itie: Aldi alsnog naar bedrijventerrein Bosma (jroen TwarLrJexeh in het harL, Timmer 8 'Parkeerbeer' bestrijdt gedoogbeschikking De Echte Bakker Gemeente deelt 1733 passen uit Explosief claxon Zaterdag 26 juni Niels Bakker wint tijdrit Sverre Eschweiler naar Helsinki Texelse bedrijven betrokken bij bouw raadhuis www.texelseautopagina.nl TEXELSE^COURANT Super deBoer ROG Nog geen mbo-opleiding gekozen? Alles om jou te laten slagen! Onder leiding van kok Fabrizio Previti van de Novalishoeve en slachter Aad van Heerwaarden wordt buiten een slow- foodgerecht met lamsvlees en vergeten groenten klaarge maakt. Smaakvol genieten van slowfood was één van de gedachten achter de Markt van de Smaak die zondag werd gehouden bij de Bonte Belevenis. Bezoekers konden ken nismaken met producten die onder slowfood vallen en ze konden zelf de handen uit de mouwen steken. Meer hier over op pagina twee. De nieuwe broden van De coalitie wil alsnog meewer ken aan verplaatsing van de Aldi naar het bedrijventerrein. WD, PvdA, Texel 2010 en D66 dienden hiervoor gisteravond tijdens de raadscommissie Grondgebied een initiatiefvoorstel in. Als redenen worden opgevoerd dat door de invoering van vergunning- parkerend het aantal beschikbare parkeerplaatsen in de Thijsselaan en omgeving met honderden is verminderd. Met als gevolg 'rond rijdend en wachtend verkeer en steeds meer bevoorradingstrailers, parkeerschade (AH-terrein) en ongenoegen bij bewoners en fout- parkeerders'. Dat zijn voornamelijk toeristen, in 2009 werden in de Wilhelminalaan 600 bekeuringen uitgedeeld. De coalitie wijst er op dat het bedrijventerrein aan de Spinbaan met leegstand kampt en dat de huidige eigenaar de beoog de panden (Kampeercentrum en schuur van Dros) heeft gekocht met het oog op verhuizing van de Aldi. Er is 1000 vierkante meter winkelruimte beschikbaar en 80 tot 100 parkeerplaatsen. Volgens de coalitie zal door het vertrek van de Aldi het 'rondje Den Burg' zeker niet teniet worden gedaan. 'Door invoering van ver- gunningparkeren in de Witte Kruis- laan in 2011 zullen de parkeerpro blemen verder toenemen. Verder kan Aldi zich aan de Wilhelmina laan onvoldoende ontwikkelen. Eigenaar Bob Bakker zou hebben toegezegd het vrijkomende pand niet aan een andere supermarkt te verhuren, wat bijdraagt aan een De gemeente heeft liefst 1733 kiezerspassen uitgedeeld voor de Tweede Kamerverkiezingen die woensdag werden gehou den. Het opkomstpercentage steeg daardoor tot 96,3 procent. De overkantse stemmers niet meege rekend, zou Texel een opkomstper centage van 80 procent hebben gehad. Dat is vergelijkbaar met de vorige verkiezingen in november 2006. Toen vroegen circa 180 men sen van de overkant een kiezers pas aan. De meeste houders van een kie zerspas stemde in dorpshuis De Hof waar een wachtrij tot buiten de deur ontstond. In totaal brachten 1579 mensen in De Koog hun stem uit, van wie 779 Texelaars en 580 houders van een kiezerspas. Het raadhuis (451 passen) en Eierland- sche Huis (373 passen) hadden ook veel toeristen. structurele oplossing van het ver- keers- en parkeerprobleem. Vol gens de coalitie draagt de verhui zing bij aan meer evenwicht tussen belangen van bewoners, bezoe kers en toeristen van Den Burg. Tijdens de vorige raadsperiode ketste de verhuizing van Aldi af op tegenstand van de coalitie Texelse Belang, CDA en GroenLinks. Vorig jaar meldde Gedeputeerde Staten dat supermarkten op bedrijventer reinen in principe niet zijn toege staan. Er was één ontsnappings clausule, namelijk dat op bedrijventerreinen wel mogelijkhe den zijn voor kleinschalige ontwik kelingen. Aldi wordt, gezien de omvang beneden de 1500 vier kante meter, gezien als een klein schalige ontwikkeling. .speedheat.nl www Voorzichtigheid leek zaterdagmid dag geboden op het strand bij paal 20. Daar was een voorwerp aange troffen dat veel op een anti-perso neelsmijn leek. Nadat het voorwerp voorzichtig met water was afge spoeld, bleek het 'explosief' toch wat anders te zijn: de claxon van een auto. ABS (Advertentie) Cjnen "ZmrL-Jexcls In het harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 www.rockopnh.nl Kop van Noord-Holland Kom langs op de Informatiemarkt van 11.00 -13.00 uur. Kievitstraat 31, Den Helder OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12480 DINSDAG 15 JUNI 2010 Door je klein dochter worden rondgevlogen boven Texel. Het overkwam de bijna 82-jari- ge Marius Wit te. Op de camping, in het bejaar denhuis, op