'Leuk om De van andere kant te zien9 Durper brandweer glorieus uit kleren T£y,£LTOUklS Bonen slaan toe in Ronde van Zuidema ^■iipscqgr* Pe 'Koninklijke opening' voor Arke Texel TEXELSE 11 COURANT Brengt u thuis! Tel. 0222-315555 Oecumenische dienst in tent Auto loterij gaat naar Den Burg Visroken 6 @UITIadderTexel 26-09-2010 Musical We will Rock You IH 11-11 -2010 Musical Soldaat van Oranje Biascoop Voor de film een hapje eten? Dat kan in ons gezellige eetcafé! Cinema Texel is per direct op zoek naar een Zelfstandige kok m/v. Stuur je reactie naar info@cinematexel.nl ImUSIC CLUB 2010 KINDERTHEATER DINÉR CABARET I DINSDAG 29 JUNI 2010 'Dit is jeugdsentiment', zegt René Boon met een twinkeling in zijn ogen. Samen met tientallen andere Cocksdorpers koos hij zaterdagochtend het ruime sop op de Roggesloot voor het vlot jesspektakel dat ter gelegenheid van het jubileum van de polder Eierland werd gehouden. Een bont palet aan vlotjes en ande re bouwwerken dreef op het water. Peddelend en bomend voeren de deelnemers een parcours langs drie brievenbussen om, passend bij één van de thema's van het feest, post te bezorgen. Onderweg passeerden ze een vikingschip met aan boord bestuursleden van de Stichting Polderfeest 2010, burge meester Francine Giskes en wet houder Eric Hercules. Boon ging fluitend over het water. Hij had samen met Vincent de Boer een vaartuig gemaakt met twee rompen van aan elkaar gelaste olievaten met daartussen een imperial van een busje. Op het imperial waren vier fietsen gelast die een schroef aandreven. Met de achterste fiets kon gestuurd wor den. Voor Boon was het jeugdsen timent, omdat hij als kind vaak met een vlotje over de Roggesloot zeil de totdat dat begin jaren zeventig verboden werd. 'Dit is voor mij een hoogtepunt van de festiviteiten.' De PR-commissie van de land bouw presteerde het om met een 11,6 meter lange glijgoot van een Boeing het water op te gaan. Aan boord stonden 30 kratjes met 29 soorten gewassen die een dag eerder bij boeren in de polder waren opgehaald. In de kratjes stonden ook foto's met daarop de namen van de boerderijen en een foto van de boer. 'Met al deze cul tuurgrond hebben we toch weer een stukje natuurgebied terugge pakt', merkte Nico Kikkert van de PR-commissie gekscherend op. Het verzamelen van alle gewassen bleek overigens nog een flinke klus. 'Doordat de grond droog was, viel alles van de gewassen af toen we aan het rijden waren, dus we hebben 's avonds alles nog staan verpotten. Maar we hebben nu wel duidelijk laten zien wat er in de polder wordt verbouwd.' De familie Broekman nam de landbouw ook mee het water op: zij hadden een vlot gebouwd door een voersilo open te klappen. Tjaart Hoeksema gooide het over een andere boeg, hij bouwde met piepschuim van funderingskisten een prauw met een romp en een vlerk aan de zijkant voor de stabili teit. Met zijn zoon Luuk en Ese Roeper en Toon Pop zeilde hij over het water. 'Het ging goed en het was leuk om De Cocksdorp eens van een hele andere kant te zien.' Volgens de 14-jarige Kilian Brok ken, schipper aan boord van een vlot dat zijn vader Leo Brokken en Daniël Bonne hadden gemaakt van een oude catamaran, was het wel werken op het water om vooruit te komen. Dat gevoel leefde ook op andere vlotjes. 