Staatsbosbeheer wil af van 'gedonder met Westdorp' TEXELSE 5 COURANT Nieuwe bestuurders voor MCA Gemini Groep Dorpscommissie Den Burg bouwt aan netwerk Besturen en communiceren m Molen bijna klaar Geen subsidie voor Flora Kleedjesmarkt Mantrazingen Koopgarant Containers geweigerd Drie bungalows extra in Kust park Gedoogregeling kampeerboeren Geen raadsleden als voorzitter stembureau Lezenaar Groen zwart v -«H VRIJDAG 4 JUNI 2010 Staatsbosbeheer wil af van Texe laar Cor Westdorp uit De Cocks- dorp. De partijen liggen al jaren met elkaar in de clinch over de erfpacht die Westdorp moet afdragen en SBB is het zat. 'We hebben al zo lang problemen met meneer Westdorp en willen nu eindelijk wel eens af van het gedonder met hem', aldus de raadsman van SBB. SBB eiste dinsdag in een kort geding voor de Alkmaarse voorzie- ningenrechter dat Westdorp alle eigendommen van de overheidsor ganisatie per direct vrijgeeft en ontruimt. 'Er is al veel gezegd, geschreven en vooral geproce deerd in deze zaak', aldus de raadsman. 'Wat ons betreft is de discussie nu gewoon van de baan. We willen een nieuwe gebruiker.' Westdorp is al jarenlang erfpachter van onder meer hoeve Dorpzicht in De Cocksdorp, eigendom van SBB. Die zegde de overeenkomst met Westdorp in 2004 op, omdat Westdorp zijn betalingsverplichtin gen niet nakwam. SBB is sindsdien bezig het gelijk aan haar zijde te krijgen en heeft al verschillende (gerechtelijke) procedures gevoerd, die ze allemaal won. De Texelaar gebruikt het pand vol gens SBB illegaal voor verhuur, terwijl het alleen voor agrarische doeleinden mag worden aange wend. De Alkmaarse rechtbank legde Westdorp in 2008 al een dwangsom van €1.000 ,- op voor elke dag dat hij de boerderij zou onderverhuren. Volgens SBB is die dwangsomvordering inmiddels opgelopen tot €50.000,-. 'Kenne lijk is een dwangsom onvoldoende prikkel voor Westdorp', vond de raadsman. 'Daarom willen we dat hij de hoeve ontruimt. Dan kan hij hem ook niet verhuren.' Westdorp houdt vol dat hij het niet eens is met de eenzijdige opzeg ging van de erfpacht door SBB. De gerechtelijke procedure waarin daarover wordt beslist, loopt nog. Tot die tijd kan Westdorp volgens de verdediging gewoon gebruik blijven maken van Dorpzicht. 'SBB heeft geen spoedeisend belang bij de ontruiming', aldus de raads vrouw van Westdorp. Volgens haar blijkt uit niets dat haar cliënt het pand illegaal gebruikt voor ver huur. SBB bestrijdt dit en wil ook dat Westdorp haar naam van de web site www.sirrobert.nl verwijdert. Westdorp pacht tevens gronden van SBB waarop hij runderen laat grazen. Op de website prijst hij onder meer het vlees aan van deze dieren.Er is geen relatie meer tus sen SBB en Westdorp, dus de naam moet van de site af. De ver melding is misleidend.' De verdedi ging ziet dat anders. 'Mijn cliënt en SBB hebben nog steeds een juridi sche en gebruiksrelatie, dus de verwijzing op de site kan geen kwaad.' De rechter doet donderdag 10 juni uitspraak. De raad van toezicht van de MCA Gemini Groep heeft Frank Coelingh Bennink en Gerrit-Jan Vos benoemd tot lid van de raad van bestuur. Coelingh Bennink heeft daarbij als aandachtsge bied het Medisch Centrum Alk maar, Vos het Gemini Zieken huis in Den Helder. Alle bestuurs- en overlegorganen uit zowel het MCA als het Gemini Ziekenhuis (stafbesturen, onderne mingsraden, patiëntenadviesraad/ cliëntenraad, verpleegkundige adviesraden en het tweede eche lon) zijn bij de procedure betrokken geweest en hebben positief advies uitgebracht. Vos vangt zijn functie aan op 1 september, Coelingh Ben nink in nader overleg zo snel moge lijk. De