Van alles wat, maar niet zomaar iets 1 Jury dressuurwedstrijd tevreden TEXELSE 10 COURANT SS PLUS Beleef het verschil. f PLUS Hooijschuur - De Cocksdorp (Texel) Natuur in met kleinkinderen Lief en leed aangrijpend stuk Eerste huiler naar Ecomare «PLUS Soeper de soep Compleet pakket voor tomaten soep, met fond, kaas, croutons en Hollandse tomaten Doos ruim 900 gram Kikkerstraat 11-13 T: 0222-316426 GRATIS «PLUS Varkensschnitzels Wiener, naturel of zigeuner Bijv. Wiener Per kilo Heineken Krat of 2 sets a 6 blikken a 50 cl of Jupiler krat Ur58-12r39 Geldig van donderdag 17 t/m zaterdag 19 juni DINSDAG 15 JUNI 2010 Geldig van maandag 14 t/m zaterdag 19 juni 24/10 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Wilt u per mail op de hoogte blijven van de laatste aanbiedingen bij PLUS? Meld u dan nu aan via www.plus.nl. a maandag - zaterdag 8.00 - 20.00 uur Ondanks de regen werd vrijdag bij manege Akenburg goed gepresteerd door de ruiters en amazones van Waddenruiters en Kleppertjes. De juryleden waren over het algemeen dan ook erg tevreden. De wedstrijd ging van start met de paarden in de klasse Z1 en Z2. Pris- cilla Noorlander reed met Unique twee prachtige proeven in de Z2 en behaalde tweemaal de eerste prijs en drie winstpunten (227 en 220). Tessa van Daalen pakte met Socra tes de tweede prijs voor haar eerste proef en verdiende twee winstpun ten (214 en 213). Eva van der Linde kreeg met Zeestar Texel de tweede prijs voor haar tweede proef in de Z1. Zij behaalde twee winstpunten (206 en 217). Maren Kuijper behaal de met Tristan één winstpunt (Z1, 208). In de klasse M1 was Evalien Wete- rings met haar fjord Svenna opper machtig in de eerste proef. Zij behaalde maar liefst vier winstpun ten (199 en 199) en pakte de eerste prijs. De tweede prijs was wegge legd voor Mandy Bosma met Ultra Large Texel. Zij behaalde twee winst punten (196). Priscilla Noorlander reed in de tweede proef naar de winst en ook met Wiaronette behaal de zij drie winstpunten (205 en 192). Gerard Roeper behaalde een winst punt (181). Henriëtte Post behaalde met Wondergirl twee winstpunten in de klasse M2 (181 en 181) en in de klasse L2 was er tweemaal winst voor Robin Bisschop. Zij behaalde met twee winstpunten met Zula Xequoia (187 en 191). Ook bij de pony's werd goed gereden. Milou Kooiman reed in de B-klasse twee maal naar winst en behaalde twee winstpunten (186 en 190) met Naughty Girl. Bo Krause werd met Shayen tweemaal tweede en behaal de ook twee winstpunten (184 en 181). Krause moest de tweede plaats delen met Emily Westdorp, die met Pirouette twee winstpunten behaal de (180 en 181). Ook was er een winstpunt voor Marit Koorn met Lisa (180). In de klasse L1 en L2-pony's was Laura Westerlaken oppermach tig. Zij behaalde met Dominica drie flinke winstpunten (200 en 194) en werd twee keer eerste. Marloes Veen (180) en Esmée Zoer (187) werden beiden een keer tweede en behaal den één winstpunt. Bij de L1-paar den behaalde Sacha Drijver met Tolinde twee winstpunten (188 en 189) en twee keer de eerste prijs. Marieke Popma reed tijdens haar debuut bij de B-paarden op Zavayah van Irene Plaatsman, werd twee keer eerste en behaalde twee winstpun ten (191 en 181). In de tweede proef ging de winst naar Céline Uriot met Uppie. Ook zij behaalde twee winst punten (185 en 189). Jaqueline Uriot reed met Uppie en behaalde even eens twee winstpunten (190 en 187). Een knusse Texelse molen hangt naast de indrukwekkende besneeuwde toppen van Spits bergen. Biem Lap reisde als ama teurfotograaf de hele wereld rond, maar hij heeft een voorkeur voor de wat koudere gebieden van onze aarde. En natuurlijk voor zijn eigen Waddeneiland, Texel. Daar om hangen er in de expositie ruimte Tusse de Banke foto's van onder andere IJsland en Spitsber gen, vergezeld door sfeervolle Texelse landschappen. De foto's zijn stuk voor stuk bijzonder. Natuurfoto's kunnen saai zijn, maar Lap slaagt erin door de keuze van het perspectief, het object of zelfs de sluitertijd van elk beeld iets boeiends te maken. De foto's getuigen van een goede kwaliteit camera en een zorg vuldige fotograaf. Lap doet niet aan portretten. Hij zou