'Het was wel handig als je met zijn vieren elk op een punt ging staan om te bomen', vertelt Anja van der Heide die met het Actiecomité te water was gegaan. De groep nam het ervan met een grote tafel aan boord waaraan al varend ontspan nen koffie werd gedronken. Het comité had aanvankelijk een vlot gebouwd dat amper boven de waterlijn uitkwam, maar na de toe voeging van twee binnenbanden van een tractor lagen ze hoog en droog op het water. Van der Heide: 'Iemand die langs het water woont, heeft nog nieuwe koffie voor ons gezet, zodat we aan boord lekker verse koffie hadden.' Een groep jongeren was met een drijvende bar het water opgegaan, zodat ze onderweg wat te drinken hadden en biljartvereniging De Doorstoot had ook een bouwwerk met voldoende ruimte om tijdens het varen te biljarten. Niets van dat alles bij de familie Van den Bent. Zij bouwden een vlot van een paar surfplanken en een paar pallets, waarmee de familie ook prima bleef drijven. 'Dit is een lawaaihoutvlot', zei Robbert van den Bent lachend. 'Hier is twee middagen aan gewerkt en meer tijd had ik er niet voor.' Het was voor hem de eerste keer dat hij op het water achter zijn woon huis kon varen. Het schouwspel werd langs de kant door veel mensen gadegesla gen. De kraan van René Boon was erbij gehaald om de vaartuigen vanaf de Stengweg in en uit het water te tillen. Of de tocht in het natuurgebied (waarvoor 'Staats bosbeheer éénmalig ontheffing had verleend) ooit een vervolg krijgt, is vooralsnog een vraag. Boon: 'Toen Koos Boon hier nog boswachter was, werd het varen oogluikend toegestaan. Je mocht alleen niet bij het riet komen en als het broedseizoen begon, moest je van het water af. Maar verder was je als kind vaak op het water. En Boon vertelde ook regelmatig wat over de natuur.' Een niet alledaags optreden van de Durper brandweer, zang van tientallen oud-leden van de vroe gere jeugdclub, Durper liedjes van de Achter de Rügediekzan- gers en een imponerend solo optreden van Monique Bruin. Het waren enkele ingrediënten van de bonte avond die bewoners van Eierland en De Cocksdorp vrijdag avond hielden in de feesttent aan de Vuurtorenweg. Het 175-jarig bestaan van de pol der kwam in de volle tent op diver se manieren aan bod. De toneel groep voerde onder leiding van Mimi Eelman een Durper variant van Gooische Vrouwen op waarbij onderlinge intriges werden uitge speeld, het ontstaan van het pol derlied op de golfbaan werd uitge beeld en Wilma Laan zich ontpopte als zangeres. De Achter de Rügediekzangers van Karin Keijser zongen, gekleed in kostuums van vroeger, liederen van de CD die voor het jubileum is gemaakt. Voor het eerst werd een Durper variant van Het Dorp van Wim Sonneveld ten gehore gebracht (gemaakt door Jan Heemskerk en Jan Beyert). Wat er precies werd gezongen bleef helaas onduidelijk doordat de begeleidende muziek nogal luid uit de geluidsboxen schalde. Ook bij andere optredens stond het geluid erg hard. De zanggroep trad ook op als broeders van Maris Stella in de Kikkerstraat. Richard Goet en José de Bloois zorgden voor de muziek. Monique Bruin pakte de zaal in met een paar popnummers waarbij ze liet horen over een krachtige stem te beschikken. Drie meiden die het goed doen bij turnwedstrij- den gaven een voorstelling en leden van de huidige jeugdclub verzorgden twee optredens: de één playback en de ander, volgens presentatoren Martijn van der Lin de en Pieter