DE BAKKER DELEEUW rompa„leen Timmer m Graduatie judo bij Shima Kwaliteit voor een TEXELSE 8 COURANT Gebakken, gerookte en verre vis De Echte Bakker Thijssefeest was wereldfeest Jongste golfjeugd behaalt GVB me* gele Of r°de kaart €1,7 5 Per stuk Hole-in-one op golfbaan Jeugdtennissers op toernooi Animo Tuinendrive in Oosterend Hogerstraat 4 Weverstraat 90 Den Burg Den Burg www.bakkertimmer.nl Dorpsstraat 90 De Koog DINSDAG 6 JULI 2010 KKER UNrfJVMLVW LJJ Het seizoen is van start! HeptHikfewverte €8,75 per 2 kilo!!! Onder grote belangstelling werden donderdag voor de tweede keer dit seizoen exa mens afgenomen bij budover- eniging Shima. De deelnemen de judoka's werden beoordeeld door examinatoren Martin Rozenhart en Sjoerd de Vries. Allereerste lieten de mini's zien hard op weg te zijn om officieel de witte band te mogen dragen. Deze wordt voor hen voorzien van een rode slip. Corné Kalis, die nog maar enkele weken mee- traint, ontving al direct twee rode slippen. Bij de volgende groepen werd geconcentreerd gewerkt. Sil van Lingen en Kelsey en Myron Coot mochten een gele band omkno- pen. Dat gaat bij judo volgens een vast ritueel. De examinator hangt de nieuwe band om de schouders van de judoka, die vervolgens zijn oude band losknoopt en achter zich neerlegt. Dan is hij klaar om de nieuwe band om te knopen. Tussen de examens door werd een demonstratie gegeven door Bas Mulder en Job Witte, die in het najaar examen doen voor de zwarte band. Dat hieraan een lan ge training vooraf gaat, bleek wel uit de moeilijkheid van de worpen. In de laatste groep werken jongere en oudere judoka's samen om nieuwe technieken te leren. Joey Hoogerdijk werd bevorderd tot de gele band, Jelle van Breukelen tot de oranje. Dave Huysman en Chris Harting lieten zien een groene band waard te zijn. Enkele judo ka's waren in verband met school activiteiten niet aanwezig en zul len hun bevorderingen later ontvangen. Shima sluit volgende week het seizoen af met een geza menlijke les. Gegradueerden: Witte band, 2 rode slippen: Corné Kalis; 1 rode slip: Nick van der Sar, Dave van der Sar, Corné Snoeij, Job Zoetelief; witte band: Justin Volkerts; 1 gele slip: Xander van Boven; 2 gele slippen: Mark Heeren, Max Visser; 1 bruine slip: Marije Witte. Gele band: Sil van Lingen, Kelsey Coot, Myron Coot, Joey Hoogerdijk; 2 oranje slippen: Matt Landsman, Kevin Groot, Menno Evers, Sil Tijssen, Wesley Huysman, Bram Kuipers, Gosro Poor- heydar; 2 bruine slippen: Patrick Klok. Oranje band, 1 groene slip: Christian Groot, Bram Zoetelief, Eros Stendert. Groene band: Chris Harting, Dave Huys man; 1 bruine slip: Ramon Koopman, Peter Mulder. Feest op de golfbaan: veertien jaar na de opening van de baan werd voor het eerst een hole-in-one geslagen op hole acht. Petra Key- ser uit De Koog sloeg de bal over een afstand van 146 meter in één klap in het gaatje tijdens een wed strijd voor senioren. Ze trakteerde alle deelnemers na afloop conform traditie op champagne. De tienjarige tennissers Danilio Griffioen en Andra Kager heb ben bij het jeugdtoernooi van Animo in Den Helder de eerste plaats behaald in het enkelspel. Griffioen en Kager waren twee van de tien Texelse deelnemers aan het toernooi, waaraan in totaal 73 ten nissers in de leeftijd van 7 tot 17 jaar tegen elkaar uitkwamen. Britt Polderman eindigde als twee de in het ME 10. Elleke van Elleke van Heerwaarden won het ME 12, Emma van Veen werd tweede in het ME14 (sterkte 7/6). Beau Biesboer, Noa Griffioen, Stijn Kiltz, Jordy Schuijl en Mike van der Wal vielen net buiten de prijzen. Bridgeclub Alert hield uit Ooste rend zaterdag voor het tweede achtereenvolgende jaar een 'tui nendrive'. Er waren speeltafels ingericht in de tuinen van Gerda en Jan Bloem, Riet en Jan van der Vis, Stina en Siem Bremer, Elzelien en Jaap Schenk, Frida en Dirk Trap en Net ty en Willem Vonk. 48 bridgers, verdeeld over een A- en een B-lijn, speelden in iedere tuin vier spellen. Het zesde en laatste rondje werd in verband met de regen in de huis kamers gespeeld. De prijzen werden door voorzitter Piet Bakelaar uitgereikt in de tuin van gastvrouw An Barnard. Win naar in de A-lijn was het koppel Jan Hoogerheide en Riny Wielinga, dat 62,5% behaalde. De tweede plaats was voor Jan Veenendaal en Peter Ruigrok, de derde voor Bert en Janneke den Besten. In de B- lijn wonnen Jan en Carla Kager (61,67%). De tweede en derde plaats werd gedeeld door Gea Kie- wiet en Ingrid Koorn en Ratnam Dros en Marijke Mulder, die elke 59,58% behaalden. De Thijsseschool vierde vrijdag het jaarlijks schoolfeest. Het thema was Landen van de wereld. Kinderen hadden kleding aan uit uiteenlopende landen Sommigen omdat zij zelf of hun familie uit een ander land afkomstig zijn, anderen omdat zij er op vakantie waren Na vele weken van voorberei ding in theorie en praktijk, heeft een grote groep jeugdleden van de golfclub het golfvaardig- heidsbewijs behaald. Dit gebeur de onder leiding van golfprofes- sionals Jan van Wijk en Robbert-Jan Kleingeld. De examenkandidaten (allen tus sen de 5 en 14 jaar) speelden vrij dag drie holes op de grote baan en geweest. Senegalese dames maakten gekleurde vlechtjes en verschillende ouders hadden exo tische hapjes gemaakt. De opbrengst van het feest is bestemd voor nieuwe voetbaltenues voor de school en de Stichting Edukans, een stichting met onderwijsprojec ten in ontwikkelingslanden. mochten daar maximaal 24 slagen voor gebruiken. Deelnemers die meer slagen nodig hadden, kregen wel alvast een certificaat met baan- permissie. Voor het GVB slaagden Suzanne Boon, Pippi van Gelder, Hugo Groothuis, Marnix Groothuis, Sjoerd Koopman, Nina Maaswin kel, Pelle van Onzen, Sander Was senaar, Daniël Wassenaar en Wil lem Witvliet. Baanpermissie kregen Berend Barnard en Thijs Leppink.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8