'Wat kleine reparaties gedaan aan de auto' Makelaardij mi TEXELSE S COURANT De week van... Herman Bakker Eerste autocross Priscilla Noorlander reservekampioen Manon List wint kampioenschap Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 1790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.nl www.texelvastgoed.nl Weblog Wh, ONROERENDE GOEDEREN - TAXATIES - HYPOTHEKEN - ASSURANTIËN Sedert 1967 DE COCKSDORP - KEIDELPLEIN 15 Vrijstaand woonhuis met garage en aanbouw en tuin. 4S5 m2 eigen grond. Verrassend ruim half vrijstaand woonhuis (hoek woning) met berging in nieuwbouwwijk De Mars. 277.500,- kk 199 m2 eigen grond. Vraagprijs: 31000,- kk DEN BURG - WAALDER5TRAAT 38 Nabij het dorpscentrum gelegen keurig onderhouden appartement met dakterras op de eerste en tweede verdieping van een woon winkelcomplex met berging op de begane grond. Vraagprijs: 182.500,- kk DEN BURG - BEATRIXLAAN V OOSTEREND - VERLORENKOST 5 OOSTEREND - WIERSTRAAT I Op een prachtige locatie aan de dcrpsrand gelegen vrijstaand woonhuis met garage ap een perceel eigen grond van 980 m2. Vraagprijs: 435.000,- kk Rustig gelegen in het cen trum van het pittoreske Oosterend. een karakteristiek woonhuis. 96 m2 eigen grond 189.500,- kk Nabij het centrum gelegen karakteristiek woonhuis met bovenappartement De wo ning heeft een voor het dorp karakteristieke uitstraling. Perceelsgrootte: 125 m2. Vraagprijs: 295.000,- kk Privé: dhr. P. Kuip Czn. Tel. 31 20 31 dhr. J.P. Coutinho Tel. 31 30 25 dhr. M.R. Trap Tel. 31 92 42 KIJK VOOR ONS ACTUELE AANBOD OP: WWWpXELVASTGOEb.NL AL MEER DAN 40 JAAR#T VERTROUWDE ADRES OP TEXEL VRIJDAG 16 JULI 2010 Op verzoek van de Texelse Cou rant hield autocrosser Mark van Liere een week lang een weblog bij. Over de Slippiesrit van solex vereniging Steeksleuteltje 9, een Spaans volksfeest, het kampi oenschap van Krim 5 en een stockcar op schaal 1:8. Het com plete weblog is te lezen via www. texelsecourant.nl. (Vrijdag) Met de autocross van volgende week in het vooruitzicht zou ik daar natuurlijk wat over kunnen schrij ven, maar dat gaan we niet doen, want de auto staat zo goed als klaar. Toch, om de een of andere reden heeft een crossauto een soort van magische eigenschap ervoor te zorgen dat je de zater dagnacht vóór de cross pas laat klaar bent. Dus het zal mij benieu wen wat voor verassingen er alle maal nog komen. Vanavond ga ik die niet vinden, want dan gaan we eerst eens even een barbecue in de brand steken en een kouwe pils in de hand nemen, want het is er warm genoeg voor! (Zaterdag) Vandaag staat de jaarlijkse Slip piesrit van solexvereniging Steek sleuteltje 9 op het program. De dag begon vanmorgen redelijk vroeg, na de barbecue van gisteren. Maar goed, vandaag moet een prachtige dag worden, met een bult zon en pas op het eind van de dag wat regen en rottigheid (Ount Moarn, tot morgen). Dus deze dag moet de afgelopen nacht goedmaken. Piet heeft woord gehouden en de mid dag begon perfect. Normaal gesproken trek ik voor een solexrit mijn leren jas aan en zet ik mijn helm op, maar met deze tempera tuur maakte ik graag een uitzonde ring. In tegenstelling tot een aantal echte die-hards, die vanmiddag wel in complete solex-outfit ver schenen. De rit begon om een uur of twee op de Groeneplaats, vanwaar we over de Hogeberg, onder dijk langs rich ting Ouweskil, via het Skillepaadje bij de bierbrouwerij uitkwamen. Na een rondleiding en een biertje ging de rit verder richting De Koog, waar we de volgende opsteker hadden. Nadat we het inmiddels verloren vocht weer ingehaald hadden (plus wat extra), reden we richting het eindpunt, waar Dries al klaar stond met het vuur onder de pannen. Vlak voordat we op het eindpunt aankwamen, besloot mijn solex dat ik het zelf mocht uitzoeken en stop- te-ie met alles wat-ie moest doen. Solexgoeroe Willem Zegel stelde me gerust met de woorden: 'Beetje olie erbij, nieuwe bougie dan moet- ie 't weer doen.'Met die woorden en een paar heerlijke slippies in de maag moet ik zeggen dat dit een zeer geslaagde rit was. (Maandag) Deze keer een combinatie van gis ter en vandaag, omdat ik gister, waarschijnlijk, als vele anderen, voor de televisie zat te kijken naar Oranje. Jammer genoeg werd het geen latertje en bleef ook de hoofd pijn vanmorgen uit, want wat één groot feest voor ons had moeten worden eindigde na verlengen in een Spaans volksfeest. Jammer, maar goed, over twee jaar is er weer een EK, dus dan maar weer eens proberen zo ver te komen. Gistermiddag zag ik wel, vooruitlo pend op de wedstrijd, een bord in De Koog staan met de tekst: 'Al verliezen we de finale, we zijn nog wel beter dan de Duitsers'. Dat is dan wel weer zo! (Dinsdag) Na de vrije dagen in het weekend, die eigenlijk al gevuld waren, was vandaag een dag waarop ik best eens helemaal niks had kunnen doen. Zou kunnen, maar dat heb ik niet gedaan. Er staat nog steeds een crossauto in de schuur, dus daar ben ik vanochtend even mee bezig geweest om te kijken