Paal 17: wachten op die felbegeerde wind Texel kijkt massaal naar winnend Oranje TIME OUT TEXELSE 9 COURANT Nieuwe bestuursleden voor VVD Neushoorns voor hotel De Pelikaan Ruim 1,2 miljoen voor visserijsector jongeren centrum T?' - DINSDAG 15 JUNI 2010 morman. Een paar helgele shovels rag gen over het strand om de grond zo gelijk mogelijk te maken. Even verderop wordt er hard gewerkt om tenten op te zetten, koelkasten te vullen en surf planken vaarklaar te maken. Kortom, er heerst grote bedrij vigheid op het strand bij paal 17. De Ronde om Texel is allang niet meer het enige waterevenement waarvoor het strand deze week in gereedheid wordt gebracht. Maar met de huidige windsnelheid kan niet ieder onderdeel doorgaan. De lucht is bewolkt, maar de tem peratuur is aangenaam. De vele vlaggen wapperen fier in de wind. Al met al lijkt het aardig zeilweer, maar dat is het volgens windsurfer Adriaan van Rijsselberghe niet. Vandaag is de eerste wedstrijd van het Nacra kampioenschap, één van de onderdelen uit de Zeilweek 2010, waar de Ronde om Texel het hoogtepunt van is. Vanaf het strand lijken de Nacra-boten niet groter dan een paar centimeter, boven dien lijkt het alsof ze nauwelijks bewegen. Een imposante teles coop biedt uitkomst. 'Op dit moment varen die catamarans niet harder dan tien kilometer per uur', zegt Van Rijsselberghe lichtelijk misprijzend. 'Als het zo zwakjes blijft waaien gaat de windsurfwed- strijd van morgen niet door', zegt hij beslist. Gelukkig zien de voorspellingen er een stuk gunstiger uit. En dat moet ook, want, 'er komen dit jaar zeker acht internationale topzeilers op de windsurfwedstrijd af', aldus Mare van Rijsselberghe, de vader van Adriaan. Tijdens een recente surf- Vrijwilligers werken op het strand aan de opbouw van voorzieningen voor de Ronde om Texel. (Foto's Gerard Timmerman) wedstrijd in Costa Brava werd de wind letterlijk uit de zeilen van de deelnemers genomen. Slechts één dag van de competitie werkte de wind een beetje mee, maar de wedstrijd werd niet echt een suc ces. Daarom richten vele ogen zich nu gretig op Texel. 'De voorspel lingen zijn zó gunstig, dat kan bijna niet kloppen', zegt Adriaan pein zend. Toch zijn hij en rondecoördi nator Edwin Lodder optimistisch over het weer van de komende dagen. Lodder: 'Alles loopt op rol letjes, we werken nu samen met een team van tachtig vrijwilligers aan dit evenement, dat aantal loopt komende week op tot boven de vijfhonderd.' Toch blijft het een feit dat de wind doet wat hij wil, daar kan geen leger vrijwilligers tegen op. Renee Kooger Surfers bereiden zich voor op de wedstrijden tijdens Zeilweek 2010. Trekkers zorgen voor het transport van catamarans naar het strand. Texel keek gisteren op grote schaal Op veel plekken werd gezamenlijk Het was eigenlijk niet de bedoe- maandagochtend losgelaten, naar de wedstrijd Nederland-Dene- gezien hoe Oranje de eerste wed- ling dat op school zou worden marken in Zuid-Afrika. strijd van het WK met 2-0 won. gekeken, maar die gedachte werd Leerlingen op de OSG kijken gezamenlijk in één van de klaslokalen van het Gasten van camping Kogerstrand van Texelcampings zitten verzameld in de gebouw aan De Volmolen voetbal. (Foto Jeroen van Hattum) Kaapsnol om de wedstrijd te zien. (Foto Jeroen van Hattum) De kinderen van protestants-christelijke basisschool De Fontein volgen in de Hoewel niet voor de televisie is een paardrijder op het strand toch in Oranje Meester Tinholtzaal op een groot scherm de wedstrijd. (Foto Jeroen van Hattum) sferen. (Foto Gerard Timmerman) De vuvuzela's schallen door café De Kuip als Oranje op voorsprong komt door een eigen doelpunt van de Denen. (Foto Jeroen van Hattum) Bewoners van De Gollards zijn samengekomen in het restaurant om op groot scherm te zien hoe Nederland met 2-0 wint. (Foto Jeroen van Hattum) Twee neushoorns baarden voor hotel De Pelikaan maandag opzien. De opblaasbare modellen stonden er naar aanleiding van de dealerdag van Suzuki die op Texel werd gehouden. De neushoorns zijn een verwijzing naar de Rhino Club, opgericht door Suzuki, die de uit roeiing van neushoorns een halt toeroepen en de zwarte neushoorn in Tanzania steunt. De dealerdag werd bezocht door 130 medewer kers van Suzukidealers uit heel Nederland. De familie Schraag van garage Westend in Oosterend trad op als gastheer. (Foto Gerard Timmerman) De provincie Noord-Holland, het Europees Visserijfonds en de deelnemende gemeenten stellen ruim €1,2 miljoen beschikbaar voor de sociaal-economische versterking van de visserijgebie- den in Noord-Holland. Van 1 juli tot 31 augustus kunnen projec ten worden aangemeld voor sub sidie uit de regeling Duurzame ontwikkeling in Visserijgebieden van het Europees Visserijfonds (EVF). Gedeputeerde Jaap Bond, die vis serij en economie in zijn porte feuille heeft, is verheugd over deze impuls voor de visserijgemeen schappen. 'Sociaal en economisch zijn de vis sers van groot belang voor de vis sersplaatsen in Noord-Holland. Levendige havens, versmarkten en toeristische trekpleisters. De inge zette verbreding in relatie tot het toerisme biedt nieuwe kansen en ondernemers pakken die kansen ook.' De regeling is beperkt tot de gemeenten Den Helder, Texel, Wie- ringen, Wieringermeer, Enkhuizen, Volendam-Edam en Andijk. Projec ten die zich richten op innovatie, productvernieuwing, kostprijsver laging en verbreding naar nieuwe economische activiteiten, zoals recreatie en toerisme, maken kans op een bijdrage uit dit fonds. Doel van het EVF is het behoud van een rendabele visserijsector, sociale versterking en het scheppen van nieuwe werkgelegenheid. Projecten met een financieringsbe hoefte van ten minste €100.000,- kunnen worden aangemeld bij Vera van Vuuren van Ontwikkelingsbe drijf Noord-Holland Noord via e- mail vvuuren@nhn.nl. Meer infor matie is te vinden op de website www.nhn.nl of het LNV-loket. Gerard Zijerveld, Ans Steenvoor den, Robbert de Jong, Arnold Lan- geveld, Jan Jacob Rab vormen het nieuwe bestuur van WD Texel. Jur Schuiringa (raadslid) en Hennie Huisman (wethouder) mochten uit hoofde van hun nieuwe functie niet langer aanblijven. Niels Jimmink en Henk Wierenga hadden al eerder aangegeven plaats te willen maken. Tijdens de algemene ledenverga dering werd de voordracht van de nieuwe kandidaten unaniem onder steund. Na de verkiezing vertelde Hennie Huisman over haar ervaringen als wethouder, actuele zaken en haar wethoudersportefeuille. De verga dering sprak zijn zorg uit over het voorgenomen uitstel van het bestemmingsplan buitengebied en de behandelingen van bouwaan- vragen door de gemeente.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9