(jroen ^wartsj'exeh in het harL, STIFTexel maakt even pas op de plaats TEXEL ^fwDEN BURG Huizen Burgwal losgeweekt van inrichtingsplan centrum Zie elders in deze krant! Inbraak Beroering over 'vermist' meisje BOUWKAVELS Manege mag worden gebouwd VAKGARAGE TEXEL I-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:- Sensationele Zondag 18 juli a.s. vanaf 12.00 uur Op drift door krabbend anker Zonne-Boiler TEXELSeHcOURANT Gerard en Marth Schraag werden woensdagmorgen rond half acht opgeschrikt door donderend geraas. Toen ze ach ter hun woning aan de Wilhelminalaan keken, bleek hun garage te zijn ingestort. Het gevaarte was in het diepe gat gegleden dat medewerkers van aannemer Draisma hadden gegraven voor de fundering van de zeven woningen die in opdracht van Woontij worden gebouwd. Doordat het com plex pal tegen de garage komt, werd tot aan de schuur en zelfs daaronder grond weg gespit. De veronderstelling van bouwvakkers dat de vloer van gewapend beton zou zijn en de schuur zou blijven staan, bleek onjuist. Met als gevolg dat de muur door de vloer zakte en garage in een ravage veranderde. In hoeverre de personenauto, fietsen, gras maaier en andere spullen schade hebben opgelopen, viel gisteren nog niet te zeggen. In afwachting van een schade- taxateur waren er hekken omheen geplaatst. Het werk aan de huizen is tijdelijk stil gelegd, maar volgens de uitvoerder van Draisma loopt het project weinig vertraging op en wordt de schuur zo snel mogelijk herbouwd. www.texelseautopagina.nl Entree volw. €10,- kinderen (t/m 15 jr.) €5,« tel.319357 Rookverbod Voordeel/and Natuureiland Texel vakantiekrant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12489 VRIJDAG 16 JULI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Texelse deelne mers maken tij dens de triatlon van komende zaterdag kans op een speciale wisseltrofee. (Foto Gerard Timmerman) STIFTexel maakt even een pas op de plaats met het behandelen van aanvragen. Verzoeken die na 1 juni zijn binnengekomen, wor den pas na 1 september in behandeling genomen. Het bestuur van het toeristisch inves teringsfonds heeft dat besloten, omdat niet alle nieuwe aanvra gen meer gehonoreerd kunnen worden. In overleg met de toeris tische sector (TVL en TVO) wor den uiterlijk december keuzes gemaakt. Volgens STIFTexel kunnen niet alle aanvragen meer worden gehono reerd uit het beschikbare budget. Er was gerekend op een jaarlijks bedrag van circa €400.000,- uit de opbrengst van de toeristenbelas ting, maar dat is minder geworden. De inkomsten uit de toeristenbe lasting zijn lager uitgevallen dan geraamd toen in 2009 het nieuwe systeem werd ingevoerd waarbij gasten €1,50 per persoon, met een maximum van vijf nachten betalen. STIFTexel had daardoor in 2009 een beschikbaar budget van €368.972 en voor 2010 wordt een soortgelijk bedrag verwacht. Con form afspraken tussen de gemeen te en STIFTexel wordt van elke geïncasseerde €1,50 een bedrag van €0,1877 in het investerings fonds gestort. STIFTexel heeft sinds de oprichting achttien aanvragen verwerkt. Daar van werden er zeven afgewezen. Toegekend werden bijdragen voor een fietsroutenetwerk dat aansluit bij het landelijke knooppuntensy steem, het waddenstrandje bij Oudeschild, een mobiele dansvloer voor de Dansgroep Oude Dansen van de Folklorestichting, het eve nement Midzomerschans, het slow leisure-project van de kleine logies- verstrekkers, de familievoorstellin gen in Eierland, restauratie van de loodsbotter Texelstroom, het Som- melpaadje (een wandelroute door en rond De Waal), kramen voor de Hoornder markt en het kamermu- ziekproject van The International Holland Music Sessions. Het 'opsparen' van aanvragen alvo rens deze te keuren, past binnen de bij de oprichting vastgestelde werkwijze van het investerings fonds. In de beginfase is hier vol gens het bestuur van STIFTexel van afgeweken. Door het snel toeken nen van bijdragen kon bekendheid aan het fonds worden gegeven en ervaring worden opgedaan bij het beoordelen van de aanvragen. Daarbij werd gewerkt in volgorde van binnenkomst. De constructie van STIFTexel is vooralsnog uniek in Nederland, waardoor er geen vergelijkbare situaties zijn. Volgens het bestuur is het moment waarop een aanvraag binnenkomt vanaf nu niet meer van belang. Er wordt uitsluitend gekeken naar de toeristische betekenis van de betreffende investering, de inbreng van de aanvrager zelf, haalbaar heid, draagvlak en cofinanciering. Dat daarbij de sector wordt betrok ken, is eveneens conform de werk wijze die bij de oprichting eind 2008 werd vastgesteld. De Belastingdienst heeft het inves- teringsfonds recentelijk aangemerkt als Algemeen Nut Beogende Instel ling (ANBI). Deze erkenning, die voor onbepaalde tijd geldt, houdt in dat bij schenkingen aan de stich ting geen schenkingsrecht is ver schuldigd. Hetzelfde geldt bij erfe nissen en legaten. Daarover hoeft ook geen erfbelasting (vroeger suc cessierecht) te worden betaald. Bij basisschool De Akker in Ooste rend blijkt begin vorige week te zijn ingebroken. Er werd een ruit ver nield en er zijn spullen weggeno men. Het betreft onder meer foto- en filmapparatuur. Er is aangifte gedaan bij de politie. Het college van b en w gaat de bouw van woningen aan de Burg wal bespoedigen door het maken van een deelplan. Dat is de uit komst van de raadsvergadering van vorige week. Daarin is afge sproken dat dit onderdeel wordt losgeweekt uit plan C voor de herinrichting van het centrum van Den Burg, dat op de lange baan is geschoven. Wethouder Eric Hercules benadrukt dat de gemeente de woningen niet zelf gaat ontwikkelen. 