Pool bekladt centrum Winnende vogelverschrikker Gemeente en OPP trekken stekker uit BV Centrumplan Eerst tijdelijke inrichting hart TEXELSE 3 COURANT www.cbf.nl Familieberichten Tara "Bw'-W Benieuwd naar de opbrengst? Reina Pieternel Vermeulen-Smit Reina Reina Vermeulen Anna Catharina Middeldorp Hansje Middeldorp Arie en Martje Dijker Beau Jacobus Robert Tolboom DINSDAG 15 JUNI 2010 De 22-jarige Pool bekladde onder meer de telefooncel op de Groeneplaats met de naam van de Poolse voetbalclub Lech Poznan. (Foto Jeroen van Hattum) Een 22-jarige dronken Pool heeft in de nacht van zaterdag op zon dag met een merkstift het cen trum van Den Burg beklad. Tot nu toe hebben 17 mensen bij de politie er melding van gedaan. De politie pakte de Pool zondag middag op, nadat zijn werkgever hem had aangegeven. Het was niet moeilijk de man te traceren: hij had op verschillende plekken de naam van Lech Poznan, een Poolse voet balclub waarvan hij fan is, op de muur gekalkt. Volgens de politie heeft de Pool, die in de horeca werkte, inmiddels enkele gevallen toegegeven. Zijn werkgever, die zondagochtend meteen een ronde langs de gedu peerden maakte, telde op 45 plaat sen bekladdingen. Hij stuurde de Pool 's ochtends nog met een emmer sop op pad, maar daarmee lukte het niet de bekladdingen te verwijderen. Volgens de politie sloeg de man onder meer toe bij een snackbar, een sigarenzaak en een kleding zaak in de Weverstraat. Deuren aan de Waalderstraat werden beklad, een net geplaatst bankje in het park was niet veilig voor de man en hij besmeurde een elektri citeitshuisje in het park achter het raadhuis. - t'i -F V .t„., De familie Gorter aan de Wester- weg zet jaarlijks deze vogelver schrikkers neer. Dit is uitgegroeid tot een wedstrijd met omwonen den in wie de mooiste maakt. De Gorters wonen zondag een wed strijd in het maken van vogelver schrikkers tijdens de Markt van de Smaak. Foto René Pop) De gemeente en OPP Texel Pro jecten BV hebben de samenwer king voor de ontwikkeling van het centrum van Den Burg ver broken. Dit naar aanleiding van de recessie, de vertraging die het plan heeft opgelopen, het besluit om de sloop van het oude raadhuis los te koppelen van de nieuwbouw aan de Groeneplaats en de voorkeur van de raad om niet zelf als projectontwikkelaar op te treden. Tegenvaller was niet alleen de ken tering in de huizenmarkt, er bleek ook een kardinale rekenfout te zijn gemaakt: er was in de berekenin gen namelijk geen rekening mee gehouden dat de BTW over de verkoop moest worden afgedra gen, met als gevolg dat er geen €1,7 miljoen winst zou worden gemaakt, maar dat deze waar schijnlijk op nul zou uitkomen. Een plan om het oude raad huis te strippen en opnieuw in gebruik te nemen, had geen poli tiek draagvlak, de raad steunde het college gisteravond in het voorstel om tot sloop over te gaan en het gebied tijdelijk in te richten, waarbij er vanuit wordt gegaan dat er nog zeker een aantal jaren geen nieuw- bouw zal worden gepleegd. Wet houder Eric Hercules liet wel door schemeren dat de gemeente weinig geld beschikbaar heeft voor deze tijdelijke inrichting, maar beloofde zijn best te doen zoveel mogelijk 'bij elkaar te harken'. Hij deed een oproep aan ondernemers, instan ties en bevolking om met ideeën te komen. 'Ik nodig iedereen uit mee te denken.' Stopzetting van de samenwerking met OPP betekent dat de gemeen te weer de handen vrij heeft. Her cules: 'We gaan als gemeente dit traject zelf afmaken.' Bedoeling is dat de gemeente een 'marktklaar' bestemmingsplan maakt, dat vol doende mogelijkheden biedt voor een externe projectontwikkelaar om met de uitvoering van de idee- en aan de slag te gaan. In zo'n bestemmings plan moet een eventuele par keergarage wel als optie worden meegenomen, luidde de boodschap. Een meer derheid ging mee met het voorstel van Cees Hoogerheide (D66) om het cijferwerk door de Rekenkamer te laten analyseren. Hij deed ook de suggestie om de huisjes aan de Burgwal uit het plan te lichten en wél snel te realiseren. VOOR GOEDE DOELEN Altijd de touwtjes in handen, maar nu moest zij ze loslaten. Een sterk hart tot het einde. Het is mooi geweest... 