'Het voelt alsof ik ook op vakantie ben' Texelaars bouwen reserveringssysteem 100 jaar! TEXELSE 3 COURANT Akker houdt zomers feest Bekeurd voor verwaarlozen kat Familieberichten Milan Jens Jan Hendrik Zomerbaantjes Cornelia Lena Bruynzeel Cor Wij gaan trouwen! Erik Nauta Ravinder Bassi 6 juli 1910 6 juli 2010 Trijntje Bremer-Ellen Van harte gefeliciteerd! Adrie en Martha Kreeft kinderen en kleinkinderen Een kaartje zou ze erg waarderen. Haar adres: "Gollards", kamer 210, De Zes 12, 1791 EX Den Burg. Blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Eline Agatha Ze is geboren op 29 juni 2010 Pascal, Marieke, Anniek en Corné Van Liere- Bakker Schilderweg 204 1792 CK Oudeschild Tel: 0222-315048 5Uom VRIJDAG 2 JULI 2010 p-.r.É - Tara Janson werkt in de bediening bij Paal 9 (Renee Kooger) De terrasjes lopen vol, net als het strand en de restaurants. De zomer is voor veel mensen een tijd om te genieten en tot rust te komen. Maar wie houdt de boel draaiende als men collectief het werk neerlegt? Ontspanning vraagt om inspanning en daarom maken veel organisaties gebruik van vakantiekrachten. De Texel se Courant spreekt wekelijks met zo'n zomerwerker, vandaag praten we met Tara Janson. Tara (22) had deze zomer zonder moeite bij een tandartspraktijk aan de slag gekund, maar vooralsnog werkt ze in haar vakantie liever bij strandpaviljoen Paal 9. De studente mondzorgkunde wordt te zeer aan getrokken door het vrolijke, zonnige karakter van de bediening. 'Ik zeg al een tijdje dat het mijn laatste sei zoen is, maar ik ben tot nu toe nog steeds teruggekomen,' aldus een vrolijke Tara. 'En met de fooien erbij is het een prima bijverdienste.' Op een prachtige, warme dag als deze, is Tara's werk extra leuk en worden haar taken misschien ook stiekem wel benijd door mensen die vooral binnenshuis aan de slag moeten. 'Als de zon schijnt, zijn de gasten vrolijk en kom je zelf ook meer buiten, omdat iedereen natuurlijk lekker op het terras zit', zegt de studente terwijl ze over het terrein van 'haar' strandtent uitkijkt. 'Mijn ouders komen hier al vieren twintig jaar, we staan met een sta caravan op Loodsmansduin. Maar je weet hoe dat gaat, op een bepaald moment ben je dertien, veertien en wat moet je dan de hele dag doen op zo'n Waddeneiland? Nou, toen ben ik gaan werken.' Tara begon in de afwas, maar nu werkt ze alweer een paar jaar in de bedie ning. 'Volgens mij ben ik de enige die niet van Texel komt', zegt Tara peinzend. 'Ja, ik denk dat ik van oorsprong de enige overkantse ben. Maar ik werk hier langer dan de meeste Texelse medewerkers', lacht ze. De studente heeft nooit serieuze plannen gehad om een ander baantje te zoeken. 'Het is gewoon een leuk, jong team. Natuurlijk zijn er andere, leuke strandpaviljoens, maar waarom zou ik daar heen gaan? Beetje stom voor mijn baas ook. Ik kan hier altijd werken, als ik een weekje vrij ben in mei stuur ik gewoon een mailtje. Hoewel ik wel afhankelijk ben van de openingstij den van de camping hier. In de winter zul je me dan ook niet op Texel vinden. Ik zou hier ook niet willen wonen. Aan het einde van het seizoen is het gewoon klaar, dan ga ik weer terug naar Alkmaar.' Tara woont samen met haar broer en dat gaat eigenlijk heel goed. 'Maar hij komt bijna nooit naar Texel. Ik zoek hier regelmatig vrien den op, hij brengt de zomer liever ergens anders door. Nou, ook pri ma', zegt ze ontspannen. 