jgdzrg. Belangrijk dat smaak tot zijn recht komt' m iexbjvgbsca.nl i Vrouwenkoor samen met gitaarensemble TEXELSE 2 COURANT m Spi www.texelsecourant.nl Welkomstreceptie Excelsior treedt op bij muzieknis Noord-Hollandpad weer toegankelijk Muziekvereniging Wieringerwaard geeft concerten Onderhuids Erehaag Gemeentewerken op bruiloft LANGEVELD DE R00 TESG DAGELIJKS TEXELS NIEUWS Uitladder Opienie Oud papier TEXELSE^COURANT DINSDAG 15 JUNI 2010 Om inwoners van Noord-Hol land de mogelijkheid te bieden kennis te maken met de nieuwe Commissaris van de Koningin, de heer J.W. Remkes, wordt na zijn installatiezitting, op donder dag 1 juli, een receptie gehou den in de tuin van het provincie huis in Haarlem. Mensen die daarbij aanwezig willen zijn, kunnen zich aanmelden via www.noord-holland.nl. De receptie duurt van 16.30 tot 18.30 uur. De christelijke muziekvereniging Excelsior geeft maandag 21 juni een zomeravondconcert bij de muzieknis aan de Oranjestraat in Oosterend. Het optreden begint om 19.30 uur en duurt ongeveer een uur. De entree is gratis. De muzikale leiding is in handen van Betty Bakker (orkest) en Bert Kemper (per cussieband). Het Noord-Hollandpad, dat gedurende het broedseizoen van de weidevogels langs een aangepast tracé liep, is per 15 juni en 1 juli weer geheel toe gankelijk. Het gedeelte van het pad dat door Waalenburg loopt is met ingang van 15 juli weer open; de gedeeltes door De Apotheek en bij de Haven- sluiskom vanaf 1 juli. De alterna tieve routes, die met bordjes zijn aangegeven, komen dan te verval len. In het kader van een uitwisseling komt Muziekvereniging Wieringer waard zaterdag 19 juni naar Den Hoorn als gast van zustervereni ging DEK. Hoofdmoot van het pro gramma vormt een openlucht con cert, dat de orkesten op het pleintje bij Goënga geven en dat om 16.00 uur begint. Voor het zover is, wor den eerst de puntjes op de i gezet tijdens een repetitie. De afgelopen weken is hard geoefend op een afwisselend programma. De leiding is in handen van Michiel Drijver, de dirigent van beide orkesten. Beide orkesten treden zowel apart als gezamenlijk op. Zondag 20 juni geeft de vereniging uit Wieringerwaard een concert op het dorpsplein van De Koog. Diri gent Drijver en zijn muzikanten beloven een 'zomers, spetterend optreden, met voor ieder wat wils': van Queen tot The Lion King en zelfs de orkestrale hardrock van Deep Purple. Dit concert begint om 13.00 uur. BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLAN D-NOORD Kinderen maken tortilla's bij de mobiele keuken van Anne Hottentot. Ze mochten zelf de groenten snijden. (Foto Jeroen van Hattum) 'Wat zit er dat vergiet', infor meert een bezoeker tijdens de Dag van de Smaak in de Bonte Belevenis. Christine Groen, die met een paar anderen in een soort openluchtkeuken aan het werk is, toont haar verschillende zojuist gesneden groenten. Zwarte wortel, gele wortel, pas- tinaak en regenboogsnijbiet lig gen in het vergiet. Groen snijdt een stukje gele wortel om de vrouw te laten proeven: de smaak is sterker dan die van de door snee oranje wortel. De vergeten groenten nemen een belangrijke plek in op de Markt van de Smaak die Slowfood Texel en het landgoed aan de Rommelpot voor het eerst hielden. In de keu ken op het grasveld kunnen bezoe kers samen met kok Fabrizio Pre- viti van de Novalishoeve en slachter Aad van Heerwaarden een slow- foodgerecht bereiden. Het gerecht met lamsvlees en groenten is in twintig minuten klaar. 