Hooyschuur, live gezongen. Enkele tientallen vol wassen Durpers, die vroeger op de jeugdclub zaten, stonden geza menlijk op het podium om hun belevenissen van weleer te bezin gen. Volksdansgroep Interdans liet een mengelmoes van buitenlandse dansen zien. Het klapstuk van de avond was weggelegd voor de Durper brand weer. Nadat het publiek was gemaand te gaan staan en naar de ingang van de tent te kijken, klonk zogenaamd een brandmelding in de feesttent. Volgens de 'alarm centrale' was er sprake van 'zes honderd hete vrouwen in de tent', waarna de stem van bevelvoerder Richard Rijk klonk. Versterking was volgens hem niet nodig. Dit 'pro bleem' zou De Cocksdorp zelf wel oplossen, waarna de brandweer mensen in vol ornaat op het podi um verschenen. Heel even bleef het in het midden wat ze gingen doen, totdat de klanken van You can leave your hat on van Joe Cocker klonken en de eerste kledingstukken werden uit getrokken. De ploeg had werk gemaakt van de striptease: de show werd, omgeven door rook en een goede belichting vakkundig uitgevoerd. De bonte avond verliep soms wat rommelig, maar dat paste goed binnen het geheel. Soms moest even gewacht worden voordat een volgende groep klaar was voor een optreden, maar de tussenliggende Pastor Ed Moltzer en dominee Caroline der Nederlanden verzorg den zondagochtend een oecume nische viering in de feesttent aan de Vuurtorenweg ter afsluiting van het jubileumfeest. De dienst werd bezocht door ongeveer driehon derd mensen. Er werd stilgestaan bij alle inspanningen die zijn ver richt om van de kale, lege polder een bloeiend en welvarend gebied te maken. Twee meisjes zongen een lied en het polderlied (Feest in de Eierlandpolder) werd gezongen onder leiding van Johan Ran. Hij dirigeerde ook het koor in de tent. Een kopergroep van christelijke muziekvereniging Excelsior, Magda Buddelmeijer en Matty Saai ver leenden eveneens medewerking. Mare Schuijl uit Den Burg heeft de grote loterij van het jubileum feest in Eierland gewonnen. Hij ging met een nieuwe Renault Twingo naar huis. De uitslag werd zaterdagavond bekendgemaakt bij de feesttent, waar veel mensen de uitslag afwachtend volgden. Wellicht een beetje tot teleurstelling van Eier land vielen bijna alle grote prijzen buiten de polder. De zitgrasmaaier ging naar een vrouw in Amster dam, de fiets naar iemand in Den Burg en de houtklover naar een man uit Maarsen. De breedbeeld televisie bleef wel achter de Rüge- diek: die ging naar Wil Homan. Van de 4000 beschikbare loten werden er in totaal zo'n 2500 ver kocht. Poldermiss Lyanne Hooy schuur maakte, samen met Piet Bolier, de winnaars bekend vanaf een duintop die speciaal bij de feesttent was aangelegd. De uitsla gen werden aan een touw als luchtpost naar Hooyschuur ver zonden. Gijs Verschoor en Femmy Saai zongen tussendoor het lied Achter de Rügediek dat Gelein Jansen schreef. Jaap Koet uit De Cocksdorp heeft de visrookwedstrijd gewonnen die vrijdag tijdens het jubileumfeest werd gehouden. Olaf Boon werd tweede, Bas Tromp derde. In totaal deden acht mensen aan de wed strijd mee. Volgens Paul Kikkert werden bij elkaar zo'n duizend vis- sies gerookt die voor het goede doel werden verkocht. De TX 3 en de TX 38 hadden de vis beschik baar gesteld. Er wordt volgens Kik kert nog gekeken naar een bestem ming van de opbrengst. tijd werd door