nieuwe raad van bestuur van de MCA Gemini Groep bestaat uit drie leden. De nieuwe voorzitter, Harry Luik, werd al in april benoemd en begint half augustus met zijn werk zaamheden. Luik is nauw betrok ken geweest bij de zoektocht naar Vos en Coelingh Bennink. Vos heeft ruime ervaring in de zorgsector en als bestuurder van grote zorginstellingen. Vanuit die hoedanigheid beschikt hij even eens over ervaring met fusietrajec ten. Voor Coelingh Bennink is gekozen om zijn medisch inhoude lijke achtergrond, zijn bestuurlijke ervaring en de senioriteit waarmee hij een belangrijke aanvulling vormt van het team. Beiden hebben blijk gegeven van een heldere visie op de zorgsector en de ontwikkeling van het MCA en het Gemini Ziekenhuis als groep met behoud van de eigen identiteit van de beide ziekenhuizen. De dorpscommissie van Den Burg wil een netwerk van buurt- vertegenwoordigers opbouwen, zodat bewoners en commissie elkaar direct weten te vinden. Het communiceren met de inwo ners is een van de doelstellingen die de commissie zich voor dit jaar heeft gesteld. Dit om goed in te kunnen spelen op wensen en behoeften die in Den Burg leven. Een intensief contact met de inwo ners moet ervoor zorgen dat de dorpscommissie bestaansrecht heeft. Binnen de dorpscommissie is een werkgroep 'communicatie buurten' actief, die zich de komende maan den gaat bezighouden met het opbouwen van een netwerk. Deze werkgroep bestaat uit Hans Eshuijs, Janna van Zeijlen-Bootsma en David Tijssen. Zij gaan op zoek naar mensen die bereid zijn wen sen en ideeën naar voren te bren gen voor hun buurt, straat of omge ving en die de weg naar de werkgroep en het bestuur weten te vinden. Daarnaast bestaat het voornemen om - al naar gelang de behoefte - eens per kwartaal een bijeenkomst te houden. De bedoe ling is dat het hele postcodegebied 1791 wordt vertegenwoordigd. Mensen die zich als buurtvertegen- woordiger willen opwerpen, kun- 'Daar beraadt het college zich nog over. We moeten er nog een besluit over nemen', zei burgemeester Giskes onlangs, toen haar werd gevraagd of de gemeente hoger beroep aantekent tegen het oordeel van de rechtbank dat de gemeente 10 voor Texel ten onrechte als niet belanghebbenden had aangemerkt in de kwestie Isola Bella. Later bleek dat de jurist van de gemeente op dat moment de beroepsprocedure bij de Raad van State in naam van het college al in werking had gezet, kennelijk zonder ruggespraak met de burgemeester. Een week of twee geleden belde een boze inwoonster van De Koog de redactie toen medewerkers van Gemeentewerken een bosje aan de Nikadel kapten. Ze hadden daartoe opdracht gekregen van hun direc teur. Navraag bij de persvoorlichting van de gemeente leverde de vol gende reactie op: 'Het college heeft het beoordeeld en het kan en het mag.' Toen de buurtbewoonster na langdurig bellen verantwoordelijk wethouder Edo Kooiman aan de telefoon kreeg, nam die ter plekke poolshoogte. Hij bleek er niet van te weten en liet het kappen stil leggen. Op dat moment stond er nog één boom overeind. Deze week greep Kooiman in bij het verwijderen van twee parkeerplaat sen in Den Hoorn. De gemeentelijke jurist was er vanuit gegaan dat de ondernemer die bezwaar had aangetekend, toch in het ongelijk zou wor den gesteld. En dus was alvast maar opdracht gegeven de parkeerplaat sen op te ruimen, ook in dit geval zonder dat het college er van wist. Drie voorbeelden waaruit blijkt dat het burgemeesters en wethouders niet op de hoogte zijn van besluiten of ingrepen die in hun naam en onder hun verantwoordelijkheid worden genomen. In zeker twee geval len