m.' icrl TEXELAGBsCA.NL Spannende ontknoping van finale Shrek-serie TEXELSE 2 COURANT Floor Roeper krijgt eerste Boerenbouwkunst TESG Kunstenaars portretteren bomen Grote namen Island Samba A.. ifj Uitladder Tennessee Studs Filmpjes over eten @Last speelt in De Kombuis Beijert bij concert J.S. Bach in Maartenskerk Wouter Weerman komt met CD Film Kerkdienst over Inge Lievaart Geslaagden OSG Verpleegkundigen in Café Doodgewoon Seizoensopening met Happy Hardcore Belangrijk Opienie VRIJDAG 2 JULI 2010 WSM A w Een compleet overzicht van excur sie, rondleidingen, workshops en andere (toeristische) activiteiten staat te lezen in de Vakantiekrant, die op het hele eiland te verkijgen is, en op www.texelagenda.nl. Vrijdag 2 juli In lokaal E02 van OSG De Hogeberg tonen leerlingen uit de eerste twee klassen LWOO van 9.00 tot 11.45 uur zelfgemaakte filmpclips over eten. Op het schoolplein van de Thijsse- school aan de Kogerstraat in Den Burg wordt van 17.00 tot 20.00 uur feest gevierd met spelletjes, eten, drinken, muziek en voetbal op tv. OBS De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg biedt van 15.00 tot 17.00 uur tijdens een high-tea gelegenheid afscheid te nemen van meester Joustra en juf Bakker. Cinema Texel vertoont Hoe tem je een draak 3D (13.45 uur) Toy Story 3 3D nl (13.30, 16.15 u.) ov (18.30 u.) Twilight. Eclipse (19.00, 21.30 u.) Streetdance 3D (16.00 u.) Sex and the City 2 (21.00 Zaterdag 3 juli In De Waal wordt vandaag de zevende editie van het festival Sommeltjespop gehouden. De toegang is gratis. Om 12.00 uur neemt ereburger Harry de Graaf op de hoek van de Jan Aye- weg en de Rommelpot het eerste ijsje van de nieuwe smaak van Ans Kikkert in ontvangst. Om 13.30 uur beginnen op de atle tiekbaan in Den Burg de clubkampi oenschappen van AV Texel. Publiek heeft gratis toegang. In Restaurant Bosch en Zee wordt vanaf 20.00 uur een 501-dartstoer- nooi gehouden. Entree is gratis. Cinema Texel vertoont Twilight. Eclip se (11.15, 21.30 uur) Shrek 4 3D nl (11.00, 13.45, 16.00 u.) ov (19.00 u.) Toy Story 3 3D nl (13.30, 16.15 u.) ov (18.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 Zondag 4 juli Op land aan Driehuizen begint om 12.00 uur een maaiwedstrijd van de OTMV. Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van bluegrassgroepThe Ten nessee Studs. De toegang is gratis. Van 16.00 tot 20.00 uur speelt de Texelse band @Last in café De Kom buis op de haven van Oudeschild. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 19.00 uur een dienst over dichteres Inge Lievaart. Cinema Texel vertoont Twilight. Eclip se (11.15, 21.30 u.), Shrek 4 3D nl (11.00, 13.45, 16.00 u.), ov (19.00 u.), Toy Story 3 3D nl (13.30, 16.15 u.), ov (18.30 u.), Sex and the city 2 (21.00 Maandag 5 juli Fanfarekorps KTF verzorgt vanaf 19.30 uur een optreden bij het Mari tiem en Jutters Museum in Oude schild. Cinema Texel vertoont Twilight. Eclip se (21.30 u.) Shrek 4 3D nl (16.00 u.) ov (19.00 u.) Toy Story 3 3D nl (16.15 u.) ov (18.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) Dinsdag 6 juli Basisschool De Akker in Oosterend houdt vanaf 17.00 uur een zomerfeest op het schoollandje achter de school aan de Kotterstraat. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.15 uur een concert door een strijktrio. Op het programma staan de Goldberg Variaties van Bach. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Twilight. Eclip se (21.30 u.) Shrek 4 3D nl (16.00 u.) ov (19.00 u.) Toy Story 3 3D nl (16.15 u.) ov (18.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) In verband met de te verwachten drukte zet veerdient TESO rond het weekend extra boten in. Vrijdag, zater dag en maandag wordt tussen 9.30 en 16.00 uur met twee boten gevaren, zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Des ondanks moeten automobilisten reke ning houden met wachttijden tot een half uur. Meer informatie is te verkrij gen via tel. 0222-369600 en www. teso.nl. Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen vindt zondag een optreden plaats van de Ten nessee Studs. Het is geen toe val dat dit concert - met wes- ternmuziek- samenvalt met 4 juli, Onafhankelijkheidsdag in de Verenigde Staten. Speciaal voor de gelegenheid is een optreden ingestudeerd waarbij de dobro en banjo een hoofdrol spelen. Het concert begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. In lokaal E02 van het OSG- gebouw aan de Emmalaan zijn vrijdag 2 juli filmpjes te zien die leerlingen uit de eerste en twee de klas LWOO maakten over eten. De filmpjes werden deze week gemaakt en gemonteerd en zijn tussen 9.00 en 11.45 uur te zien in een doorlopende voor stelling. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild speelt zondag 4 juli de Texelse band @Last. Ron de Vries,Wim Boer, André Smit en Sil van Dijk spelen naast nummers van Level 42 Jimmy Hendrix en Toto ook eigen werk. Een voorproefje is te vinden op www.atlast-texel.nl. Het optre den duurt van 16.00 tot 20.00 uur. Zaterdag 10 juli speelt Leticia y su Rumbadama. Deze 'all ladies salsaband' heeft eerder opge treden op het North Sea Jazz Festival en op vele latin-dance- nights. Het optreden duurt van 15.00 tot 17.30 uur. Meer infor matie is te vinden op www.rum- badama.nl. Bij het concert van Amici Can- tus, dat zondag 4 juli in de kerk van De Waal wordt gegeven, worden muzikale intermezzi ver zorgd door gitarist Jan Beijert. Beijert, vooral bekend als diri gent en muzikaal leider, speelt enkele composities van beken de componisten. Het concert begint om 16.00 uur. Chris Duindam (viool), Marjolijn Dispa (altviool) en Michel Dispa (cello) vertolken dinsdag in de Maartenskerk in Oosterend de Goldberg Variaties van J.S. Bach. Bach schreef dit werk, bestaande uit een aria met der tig variaties, in 1741. Het was het eerste van zijn latere, meer contemplatieve werken, waar toe ook Die Kunst der Fuge en Das Musikalisches Opfer beho ren. De uitvoerenden zijn musici van naam, die een rijke ervaring hebben opgedaan bij ensem bles in binnen- en buitenland. Het concert begint om 20.15 uur en is gratis toegankelijk. Bij de uitgang wordt een inzameling gehouden. De 13-jarige Floor Roeper ont ving woensdagmiddag uit han den van schrijver Wilma Eelman het eerste exemplaar van Boe renbouwkunst op Texel. Zij gaf het direct door aan Annemarie- ke de Vries van de OSG, want het boek krijgt een plaatsje in de mediatheek van de school zodat het door geïnteresseerde leerlingen geraadpleegd kan worden. Roeper bleef niet met lege handen staan want er lag ook voor haar een exemplaar van het meer dan 460 pagina's tellende standaard werk klaar. De keus was op Floor gevallen omdat zij (dochter van Jacob Roeper en Annechien Make laar) woont op De Kamp aan de Hoornderweg. Deze in 1888 gebouwde stolpboerderij werd onlangs voorbeeldig gerestaureerd en is volgens Wilma Eelman een parel in het landschap, mede omdat er niet teveel bomen omheen Zeven Texelse kunstenaars ver zorgen deze zomer een cursus waarin het schilderen van een boom of boomgroep centraal staat. De cursus bestaat uit zeven hele dagen, verspreid over drie maanden. Elke dag wordt één boom of boomgroep behan deld. Er wordt zowel op locatie gewerkt als in het atelier. De cursus is bedoeld voor gevor derde amateurs of professionele kunstenaars. Zij worden begeleid door Daan van Loenhout, Lenie van 't Noordende, Klarina Combé, Majo Homburg, Wouter Weerman, Door Dogger en Rebecca Geskus. De bomen zijn vooraf gekozen. Daarbij zijn diverse personen en instanties geraadpleegd. Bovendien is er rekening mee gehouden dat de boom ruimte biedt aan een groepje schilders. De cur sus start met een beuk van onge veer 150 jaar oud. Er worden voor beelden van museale boomschilderingen getoond, waar onder ook Texelse. Ook de cursis ten kunnen inspirerende voorbeel den aandragen. Er wordt gewerkt op een minimum formaat van 50 bij 60 cm. De tech niek is naar de keuze van der docent. De cursisten dienen zelf hun materiaal, veldezel en krukje mee te nemen. Een cursusdag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Voor koffie en thee wordt gezorgd; cursisten dienen hun eigen lunch mee te staan. En er was nog een andere connectie: de oma van Floor is Greetje Kuip, die geboren is op Rozenburg, de stolp waar