6*iJ/FutvZ l&Hcil&Tó iïe&iïZU&tzi DE BAKKER DELEEUW Timmer Kwaliteit voor een Vrouwen domineren Buitentoernooi DENEMARKEN rati® TEXELSE 6 COURANT Oranje Tompoucen De Echte Bakker Hans Rinkema koningsschutter Feest in de Heemskerckstraat P Inschrijven voor bed rij venestafette WK-prijzenspel in Texelse Courant b\i aanKooP tl 4 oranje tempo" met gele of^,. rode kaart j€l,67 per stuk. wnn-vik«^.nt WK voetbal ffl taarljeslk Heerlijk fris oranje //7I Grat*s m taartJe van WK Klapsticks sinasbavaroise bij aankoop var* een €9,95 zakje van 6 kadetten^ of pu tjes WK Poulegebak Koop op de dag dat Nederland speelt gebak met daarop de uitslag van de wedstrijd.Is deze uitslag juist"? Dan krijgt u een gebakje gratis Hogerstraat 4 Weverstraat 90 Den Burg Den Burg www.bakkertimmer.nl Dorpsstraat 90 De Koog u Geslaagd TEXELSE COURANT DINSDAG 8 JUNI 2010 IN JE WAKKER ■1 - Monique Versluis serveert tijdens het Buitentoernooi. (Foto Ed Witte) Zo'n duizend volleyballers namen dit weekend deel aan het 39ste Buitentoernooi van Tevoko. Geheel volgens traditie van het evenement op de speelweide aan de Ploegelanderweg was de sfeer goed en waren de weersomstan digheden gunstig. Zaterdag scheen volop de zon, zondag viel de meeste regen toen het toer nooi ten einde liep. Opvallend veel vrouwen onder de deelnemers, die uit alle windstreken kwamen en zelfs een Engels team. Hele gezinnen met aanhang kwa men er voor naar Texel, die onder dak vonden op campings en bij allerlei andere logiesverstrekkers. Verdeeld over poules en in diverse klassen werden op 18 speelveldjes ruim 400 wedstrijden gespeeld. De kwaliteit van de grasmat was opval lend goed, wat menig volleyballer verleidde tot het maken van caprio len alsof ze in de zaal speelden. Dat bleek soms teveel van het goede. Met als gevolg dat de EHBO'ers vaker dan normaal enkel-, knie- en andere blessures voorbij zagen komen. Maar wat overheerste waren plezier, sportiviteit en een ontspan nen sfeer. Een nieuw element dat de vrijwilligers van Tevoko deze editie hadden toegevoegd, bevond zich onder de grond in de hoedanigheid van een nieuw en permanent stelsel van kabels en leidingen, onder meer voor riolering. Met als resultaat dat het jaarlijkse logistieke huzarenstukje opnieuw wat soepeler verloopt. Voor het eerst zette de organisatie ook verkeersregelaars in, die zorgden dat aan- en afvoer in de Dennen naar tevredenheid verliep. Uitslagen: Derde divisie, dames: 1 .Haagse bluf; Heren: 2.Kan nog alle kanten op (Tevoko dames 1); 3.Grandioos, Heren: 1.Pollenboys; 2.Balla- laikas; 3.Vrivo. Promotieklasse, dames LAdri's Angels; 2.Wierdense zonnetjes; 3.De Tiggers. Heren: 1 .w Pötke; 2.Bönka Bavers; 3.Waho. Eerste klasse, dames: 1 .Volleydots; 2.Hebbes; 3.Chica's Dudes. Heren: I.Voy 1; 2.Leo (Tevoko heren 1); 3.Rovoko. 2e Klasse A, dames: 1 Zespri; 2.Amsterdams Blond; 3.Rovoko. Heren: 1 .Clamdijckers zijn lekker; 2.Paroost; 3.Aubergines. 2e Klasse B, dames: 1 .Je Zus Wie de komend weken de wed strijden van het Nederlands elftal volgt, doet er goed aan ook een oogje op de klok te hou den. Wie raadt in welk tijdvak de eerste doelpunten vallen, maakt namelijk kans op een van de aan trekkelijke prijzen in het WK-spel van de Texelse Cou rant. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Texelse onderne- bitches; 2.Bevok D 13.Kom, pak je lasso maar. Heren: 1.Vrienden van Ivet; 2.Te brak om te spelen; 3.De Japies. 3e Klasse A, dames: 1.La Chica's; 2.Rebelles; 3.Spanje club. 2e klasse C, heren: 1 .Dit jaar kampi oen; 2.Walrussen; 3.Primoweer. 3e Klasse B. dames: 1.ATC-tjes; 2,Ongekend rende ment; 3.He Hallo. 3e klasse heren: 1 .Osternokke; 2.Krektnet; 3.ljsselmeervogels '74. 3e Klasse C, dames: LVooruyt (team Eilandcompetitie); 2.Sorry, ik herhaal; 3.Harlem Musquitos. 