'Zelf vind ik het zo fijn dat hier veel ruimte is. Op het strand lig je ook in het hoogseizoen niet hutje mutje op elkaar. Hier is ruimte. Je hebt hier echt het vakantiegevoel, ook als je aan het werkt bent.' Het geld dat de studente verdient, gaat onder andere op aan wintersport, maar ze spendeert ook veel op het eiland zelf. 'Soms fiets ik naar De Koog, maar een andere keer pak ik een taxi, nou dat is toch weer twintig euro, heen en weer. En dan een cocktail voor zes vijftig. Nee, het is niet moeilijk om geld uit te geven hier.' 'De tijd vliegt als het druk is hier, dus die weken zijn zo voorbij. De vakanties beginnen al gauw net als mijn werk, ik ga morgen van start. Maar nu ga ik nog even lekker van het strand genieten', zegt Tara tevreden, terwijl ze haar zonnebril opzet. Texelaars Victor Lancee, Rogier Krüger, Pieter-Jan Kooger en Jon van Dorsten hebben een nieuw reserveringsprogramma voor kleine en middelgrote logiesverstrekkers ontwikkeld. Ze gaan er in eerste instantie de Texelse markt mee op, maar hopen het op termijn ook lande lijk uit te bouwen. De vier hebben het programma de naam Bookzo. gegeven. Het is ont wikkeld vanuit de praktijk onder leiding van Lancée, sinds een paar jaar eigenaar van verhuurbureau Texel Duinen in Den Hoorn. Lan cee: 'Ik miste bij reserveringspro gramma's een koppeling tussen online boekingen en de financiële administratie. Daardoor moet je als logiesverstrekker je boekhouding apart blijven doen en dat vond ik raar.'Lancee zocht contact met Krüger, bouwer van zijn website, Kooger, van wie hij vakantiehuisjes op Oost verhuurt en Van Dorsten die Innovatex beheert. Dat is een IT-bedrijf in Den Burg dat software ontwikkelt. Via Kooger en Van Dorsten werd ook contact gelegd met Snelstart in Oosterend voor administratiepakketten. 'We heb ben de krachten gebundeld om een systeem te bouwen dat wel zo'n koppeling heeft.' Het leidde tot een programma waarbij gasten tijdens het boeken op internet verschillende opties zoals accommodatieprijs, bedlin nen en overige kosten kunnen aan klikken. Die opties worden, samen met zaken als de toeristenbelasting en de BTW als aparte posten in het programma opgenomen. Lancee: 'Met één druk op de knop kan een verhuurder deze posten automa tisch in zijn administratie doorboe ken, waarna ze meteen op de juiste grootboekrekening worden weg geschreven.' Volgens de bouwers moet dat tijdwinst en kostenbe sparingen opleveren. 'Je hoeft als logiesverstrekker niet meer met een grote stapel administratie onder de arm naar de accountant te gaan om te horen wat het resul taat is. Je hebt het veel meer zelf in de hand.' Het programma kan vol gens Krüger aan bestaande sites worden gekoppeld en er kunnen nieuwe websites voor worden gebouwd. De vier willen in septem ber met Bookzo. de markt opgaan. Het is te bekijken op www.bookzo. nl. De Texelaars hebben inmiddels gesprekken met de VW gehad. Directeur Wouter de Waal ziet het als een interessant programma om aan het reserveringssysteem TOR te koppelen. Basisschool De Akker in Ooste rend houdt dinsdag 6 juli feest op het schoollandje achter de school aan de Kotterstraat. Alle groepen hebben voorstellin gen voorbereid in het kader van het thema zomer. Er worden ook diverse andere activiteiten gehou den zoals beach-volleybal, het bouwen van zandsculpturen, een