220 leerlingen krijgen diploma OSG 'Eerste stap naar het leven van je dromen' 1EXBJVGBCA.NL TEXELSE 2 COURANT LANGEVELD DE R00Y TESG Uitladder Rondleidingen door Den Burg Vlinders bij Pharos Zwemdiploma's Keramiek Krimstrandloop Om? Opienie Vakantiekaart halen bij Pharos TEXELSE^COURANT Oud papier School De Fontein neemt afscheid Café Doodgewoon 24u"r per 439' 7 4*£ per www.texelsecourant.nl r«i i DINSDAG 6 JULI 2010 Rector Henk de Vries had een Oranje beestje op zijn borst gespeld. Ingrid van Schie en Toon Berndsen reiken de diploma's uit. Naar schatting zaten tegen de duizend mensen in sporthal Ons Genoegen. Optreden van één van de bands. Foto 's Jeroen van Hattum De diploma-uitreiking van de OSG kon vrijdagavond na een paar seconden al niet meer stuk. Dat was te danken aan presenta tor Mathieu Vulto die 'een paar mededelingen had.' Dat het Nederlands elftal gewonnen had van Brazilië was de eerste, waar na een luid gejuich losbarstte in de volle sporthal Ons Genoegen in Den Burg. De gewonnen kwartfinale op het WK voetbal liep als een rode draad door de avond. Rector Henk de Vries speldde tijdens zijn toespraak vrijwel achteloos een Oranje beest je op zijn borst en wethouder Frans Visman (onderwijs) zei dat de geslaagden zich altijd zouden her inneren dat ze hun diploma kregen op de dag dat Brazilië met 2-1 werd verslagen. Diverse mensen hadden oranje kleding aan en ook toeters ontbraken niet in de zaal. De overwinning droeg ook bij aan een collectief goed humeur. Hoe wel het erg warm was in de sport hal, waar naar schatting tegen de duizend mensen aanwezig waren, werd niet echt gemopperd over de hitte, maar was het meer een niet te vermijden bijkomstigheid. In totaal 220 leerlingen ontvingen hun diploma. Voor het tot uitreiking kwam, waren er diverse optreden en toespraken. De Vries vertelde met gepaste trots dat het VWO een slagingspercentage van 92,3 pro cent had, de HAVO 92,6 procent en de MAVO opnieuw 100 procent. Even trots zei hij dat op het VMBO 37 procent was geslaagd, wat tot enige reuring en verbouwereerd heid in de zaal leidde. De Vries den gemaakt. Van belang is hoe je dan weer opstaat.' Leerlinge Lara Hoogenbosch kreeg speciale aan dacht. Zij was door een ernstige ziekte twee jaar van school weg geweest, maar had ondanks alle problemen haar eindexamen gehaald. De Vries nam er letterlijk zijn pet voor af, gevolgd door een luid applaus voor Lara. Wethouder Visman liet weten dat de jongeren de komende weken maar even moeten genieten nu ze kwam er snel op terug: hij had zich een cijfer vergist: 87,5 procent had het diploma behaald. De rector trok een vergelijking met een schip dat hij langs het IJssel- meer had gezien met de naam Leef je Droom. Hij hield de leerlingen voor dat het diploma geen eindsta tion, maar een eerste stap op weg naar het leven van hun dromen. 'Daarbij zal wel eens een val wor- hun diploma op zak hebben. Ze lopen volgens hem wel één ding mis: zij krijgen geen les meer in het vernieuwde gebouw aan de Haf- felderweg dat na de zomervakantie in gebruik wordt genomen. Erwin van der Linde, voorzitter van de ouderraad, stond ook stil bij de nieuwbouw. 'We zijn er geweest met de ouderraad en jullie gaan wat moois missen.' Het les krijgen op verschillende, alternatieve loca ties had volgens hem invloed. 'Ook de docenten moesten improvise ren, maar de leerprestaties hebben daar niet onder geleden. Dat mag een prestatie van formaat worden genoemd.' Een aantal leerlingenbands ver zorgde optredens en er was een solo-optreden van Eline Waerts. Veel indruk maakte Suzanne van Heerwaarden met vertolkingen van Ironie van Alanis Morissette en A night like thuis van Caro Emerald. Docent Nils Lely stak muzikaal de draak met een uitspraak van de kantinebeheerders dat zij 'niet ver kopen wat je niet ziet.' De uitreiking van de diploma's had plaats op een podium dat onder het scorebord in de sporthal was opgebouwd. Aan twee tafels tege lijk werden de papieren door de mentoren uitgereikt. Het was de tweede keer dat de uitreiking in Ons Genoegen werd gehouden in plaats van in de kleinere De Koning hal en dat beviel goed. Er kon tus sen de stoelen ruimte worden vrij gehouden en ook vanaf de publieke tribune was goed te volgen wat er in de zaal gebeurde. Medewerkers van de Oud heidkamer verzorgen op de woensdagen in juli en augustus rondleidingen door Den Burg aan de hand van het leven van Aagje Luijtsen. Aagje leefde rond 1780 en stuurde lange brieven