TEXELSE 10 COURANT Foto's: René Pop, Frank Klaassen, Plenk Leyen en Mare Plomp DINSDAG 29 JUNI 2010 Tientallen Cocksdorpers die vroeger op de jeugdclub zaten, bezongen hun ervaring van destijds. De reünie op donderdagmiddag trok bijna negenhonderd bezoekers. Sommige mensen waren ervoor uit het buitenland naar de polder gekomen. Anderen waren ai tientallen jaren niet meer in De Cocksdorp geweest. Sabrina Veldman was één van de zeven jongeren uit de polder die donderdagavond door parachutisten naar het feestterrein werden gebracht. De PR-commissie van de landbouw ging de Roggesloot op met de glijgoot van een Boeing met daarop 29 verschillende soorten gewassen uit de polder. Op de kop van de Kikkertstraat werd een visrookwedstrijd gehouden. Acht deelnemers rookten zo'n duizend vissen. De Rügediekzangers tijdens de bonte avond onder leiding van Karen Keijser. De groep zong onder meer het Vuurtorenlied. Hetty Veldman had voor de gelegenheid een jurk aan met daarop een afbeelding van de vuurtoren. Martijn van der Linde en Pieter Hooyschuur presenteerden de bonte avond. Ontspannen varend over de Roggesloot. Langs de Postweg waren veel versieringen die iets met de post hadden te maken. Dat was een geschikte manier om een bouwval aan het zicht te ontrekken. Roel Veldman uit De Cocksdorp op het podium van de feesttent tijdens een optreden van de Texelse band Wad Zou't. De Durper brandweer had speciaal voor de bonte avond een striptease-act ingestudeerd. Deelnemers aan de voetbalwedstrijd voor dames en heren die zaterdag op het veld van SVC achter het Eierlandsche Huis werd gehouden. Burgemeester Francine Giskes, wethouder Eric Hercules en bestuursleden van de Stichting Polderfeest 2010 sloegen vanaf een zelfgebouwd vikingschip het vlotjesspektakel op de Roggesloot gade. jrxMm René Boon vaart met zijn vaartuig, gebouwd met Vincent de Boer, over de Roggesloot. De familie Broekman ging het water op met een opengeklapte voedersilo. MASK*

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 10