nu Wilma Eelman en Wim ten Have wonen. De presentatie van het boek vond onder grote belangstelling plaats in De Worsteltent, óók een markante Texelse boerderij, maar door het dubbele vierkant van een ander model. Geert-Jan Engelmoer, eige naarvan uitgeverij Drukware bracht in herinnering hoe hij in 2002 betrokken raakte bij Eelmans plan nen om een boek uit te geven op basis van een historische studie naar zo'n beetje alles wat te maken heeft met Texelse boerderijen en de manier waarop daar in de loop der eeuwen werd gewoond en gewerkt. Het mondde uit in vrucht bare samenwerking met als resul taat een in Hongkong gedrukt boek van hoge kwaliteit, uitzonder lijk rijk geïllustreerd met oud en nieuw fotomateriaal, reproducties nemen. De cursusdag wordt afge sloten met een expositie in het ate lier van de docent. Rond de herfst vakantie kunnen de werken getoond worden in een gezamenlijke exposi tie. Naast het verdiepen van inzicht en ervaring, wordt gekeken of de cur sus kan leiden tot een vorm van maatschappelijk geëngageerd kun stenaarschap. Dit in verband met de discussie over de gemeentelijke bomenlijst. Tijdens het project wordt op internet een verslag bijgehou den. Hiertoe kunnen cursisten hun camera meenemen. Het project is te volgen via http://boomportretten. blogspot.nl. De cursus biedt plaats aan maxi maal tien personen. Deelname kost €150,- per persoon, aanmelden kan bij Subhan Koning (tel. 06- 55705460, e-mail subhan. koning@tele2.nl) en Klarina Combé (tel.06-12765670, e-mail klarina@udjattexel.nl). De eerste cursusdag wordt gehouden op woensdag 14 juli. In Cinema Texel draait deze week Shrek Forever After in 3D, het laat ste deel uit de serie. Shrek komt in contact met de gladde praatjesma ker Repelsteeltje, Shrek komt terecht in een andere versie van Ver Heel Ver van Hier, waar Ogers opgejaagd worden, Repelsteeltje koning is en waar hij en Fiona elkaar nog nooit ontmoet hebben. Het is aan Shrek om alles onge daan te maken in de hoop zijn vrienden te redden, de wereld te herstellen en zijn enige echte Ware Liefde terug te vinden. Nieuw is Twilight Saga: Eclipse een romantische thriller onder regie van David Slade. De tiener Bella (kristen Stewart) is herenigd met haar vampierliefde Edward (Robert Pattinson). Hun liefde dreigt gevaar te lopen door een vampier die op wraak uit is en op zoek naar Bella. De keuze die Bella moet maken tussen Edward en de weerwolf Jacob (Taylor Lautner) kan grote gevolgen hebben voor de strijd tussen de twee groepen. Bella's van schilderijen, tekeningen en gravures. De schrijfster vertelde iets over haar drijfveren. 'Het was vooral nieuwsgierigheid. Ik wilde alles weten over die boerderijen, de bouwtechniek, de mensen die er woonden en over de invloeden die zij ondervonden van veranderingen op economisch en maatschappe lijk gebied.' De kennis werd opge diept uit archieven en musea, maar kwam ook van mensen die uit eigen ervaring of overlevering hun verhaal vertelden. De schat aan gegevens groeide daardoor allengs. 'Het werd een sneeuwbal die Steeds groter werd.' (Foto Harry de Graaf) Bij de boekhandels en bij gale rie Klif-ART in Den Hoorn is sinds kort de CD Eén en al pop penkast te verkrijgen met lied jes van Wouter Weerman. Weerman bezingt in de 22 liedjes zijn 'onstuimige leven' als gooche laar, kunstschilder, verkoper van magisch speelgoed, poppenspeler, thuiszorgmedewerker, vriend en vader van twee dochters. De CD werd opgenomen in de studio van Rikus Kloosterhuis. De CD kost €10,-. 