1 november 1941 t 13 juni 2010 Co Vermeulen Karin en Rene Chanique Ron en Suzanne Nicole, Tycho Heemskerckstraat 51 - Oudeschild Moeder Reina is overgebracht naar de strandkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 17 juni van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 18 juni om 13.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Correspondentieadres: Fam. Guldemond-Vermeulen, Duykerdam 21, 1791 TA Den Burg. Indien u geen kaart heeft ontvangen dan kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Piet Smit en Heintje Blom hadden zes dochters. Nu zijn er nog maar vijf. was sterk, maar helaas niet sterk genoeg. Op 13 juni is zij overleden. Wij zijn erg verdrietig. Marjan Nelleke Henny en Wim Tea en Willem Joke (Jopie) en Hans Kinderen en kleinkinderen. Afgelopen zondag kregen wij bericht van het overlijden van onze buurvrouw Wij zullen haar vertrouwde gezicht gaan missen in onze straat. Wij wensen Co, kinderen en kleinkinderen sterkte met het verlies. Jaap-Jenny Martien-Nel Klaas Pieter-Annemarie Gerard-Emmy Ruud-Petra Fons-Paula Simon-llse Jan Jacob-Carla en kinderen Liefdevolle familie en vrienden, zijn een Gods geschenk. Onze lieve tante, oud-tante en oma Nof is rustig in ons midden gestorven Amstelveen, Texel, 20 april 1932 12 juni 2010 H.A. Middeldorp A.S. Middeldorp-Mulder Jesse, Silke M.H. Middeldorp E.B. Middeldorp-Ramirez J.A. Keijser K.H. Keijser-Daalder Sarah en Melchior Frida en Roy Thijs Christina en vrienden Tante Hans is thuis bij de familie Keijser, Vuurtorenweg 79 te De Cocksdorp. Er is daar gelegenheid tot condoleren op dinsdag 15 juni van 19.00 tot 20.30 uur. Een kort samenzijn zal worden gehouden op woensdag 16 juni om 14.30 uur in de Wadden- kerk, Kikkertstraat 85 te De Cocksdorp. Aansluitend zullen wij tante Hans begeleiden naar haar laatste rustplaats op de begraafplaats van De Cocksdorp, aan de Molenlaan. Wij nodigen u uit om na afloop van de begra fenis met ons samen te komen bij de familie Keijser, Vuurtorenweg 79 te De Cocksdorp, waar tevens gelegenheid is ons te condoleren. Correspondentieadres: Mevr. A. Middeldorp, Mindertsfean 9, 9264 TX Earnewald Een bloemetje is welkom, echter een gift aan het KIKA-fonds, Giro: 8118 of in de aanwezige collectebus, wordt ook zeer gewaardeerd! Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Diep bedroefd nemen wij afscheid van onze lieve vriendin en "buurvrouw" Zij heeft veel voor ons betekend en zal altijd in onze herinnering blijven. Wij zijn blij dat zij op haar geliefde eiland, aan de voet van de vuurtoren, haar laatste rustplaats zal vinden. Mies en Sjake van Huissteden Joke en Rob van Damme Riet en Ben van Geuns Catharina Douwes Dory en Bert Boekei Leentje Papegaay Dank u wel voor uw steun en woorden van troost voor onze lieve vader GERARD DOBBEN tijdens de ziekte en na het overlijden van zijn vrouw Lilian en voor ons, na het plotselinge overlijden van papa. Sylvia en Elisabeth Dobben 1960 24 juni 2010 50 jaar getrouwd Wij willen dit vieren op zaterdag 26 juni a.s. ledereen die hen wil feliciteren met dit gouden huwelijk is welkom van 16.00 tot 18.00 uur in Restaurant Loodsmansduin, Rommelpot 19, Den Hoorn. Janneke en André Marijke en Hein Els Anette Kleinkinderen en achterkleinkind Cadeautip: El Superblij zijn wij met de geboorte van onze dochter Geboren op 9 juni 2010 Steven en Yaltah Boer-Pansier Populierendreef 668 2272 HL Voorburg Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon/broertje Geboren op 12-06-2010 Weegt 4980 gram en is 56 cm klein Rob, Josien en Senna Tolboom

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3