presentatoren behendig opgevuld. Op een gegeven moment lieten zij publiekelijk weten dat één van de zangeressen van de Achter de Rügediekzangers met werkelijk de hoogst mogelijk spoed naar de kleedkamer moest vertrekken. "Groeten van Karin", werd droog jes aan de oproep toegevoegd. UIT 0222 - 319633 info@klif12.nl www.klif12.nl reserveer online! Prijs€85,-p.p. inclusief tickettweede rang, touringcarvervoer I ij en bootkosten. Exclusief reserveringskosten Seetickets. Prijs 1e rang: €90,- p.p. 2e rang: €80,- p.p. inclusief ticket, soldaat touring-carvervoer en bootkosten. Exclusief reserveringskosten Seetickets. VAK ORANJE Dt V'JilCAl e-mail: info@texeltours.nl telefoon: +31(0)222-315555 www.texeltours.nl Lamstoof - Satéspies - Sparerïbs - Panini - Kibbeling - etc Programma do 1 t/m wo 7 juli; [0222 312027 TWILIGHT SAGA: ECLIPSE Het derde deel van de Twilight reeks. Met Robert Pattinson Kristen Stewart. Do,vr 19.00 21.30. Za,zo 11.15 21.30. Ma,di,wo 21.30. V* ^DKIAVfWOKKS «A it one v eft Af Teii■^11 SHREK VOOR EEUWIG O©® EN ALTIJD 3D Originele (ondertitelde) versie: Za t/m wo 19.00. Nederlands gesproken: Za,zo 11.00 13.45 16.00. Ma,di 16.00. Wo 13.45 16.00. ND THE CITY IE ON TOY STORY 3 3D O© WoodyBuzz en Co. komen terug in een gloed nieuw 3 dimensionaal verhaal! Originele (ondertitelde) versie: Dagelijks 18.30. Nederlands gesproken: Vr,za,zo,wo 13.30 16.15. Ma,di 16.15. SEX AND THE CITY 2 After all, sometimes you just have to get away with the girls. Dagelijks 21.00. MYSTERY MOVIE Deze week is er geen Mystery Movie. GRAVENSTRAAT 33 - CENTRUM DEN BURG TEL. 0222 312027 WWW.CINEMATEXEL.NL TAXITEXEL Medewerkster Gudy Witte maakt stagaire Adisada Dzanic, studente Toerisme aan het Friesland College, wegwijs. Oma Nel Boon uit De Cocksdorp keek zaterdagmiddag trots toe bij de Ronde van Zuidema die voor de jubileumviering even terug van weggeweest was. Staand langs de route zag ze vier kleinkinderen eerste worden en één tweede. De vroeger vermaarde wielerronde van De Cocksdorp kende niet veel deelnemers, maar dat mocht de pret niet drukken. De 16-jarige Kevin de Graaf, één van de klein kinderen, pakte de eerste plaats in de categorie volwassenen. Tho mas Boon werd eerste in de wed strijd voor kinderen van 9 en 10 en Duco Boon bij de ronde voor 7- en 8-jarigen. Karin Boon eindigde als derde bij de kinderen onder de 6 jaar, maar was in de categorie het eerste meisje dat binnenkwam. Jacco Boon, de laatste van de kleinkinde ren, eindigde als tweede bij de jeugd van 11,12 en 13 jaar. Hij moest zijn meerdere erkennen in Paul Koorn. De deelnemers fiets ten door een deel van de Kikkers traat, de Klimpstraat, de Joan Hodshonstraat en via het 'glop van Visman' terug naar de Kikkertstraat waar start en finish waren. Er wer den meerdere ronden afgelegd. Het startschot werd gelost door Marjanne en Jolande Zuidema, dochters van Kees Zuidema naar wie de wielerronde is vernoemd. Zoon Hans Zuidema was verhin derd, maar werd vervangen door zijn vrouw Mabel. Kees Zuidema stond erom bekend dat hij vroeger met een jachtgeweer het startschot gaf. De Ronde van Zuidema was enkele tientallen jaren een klassieker waar gevochten werd om de overwin ning. Een Texelse Courant uit 1965 vermeldt dat het parcours destijds via de Molenlaan, Vuurtorenweg, Langeveldstraat en Kikkertstraat verliep, een stuk van