TEXELSE 9 COURANT DINSDAG 29 JUNI 2010 Vrijwilligers zetten in de feesttent achter de bar drinken klaar. Op het terras van de feesttent werd gedanst toen Frank Haasdijk op zaterdagavond voor de laatste keer het polderlied zong. Kleis Hooyschuur, vader van poldermiss Lyanne Hooyschuur, in het hokje waar munten werden verkocht. Hij had alles onder controle. TV-presentator Jochem van Gelder presenteerde zaterdagmiddag een show voor kinderen in de feesttent. De kinderen mochten aangeven wat hij moest doen. Zaterdagochtend werd op platte wagens een vlotjesshow gehouden voordat de vlotten te water gingen voor het vlotjesspektakel op de Roggesloot. Het was gezellig en druk tijdens Polder Culinair. Dat werd tegelijk met een feestmarkt gehouden. Circa driehonderd mensen woonden de kerkdienst bij. Hondensportvereniging DOS gaf een demonstratie met honden tijdens de verenigingenmiddag. Gerhard Smeenk nam vioolspelend een groep kinderen op sleeptouw tijdens de opening van de jubileumviering. De toneelgroep van De Cocksdorp speelde tijdens de bonte avond een Durper variant van het televisieprogramma Gooische Vrouwen. In de feesttent ging het er soms heet aan toe tijdens de feestavonden. In de Kikkertstraat werd vrijdagmiddag Polder Culinair gehouden. Op diverse plekken stonden kraampjes waar de horeca uit de polder eten klaarmaakte. Pastor Ed Moltzer en dominee Caroline der Nederlanden leidden zondagochtend de oecumenische dienst in de feesttent. Reddingboot de Joan Hodshon was even terug in De Cocksdorp en werd langs de dijk opgesteld. Een groep kinderen verzorgde een voorstelling tijdens de opening. Monique Bruin pakte de feesttent in tijdens de bonte avond door solo met krachtige stem een paar nummers te zingen. Houtkunstenaars toonden vrijdagmiddag hun vaardigheden tijdens een demonstratie bij het Eierlandsche Huis.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 9