10.00 uur. Bij evangelistenechtpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomiaan 4a, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 10.00 uur. De Naturisten Federatie houdt open dag op het naturistenter rein van camping Loodsmansduin nabij Den Hoorn. 12.00 uur. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 12.00 tot 17.00 uur een zogenoemde kleedjes- en kramenmarkt gehouden. 14.00 uur. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van The Bos- quitos. De toegang is gratis. 22.00 uur. De Koog beleeft de twee de avond van het festival 'De Koog gaat los'. Met live-muziek en DJ's in diverse horecagelegenheden. Cinema Texel vertoont Streetdance (10.30, 18.30), Nanny McPhee 2 (11.00), Hoe tem je een draak (13.00), Wickie de Viking (13.45), Sex and the City 2 (15.30, 21.00), Prince of Persia (18.45) en Date night (15.45 en 21.30). Maandag 7 juni: 13.30 uur. In de schuren van Axei Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 17.30 uur. Oysseus aan de Emma- laan in Den Burg vormt start en finish van de Avondvierdaagse, die van avond begint. Starten kan tussen 17.30 en 18.30 uur. 18.30 uur. Leerlingen viool, cello en blokfluit verzorgen een voorspeeluur bij Artex aan het Schilderend in Den Burg. Aanvang 18.30 uur. 19.15 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Aanmelden tot uiterlijk 19.15 uur. Deelname kost €2,50. 20.00 uur. In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een kiaverjasdrive. De zaal is open vanaf 19.30 uur. Cinema Texel vertoont Sex and the City 2 (20.00) en Prince of Persia (20.30). Dinsdag 8 juni: 10.00 uur. Op de banen bij zwembad Molenkoog in Den Burg begint om 10.00 uur een jeudeboulestoernooi voor de leden van de club in Den Burg. 14.30 uur. In De Buureton in Den Burg begint om 14.30 uur een lezing van notaris Marion Hoogerheide over de nieuwe Successiewet. Entree gra tis; opgave via tel. 312696. 16.00 uur. In café Samsam in Den Burg wordt van 16.00 tot 21.00 uur een haringproeverij gehouden. 19.30 uur. Leerlingen van Artex Kun- stenschool geven een presentatie in de RK-kerk in Den Burg. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. Op het adres Brink 28 in De Koog begint om 20.00 uur een meditatiesessie. Voor informatie: tel. 06-29028573. Cinema Texel vertoont Sex and the City 2 (20.00) en Date night (20.30). TESO zet deze week geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vandaag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten zondag op Texel tussen 11.00 en 14.00 uur rekening houden met een uur wachttijd. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www. teso.nl. Een spookhuis, botsautootjes, een zweefmolen, een draaimolen en suikerspinnen. De kermis in De Koog staat ook dit jaar bol van spektakel. De organiserende Kermisgids put zich uit in superlatieven in het beschrijven van de attracties die dit jaar het eiland aandoen. Daarbij wor den uitdrukkingen als 'op en top vermaak', 'sensationeel' en 'spekta kel' niet geschuwd. Het spookhuis Sea Monsters 'staat garant voor een flinke portie schrik en angstzweet' en bij de botsautootjes, de Autos cooter, 'staat ongeremd botsen garant voor puur kermisplezier'. Uiteraard zijn er allerlei lekkernijen te verkrijgen en prijzen te winnen in de schiettent, bij de grijpertjes, de 'skeeball' en de 'pusher'. De kermis slaat zijn tenten op aan de Nikadel en duurt van 14 tot en met 18 juli.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2