'Daarmee willen we laten zien dat je voor slowfood niet uren in de keuken hoeft te staan', vertelt Previti, 'want dat wordt toch vaak gedacht.' Terwijl de koks de maaltijd klaar maken, blijven bezoekers belang stellend toekijken. De gesneden groenten gaan in de pan en wor den met een beetje zeezout gebak ken. Tussendoor is tijd over om een toetje in elkaar te zetten. Als alles klaar is, worden de gerechten in porties verdeeld en geserveerd. Sommige bezoekers proeven voor het eerst lamsvlees en ontdekken dat het geen zware smaak heeft. Op een gegeven moment worden ook kokkels en scheermessen gebakken en geserveerd. Groen, zelf lid van Slowfood Texel, zegt het belangrijk te vinden dat de smaak tot zijn recht komt en wordt geproefd. 'Dit is anders dan groen ten die je gesneden bij een super markt koopt. Belangrijk is ook dat je de tijd neemt om te eten en om goed te kauwen.' Dat het publiek letterlijk meekijkt op de vingers, maakt haar niet veel uit. Kinderen kunnen zich ondertussen uitleven bij een mobiele keuken van Anne Hottentot van Isola Bella. Die mogen daar zelf tortilla maken. 'Ik heb wortels gesneden', vertelt de 7-jarige Astrid Boekhoudt uit De Koog, 'en komkommer, paprika, ui en bieslook.' De tortilla smaakt lek ker. Het snijden vond ze het leukst om te doen, vertelt ze. Hottentot zegt het belangrijk te vinden dat kinderen met eten bezig zijn. De mobiele keuken, volledig ingericht voor kinderen, is afkomstig van een kinderkookcafé dat ze jaren lang aan de overkant had voordat ze naar Texel verhuisde. In totaal veertig kinderen maken een eigen maaltijd. Op het grasveld achter de Bonte Belevenis staan de nodige Texelse producenten om eigen producten van Texelse bodem te laten zien. Bezoekers zijn lovend. 'Het werd ontspannend gevonden', vertelt Annet van Ruitenburg. 'Doordat het ruim was opgezet, hing er ook een rustige sfeer.' De familie Gorter won de wedstrijd vogelverschrik kermaken. De jury daarvan bestond uit burgemeester Francine Giskes, Piet Bakker en Janneke Wolf uit Den Haag, de vrouw van Jan Wolf die de eerste voorzitter van Slow food Nederland was. De markt trok in totaal 440 bezoekers. Volgens de verkiezingsuitslagen die de Volkskrant donderdag publiceerde, had Texel met een opkomst van 96,2 procent de hoogste score in Noord-Holland. Het stemgedrag volgde zo'n beet je de landelijke trend; verlies voor het CDA, grote winst voor WD en PW. De laatste kreeg meer dan elfhonderd stemmen, waarmee gelijk de mythe om zeep geholpen is dat wij Texelaars zo'n gemoede lijk en tolerant volkje zijn. Anders dan de rest van Nederland. Ver geet het maar. Onderhuids zijn wij netzo onverdraagzaam als de rest. Terwijl in de media de koers van Wilders door bijna iedereen uiter aardwordt afgekeurd, hij wordt neergezet als iemand met wie je niet gezien wilt worden en zeker niet mee wilt samenwerken, vallen we wanneer niemand ons ziet als een blok voor zijn ongewenste ideeën. Die hij overigens met ver- Annie Kruisdijk, Kees Kruisdijk, Albert Ruijter, René Wortel en de Texelse March Heijnen. Ze krijgen versterking van de jonge harpisten Sterre Veldhuis en Lieuwe Olthof, die allebei op Texel wonen. De stukken die ze spelen, zijn voor het ensemble geschikt gemaakt door dirigent Groen. Zoals gebruikelijk trakteren het Texels Vrouwenkoor en de gasten het publiek op gevarieerde stuk ken, in zowel het klassieke als het populaire genre. Vóór de pauze is het programma overwegend klas siek, met geestelijke stukken van onder anderen Haydn, Mendels sohn en Rossini. Veel genoegen beleefden de vrouwen bij het instu deren van twee 'iets modernere' stukken van Gustav