Kinderen ZDH en DEK leven zich uit Golfjeugd begint seizoen met winst 'SVO oude voetbalclub in een klein dorp' 1935-2010 Oosterend TEXELSE 7 COURANT Zilveren speld KNVB voor SVO'er Bep Vonk Computerafdeling EP: Voordeelland naar hoger niveau door overname Computerzwager Dogger wint cross Sint Maarten Kanoërs raken in problemen EP: loopt graag voorop als het gaat om computers en digitalisering DINSDAG 15 JUNI 2010 Zestig kinderen, van wie de mees ten afkomstig uit Den Hoorn of omgeving, vierden zaterdag en zondag groot feest. In zes teams streden ze tegen elkaar in een zes kamp, waarin een enorme opblaas bare stormbaan en een soort dool hof een belangrijke rol speelden. De organisatie had deze speeltoe stellen kunnen huren dankzij een gift van de Club van Vijftig, die acti viteiten voor de voetbal- en gym- jeugd van ZDH steunt. Uit prakti sche overwegingen hadden de Zwaluwen hun krachten dit keer gebundeld met muziekvereniging DEK, die anders altijd een eigen eindejaarsfeest organiseert. Het handjevol kinderen uit Den Hoorn dat géén lid was van één van beide verenigingen kon tegen een kleine vergoeding ook meedoen. Het weekend bestond verder uit onder meer een strandwandeling, een barbecue en een bloedstollende spokentocht in de Dennen, geor ganiseerd door leden van toneel vereniging De Vriendenkring. (Foto Joop Rommets) Captain Thomas Wassenaar van het jeugdteam van de golfclub heeft zich ten doel gesteld dit jaar promotie naar de derde klasse af te dwingen. Zijn team, bestaande uit Kevin van Zuilekom, Mike van der Haas, Lau rens Groothuis, Annabel Groothuis en Thomas Wassenaar, is goed van start gegaan. Werd vorige week in Alkmaar al met 21-7 gewonnen van de Heemskerkse 2, afgelopen zondag werd in Heems kerk Heiloo 1 met 26-2 verslagen. Ook de Westfriese 1 en de Noord hollandse 1 zitten in dezelfde pou le. In juni en september treffen alle teams elkaar totaal twee keer. Wolbert Poelmann, beter bekend als de Computerzwager, timmert al zes jaar aan de weg. Zijn bedrijf was zo succesvol, dat Poelmann de werkzaamheden van de vele klan ten niet meer alleen aankon. De beslissing om samen te gaan met EP: Voordeelland was dan ook snel gemaakt. Met de overname tilt EP: Voordeelland hun computerafde ling naar een hoger niveau. Raoul en Dimitri Helleman van EP: Voordeelland hebben met de Com puterzwager meer specialistische kennis in huis gehaald op het gebied van computers. De werkzaamheden van Poelmann blijven ongewijzigd. Hij houdt zich ook bij EP: Voordeel land bezig met computerverkoop, reparaties, service en systeembeheer. Uiteraard komt hij ook nog steeds bij de klanten aan huis. Poelmann: 'Het belangrijkste is het servicelevel hoog te houden. We willen laagdrempelig werken met onze klanten en direct zeggen waar het op staat.' Poelmann werkte eerder al bedrijfsmatig voor EP: Voordeelland. Doordat zij zijn aangesloten bij EP: is het mogelijk hardware tegen een scherper tarief aan te bieden dan de Computerzwa ger eerder kon. Helleman: 'Wolbert doet dezelfde werkzaamheden, maar nu onder een ander dak met onze achterban. Het werk is voor hem nu makkelijker. Onze jongens kunnen hem assisteren, bijvoorbeeld met het in- en uitpakken van dozen. En ook zijn administratie gaat gewoon op de grote berg en met die van ons mee. De tijd die hij hierdoor overhoudt, kan hij weer besteden aan onze klan ten.' Specialistisch De apparatuur die EP: Voordeelland verkoopt, wordt steeds meer compu- tergericht, bijvoorbeeld LED televi sies. De computerafdeling wordt met de kennis van Poelmann naar een hoger level getild. Helleman: 'Op spe cialistisch gebied schoven we eerder werkzaamheden van ons af. We kon den zo'n zeventig procent aan, maar nu pakken we alles en kan Wolbert de