'Het allerliefst zie ik de wereld een beetje mooier dan zij in werkelijk heid is. Ik ben een dromer en geloof in spannende avonturen en het vinden van geluk. Deze naïviteit heeft mij nogal eens in lastige levenssituaties gebracht waarbij ik lelijk met mijn neus boven op de feiten werd gedrukt.' eindexamen komt eraan en alsof dat nog niet genoeg is, moet ze ook de belangrijkste beslissing van haar leven nemen. Eveneens te zien is de animatiefilm Toy Story 3 in 3D. Woody, Buzz en al het andere speelgoed komen terug in een gloednieuw verhaal. Omdat Andy naar een universiteit vertrekt besluit hij zijn speelgoed weg te geven. Verder draait deel twee van Sex the City, over de boezemvriendinnen uit New York. Wanneer Carrie op een dag met de andere drie afspreekt, denkt ze terug aan hoe ze hen heeft leren kennen. Haar gedachten dwalen af naar de jaren tachtig, naar het ogenblik waarop ze Samantha, Charlotte en Miranda heeft ont moet. Het volledige programma staat elders in de agenda in deze krant en op de website www.texel- secourant.nl. In de Maartenskerk in Ooste rend wordt zondag 4 juli een dienst gehouden rond de dich ter Inge Lievaart uit Schevenin- gen. De dienst begint om 19.00 uur, sprekers zijn Mieke van den Berg en Dirk Idzinga. De inmiddels 93-jarige dichteres Inge Lievaart werd geboren in Oos terend, als dochter van 'meester' Lievaart, van 1913 tot 1927 hoofd van de School met de Bijbel in de Peperstraat. Op haar elfde ver huisde zij naar Ridderkerk, maar 'wolken, wind en water' uit haar Bij OSG De Hogeberg zijn na een herexamen de volgende leerlingen alsnog geslaagd. HAVO: Anouk Alkema (De Waal); Colinda Barhorst (Den Burg); Doris van de Steeg (De Cocksdorp); Sophie Witte (Den Burg). VMBO: Basis- en kaderberoepsgerichte leerweg Handel en Administratie: Koen Jongejan (Oosterend). Metaaltech niek: Max van Benthum (Oude schild); Ricardo Bonne (Den Burg); Rick Konijn (Den Burg); Rowan Meskers (Den Burg); Roy Middel bos (De Cocksdorp). Zorg en Wel zijn: Lisa Timmer (Oudeschild). Het strandfeest Island Samba dat zaterdag 10 juli plaatsvindt op Paal 17 heeft opnieuw een indrukwek kende line-up. Ondermeer Erick E, Sunnery James Ryan Marciano, Funkerman, Bart van Liefland, Robert Feelgood en Glen Helder komen naar het eiland. Nieuw op Island Samba, het feest eerste levensjaren keerden terug in haar poëzie. Het belangrijkste deel van haar veelomvattende werk wordt gevormd door haar geloofs- gedichten. Als christen wil ze woor den geven aan het geheim dat ze ervaart. In het maandelijks Café Doodge woon, een ontmoetingsplaats voor mensen met kanker, hun familie en andere naasten, spreken dinsdag 6 juli Joke de Wit en Leni Kiewiet, oncologisch verpleegkundigen. Het gespreksthema is 'kanker en vermoeidheid'. De muziek wordt verzorgd door Gerhard Smeenk. Café Doodgewoon wordt gehou den in De Buureton aan de Beatrix- laan in Den Burg en duurt van 19.15 tot 21.30 uur. Voor meer informatie: SWOT, tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. De Toekomst Dance Factory heeft zondag een spetterende zomer- opening met Happy Hardcore van het duo Charlie Lownoise en Ment- hal Theo. Deze DJ's scoorden hal verwege de jaren '90 een wereldhit met Wonderful days, waarna ze de hitlijsten nog lang domineerden. Kaarten aan de deur €12,-, voor verkoop bij Sam Sam €10,-. dat dit jaar de zevende editie beleeft, is Prok&Fitch, de sensatie uit Engeland. Ze zijn veelgevraagd binnen de internationale dancescene. Entree €22,50, kaar ten in de voorverkoop €20, te ver krijgen bij Paal 17 of De Kolonist. Het feest begint om 18.00 uur, entree vanaf 18 jaar. Belangrijk is een belangrijk woord. Een woord dat je aanzet tot den ken over het gewicht van de zaak waarmee je bezig bent. Een belangrijk iets zet je niet zomaar aan de kant, daar ga je voor. Je kunt soms denken dat alles ervan afhangt, maar er hoeft maar iets te gebeuren dichtbij huis, dichtbij je hart, of alles wat belangrijk leek, komt opeens in een heel ander daglicht te staan. Het vre selijke ongeluk dat de 13-jarige Marijn uit Eierland trof en zijn familie in één klap uit de feeste lijkheden rukte, was zoiets. Eier land blijkt dan echt een dijk van een polder te zijn. Het feest ging door, maar niet zonder dat bij het 'startschot' eerst iedereen op de hoogte werd gebracht van hoe het nu ging. Hoe vaak ik deze dagen niet hoorde vragen en ver tellen over het ongeluk, ledereen die de familie ook maar enigszins kende, leefde mee en dat kan niet anders dan een rijk gevoel geven. Het feest is daarom aan alle kan ten geslaagd te noemen. Een polder waarin de mensen zo een drachtig met elkaar meevoelen heet met recht het (r) Rijk van Eierland. Pien Verberg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2