'We houden ons aan onze hoofdtaak, het moge lijk maken van de bouw, maar wel de regie in handen houden, in dit geval door het maken van een deel plan. Daarmee komen we terug bij de raad, waarna met het plan de markt op kunnen. Wel is het zo dat we nu druk bezig zijn met het bestemmingsplan buitengebied. Dat heeft prioriteit, voor de Burgwal geldt dat in mindere mate. Het hangt ook af van de markt. Als mensen niet willen kopen, dan houdt het op. Als er geen vraag naar is, dan moet je er niet aan beginnen.' De vraag is hoe de wethouder aan kijkt tegen de oprichting van de actiegroep Behoud het park, die zich verzet tegen de bouw van hui zen aan de Burgwal. 'Het is goed als mensen opkomen voor hun Een onverwacht vertrek naar de kroeg heeft in de nacht van dins dag op woensdag enige commo tie veroorzaakt op de haven in Oudeschild. Een 16-jarig meisje uit Nieuwegein, dat met een groep jongeren in de haven verbleef, was zonder iets te zeggen naar de kroeg gegaan. De rest van de jongeren wist niet waar ze was gebleven en sloeg na een uur ongerust alarm. Zij vreesden dat ze in het water was gevallen. De politie werd gealarmeerd en ook de bemanning van de Francine Kroesen werd opgeroepen. Vlak nadat de politie op de haven was gearriveerd, kwam het meisje niets vermoedend tevoorschijn. Ze beloofde nooit meer zomaar weg te gaan. De reddingboot hoefde niet in actie te komen. Burgemeester en wethouders hebben een bezwaar tegen de bouw van de manege aan de Bos- randweg ongegrond verklaard. Dat betekent dat de manege, voor heen bekend als de megamanege, een stap dichterbij is gekomen. De Bezwarencommissie, die zich over de zaak boog, was genegen aan enkele bezwaren tegemoet te komen, maar dat wordt door het col lege weerlegd. Volgens de Bezwarencommissie val len de dienstwoning, die bij de manege moet komen, en enkele centrale voorzieningen buiten het bouwblok, maar volgens burge meester en wethouders valt alles wel binnen het bouwblok. De opmerking dat de motivering voor de dienstwoning tekort schiet (de paarden hebben volgens de aanvrager constante verzorging nodig) wordt door het college even eens weerlegd. Burgemeester en wethouders wijzen erop, aan de hand van een uitspraak van de Raad van State, dat de aanvrager door de zorg over de paarden een redelijk belang heeft een dienstwoning te realiseren. Er komen minstens veer tien paardenboxen. In de ogen van de bezwaarmakers wordt de manege meer gebruikt als middel om een woning te kunnen realiseren in het open gebied aan de Bosrand weg. I Bij twee volw.: 1 kind gratis! www.mabclub'texel.nl eigen belang, maar het is jammer dat ze dit koppelen aan het opknap pen van het park. Bedoeling is van het hele centrum een levendige plek te maken. De woningen aan de Burgwal leveren daar een bijdrage aan. Dat is ook de gedachte achter plan C, dat breed wordt gesteund. Maar als de actiegroep daar anders over denkt, staat het hen vrij om hun invloed aan te wenden.' www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 De Beursplein 5 uit De Cocks- dorp heeft gisteren een schip gered dat nabij De Cocksdorp op drift was geraakt door een krabbend anker. Sil Boon van De Vriendschap zag het circa 20 meter lange schip gaan en waarschuwde de Kust wacht. De reddingboot was er snel bij en gaf het schip, de Antares uit Durgerdam, wat meer ankerket ting, zodat het anker beter hield. Het schip was onbemand. De eige naar meldde zich later bij de red dingmaatschappij. DE WIT INSTAIIATIETECHNIEK (Advertentie) Gemeente Texel In verband met de extreme droogte heeft het college besloten een rookver bod in te stellen. Het verbod geldt op de volgende plaat sen: Bossen Duingebieden heide- en veengronden of binnen een afstand van dertig meter hiervandaan. Ook het oplaten van wensballonnen is verboden. Deze maatregel geldt voor heel Texel tot het besluit wordt ingetrokken. (Advertentie) Cjrocn Tjwartsjixrls in hel harL, Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. 'Je mag je ver antwoordelijk voelen voor een ander', wordt gezegd in nieu we de rubriek 'Cement van de samenleving' Het boek Ons Genoegen, met tekeningen van Ad Blok van der Velden, zit vol herkenning, maar ook vol verassingen. 'Het werk is een stuk relaxter dan ik had gedacht', aldus vakantiekracht Madeion Gies (21).

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1