.J* üw topSlijter 2DE FLE K Éi Gemeente Texel bekendmakingen Goblet www.texel.n TEXELSE 6 COURANT (Sense. d'Albret HALVE PRIJS Jonge Jenever LITER Frankrijk Merlot/Cabernet Sauvignon, Colombard/ Chardonnay, Grenache Rosé of Moelleux 75 cl per fles 4.99 EXCLUSIEF Jan de Wit Weverstraat 18 DEN BURG (TEXEL) www.uwtopslijter.nl Geniet, maar drink met mate Alcohol onder de 16, natuurlijk niet BOUWZAKEN VERGADERINGEN MEDEDELINGEN VERHUIZING VRIJDAG 16 JULI 2010 LITER ERISTDFF minu wfttï' topVoordeel EXCLUSIEF BIJ TOPSLIJTER BACARDI KAZZ OUZO BIJ TOPSLIJTER A L N ACH* R GRIEKSE ERISTOFF ANIJSLIKEUR RED ERISTOFF RAZZ, COCONUT STOOCKER BELLUSSI HIGHLAND GOLD LAZZARONI FLUGEL10 PACK VODKA ENLIMÓN BESSENJENEVER PROSECCO SCOTCH WHISKY AMARETTO ENERGIEDRANK MET VODKA Aanbiedingen geldig van 12-07-10 t/m 24-07-10 Aangevraagde bouwvergunningen (1794 GA) Eendenkooiweg 2 in Oosterend: geheel oprichten van een landbouw/opslag-veldschuur (ontvangen 5 juli 2010); (1796 AD) Ruijslaan 25 in De Koog: gedeeltelijk veranderen van een woonhuis; een nieuwe kap en wijziging indeling (ontvangen 6 juli 2010); Genteweg in Oosterend: geheel oprichten van een woning met bedrijfsruimte (ontvangen 6 juli 2010); (1797 RE) Westerweg 93 in Den Hoorn: geheel plaatsen van een opslagschuurtje (ontvangen 6 juli 2010); (1795 LB) Vuurtorenweg 184 in De Cocksdorp: geheel plaatsen van een schutting (ontvangen 7 juli 2010); (1797 AJ) Herenstraat 54 in Den Hoorn: geheel vergroten van woonhuis met galerie atelier (ontvangen 9 juli 2010). Aangevraagde monumentenvergunningen (1797 RH) Westerweg 86 in Den Hoorn: verwijderen van niet originele deuren noordgevel en wijzigen raam in deurkozijn zuidgevel (ontvangen 7 juli 2010). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunningen en gebruiksvergunningen zijn verleend. Verleende bouwvergunningen en gebruiksvergunningen worden gepubliceerd. Verleende bouwvergunningen (1794 HD) Schorrenweg 21 in Oosterend: geheel oprichten van twee schuren (verzonden 7 juli 2010); (1792 BE) Het Buurtje 19 in Oudeschild: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een woning (verzonden 8 juli 2010); (1797 BA) Zouteland 4 in Den Hoorn: geheel plaatsen van een woonhuis (verzonden 12 juli 2010); (1791 LK) Schansweg 7 in Den Burg: geheel oprichten van een woning met bijgebouw (verzonden 12 juli 2010); (1791 XE) Bernhardlaan 2A in Den Burg: gedeeltelijk veranderen/vergroten van een werkplaats (verzonden 12 juli 2010). Verleende bouwvergunning en ontheffing 3.6.1.c Wro (1792 AE) Haven 1 in Oudeschild: geheel plaatsen van een mini windturbine (verzonden 9 juli 2010). Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop de besluiten zijn bekendgemaakt verzenddatum) een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie- ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Verleende bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij ontheffing van het geldende bestem mingsplan en bouwvergunning hebben verleend voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van artikel 3.22 Wro: (1791 ES) Kogerstraat 26 in Den Burg: tijdelijk plaatsen van een reclamebord (geen zienswijzen ingediend). Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat zij ontheffing van het geldende bestem mingsplan en bouwvergunning hebben verleend voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van artikel 3.23 Wro: •(1797 AB) Diek 22 in Den Hoorn: gewijzigd uit voeren van een bouwplan waarvoor reeds eerder een bouwvergunning is verleend (geen zienswijzen ingediend). De verleende bouwvergunningen en ontheffingen van het bestem mingsplan (die zijn voorbereid met toepassing van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht) liggen met ingang van 19 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage. Belanghebbenden die het niet eens zijn met het bovengenoemde besluiten en tegen de ontwerpbouwvergunning(en) en/of de ontwerp ontheffing(en) een zienswijze hebben ingediend, alsmede belangheb benden die niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingediend, kunnen beroep instellen. Dit beroep dient binnen zes weken na de dag dat het besluit ter inzage is gelegd ingediend te worden bij de rechtbank in Alkmaar (Postbus 2511800 BG Alkmaar). Het beroep schrift dient in ieder geval te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, de gronden van het beroep en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Van de indiener van een dergelijk beroepschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Als een beroepschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar (Postbus 251, 1800 BG Alkmaar). Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van het geldende bestemmingsplan. Daarom wordt voor dit plan over eenkomstig afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht een ontwerp ontheffing en ontwerp- bouwvergunningen ter inzage gelegd. Het gaat om het volgende plan: gedeeltelijk vergroten van een zomerhuis aan de Van Neckstraat 27 in Oudeschild. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffing liggen met ingang van 19 juli 2010 gedurende zes weken ter inzage bij de Pu blieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunningen en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Bouwvergunning en ontheffing Burgemeester en Wethouders zijn van plan om met toepassing van artikel 3.6, lid 1, sub c van de Wet ruimtelijke ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan voor het: geheel oprichten van een woonhuis aan de Molend warsstraat 2 in Den Burg. Het plan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het ontwerpbesluit ontheffing en ontwerp bouwvergunning liggen met ingang van 19 juli 2010 gedurende twee weken ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van ter inzage ligging kan een belanghebbende mondeling of schriftelijk een zienswijze kenbaar maken. De ontwerp bouwvergunning en ontwerp ontheffing zijn ook digitaal raadpleegbaar op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid bekendmakingen. Vooraankondiging projectbesluit: Overeenkomstig artikel 1.3.1 van het Besluit ruim telijke ordening (Bro) maken burgemeester en wet houders van Texel bekend dat zij een projectbesluit voorbereiden voor het volgende project: Krimweg 22, nieuwbouw bedrijfswoning. Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend voor het plaatsen van een nieuwe bedrijfswoning op het per ceel Krimweg 22 te De Cocksdorp. Dit ter vervanging van de bestaande dienstwoning. Voor medewerking aan het bouwplan is planologische medewerking vereist via een projectprocedure. Dit voornemen wordt niet voor inspraak ter inzage gelegd. Er liggen op dit moment ook geen stukken ter visie. Wel krijgen onafhankelijke instanties (rijk, provincie, waterschap) de mogelijkheid om in het kader van vooroverleg hun reactie te geven. Daarna wordt het ontwerp- projectbesluit gemaakt en ter inzage gelegd bij de publieksbalie van de gemeente Texel. Er is dan een mogelijkheid tot het indienen van zienswijzen. De kennisgeving voor de inzage legging van het ontwerp- projectbesluit, met bijbehorende stukken, wordt gepubliceerd in de Texelse Courant, de Staatscourant en langs elektronische weg. Vaststelling bestemmingsplan In de raadsvergadering van 7 juli 2010 heeft de gemeenteraad van de gemeente Texel het bestem mingsplan 'waterzuiveringsinstallatie Pontweg op Texel' vastgesteld. Met dit bestemmingsplan wordt het mogelijk om op de gronden naast de bestaande waterzuiveringsinstallatie aan de Pontweg een helofytenfilter te realiseren. Ten opzichte van het ontwerpbestemmingsplan zijn er geen wijzigingen aangebracht. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt met ingang van 20 juli 2010 gedurende zes weken voor eenieder ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis te Texel en via de gemeentelijk website. Een belanghebbende kan binnen de gestelde termijn (tot dinsdag 31 augustus 2010) tegen het bovenstaande besluit schriftelijk beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 2019, 2500 EA te 's-Gravenhage. Voorwaarde is wel dat een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan is ingebracht, tenzij redelijkerwijs niet kan worden verweten dat dit niet is gedaan en tenzij het bestemmingsplan gewijzigd is vastgesteld. In het laatste geval kan alleen beroep worden ingesteld tegen de gewijzigde onderdelen. Een beroepschrift heeft geen schorsende werking. Dit betekent dat het besluit in werking treedt daags na afloop van bovengenoemde beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn door de indiener van een beroepschrift een verzoek op voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt een besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Vastgesteld wijzigingsbesluit artikel 3.6.1a Met ingang van 19 juli 2010 ligt voor een periode van zes weken het besluit "Buitengebied Texel, wijziging Oosterenderweg 17" ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis te Texel. Het besluit is ook digitaal raadpleegbaar op de website van de gemeente Texel. Met deze wijziging wordt een extra recreatieve opstal op het terrein, kadastraal bekend gemeente Texel sectie M nummer 622 aan de Oosterenderweg 17 in De Waal mogelijk gemaakt. Een belanghebbende kan binnen de gestelde termijn (tot maandag 30 augustus 2010) tegen het bovenstaande besluit schriftelijk beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 2019, 2500 EA te 's-Gravenhage. Voorwaarde is wel dat een zienswijze omtrent het ontwerpbestemmingsplan is ingebracht, tenzij redelijkerwijs niet kan worden verweten dat dit niet is gedaan en tenzij het bestemmingsplan gewijzigd is vastgesteld. In het laatste geval kan alleen beroep worden ingesteld tegen de gewijzigde onderdelen. Een beroepschrift heeft geen schorsende werking. Dit betekent dat het besluit in werking treedt daags na afloop van bovengenoemde beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn door de indiener van een beroepschrift een verzoek op voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt een besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Verleende aanlegvergunning Burgemeester en wethouders van Texel hebben op grond van artikel 3.16 van de Wet ruimtelijke ordening, en met in acht name van de bepalingen uit het bestem mingsplan "Buitengebied Texel" en de herziening "ex artikel 30 WRO Buitengebied Texel", aanlegvergun ning verleend voor: het aanleggen van een dam en het verwijderen van een tweetal tuinwallen op een perceel aan de Spangerweg, kadastraal bekend gemeente Texel sectie M, nummer 90. Dinsdag 20 juli vergadering lokale Welstands commissie om 11.30 uur, gemeentehuis Den Burg De agenda is in te zien op www.texel.nl Volg de gemeente, de politiek, het beleid Volg de politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt te agenda vanaf maandag voor de vergadering ter inzage bij de publieksbalie. Als u een (betaald) vooroverleg of previsie wilt kunt u dit aanmelden bij de gemeen telijk plantoelichter, de heer F. Nijdam, telefoon (0222) 36 21 85. De vergunning is verzonden op 9 juli 2010. Deze aanlegvergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop deze is verzonden. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendge maakt een bezwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indienen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrij ving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de voorzie ningenrechter van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. Vastgestelde verordening Burgemeester en Wethouders maken bekend dat de gemeenteraad van Texel in zijn vergadering van 7 juli 2010 heeft vastgesteld: de Verordening Voorzienin gen Wet maatschappelijke ondersteuning Gemeente Texel 2010. Bovenstaande verordening ligt ter inzage bij de Publieksbalie van het gemeentehuis. Tegen betaling van de kosten kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. De verordening kunt u bovendien vinden op de gemeentelijke website www.texel.nl Volg de gemeente, de poli tiek, het beleid Verordeningen Maatschappelijke zorg welzijn. Vanaf 31 augustus heeft de gemeente Texel een nieuw bezoekadres, een nieuw e-mailadres en een nieuw centraal telefoonnummer Adres Het nieuwe bezoekadres van de gemeente is per 31 augustus: Emmalaan 15,1791 AT Den Burg. Het postadres blijft: Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Email Er wordt een nieuw centraal emailadres ingevoerd: gemeente@texel.nl. Dit vervangt het huidige email@texel.nl. Telefoonnummer Het nummer 14 0222 vervangt alle gemeentelijke publieksnummers. Een welkomsttekst en een keu zemenu met de meest voorkomende onderwerpen begeleiden u naar degene die u antwoord kan geven. Vanuit het buitenland en via bepaalde inter- netproviders (zoals Skype) is het (nog) niet mogelijk 14 0222 te bellen. Hiervoor blijft het oude nummer (0222) 36 21 21 voorlopig nog in gebruik. maandag t/m donderdag vrijdag" 15.00 - 19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 - 12.30 uur 'op vrijdag kunt u geen aangifte doen voor geboorte, huwelijk en overlijden. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Groeneplaats 1 Postbus 200 1790 AE Den Burg T (0222) 362 121 F (0222) 362 287 E email@texel.nl De nieuwe adres- en contactgegevens per 31 augustus: Emmalaan 15 1791 AT Den Burg T 14 0222 E gemeente@texel.nl /I www.texel.nl

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6