Cjrocn 'ZwarLrJ'exels in het hart. Regen verstoort Island Samba Bestemming nekt maïsdoolhof Blikseminslag Stukje tapijt naar nieuw raadhuis Heidoorn eregast bij kwarttriatlon Schip loopt vast op de Bollen Rookverbod van kracht in natuur Blikseminslag heeft zaterdagavond een grote, uitslaande brand veroorzaakt in een woonhuis met rieten kap aan de Ruijslaan in De Koog. De bewoners bleven ongedeerd. De brandweer wist te voorkomen dat het vuur oversloeg naar naastgelegen panden en het tegenoverliggende bos, maar het huis ging verloren. Bij de brand kwam veel rook vrij, wat in De Koog en op camping Kogerstrand goed te ruiken was. Meer over de brand elders in deze krant. ABS www.texelseautopagina.nl I I.XI I SI.'col.RAM Super deBoer OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12488 DINSDAG 13 JULI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Basisschool De Fontein in Den Burg heeft vrij dag afscheid genomen van meester Jan Joustra en juf Denise Bakker. Tijdens de nachtvlinder nacht in De Geul en bij De Ruige Hoek werden zo'n vijftig ver schillende soor ten gevangen. 'Je moet dit mooie park niet opofferen aan nieuwbouw', zeggen buurt bewoners van het park in Den Burg. wicit 'Hij rijdt godde lijk en je geniet meer van de omgeving', wordt gezegd over de nieuwe elektrische tuk tuk. (Foto Leon Verra/Texel 112) Arie Lap mag geen mensen laten ronddwalen tussen zijn gewassen aan het Lagewegje bij Den Hoorn. Lap had tussen de planten paden uitgezet en nodigde Jan en alle man uit deel te nemen aan 'een reis door de tijd'. Informatiebordjes zouden de belangstellenden vertel len over de geschiedenis van het Hoornder perceel, maïs en Texel in het algemeen. De gemeente steekt een stokje voor deze plannen. Het gebied heeft geen recreatieve bestemming en is daarom niet bedoeld om bezoekers te ontvangen. Ook het wc-huisje en de uitkijktoren mid den in het veld zijn niet toegestaan. Lap vindt het erg jammer, 'maar het is niet anders', verzucht de landbouwer. Vooralsnog weigert hij de uitkijktoren weg te halen. 'Ik ga De feestelijke opening was van korte duur. niet al mijn maïs plat rijden', aldus een vertoornde Lap. Regen en onweer hebben zater dagavond de zevende editie van Island Samba op het strand bij paal 17 verstoord. Het dance- feest werd tussen 23.00 en 01.00 uur stilgelegd. Daarna ging het op kleine schaal verder in beach- café De Buren. Island Samba, dat om 18.00 uur van start ging, begon feestelijk en gezellig, totdat de eerste regen viel. Het leek aanvankelijk mee te vallen, maartegen 23.00 uur begon het te hozen en te onweren. De organisatie besloot daarop het feest stil te leggen en de muziek te staken. De circa tweeduizend bezoekers werden verzocht te schuilen in De Buren, strandpavil joen De Zeester of in de tent van de EHBO naast het feestterrein. Volgens Mare Röpke van Paal 17 Events werd het feest in overleg met de politie bewust niet beëin digd, omdat er anders teveel men sen tegelijk zouden vertrekken. 'Dat had een te grote druk op het uitgaansleven in De Koog kunnen opleveren, omdat het daar ook al erg druk was. Daarnaast hadden we te maken met de brand langs de Ruijslaan, waar anders veel mensen langs zouden zijn geko men op weg naar De Koog.' Het schuilen in de strandpaviljoens en de tent naast het feestterein achter De Buren leverde weinig problemen op. Volgens Röpke werkte iedereen goed mee door naar binnen te gaan. 'We hadden de Zeester ervoor leeggemaakt, zodat mensen tot in de keuken konden staan.' De EHBO kreeg in Island Samba voordat het slechte weer uitbrak. (Foto Allesopdefoto.nl) de tent slechts een paar mensen over de vloer die het door de omslag van het weer koud hadden gekregen. Onderkoeling was ver der niet aan de orde, omdat het in beide strandpaviljoens erg warm was. Ook in de tent was het warm doordat er veel mensen waren. Minpunt daar was dat er veel siga retten werden opgestoken waarvan de rook bleef hangen. Na verloop van tijd begonnen bezoekers toch te vertrekken. Dat gebeurde onder meer met twee bussen die tussen paal 17, De Koog en Den Burg reden en ver vroegd waren ingezet. Rond 01.00 uur kwamen de dj's, die aanvanke lijk buiten op het podium stonden, naar De Buren om daar nog een tijd muziek te draaien. De meningen van bezoekers waren