naar haar man die als stuurman in dienst was van de VOC. De rondleiding voert langs diverse belangrijke plaatsen uit haar leven, zoals het schoolgebouw waar ze leerde lezen en schrij ven en de kerk waar haar kin deren gedoopt werden. De start is bij de Oudheidkamer op de Stenenplaats, op woens dag om 12.00 uur. Deelname kost €3,-, aanmelden kan tot tien minuten voor aanvang. Cees Maas vertelt donderdag 8 juli tijdens de inloopochtend van het servicepunt Oosterend over vlinders. Aan de hand van een fotopresentatie toont hij de bezoekers de levensloop van rups tot vlinder. De inloop ochtend wordt gehouden van 10.00 tot 12.00 uur in De Bijen korf aan de Mulderstraat. Voor meer informatie: tel. 315224 of 06-47763926. In zwemparadijs Calluna wer den donderdag voor de vijfde keer dit seizoen examens afge nomen voor het zwem-ABC. De volgende kinderen slaagden voor hun diploma: A-diploma: Axel Huijsman, Dirk Pieter Bakker, Donna de Smidt, Floor den Boer, Hannah Roeper, Imme Schraag, Kylie Osako, Lars Keyser, Marei Boot, Mees List, Meike Pol, Mick Polman Tuin, Ole- Pepijn van 't Noordende, Puck van Gelder, Qwen Maas, Raana Razm- joj, Suzan Blom, Tymo Pordzik en Vincent Koster. B-diploma: Hugo Groothuis, Iris Bruin, Jasper Slegh, Jelle van Kraaij, Lotte Kortenhoeven, Lotte Schermel, Marnix Groothuis, Mees den Boer, Mellody Hofman, Rod ney Betsema en Senna Poede. C-diploma: Rosalie Duin Irene Maas geeft woensdag 7 juli een demonstratie keramiek in Galerie 56 aan Weverstraat 56 in Den Burg. De demonstratie duurt van 13.30 tot 15.00 uur. Bij paal 28 worden deze zomer zeven strandlopen gehouden, de eerste op woensdag 7 juli, de laatste op 18 augustus. Inschrij ven kan telkens vanaf 19.00 uur bij het paviljoen, de start vindt We hadden veel om van te genie ten dit weekend: Sommeitjespop, zonnig strandweer en de brood nodige regen, Tennessee Studs bij de Worsteltent en Dance Fac tory in De Toekomst om maar eens een wilde greep uit het ver- maaksaanbod te doen. Het kon allemaal in alle rust, want WE zijn door, door, door. WE hebben het gered, WE spelen vandaag in de halve finalejoehoe wat zijn WE goed. Ik durf het hier amper te bekennen, want ik ben een anti- sportfanaat, een boekenwurm, een stitiestrandwandeiaar, maar ik heb vrijdag toch stiekum zitten kijken en nog genoten ook. Yeah, WE hebben het hem toch maar geflikt en dat tegen zo'n onover winlijk geachte tegenstander. En Bert van Marwijk is de held, Bert- juh, Bertjuh! Of is het Wes-ley, Wes-ley...! Ik raak de kluts een beetje kwijt. Helemaal nu er op dit ogenblik een paar buurjongetjes in de tuin diep serieus met een bal in de weer zijn. 'Kijk, je houdt de bal goed tussen je benen, zo ja, je zet deze voet een beetje scheef en dan met je andere voet geef je de bal een zetje naar ach teren en dan komt-ie over je hoofd naar voren en dan geef je hem een trap.Het kunstje wordt geoefend en geoefend en de bei de heren hebben voor niets anders oog dan voor de bal. Ik bekijk het met verbazing en ook bewondering. Wat ontzettend leuk., wat knap. Hoort dit ook bij voetbal? Toch eens vaker van mijn boek opkijken als het stadion weer door de kamer dendert. Misschien verras ik mezelf nóg eens en zit ik vanavond weer voor de buis. Tenslotte zijn het wel 'onze jongens' die daar over het veld rennen. Hét gezicht van Nederland, onze nationale trots. Waar in de wereld zouden we ons zelfvertrouwen vandaan moeten halen zonder overwinning van die bal lendub? Pien Verberg plaats om 19.30 uur. Jeugd tot en met 12 jaar loopt 1200 meter, volwassenen kunnen kiezen uit 4 en 8 km. Deelname kost €3,-, jeugdlopers betalen €1,50. Iedere deelnemer ontvangt na afloop een herinnering. Ook dingt iedere deelnemer mee in de loterij die na afloop wordt gehouden. De uit slagen worden gepubliceerd op www.avtexel.nl. Voor meer infor matie: Rita Dogger, tel. 313387. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan kunnen jongeren van 11 tot en met 14 jaar woensdag 7 juli vanaf 16.00 uur terecht voor de Jongeren Vakantiekaart van Pharos. De kaart, die €18.- kost, bevat vier bonnen waarmee jongeren tegen een gereduceerd tarief aan diverse activiteiten kunnen deelnemen. Nieuw zijn het Body en Breinfesti val en een rondtour over het eiland. Andere activiteiten zijn onder meer kajakken, raften, boogschieten en catamaranzeilen. De kaart is de hele vakantie geldig. De Jongeren- kaart verschijnt in de beperkte oplage van driehonderd stuks. Een volledig overzicht van activitei ten is te vinden in de gratis Vakantie krant die overal op het eiland te ver krijgen is, en op www.texelagenda. nl. Dinsdag 6 juli Basisschool De Akker in Oosterend houdt vanaf 17.00 uur een zomer feest op het schoollandje achter de school aan de Kotterstraat. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 20.15 uur een concert door een strijktrio. De toegang is gratis. Cinema Texel vertoont Twilight Eclip se (21.30 u.) Shrek 4 3D nl (16.00 u.) ov (19.00 u.) Toy Story 3 3D nl (16.15 u.) ov (18.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) Woensdag 7 juli In Den Burg wordt de eerste folklore- markt van het seizoen gehouden. Jongeren van 11 tot en met 14 jaar kunnen vanaf 16.00 uur in Time Out aan de Wilhelminalaan terecht voor de jongeren Vakantiekaart. Zon, maan hoog water Verwachte tijden van hoog water ter rede van Oudeschild. Din. 6 juli 01.54 en 14.45 u. Woe. 7 juli 02.50 en 16.10 u. Don. 8 juli 05.20 en 17.47 u. Vrij. 9 juli 06.40 en 19.16 u. Zat. 10 juli 07.45 en 20.15 u. Zon. 11 juli 08.56 en 21.15 u. Ma. 12 juli 09.46 en 22.15 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 6 juli dood tij; zondag 11 juli nieuwe maandag; dinsdag 13 juli springtij. groen TwarL-Jexeh in hel hart* Uitgave van media bureau I Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1790 AA Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Imme Bakker Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Ad- vertentiewezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder num mer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Abonnementsprijzen 2010: Per half jaar 41,70 39,95 (automatisch) Per jaar €81,55 €79,15 (automatisch)) Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Bij paal 28 begint om 19.00 uur een strandloop. Inschrijven kan vanaf 18.30 uur in het paviljoen. In Het Olijfblad (Weverstraat 60, Den Burg u.) begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Cinema Texel vertoont. Twilight. Eclipse (21.30 u.) Shrek 4 3D nl (13.45,16.00 u.) ov (19.00 u.) Toy Story 3 3D nl (13.30,16.15 u.) ov (18.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) Donderdag 8 juli Aan hand van een fotopresentatie van pop tot vlinder vertelt Cees Maas tussen 10.00 en 12.00 uur in De Bij enkorf in Oosterend over de kleurrij ke vlinder. In Den Hoorn wordt de Hoornder Donderdag gehouden. In De Cocksdorp wordt de eerste Durper feestmarkt gehouden. Cinema Texel vertoont. Toy Story 3D NL (16.15 u.) Ov (18.30 u.) Shrek 4 3D NL (16.00 u.) Ov (19.00 u.) Twi light. Eclipse (21.30 u.) Mystery Movie (21.00 u.) Vrijdag 9 juli Met een high tea neemt basisschool De Fontein tussen 15.00 en 17.00 uur afscheid van de leerkrachten Jan Joustra en Denise Bakker. Cinema Texel vertoont. Toy Story 3D NL (16.15 u.) Ov (18.30 u.) Shrek 4 3D NL (16.00 u.) Ov (19.00 u.) Twi light. Eclipse (21.30 u.) Sex and the City 2 (21.00 u.) xr|77 In verband met de verwachten druk te zet TESO rond het weekend een extra boot in. Vrijdag, zaterdag en maandag wordt van 9.30 tot 16.00 uur met twee boten gevaren, op zon dag van 14.30 tot 20.00 uur. Auto mobilisten moeten op vrijdag reke ning houden met wachttijden tot een half uur. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaatsen van afvalcontai ners, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 2. Bernhard- laan, Beatrixlaan. In verband met de zomervakantie wordt zaterdag geen oud papier opgehaald. De eerstvolgende keer is op 5 september. Oud papier kan wel worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bern- hardlaan. Met een feestelijke high tea neemt basisschool De Fontein aan de Burdetstraat in Den Burg vrijdag 9 juli afscheid van 'meester' Jan Joustra en 'juf' Denise Bakker. De high tea duurt van 15.00 tot 17.00 uur. Samen zijn de twee leerkrachten goed voor 46 jaar ervaring. Joustra is 38 jaar aan de school verbonden geweest, Bakker 8. Wie de schei dende onderwijzers persoonlijk de hand wil drukken, is van harte wel kom. Het Café Doodgewoon, dat dins dag (vandaag) zou worden gehou den, gaat in verband met de wed strijden om het WK voetbal niet door. Het programma wordt uitge steld tot na de vakantie (tot dins dag 7 september). Dan spreken Joke de Wit en Leni Kiewiet, onco logisch verpleegkundigen over ver moeidheid bij kanker. Voor meer informatie: tel. 312696 of e-mail swot@texel.com. Het laatste nieuws het eerst! Ook te volgen via Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 2