specialistische onderdelen voor ons doen.' Met de overname richt EP: Voordeelland zich op de toekomst. EP: wil graag voorop lopen als het gaat om computers en digitalisering. De medewerkers gaan regelmatig op cursus om meer te leren over de ontwikkelingen op het gebied van televisie. Poelmann: 'Op die manier kunnen ze hun kennis bijhouden. Computers en televisie komen steeds dichter bij elkaar te liggen. Interac tieve televisie loopt via twee draadjes, prachtig. Het is leuk om daar richting aan te geven.' U zult Poelmann regel matig op de weg tegenkomen: met zijn speciale servicewagen gaat hij op pad om bij klanten thuis computer service te verlenen. U kunt Poelmann tijdens kantooruren bereiken via het telefoonnummer van EP: Voodeelland: 0222-322398 of via mail: wolbert@epvoordeelland.nl. Het adres van EP: Voordeelland is Heemskerckstraat 17 in Oudeschild Lia Duinker en Henk Kempers, bestuurslid KNVB district West 1, tonen de jubileumvlag die de KNVB aan SVO schonk. (Foto Gerard Timmerman) 'Een oude voetbalclub in een klein dorp is veel meer dan voet bal alleen: je hoort erbij, er wordt op je gerekend, je doet het samen, je gaat ervoor, je leert ervan, het is sportief en het is gezellig.' Woorden die van toe passing zijn op SV Oosterend, uitgesproken door Lia Duinker tijdens de viering van het 75- jarig jubileum afgelopen zater dag. Lia Duinker memoreerde hoe SVO was ontstaan in de crisisjaren, toen er weinig geld en vertier was. 'Er waren vanaf 1918 schermutselin gen om een club op te richten, eigenlijk is SVO drie keer opge richt. Conform SVO-stijl ging het wat traag en stroperig en steeds waren er problemen om een geschikt veld te vinden.' Maar op 11 juni 1935 was het zover: SVO, toen nog Oosterender Voetbal Ver eniging (OW) werd opgericht. Er werd aanvankelijk verlies geleden, maar al in 1939 werd de club kam pioen. Tijdens de jubileumviering werkte het weer mee. Voor de jongste voetballertjes waren er pannaveld- jes, er waren reüniewedstrijden, zowel bij de dames als bij de heren, waarbij menig oudgediende weer het veld opdraafde. Er wer den penalty's geschoten, er waren snelheidsmetingen en de kantine was versierd met rijen elftalfoto's, van teams uit het heden en uit het verleden. KNVB-bestuursman Henk Kem pers had voor de jubilerende ver eniging een vlag van de KNVB meegenomen. 'Klein begonnen ontwikkelde de vereniging zich tot een stabiele factor binnen de KNVB en de gemeenschap Texel.' Leden mochten een jubileumvest aan trekken, er werd vis gebakken, er werd bijgepraat op een drukbe zocht reünie en de band Whatever zorgde voor de muzikale omlijsting van het feest. Stockcarrijder Pieter Dogger heeft zondag de ACON-auto- cross in Sint Maarten gewonnen. De Texelaar maakt dankzij dit succes een goede kans zich te plaatsen voor de wereldkampi oenschappen, die later dit jaar in Engeland worden gehouden. Met een vierde plaats in de eerste manche en een derde plaats in de derde manche deed Dogger het niet slecht, maar hij had duidelijk het beste voor de finale bewaard. Wél had hij een gelukje nodig, want hij spinde direct in de eerste ronde en moest de race achteraan in het deelnemersveld vervolgen. In de tweede ronde ontstond grote con sternatie, toen enkele coureurs voor een volledige blokkade van de baan zorgden en de wedstrijd leiding besloot tot een herstart. Dat was gunstig voor Dogger, die in de herkansing uitstekend bij de les was en samen met eilandgenoten Arjan Koorn en Piet Scholtanus direct naar voren reed. Halverwege werd de race wegens een gevaarlijke situatie tijdelijk stil gelegd. Dogger lag op de moment vijfde. Bij de herstart zag hij zijn kans schoon en reed binnen twee ronden naar de kop, om deze posi tie niet meer prijs te