Steffen en Van der Vis winnen jeu de boules mm, TEXELSE 3 COURANT TX19 vist wortelhouten pijp op Pieter Dogger naar WK Liam Huisman-Dezae Familieberichten Waddenruiters naar kampioenschap Golfjeugd op voorsprong Sport Golfer De Beer wint maandbeker Geslaagd Geslaagd Strandloop ""W/E «W® Agnes van der Schans-van der Meer Agnes van der Schans- van der Meer Liam Wim J. Bakker A Texel Albert Vlierhuis Margaretha Frederika de Jong-Schaap Marie Lex Veeger is met zijn Welsh- pony's eerste geworden bij de samengestelde menwedstrijd die afgelopen weekend werd gehouden bij landgoed Nienoord bij Leek. Veeger, die met de pony's Bas en Rio uitkwam in de klasse tweespan pony's, behaalde met een goede dressuur, een foutloze vaardig- heidsproef en een snelle marathon, drie winstpunten. Dat brengt zijn totaal aantal winstpunten op elf, na vier wedstrijden. Bij vijftien punten promoveert hij naar de klasse 2. DINSDAG 13 JULI 2010 De TX19 Christina Elisabeth van de firma Krijnen viste afgelopen week een historische pijp op nabij de Engelse Banken. Deze zogeheten luxe bruyèrepijp werd in 1906 op de markt gebracht door de firma Alfred Dunhill Ltd. Hierbij was de prijs niet zo van belang, als de kwaliteit maar goed was. De bemanning van de kotter schonk de pijp aan het Maritiem Jutters Museum.Op de foto (van Bert Koning) test Jacob Krijnen de kwa liteit van de pijp. llona van der Vis, Hannita de Wit, Rianne Broekman, Gea de Ridder en Marloes van der Vis van de Waddenruiters zijn onlangs begon nen met een viertal (een team) voor afdelingsdressuur op Z-niveau. Bij deze proeven dient alles zo gelijk mogelijk te gaan en wordt tijdens de inspectie erg gelet op uniformi teit. Afgelopen zondag werd in Barsingerhorn een eerste prijs behaald, waarmee het viertal een startplaats verdiende voor het Noordhollands kampioenschap, dat op 15 augustus wordt gehou den in Hoofddorp. De trainingen gebeuren onder leiding van com mandante Bea Dekker. Het viertal wil proberen een plaats te verove ren in de Hippiade, in september in Ermelo. (Foto Marloes van der Vis) De jeugdspelers van de golfclub hebben het voorseizoen met voor sprong weten af te sluiten. Zij lieten de teams van Heemskerk, de Noordhollandse, de Westfriese en Heiloo royaal achter zich. In sep tember treffen alle teams elkaar nogmaals en wordt duidelijk of het Texelse jeugdteam promoveert naar de derde klasse. Met 73 slagen netto wist Hans de Beer zondag op de golfbaan beslag te leggen op de maandbeker. Hij mag zijn auto de komende maand op de speciale 'winnaarsparkeer plaats' zetten. Thomas Wassenaar werd met ook 73 slagen netto tweede, gevolgd door Martin Siebbeles, die twee slagen meer nodig had. In de twee de categorie ging Maricus van der Wetering met 37 stablefordpunten met de eer ging strijken. Hij werd op de voet gevolgd door Casper Schiphorst, die ook 37 punten scoorde. Gerda Bloem was een goede derde met 36 punten. Kevin van Zuilekom en Janneke Kamp stra speelde de longest drives, de neary's werden geslagen door Jan Bloem en Ingrid Schippers. Voor alle deelnemers waren er tegoedbonnen, aangeboden door Brasserie TX uit Oudeschild. Op de banen van jeu de boulesclub Den Burg werd zaterdag het Texels kampioenschap jeu de boules gehouden. (Foto Jeroen van Hattumj Op het crosscircuit in Sint Maar ten plaatste Pieter Dogger zich zondag voor de WK finale stockcar, die in Coventry wordt gereden. In verband met eerdere goede prestaties moest Dogger als 'rood- dakker' achteraan starten, wat resulteerde in een tiende en zesde plaats in de manches. De derde manche moest hij wegens een lekke band afbreken. In de finale moest hij zich van achteraan het deelnemersveld naar voren rijden. Dit deed hij zeer verdienstelijk met een zesde plaats als gevolg. Samen met de punten die hij voor het dagklassement behaalde, had hij genoeg punten om naar Enge land te mogen afreizen om daar voor de wereldtitel te strijden met Engelse, Australische, Nieuw Zee- landse, Amerikaanse en Neder landse rijders. Pablo Brandenburg en Peter Koorn eindigden zeer verdienstelijk op de tweede en de derde plaats. In de viercilinder vrije klasse reed Hans Arnout, met reservemotor naar een vijfde plaats in de finale en een zesde in het dagklassement. De Texelse rijders laten bij wed strijden aan de overkant vaker zien tot de top van Nederland te beho ren, wat het nodige belooft voor de Texelse cross, die zondag 18 juli wordt gehouden. Op het strand bij paal 28 wordt woensdag 14 juli de tweede strand loop van het seizoen gehouden. Deelnemers kunnen kiezen tussen 4 of 8 km, voor de jeugd is een traject van 1200 meter uitgezet. Deelname kost €3,- voor volwas senen en €1,50 voor kinderen. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in het paviljoen, het startschot klinkt om 19.30 uur. Voor meer informa tie: Rita Dogger, tel. 313387. Renzo van den Berg is aan het mediacollege in Amsterdam geslaagd voor de opleiding interactieve vormgeving. Anouschka Maas (22) uit Den Burg slaagde aan de Universiteit van Utrecht voor de jj ,u masteroplei- r" I ding orthope- dagogiek rich ting leerlingenzorg, met basisaanteke ning diagnostiek van de NVO. Peter Steffen en Louis van der Vis zijn zaterdag Texels kampi oen jeu de boules geworden. Zowel de jeu de boulesclub uit Den Burg als die uit Oosterend deed aan het toernooi mee. Alie Schouten en Kees de Weerd werden tweede, de derde plaats was voor Kenna Terpstra en Dimp- hy Bervoets. De poedelprijs was voor Jopie Hooyberg en Trine Engelvaart. In totaal deden 32 spe lers mee aan het toernooi. Zij speelden, als koppels, vier partijen om het kampioenschap te beslis sen. De Texelaars speelden op de banen van jeu de boulesclub Den Burg bij zwembad Molenkoog. Volgens Gerrit Spanhaak begon het toer nooi 's morgens onder ideale weersomstandigheden, maar voel de het later op de dag bijna tro pisch aan. 'Je waande je in Zuid- Frankrijk.' De hitte deerde de spelers niet. Zij hadden tussen de wedstrijden verkoeling van de bomen langs de banen en er werd geregeld voor eten en drinken gezorgd. Voorzitter Diana Vermeulen-Kardijk van jeu de boulesclub Den Burg greep het kampioenschap aan om het jeu de boules onder de aan dacht te brengen. De club is bezig met verjonging en heeft mede daardoor het afgelopen half jaar zeven nieuwe leden kunnen bij schrijven. 'Het is onterecht om jeu de boules alleen te zien als sport voor oude mensen', aldus Vermeulen. 'Het is geschikt voor iedereen. Het kan bijvoorbeeld zeer ontspannend zijn om even een partijtje jeu de boules te spelen als je een drukke baan hebt.' Jeu de boulesclub Den Burg telt 72 leden. VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Er zijn geen tranen en woorden genoeg voor ons verdriet nu wij afscheid moeten nemen van mijn Agnes, onze moeder en oma A 20 januari 1955 1 12 juli 2010 Bert van der Schans Sandra en René Moureen, Ruben, Michiel Albert en Marije Lisanne, Thomas Jeroen, in herinnering De Ruyterstraat 123 1792 AP Oudeschild Agnes is overgebracht naar de landschapkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot condoleren op donderdag 15 juli van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaart centrum. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op vrijdag 16 juli om 10.45 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het cremato rium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Mocht u geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Ik heb een steen verlegd In een rivier op aarde. Nu weet ik dat ik nooit zal zijn vergeten, ik leverde bewijs van mijn bestaan. Omdat door het verleggen van die ene steen de stroom nooit meer dezelfde weg zal gaan. Bram Vermeulen Volkomen onverwachts hebben wij afscheid moeten nemen van mijn dochter, onze zus, schoonzus en tante Annie de Vries-Barhorst Cor en Zus Wil en Toon Corry en Maarten Anneke Theo en Carola Anton Carolina en Henk Jan en Rianda Magda en Arno Kinderen en kleinkinderen Zomaar ineens ben je er niet meer. Wat zullen we je missen, lieve kleine A 9 juli 2010 t Je papa: Sirwan Dezae Je mama: Marlies Huisman Je broer: Allan Binsbergenstraat 10 1791 VN Den Burg We hebben Liam op dinsdag 13 juli in besloten familiekring begraven op het kinderhofje van de Algemene begraafplaats van Den Burg. Intens verdrietig en verslagen zijn wij door het overlijden van kleine, lieve zoon van onze collega Marlies. Wij wensen Marlies, Sirwan, Allan en familie heel veel sterkte met dit verlies. Je collega's, Jaco en Saskia Debby en Joost Baukje en John Wendy en Rikus Sandra en Jan Olivia en Sander Yvana Charlotte Verdrietig geven wij U kennis van het overlijden van onze broer, zwager en oom Weduwnaar van Hannelore Hauer 29 december 1940 t Bensberg - Duitsland 4 juli 2010 Texel Janny en Piet Hopman Australië Nelly en Rein Dijt Den Helder Thea en Hans Boom Australië Gerda en Joop Barnhoorn Barendrecht Anneke en Wim v.d Meulen Neven en nichten Correspondentie-adres: Hoefslag 29, 1791 SB Den Burg Heel in de verte splitst de rivier, zijn armen verdwijnen in mist Bedankt voor je steun en betrokkenheid Anton en Janine Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvangen na het overlij den van onze moeder, schoonmoeder en oma Gré zeggen wij u hartelijk dank. Kinderen en kleinkinderen Texel, juli 2010 Wij zijn heel gelukkig met de geboorte van onze dochter en zusje 9 juli 2010 Mariëlle Glorie, Jacco Dros, Bram, Teun Pom Skillepaadje 1 1791 LM Den Burg 0222-31 57 82 U kunt uw (wijzigingen voor) advertenties uiterlijk 1 week voor de verschijningsdatum opgeven. vakantiekrant Verschijnt van 2 juli t/m 27 augustus wekelijks Tel. 0222- 36 26 00 info@lenr.nl Spinbaan 6, Den Burg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3