wat er allemaal moet gebeuren. Het lijstje is niet zo heel lang, want ik moet een brandstofslag vervangen, een scherm wat uitkloppen, een deurtje dichtlassen, wat kabels wegwerken en wat vloeistoffen nakijken/bijvul len. Het lijkt dus allemaal best relaxed te worden de rest van deze week wat betreft het klaarmaken van de crossauto. Vanmiddag dus even links en rechts wat materialen gehaald en wat kleine reparaties gedaan aan de auto. De rest komt wel op een van de komende avon den. Dan was er ook nog de huldiging van het Nederlands elftal. Ik moet zeggen dat zag er best gaaf uit, al dat volk in 't oranje langs de grach ten, ik denk dat als wij met Krim 5 komend seizoen weer kampioen worden in de tweede klasse, dat wij dat ook maar moeten doen! Mis schien dat de huldiging op het Museumplein iets kleiner wordt, maar het feest zal niet minder zijn! (Woensdag) Vanavond heb ik een andere hobby uit de kast getrokken. Ik ben bezig een stockcar te maken die op schaal 1:8 gebouwd wordt en als-ie klaar is, op afstand bestuurbaar zou moeten zijn. Daar is het van daag net weer voor! Best geinig om te doen trouwens. Dat is ook eigen lijk de reden van het bouwen, als-ie straks klaar is, ken-ie op de kast! Ik ben een paar weken terug begon nen met het opmeten van de stock car van Sandor Mantje (die staat toch naast mijn eigen crossauto), daarna heb ik wat staal besteld en stukje bij beetje het chassis gemaakt. Dat is nog het makkelijke deel. Het is wel leuk, dat werken op schaal, maar wat een gepiel is dat op een gegeven moment. De onderdeeltjes worden steeds klei ner. Inmiddels is het hutje ook in grote lijnen klaar. Deze moet alleen nog met blik worden bekleed en dan begint 't al aardig ergens op te lijken. Vanavond heb ik de motor kap gevouwen en de zijschermen gerold. Toen was 't wel weer best, 't was evengoed nog warm zat in de schuur. Daarom ga ik nu de week doorzagen met een kouwe pils, want de dokter heeft gezegd dat we goed moeten blijven drin ken Herman Bakker van Galerie Klif ART uit Den Hoorn is de volgende blog- ger in de serie De week van... Hij is betrokken bij twee exposities met werk van Blok van der Velden. Op het crossterrein van de MAB aan de Hoofdweg in Eierland wordt zondagmiddag 18 juli de eerste autocross van dit seizoen verreden. Aan de start verschij nen honderden crosswagens. Het voorstellen begint rond de middag. Coureurs strijden in verschillen de categorieën. De Formule 1 stockcars vormt koningsklasse van de cross. Met zo'n 30 wagens aan de start met motorvermo gens tot 700 pk lopen de snelhe den hoog op. De 4-cilinder vrije klasse wordt gevormd door opgevoerde en verstevigde per sonenauto's, die garant staan voor hoge snelheden. In de Rodeoklasse rijden auto's die net niet meer door de APK-keuring kwamen. Opvoeren is verboden en verstevigen ook. Slechts de rolkooi is verplicht. Ten slotte de Junioren, de jongste klasse in de Texelse cross. Deze auto's worden bestuurd door jongeren van 12 tot 18 jaar en is bedoeld als opstapklasse. Priscilla Noorlander is zondag op de kringkampioenschappen in Bar- singerhorn reservekampioen in de klasse M1 dressuur geworden. Met Wiaronette, een merrie van Cees Kikkert, behaalde zij in twee proe ven een tweede en een eerste plaats en in totaal drie winstpunten (189, 196). Hiermee verdiende ze een startplaats voor de regiokam pioenschappen in Hoofddorp. (Foto Ad Noorlander) Manon List won zaterdag op een kringwedstrijd in Barsingerhorn met haar pony Puck het B-sprin- gen in de categorie C. Daarmee werd zij kringkampioen van Noord-Holland Noord. Met deze overwinning plaatste List zich voor de regionale kampioen schappen die half augustus in Hoofddorp worden gehouden. Naast het kampioenschap in het springen behaalde ze met 192 punten een zesde plaats en een winstpunt in de B-dressuur. Marit Koorn behaalde met haar Pony Lisa 200 punten in deze categorie en werd tweede. Ook haar tweede proef ging goed en ze behaalde in totaal drie winstpunten. Het viertal van de Kleppertjes, bestaande uit Lianne Wetenkamp, Esmee Zoer, Laura Westerlaken en Kim van der Werve, werd onder lei ding van Maartje Jongejan-Meijer kringkampioen en mag ook in Hoofd dorp deelnemen aan het regiokam pioenschap. Ook andere rijders van de Klepper tjes leverden goede prestaties. Kim van der Werve startte met Spirit in de L1, net als Laura Westerlaken met Dominica en Lianne Wetenkamp met Jeroentje. Zij reden alledrie twee winstpunten bij elkaar. Van der Wer ve en Westerlaken eindigden als tweede. Esmee Zoer reed met Ster naar een knappe tweede plaats in de L2. Met 184 punten kreeg ook zij een winstpunt. Desiree Boon behaal de met Shadrutka twee derde prij zen en twee winstpunten in de M1 In de bixiewedstrijd behaalde de nog maar 7-jarige Ava Krause met Pino Power een knappe eerste plaats in de dressuur en een tweede bij het springen. VASTGOED ADVISEURS jp H m U lij r

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 8