zouden ze er niet akkoord mee zijn gegaan. Geen besluiten waarmee miljoenen zijn gemoeid, maar wel gevoelige kwesties die voor ophef zorgden. Overigens niets nieuws onder de zon, zo werd het vorige col lege verrast door medewerking die ambtenaren hadden verleend aan de megamanege. Toen kostte het veel moeite om de wethouder ervan te overtuigen dat moest worden ingegrepen, de huidige wethouder Kooi man reageerde alert, ook al was dat voor de meeste bomen in het Koger bosje te laat. Geen grote drama, op z'n minst klein leed. Dit zijn zo een paar voorbeelden die de publiciteit halen, naar wat zich achter de scher men afspeelt, kunnen we alleen maar gissen. Het doet afbreuk aan de geloofwaardigheid van het gemeentebestuur en werpt twijfel op over de vraag wie het in het raadhuis voor het zeggen heeft. En het illustreert dat de nieuwe coalitie met de voorgenomen verbetering van de communica tie, in dit geval met eigen ambtenaren, nog veel werk te verzetten heeft. nen contact opnemen via e-mail- adres info@dcdenburg.nl of de leden van de werkgroep persoon lijk aanspreken. De dorpscommissie houdt op 16 september een openbare bijeen komst in Stayokay, waarbij de communicatie met de buurten besproken wordt. Het streven is dat dan de buurtvertegenwoordi- gers kunnen worden voorgesteld. De werkzaamheden aan de molen met 'uitkijkbordes' in De Cocks dorp verlopen voorspoedig. Dat meldt de dorpscommissie van Eierland, die belangstellenden uit nodigt er bij te zijn wanneer de molen vrijdag 18 juni om 15.00 uur wordt 'geopend'. De subsidie voor jutters- en schip breukmuseum Flora is wat b en w betreft helemaal van de baan. Ooit besloot de raad het museum struc tureel (jaarlijks) te steunen met €45.000,-. Later werd dat terugge draaid en werd het een éénmalige bijdrage onder voorwaarden. Op grond van door Flora overgelegde cijfers concludeerde de gemeente echter dat ook deze eenmalige budgetsubsidie niet nodig is. In de Kikkertstraat in De Cocks dorp wordt zondag 6 juni van 12.00 tot en met 17.00 uur een kramen- en kleedjesmarkt gehouden. Plaat sen zijn gratis. In De Aleph aan Weverstraat 54 in Den Burg worden vanavond (vrij dag) van 20.15 tot 21.30 uur man tra's gezongen. De toegang bedraagt €8,-. ledereen kan mee doen. De Koog als achterbuurt van Texel. Je zou het bijna denken als je afgaat op het zwerfvuil in de bosjes bij de taxistandplaats in de bad plaats. Ook rond het openbaar toilet ligt volop rotzooi, zelfs gebruikte injectiespuiten. Het openbaar toilet is, getuige bijstaande foto, mik punt van vandalen. Een buurtbewoonster klaagt over nachtelijke overlast. 'De gemeente doet er niets aan (Foto Gerard Timmerman) Een volwassen roze spreeuw liet zich dinsdag bewonderen op een weiland in Het Noorden. Het vogeltje was, tijdens het grasmaaien, gespot door Henk van der Star.. Hij belde fotograaf Eckard Boot en legde voor het maken van de foto zelfs het maaiwerk stil. 'Is het een homo?' informeerde mevrouw Van der Star. Bij de Lubertischool in De Koog vermaakten de leerlingen zich woens dag tijdens de nationale buitenspeeldag met touwtje springen, stoep- krijten en een springkussen. Ook werd een knikkerwedstrijd gehou den, die werd gewonnen door Iris Schaafsma. Ook de ouders hadden het volop naar hun zin. Dirk Albert Blom en Arco Vonk van de TX25 Everdina zijn de eerste garnalenvissers die van de sumwing gebruik maken. Komende week gaan ze de brandstofbesparende zweefvleugel testen. Net als de gro tere exemplaren werd deze negen meter grote versie vervaardigd bij Arie Bal in Heren. (Foto Bert Koning) Het project Footprints van Patrick