school, in het café, overal keek Texel gis termiddag naar Oranje. Foto Jeroen van Hattum) Niels Bakker heeft vrijdagavond de door Wielvereniging Texel georga niseerde tijdrit bij Oudeschild gewonnen. Hij voltooide de 8 kilo meter in 11.27 minuten. Thomas Zwemmer Sverre Eschweiler heeft zich geplaatst voor het Europees jeugdkampioenschap, dat volgen de maand in Helsinki wordt gehou den. Tijdens het Nederlands kam pioenschap in Eindhoven voldeed hij aan de limiet op de 100 meter rugslag. Op de 50 meter rugslag kwam hij precies eenhonderdste tekort, maar ook op dit nummer mag hij in Finland waarschijnlijk meedoen. Eschweiler beleefde een uiterst succesvol weekend in Eind hoven, waar hij drie nationale jeugdtitels veroverde. Meer over zijn prestaties op pagina 8. Boom eindigde op een achterstand van 11 seconden op de tweede plaats. Jordy Vinke legde op bijna een halve minuut van de winnaar beslag op de derde plaats. Erica Goenga eindigde als snelste dame, voor Natascha van der Vis. Jim Boogaard en Inse Wetsteen reden in de jongste jeugdcategorie een tijdrit over een 4 kilometer. Boogaard wist Wetsteen tien seconden voor te blijven. De volledige uitslag staat op de website www.wvtexel.nl. In het bericht vorige week over het werk van meubelmaker en interieur bouwer Casper de Graaf in het nieu we gemeentehuis stond dat nog tien andere Texelse bedrijven werkzaam heden verrichten aan of in het nieu we raadhuis. Dit leidde bij een aantal lezers tot ongeloof. Bij deze de namen van de overige bedrijven die volgens de gemeente bij de bouw zijn bertrokken: René Boon (Telekraan), RAB (alle bouwmaterialen, ook het bouwhout), Govers (ijzerwaren), Texel Wool (iso latie HSB elementen), Westerlaken (grondwerk, riolering, bronbemaling), BDJ (dakpannen leggen), Rob Bak ker (laswerkzaamheden), JCA Drijver (RVS/koper lantaarns topgevels incl. kunstwerken topgevels - koperen kabeljauwen), Dros grondverzet (diverse werkzaamheden, ontkisten opruimen, etc.) en Printex (spiegel- klemmen). Frits Langeveld heeft zaterdag morgen de parkeerplaats bij de Weikoop geopend. Vrijdag stond nog in de krant dat hij daarmee handhaving door gemeente ris keerde, maar kort na het ver schijnen van de TC besloot het college een gedoogbeschikking af te geven. Langeveld gaat hier overigens niet mee akkoord, omdat de gemeente hiermee volgens hem de deur open zet voor bezwaarmakers. Het college onderkent de parkeer druk in Den Burg een geeft aan te willen meewerken aan het plan van ondernemer Langeveld om tijdelijk extra parkeergelegenheid in het centrum van Den Burg mogelijk te maken. De gedoogbeschikking loopt vooruit op een ontheffing op het bestemmingplan (art. 3.22), die b en w zullen verlenen. Deze is vorige week gepubliceerd en ligt daarna nog zes weken ter inzagen. Met het afgeven van een gedoog beschikking gaat het college een impopulaire handhavingactie uit de weg. Maar Langeveld zegt de gedoogbeschikking niet te accep teren. 'Het bestemmingsplan biedt de mogelijkheid om dit terrein in gebruik te nemen als een parkeer voorziening. Er is dus geen onthef fing of gedoogbeschikking moge- Frits Langeveld als 'parkeerbeer' zaterdagmorgen in gesprek met zijn eerste en enige klanten, een Duits echtpaar. (Foto Gerard Timmerman) lijk.' Maar die geven Langeveld toch de mogelijkheid om te doen wat hij wil, waarom dan toch wei geren? Langeveld: 'Eén van de omwonenden heeft mij verzekerd dat hij bezwaar gaat aantekenen en dit tot aan de Raad van State zal doorzetten. Dat kan betekenen dat ik hier moet stoppen. Dan zijn mijn investeringen in verharding van het terrein en een kaartjesau tomaat, waarmee tienduizenden euro's zijn gemoeid, voor niets geweest.' Maar het college heeft zich tot dusver op het standpunt gesteld dat Langeveld wél een ont heffing nodig heeft. Terwijl de parkeerterreinen bij Albert Heyn en aan de overzijde van de Bernhardlaan zaterdagmor gen vol stonden, liep het bij Lange veld nog geen storm. Welgeteld stond er één auto. Niet zo vreemd, omdat er nog geen verwijsborden stonden. 'Zodra die er staan, stroomt het ook hier wel vol.' Er is plaats voor 153 auto's. Het tarief bedraagt één cent per minuut. Henny 111, een eigenzinnige koe van de gebroeders Wit te van Julia, doorbrak de magische melk- grens. Zie: Timmers Courant bijlage in Texelse Courant BRRR MAG IK MIJN SJAAL EN WANTEN AANHOUDEN? KOUDE WIND TEISTERT KRO'S 'BLOOT GEWOON'!

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1