wisselend. De een toonde begrip, de ander baalde ervan. Er was onder meer kritiek op het feit dat na het stilleggen buiten geen drin ken meer werd geschonken, waar door mensen die in de tent schuil den lastig aan drinken konden komen. Röpke: 'Als we bezoekers vragen te gaan schuilen, laten we het personeel niet buiten staan. Maar dit is wel iets om een vol gende keer rekening mee te hou den.' Het feest van te voren afgelasten was volgens Röpke geen optie. Voorspellingen op internet hadden hem geleerd dat de verwachte bui en ook via het IJsselmeer hadden kunnen afbuigen. Hij had er even eens contact over met de meldka mer van de politie. Blikseminslag zorgde zaterdag avond op meerdere plaatsen voor overlast. De bliksem trof onder meer een boom bij de ingang van kampeer terrein 't Woutershok in de Dennen. De zware eikenboom was door het natuurgeweld gespleten, waardoor een gevaarlijke situatie was ont staan. Staatbosbeheer maakte hier zondag een eind aan door de boom om te zagen. Op camping Kogerstrand bij De Koog sloeg de bliksem in de warm watervoorziening, waardoor niet alle toiletgebouwen meer over warm water beschikten. Het euvel is inmiddels verholpen. In Den Hoorn rees het vermoeden dat de bliksem in de kerk was inge slagen. Een bewoner meende te zien dat de haan zwart was, in plaats van goudkleurig. Bij controle bleek het haantje afgezien van een zwarte staart geen schade te heb ben, waaruit werd geconcludeerd dat de bliksemafleiders hun werk goed hadden gedaan. •Atie VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Een stukje van het tapijt dat sinds 1970 in de raadzaal aan de Groeneplaats ligt, gaat als aan denken mee naar het nieuwe gemeentehuis. Dat is binnen de gemeente beslo ten. Over de bestemming van de rest wordt nog nagedacht. Het tapijt in de raadzaal heeft altijd een speciale betekenis gehad, omdat het eind jaren zestig door honderden Texelse vrouwen werd geknoopt als gift voor het toen net nieuw gebouwde raadhuis in het Dat gebeurde onder leiding van mevrouw Luijsterburg die raadslid was en zelf ook meeknoopte. Er moest een kleurig tapijt komen, omdat een egale vloerbedekking in de raadzaal saai zou uitpakken. Frank Heidoorn, zesvoudig Neder lands kampioen lange afstand tri atlon, is zaterdag de eregast van de Texelse kwarttriatlon. De orga nisatie heeft hem bereid gevonden om als 'prominent' op te treden. Eerst geeft hij om 13.00 uur bij Dijkmanshuizen het startsignaal voor de 'kwart' afstand. Tien minu ten later gaat hij zelf te water op de 'achtste' afstand als begeleider van zijn 11-jarige zoontje Niek, die later graag in de voetsporten van zijn vader wil treden. De Francine Kroesen uit Oude- schild heeft vrijdag een zeilschip vlotgetrokken dat op de Bollen ten oosten van Oudeschild was vastgelopen. De tien meter lange Ful Marks liep daar een uur voor laagwater aan de grond in ondiep water. Opstap pers op de reddingboot maakten een sleepverbinding, waarna de Ful Marks naar dieper water werd gesleept. In het Malzwin werd de sleep ver broken. Het schip, met twee opva renden aan boord, voer daarna verder naar Oudeschild. Het was 's morgens vertrokken uit Den Oever voor een tocht naar Texel. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De gemeente heeft een rookver bod ingesteld in bos-, duin- en heidegebied. Dat gebeurde vrijdag naar aanlei ding van de extreme droogte. Het rookverbod geldt in de betreffende gebieden zelf en tot een afstand van dertig meter daarvan. Het is ondanks de regen van de afgelo pen dagen van kracht gebleven. Volgens de gemeente kan een weggegooide smeulende peuk op het moment voldoende zijn om brand te veroorzaken. Er wordt op gewezen dat rommel als een weg gegooide fles ook brand kan ver oorzaken, wanneer de zon daar op schijnt en het als vergrootglas gaat werken. Een auto kan door de warme katalysator brandgevaar opleveren, wanneer de wagen in hoog gras wordt geparkeerd. Er gold in bos-, duin- en heidege bied al een verbod om brandende en smeulende voorwerpen achter te laten. Het oplaten van branden de wensballonnen is helemaal uit den boze. Een barbecue of een brandende vuurkorf in de tuin kan eveneens gevaar opleveren. (Advertentie) Cjrocn ^jvarL-Jixeh in het harL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1