Holst, die zich bij de compositie heeft laten inspi reren door oude Indiase gedichten. Na de pauze brengt het koor muziek ten gehore van onder ande ren Burt Bacharach en The Car penters. Ten slotte bundelen koor, gitaarensemble, harpisten en pia niste Annemiek Jasper de krachten voor Chorale en Cantus Iteratus, twee ijle stukken van Karl Jenkins, die bekend staat als new-age com ponist. Kaarten kosten €8,- en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Nauta Boek en voor aanvang van het concert in de kerk. Het Texels Vrouwenkoor bij een vorige gelegenheid. (Foto archief Texelse Courant) Voor het traditionele zomercon- cert in de Burght werkt het Texelse Vrouwenkoor vrijdag 18 juni samen met een gitaaren semble, dat speciaal voor de gelegenheid is samengesteld door koordirigent Arie Groen. Het optreden begint om 20.00 uur. 'Het is de uitdaging het publiek bij elk zomerconcert een leuk extra- tje te geven. Dit jaar ontstond het ve wist te brengen. Ik ken niemand in mijn kennissenkring die pro PW is, althans niet openlijk. Toch moe ten er heimelijk sympathisanten van hem bij zijn, gezien de verkie zingsuitslag. Waar gaan we met zijn allen heen? Staan we alleen open voor alles wat en iedereen die geld in het laatje brengt? Laten wij ons leiden door angst en voor oordelen? Waar blijven onze nor men en waarden en onze ver draagzaamheid? Zo'n zeventig jaar geleden was er ook een geweldig redenaar die een heel volk achter zijn gedachtegoed (- kwaad) wist te krijgen. We kennen allemaal de afloop en herdenken de slachtoffers nog ieder jaar. Ik betwijfel sterk of wij met de PW- mentaliteit de goede weg bewan delen. Pien Verberg idee iets met akoestische gitaren te doen. Daarna zijn we in het cir cuit gaan zoeken naar mensen die met ons wilden optreden', vertelt Ina Platte, voorzitter van het koor. De zoektocht was succesvol, mede dankzij de medewerking van het Amsterdams Mandoline Orkest. 'Als je die naam hoort, denk je al snel aan een oubollig gezelschap. Maar ze hebben heel veel kwali teit.' Uiteindelijk ontstond een ad-hoc ensemble van acht gitaristen, bestaand uit Elma Bandstra, Klaar- tje ten Berge, Ria van der Heiden, Ongemerkt trouwen was niet voor behouden aan Norbert Bakker, teamleider Reiniging en Materieel van Gemeentewerken, en Livia de Porto. Naast een levensgrote pos ter op de vuilniswagen hadden zijn collega's vrijdag nóg een verras sing in petto: alle wagens van Gemeentewerken stonden opge steld op de Groeneplaats. Bakker en De Porto werden met luid getoe ter onthaald toen ze na het geven van het jawoord naar buiten kwa- men. (Foto Jeroen van Hattum) Een compleet overzicht van excur sies, rondleidingen, workshops en andere toeristische activiteiten staat in de Vakantiekrant, die op het hele eiland gratis verkrijgbaar is. Zie ook www.texelagenda.nl. Dinsdag 15 juni: 20.00 uur. Om 20.00 uur begint op de Groeneplaats in Den Burg het Midzo mer Muziekfestival, verzorgd door de fanfarekorpsen, drumbands en majo rette van KTF, Excelsior en DEK. 20.15 uur. In De Burght aan de Bin- nenburg in Den Burg begint om 20.30 uur een concert met viool en piano. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Sex and the city (20.00) en The A-team (20.30). Woensdag 16 juni: 15.30 uur. Atelier MooiZO aan (Witte Kruislaan 1, Den Burg) geeft naailes aan kinderen vanaf 11 jaar. Voor meer informatie en opgave: tel. 06- 45760434. Aanvang 15.30 uur. 19.30 uur. Acht popbands, gevormd door leerlingen van Artex Kunsten- Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 6. Emma- laan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schil derend vanaf rotonde in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 15 juni 11.14 en 23.55 u. Woe. 16 juni 11.54 u. Don. 17 juni 00.35 en 12.45 u. Vrij. 18 juni 00.55 en 13.36 u. Zat. 19 juni 01.50 en 14.14 u. Zon. 20 juni 02.30 en 15.14 u. Ma. 21 juni 03.30 en 16.20 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Zaterdag 19 juni eerste kwartier, maandag 21 juni dood tij. Zondag 20 juni zon op 5.20 uur, onder 22.04 uur. C/'reen TwjrL-Jtxll j in hel harL. Uitgave van media bureau l Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. school, treden op bij paal 9. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. In Het Olijfblad (Wever straat 60, Den Burg) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. 20.00 uur. Op het strand bij paal 17 begint om 20.00 uur een Hollandse avond met optredens van Nick en Simon, Wolter Kroes, Peter Beense, Frans Duijts, Tino, Helemaal Hollands, Robert Leroy en Thomas Berge Entree €30,-. 20.00 uur. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 20.00 uur een verga dering van de raadscommissie Wel zijn. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak (13.30) en The A-team (14.00). Om 19.00 begint een 'ladies night', met een voorvertoning van Letters to Juliet. Donderdag 17 juni: 14.30 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 14.30 uur een voorlichtingsbijeen komst over vallen. Spreker is fysio therapeut Bernard Wolf. 20.00 uur. Op het strand bij paal 17 beginnen om 20.00 uur diverse optre dens, onder meer van Boulevard, DJ Menno Barreveld en Timon Jacobs. Entree gratis. 20.00 uur. In het gemeentehuis in Den Burg begint om 20.00 uur een verga dering van de raadscommissie Mid delen. Cinema Texel vertoont The A-team (19.00), een 'mystery movie' (21.30), Prince of Persia (18.30) en Sex and the city (21.00). Vrijdag 18 juni: 10.00 uur. Bij Stayokay in Den Burg begint om 10.00 uur een tweedaagse cursus 'Omgaan met emoties', ver zorgd door Manda Bergsma. Informa tie: www.voetreflexologie.com. 11.00 uur. Theateretappe: fietstocht met onderweg diverse theateroptre dens. Voor meer informatie en kaart verkoop: www.theateretappe.nl en VW Texel. 14.00 uur. Oudeschild. Van 14.00 tot 17.00 uur wordt in het Zeemanskerkje in Oudeschild een kleine rommeltjes- markt gehouden. Met verkoop van handwerk, rondleidingen en koffie. 15.00 uur. In De Cocksdorp wordt om 15.00 uur de molen met uitkijkbordes 'geopend'. 20.00 uur. Op het strand bij paal 17 begint om 20.00 uur 'Club Night', met optredens van o.a. DJ GIO G, Mrs G- ezz, DJ Gregor Salto en DJ Rose. 20.00 uur. In De Burght in Den Burg begint om 20.00 uur het traditionele zomerconcert van het Texels Vrou wenkoor; mmv een gitaarensemble. Entree €8,-. Cinema Texel vertoont The A-team (13.30, 18.30, 21.45), Hoe tem je een draak (16.00), Sex and the city 2 (13.15, 21.00), Streetdance (16.30) en Prince of Persia (19.00). €TÏ77 TESO zet deze week geregeld een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 20.00 uur en zon dag en maandag van 9.30 tot 16.00 uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helderen 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stof fen. Automobilisten moeten vrijdag in Den Helder tussen 11.00 en 17.00 uur en maandag op Texel tussen 10.00 en 20.00 uur rekening houden met wachttijden van een half uur. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 0222-369600, info@teso.nl of www.teso.nl.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2