3e klasse B, heren: LWat zeg je?; 2.Ken net; 3.Die Abacco's. 3e klasse C, heren: 1.De jonge goden; 2.Lowestoft; 3.De Stokers. 3e klasse D, heren: 1 .Vatenlegger; 2.Ken krekt; 3,'t Zooitje. Mooiste shirt: Vatenlegers; Kan nog alle kanten op (Tevoko dames 1); Knap lelijk; Dit jaar kampioen. Overallwinnaar: Je Zus bit ches (+153) mers. De eerste editie, de wed strijd Nederland-Denemarken, staat vandaag in de krant. Hierna volgen Nederland- Japan en Neder land-Kameroen. Er kan worden gereageerd via SMS, via de mail en door het inzen den van een ant- woordstrook door deze te bezor gen bij Mediabu reau Langeveld de Rooij, Spinbaan 6 in Den Burg. Esther Albers (24) heeft aan de Universiteit van Amsterdam met succes de duale masterstudie Europees Beleid afgerond. Tijdens haar afstuderen liep zij stage bij het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Haar scriptie behandelt de Europese regelge ving omtrent de publieke omroep. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor de Bedrijven- en Scholiere nestafette, die maandag 21 juni wordt gehouden op de atletiek baan in Den Burg. De estafette, over vier maal 800 meter, wordt gehouden ten bate van jeugd van de Atletiekvereni ging. Deelnemende teams bestaan uit vier personen die elk twee rond jes over de Atletiekbaan lopen. Een schoolteam bestaat uit leerlingen, met één of twee docenten. Hierbij wordt onderscheid gemaakt naar basis- en voortgezet onderwijs. Een familieteam bestaat uit drie of vier familieleden, waarvan één deelnemer eventueel twee keer 800 meter aflegt. Wel moet drie keer gewisseld worden. Bij een bedrijventeam moeten alle deelne mers werkzaam zijn bij hetzelfde bedrijf. Er wordt onderscheid gemaakt naar vrouwen-, mannen- en gemengde teams. Deelname kost €30,- voor bedrij- venteams, €15,- voor familieteams en €12,- voor scholierenteams. De estafette begint om 19.30 uur. Aan melden kan via info@molenbos.nl of telefonisch bij Corrie de Jager, tel.316476). Boogschutter Hans Rinkema is zaterdag koningsschutter geworden van Noordkop/WSOV in Den Helder. Met 438 punten had hij een minieme voorsprong op Collan Schreuders. Bij het clubkampioenschap van Noordkop/WSOV, dat wordt ver schoten in De Dukdalf op Willems oord, worden over een afstand van 18 meter twee series van 12 maal twee pijlen plus één pijl (over de hele wedstrijd dus 50 pijlen) geschoten op een blazoen van 40 cm. De winnaar van de recurve- klasse mag zich koning noemen, de winnaar van de compound- klasse hertog. Aan de wedstrijd namen vier Texelse schutters deel: Hans Rinkema, Kees Zijm en Joop Tientallen oldtimers en andere bij zondere wagens sierden zaterdag de Heemskerckstraat in Oude- schild. De heringerichte straat werd heropend en dat werd gevierd met een feestje waar naar schatting in de loop van de dag een paar dui zend mensen op af kwamen. De Seepma kwamen uit in de klasse recurve en ook houtschutter Wil lem Vlas had voor deze wedstrijd de recurveboog uit de kast gehaald. Rinkema eiste de eerste plaats voor zich op en verwierf daarmee de koningstitel. Hij verwees daar mee zijn naaste concurrent, Col lan Schreuders, naar de tweede plaats. Bij de prijsuitreiking bleek dat de uiteindelijke beslissing pas bij het vijftigste schot was geval len. Kees Zijm plaatste zich met 405 punten als vijfde, Willem Vlas ver overde met 391 punten de achtste plaats, terwijl Joop Seepma met 353 punten elfde werd. wagens, voor het overgrote deel van Texelaars, stonden als blikvan gers in de straat en er waren diver se activiteiten voor kinderen. 'Het was uitgelezen weer voor een feest', aldus Raoul Helleman, één van de organisatoren. (Foto Ed witte) WK spel

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6