ongeveer 2600 meter. Na een herinrichting van de straten in het dorp, kwam de klad erin. Als dikkebandenrace is de Ronde de afgelopen jaren nog wel met enige regelmaat gehouden. Ook nu reed het meren deel van de fietsers op dikke ban den. Uitslagen Ronde van Zuidema: Categorie onder de 6 jaar: LHarpert Tromp; 2.Ese Roeper; 3.Karin Boon. Cate gorie 7 en 8 jaar: LDuco Boon; 2.Toon Pop; 3. Luuk Hoeksema. Categorie 9 en 10 jaar: 1.Thomas Boon; 2.Joyce Koet; 3.Jasper van der Plas. Categorie 11, 12 en 13 jaar: I.Paul Koorn; 2.Jacco Boon; 3.Glenn Zeilstra. Volwassenen: 1. Kevin de Graaf. 2 Pieter Hooyschuur en Jan de Haan. 3 Eva en Jolien van de Linde. stichting BROODNODIG OP TEXEL Bankrekening 12.08.86.308 E-mail stichtingbroodnodig@texel.com Op zaterdag 3 juli heropent Arke Texel, de reiswinkel aan de Park straat, feestelijk haar deuren. Arke Texel is de nieuwe naam van het Holland International Reisbureau Texel dat Joop Groen na het berei ken van de 65-jarige leeftijd per 1 september 2009 had overgedaan aan reisgigant TUI Nederland. Gudy Witte, Addy van Tatenhove, Irene Oostveen en Anke Lagerveld blijven de vertrouwde gezichten. TUI Nederland is een internationale reisorganisatie, waaronder in Neder land de merken Arke, Holland Inter national en KRAS.NL vallen. Na de overname van het Texelse kantoor heeft TUI het reisbureau omgevormd tot een Arke Winkel. Gudy Witte: 'We verkopen niet alleen reizen van Arke, maar ook van andere touroperators, zoals van Neckermann. In dat opzicht is er niet veel veranderd. Maar we worden nu ondersteund door een grote organisatie met veel kennis, ervaring en een wereldwijd netwerk. We verkopen hier reizen, maar ook allerlei andere producten. Zoals bij voorbeeld het parkeren op Schiphol en we zorgen dat er op de bestem ming een huurauto klaarstaat. Tegen woordig worden veel reizen via inter net geboekt. Als Texelaars een reis via Arke.nl boeken, dan zijn wij voor vragen het aanspreekpunt. We zien natuurlijk liever dat mensen hier hun reis boeken en hebben ook wel wat extra's te bieden. We denken met de mensen mee. We zijn gekwalificeerd en zijn zelf op veel bestemmingen geweest. Met die ervaring kunnen we mensen van dienst zijn. En bijvoor beeld adviseren of een gebied of eiland bij hen past. Senioren bijvoor beeld, die verwachten dat ze op een rustig Grieks eiland terechtkomen, waarderen het niet als ze tussen de jongeren belanden. Wij kunnen hen voor zo'n onaangename verrassing behoeden.' De feestelijke opening van Arke Texel op 3 juli om 14.00 uur krijgt een koninklijk tintje. 30 juni, 3 en 7 juli - 19.00 uur - Diner Cabaret Lekker 4-gangenmenu met tussendoor een afwisselend en gezellig cabaretprogramma. 4-gangendiner inclusief de show €47,00 p.p. (ei4. kindermenu €23,75 p.p.). Dinsdag 6 juli - van 17.00 tot 20.00 uur Kindertheater Feestrestaurant Drie uur lang volop theater met een uitgebreid kinder buffet... Tussen de gangen van het kinderdiner een leuke, actieve en interactieve voorstelling. Showincl. uitgebreid kinderbuffet en limonade: €17,50 p.p. Donderdag 8 juli - van 17.00 tot 18.00 uur Kindertheater "Sha la la lang leve de opera!" Familievoorstelling voor kinderen van 2 tot 92 jaar. Leuk, gezellig en ook lekker lachen! Voorstelling ind. een consumptie naar keuze: €6,00 p.p.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 11