het wel willen maar, 'mensen doen altijd anders dan nor maal wanneer er een camera bij is', zegt hij. Volgens de fotograaf wordt de foto hierdoor minder echt. Lap exposeerde één keer eerder, elf jaar geleden. De foto's die hij nu aan het grote publiek laat zien, zijn beel den van zijn recente reizen, maar er zitten ook plaatjes tussen van meer dan dertig jaar oud. Het is zoals Lap nonchalant zegt, 'van alles wat', maar dit is niet zo maar de eerste de beste reeks vakantiefoto's, hoewel slechts enkele al van te voren bestemd waren voor expositie. De meeste foto's heeft Biem gemaakt op zijn reisjes met Nationaal park Duinen van Texel en de Stichting Welzijn Ouderen Texel verzorgen woensdag 30 juni van 14.00 tot 16.00 uur een speci ale natuurmiddag voor grootou ders en kleinkinderen. Voor kinderen van 3 tot 6 jaar en hun grootouders) is er het programma Beertje buiten. Knuffelberen en pop pen mogen ook mee. Samen bele ven de deelnemers de natuur, bestaand uit planten, dieren, sporen, verstopplekjes, geluiden, geuren en mooie fotoplekjes. Als de knuffel of pop moe is mag die in de bolderwa gen. Daarin liggen ook allerlei spul letjes om onderweg te gebruiken. Kleinkinderen van 6 tot 12 jaar en hun opa en/of oma doen mee aan het programma Speurneuzen. Idee daarachter is dat kinderen goed kunnen zoeken. Dat kan zijn naar een mooie steen of de graafsporen van een konijn, maar ook naar de richting van de wind, een kerktoren of een plant. De grootouders krijgen tijdens de wandeling ideeën aange reikt om samen met kleinkinderen op een speelse manier de natuur te onderzoeken. In de duinen, maar de tips zijn ook goed toe te passen op het strand, de slufter of het bos. De wandeling is kort en kent vele stops. De start is bij Ecomare. Aan beide programma's kunnen maximaal 20 personen deelnemen. Deelname kost €2,50 (inclusief een verrassing). Opgave in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg of bij Eco mare. Voor meer informatie: Eco mare, tel. 317741 of SWOT, tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. andere amateurfotografen. Biem Lap print sommige foto's zelf uit, maar aan het daadwerkelijk ont wikkelen, waagt hij zich nog niet. 'Daar heb ik nog niet genoeg kennis voor', zegt de fotograaf eerlijk. Toch is Lap al veertig jaar met de camera in de weer. 'Maar het is zuiver een hobby, ik heb er nooit mijn beroep van gemaakt.' Nu de fotograaf met pensioen is, heeft hij meer tijd voor zijn foto's. Hij zou graag nog eens met een groepje amateurfotografen op reis gaan naar een mooi gebied, maar dat hangt wel een beetje van de prijs van de reis af. Van de tentoon stelling zal hij in ieder geval niet rijk worden, want de toegang is gratis. Ik denk gewoon dat het mooie foto's zijn en dat andere mensen dat mis schien ook zouden vinden', aldus Laps verklaring waarom hij de foto's voor publiek beschikbaar stelt. 'En anders liggen ze toch maar op de zolder', mompelt hij. En dat zou zeker zonde zijn. De foto's van Biem Lap zijn tot 30 juni te zien in Galerie Tusse de Banke op de Groeneplaats 10, in Den Burg. Zondag is de fotograaf afwezig, maar gedurende de rest van de week zijn de foto's te bezichtigen tussen 10.00 en 17.00 uur. Renee Kooger Dat auteur en verteller Lettie Oos terhof van het stuk Lief en leed genomineerd is voor de Rabobank Cultuurprijs, bleek zondag meer dan verdiend. Tijdens een intieme voorstelling in Artex voerden vier professionele podiumkunstenaars het bijzonder aangrijpende stuk op over het leven van Clara Wieck, de vrouw van componist Robert Schu mann. Het verhaal van een huwelijk tussen een beroemde, beeldschone pianiste en een wereldvreemde maar geniale componist. (Foto Artex) In de haven van Oudeschild werd zaterdag de eerste huiler van het seizioen door de KNRM overge dragen aan dierverzorger Salko de Wolf van Ecomare. Het zeehondje is Renée genoemd, naar haar red der, de schipper van sportvisboot Wuta uit Den Oever. (Foto Ecomare) VOORDEEL VERPAKKING Maximaal 6 kratten Wij verkopen geen alcohol aan klanten jonger dan 16. Nog geen 20 jaar? Laat je legitimatie zien! per klant

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 10