Witte uit Den Burg en zijn studie vriend Marco Eerkes uit Zwolle heeft ruim €500,- opgeleverd voor straatkinderen in Oekraïne. De twee studenten sociale geografie en planologie hebben 150 exemplaren verkocht van het boek Footprints waarin zij hun ervaringen met hardloopwedstrijden, waaronder diverse Texelse evenementen, hebben beschreven. De opbrengst wordt gebruikt om sport- en spelactiviteiten voor straatkinderen in de stad Beregovo te organiseren en om daar een hek rond een zendingsge bouw te vernieuwen. Witte en Eerkens verwachten via sponsors nog meer donaties voor Beregovo op te halen. Een koopgarantwoning maakt het voor menigeen mogelijk een huis te kopen. De Texelse Courant werkt aan een artikel over koopgarant en vraagt Texelaars die zo'n woning hebben gekocht of verkocht, hun ervaringen door te geven aan de redactie. Dit kan via e-mail redactie@texelsecourant.nl of tel. 362620. B en w willen geen zeecontainers op het strand bij paal 17. De aan vraag van een watersportbedrijf voor het plaatsen van drie contai ners is daarom van de hand gewe zen. Reden is dat de containers uitgaan boven de maximaal te bebouwen oppervlakte zoals aan gegeven in de strandnota. De con tainers gelden als gebouw en er is dus bouwvergunning voor nodig. Deze zou verleend kunnen worden na het nemen van een projectbe- sluit, maar wegens de strijdigheid met de nota werken b en w daar dus niet aan mee. Het Kustpark Texel aan de Bos- randweg/Schumakersweg krijgt er nog drie zomerhuizen bij. Ze komen op een nog braakliggend terreintje en sluiten qua aanzien en bouw massa goed aan bij de bestaande bebouwing. Aangezien de bouw in overeenstemming is met het beleid werken b en w mee aan de project procedure die voor de bouwver gunning nodig is. Agrariërs die gebruik willen maken van de mogelijkheid om het aantal kampeerplaatsen op hun erf uit te breiden tot 15 moeten dat tevoren schriftelijk melden bij de gemeente. Een briefje met naam, locatie, de aanduiding 'kamperen bij de boer' en de vermelding dat men over een volwaardig agrarisch bedrijf beschikt, is voldoende. Uitbreiding tot 15 tenten of toercaravans is alleen mogelijk voor boeren die al ontheffing hebben voor erfkampe- ren. Eventueel aanwezige zomer huisjes, recreatieappartementen of andere recreatieve accommodaties moeten in mindering worden gebracht. Verder mogen geen extra bouwkundige voorzieningen wor den getroffen en de afstand tussen de eenheden moet minstens vijf meter zijn. De gedoogregeling geldt voor het seizoen 2010 en 2011 en houdt op als het nieuwe bestemmingsplan voor het buiten gebied van kracht wordt. B en w hebben de leden, reser veleden en de ambtelijke onder steuners van de stembureaus benoemd. Er zitten diverse nieuwelingen bij die zich als belangstellende had den gemeld. Een verschil met vroe ger is dat raadsleden niet meer optreden als voorzitter van een stembureau, conform het advies van het ministerie van binnenland se zaken. De bedoeling is op die manier belangenverstrengeling te voorkomen. Raadsleden mogen nog wel als gewoon lid van een bureau optreden. Alle benoemde personen krijgen nog voor de ver kiezing van woensdag instructie tijdens een bijeenkomst. Ze wor den daarbij voorzien van een cd- rom waarmee ze ook op eigen gelegenheid informatie kunnen opdoen. In de lezenaar op de Groeneplaats in Den Burg is het gedicht Onder de olijfboom van Joris Lenstra uit Rotterdam geplaatst. Hij is een in Zwolle geboren literatuurweten schapper van wie vorig jaar ook al een gedicht in de lezenaar werd gepresenteerd.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 5