geven. Dankzij uitstekende stuurmanskunst reed hij zijn auto als eerste over de finish. Piet Scholtanus eindigde zeer verrassend als derde. Arjan Koorn werd achtste, Pablo Bran denburg tiende. Dogger won ook het dagklasse ment. Koorn eindigde daarin als vijfde. De andere Texelaars hadden veel pech in de manches, waar door zij geen punten scoorden en daardoor kansloos waren voor een hoge positie in het klassement. In de stand om kwalificatie voor het wereldkampioenschap in Enge land staat Dogger nu vierde. Hoe veel startplaatsen worden uitgege ven, was gisteren nog niet duidelijk. René Hoep deed in Sint Maarten mee aan de keverrace en was daarin behoorlijk succesvol. Hij won de eerste manche, eindigde in de tweede en derde manche in de subtop en kwam in de finale als derde over de eindstreep. Dat leverde hem een vierde plaats in het dagklassement op. De KNRM is zondag een groep van negen zeekanoërs te hulp geschoten die ter hoogte van paal 9 in de problemen waren geraakt. De Francine Kroesen uit Oude schild en de Joke Dijkstra uit Den Helder gingen op pad, nadat drie kanoërs als vermist waren opgege ven. De Joke Dijkstra vond er twee. Zij waren omgeslagen en hadden zo'n twintig minuten in het water gelegen. De twee werden door de reddingboot met lichte onderkoe- lingsverschijnselen naar Den Hel der gebracht. Een ging voor onder zoek even naar het ziekenhuis. De Francine Kroesen achterhaalde de derde kanoer. Die bleek te zijn doorgevaren. De overige zes kano ërs waren naar het strand bij paal 9 gegaan. De bemanning van de Francine Kroesen zorgde ervoor dat zij en de doorgevaren kanoër werden herenigd, zodat ze samen naar Den Helder konden varen. De groep, die goed was uitgerust en waterdichte pakken droeg, was bij De Cocksdorp te water gegaan. advertorial Tijdens de viering van het 75- jarig jubileum van SV Oosterend is Bep Vonk door de KNVB onderscheiden met de zilveren waarderingsspeld. 'Een echte clubman', zei Henk Kempers, bestuurslid van de KNVB district West 1. Als het op voetbal aankomt, heeft Bep Vonk (68) een lange en indruk wekkende staat van dienst. In Amsterdam speelde hij bij clubs als Herenmarkt, Spartaan en DWS, waar hij onder meer met coryfeeën als Josje Vonhoff, Arie den Oude en Mosje Temming speelde. Het was in de tijd dat de club landelijk furore maakte. 'U voetbalde dus echt hoog', zei de KNVB-man. In 1970 verruilde Vonk met echtge note Honey en zonen Rob en Den nis Amsterdam voor Texel. Het voetballen pakte hij op bij SV Texel en ook trainde hij Texels Boys, de club waar hij later ook speelde. Het werk in café De Loods bracht hem naar Den Hoorn, waar hij met zonen Rob en Dennis in het eerste voetbalde. Die club verruilde hij voor Oosterend, waar hij sinds 1988 op de ledenlijst staat. Ook daar als speler en als trainer. Zijn imposante voetballoopbaan lever- Echtgenote Honey speldt Bep Vonk de zilveren waarderingsspeld van de KNVB op de borst. (Foto Gerard Timmerman) de hem meerdere kampioenschap pen op. Tien jaar geleden nam hij er officieel afscheid, maar het voet ballen kan hij nog steeds niet laten en nadien werd hij er weer actief. Een clubman die ergens blijft als de sfeer hem bevalt. 'De gezellig heid staat voorop', zei hij in een interview in 2000 in deze krant. Kort daarna trainde hij nog enige tijd SV De Koog. Tegenwoordig traint hij bij SVO jeugdteams en zette hij zich in bij de nieuwbouw van de kantine. Ook was hij in de weer met lijnen trek ken, het oppompen van de ballen, schoonmaken van de kleedkamers, kleine reparaties en hij zorgde dat het straatje voor de kantine er piekfijn bij lag. Kortom, een echte clubman, wiens echtgenote Honey ook betrokken was bij het voetbal.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 7