wedstrijd tent opzetten, voetschil deren, schminken en een water- spel-circuit. Het feest begint om 17.00 uur en is volgens De Akker voor iedereen toegankelijk. Eten en drinken zijn aanwezig. Het school landje wordt voor de gelegenheid feestelijk aangekleed met palmbo men, parasols en vlaggetjes. Teun Eelman, Gordon Whyte en Inge Betsema hebben LCD-televi- sies gewonnen bij het WK-spel van de Texelse Courant. De hoofdprijs was voor Eelman. Deelnemers konden bij het spel sms-en hoe laat de eerste doelpunten in de wedstrijden van het Nederlands elftal zouden vallen. Mark Rands- dorp van mediabureau Langeveld de Rooy en Raoul Helleman van EP Voordeelland reikten de televi sies woensdagmiddag uit aan de prijswinnaars. Een 52-jarige man uit Den Burg heeft een proces-verbaal gekre gen van de Landelijke Inspectie dienst Dierenbescherming voor verwaarlozing van zijn kat. De Perzische kat was volgens de dienst zo verwaarloosd dat het dier onder narcose van zijn pijnlijke vacht moest worden verlost. De eigenaar verklaarde dat hij zich wel verantwoordelijk voelde voor de kat, maar door persoonlijke omstandigheden niet aan de ver zorging was toegekomen. De Landelijke Inspectiedienst kwam in actie, nadat het dier bij een dierenopvangcentrum in Tuit- jenhorn terecht was gekomen. De kat heeft inmiddels een nieuw baasje gekregen. Voorbij mijn moeite nood en pijn moet er een tuin van sterren zijn. Ida Gerhardt Na een soms moeilijk, maar altijd rijk en avon tuurlijk leven is mijn moeder en onze zuster overleden 22 november 1911 t 1 juli 2010 Amsterdam: Winnie Roeper Texel: Gerard Bruynzeel Zoetermeer: Nel Verboom-Bruynzeel Nunspeet: Rinus Bruynzeel Hil Bruynzeel- Kranenburg Gerritslanderdijkje 33 1791 NA Den Burg Moeder is overgebracht naar de landschapka mer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 5 juli om 13.30 uur in de Doopsge zinde kerk van Den Burg. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar gelegenheid is de familie te condoleren. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Graag willen wij dr. Van Hattem en het verplegend personeel van de Thuiszorg bedanken voor de uit stekende, liefdevolle verzorging van mijn moeder en onze zuster. Winnie Roeper Familie Bruynzeel Wij zijn intens verdrietig, maar dat zal veranderen in weemoed en weemoed in heimwee. Heimwee naar een mooie tijd met veel goede herinneringen en heimwee naar een bijzonder mens REINOLD JAN EELMAN Rein Wij danken iedereen die ons verdriet heeft verstaan en in de vorm van steun, bloemen, brieven, kaarten en aanwezigheid bij de crematie hier uiting aan heeft gegeven. Arie en Karin Daniël Jan en José Michelle Gerold Richard Texel, juli 2010 (rectificatie) Op vrijdag 9 juli 2010 om 11.00 uur in het Doopsgezinde Kerkje in Oosterend. Courbetstraat 48 HS, 1077 ZW Amsterdam Hoera, Michael heeft een broertje, hij heet en is geboren op 28 juni 2010. Hij weegt 4100 gram. Trotse ouders zijn: Monique Visser And ré Maas Trotse broer: Michael Loodssingel 33 1792 BG Oudeschild 0222 313174 Bezoek vinden wij fijn, maar mag het in de kraamtijd zijn? Dolbljj z(jn w(j met de geboorte van onzezoon 39 juni 3010 3900 gram Klaas-Marten Raven en Chrfeta Schraag De Ruyterstraat 75 1793 AL Oudeschild 06-I0UU9S7 3/ 06-55S367I6 Voor bezoek graag even bellen. 42LCD TV

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3