Cjrocn 2,'wartsjexels in het harL, Mannen opgepakt na botsing op boot Duin Bouwbedrijf verbouwt Waldhoorn Werkzaamheden snel van start Nieuwe raadhuis opgeleverd enxDsoGi gat© Garage <D Gaslek na graafwerk bij nieuwe OSG Botbreuk na val met fiets Vrouw gewond bij ongeval NIOZ Texelse! 'couiwi Super deBoer Veel zon en wind tijdens de eerste autocross die zondag werd verreden. En veel stof. Vooral tijdens de eerste man ches van de stockcar Formule 1-klasse. De manoeuvres van de zwaargewichten in de Eierlandse arena voltrokken zich in een wolk van stof. Menig toeschouwer raakte het zicht kwijt. Zo niet Ruud Daalder, die op het juiste moment met finishvlag zwaaide. Meer over de autocross op pagina 7. NA LOSWEKEN VAN BURGWAL-PLAN... RAAKT'RAAKSJE'- PLAN DOOR DE GOOTSTEEN OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12490 DINSDAG 20 JULI 2010 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11, 1790 AA Den Burg, oplage 7.500 Losse nummers 1,20 Bekende acteurs spelen in de familievoorstel ling Stormkracht op Fluistereiland die vanaf deze week wordt opgevoerd. Op zijn eerste kwart triatlon ging Milco Kats zaterdag na een spannende strijd als eerste Texelaar over de finish. Een aanrijding aan boord van de Dokter Wagemaker heeft zon dagavond tot de arrestatie van twee mannen uit Breezand en Bussum geleid. De twee maak ten ruzie met de politie en sloe gen een agent. De twee mannen zaten in een auto met in totaal vijf mannen. Zij kwa men op de laatste boot tijdens het laden in botsing met een andere auto, toen één van hen een deur opende. Op dat moment reed een andere auto voorbij die schade opliep. De bestuurster van die auto wilde gegevens uitwisselen met de mannen, maar die vertikten het mee te werken en wilden ook niet vertellen wie de deur uit geopend. In Den Helder kwam de politie aan boord die met beide partijen afsprak de kwestie verder op het haventerrein te regelen. Daar bleek dat een 36-jarige man uit Bree zand, één van de vijf inzittenden, de deur had geopend. Hij vertikte het vervolgens zijn identiteitsbe wijs te geven, waarna hij van de politie te horen kreeg dat zou wor den aangehouden als hij niet ver der wilde meewerken De man zei de agenten dat ze dat dan maar moest doen, waarna het tot aanhouding kwam. De Bree- zander verzette zich daarbij hevig en probeerde een agent op het hoofd te raken. Een 49-jarige man uit Bussum, één van de andere inzittenden, bemoeide zich met de aanhouding wat hem ook op een arrestatie kwam te staan. Hij had één van de agenten een blauw oog geslagen. Volgens de politie ver keerden de mannen onder invloed van alcohol. Een werkhuis waarin ambtena ren veilig en volgens de Arbo- normen kunnen werken, een raadhuis waar voor raadsleden en anderen een prettig klimaat heerst en een publiekshuis waar in de dienstverlening naar een hoger plan wordt getild. Dat zei wethouder Edo Kooiman vrijdag bij de bouwkundige opleve ring van het nieuwe raadhuis. Bij de start van de bouw werd gemikt op een datum vóór de bouwvak 2010, wat dus is gelukt. Voor zover bekend zijn de kosten tot dusver binnen de begroting gebleven. Met het zetten van handtekeningen door vertegenwoordigers van hoofdaannemer Dijkstra-Draisma en installatiebedrijf ITBB en die van Kooiman werd de gemeente offici eel eigenaar van het gebouw. Nu het bouwkundige deel klaar is, kan de inrichting beginnen. Bedoeling is dat het raadhuis op 31 augustus in gebruik wordt genomen. Het is de bedoeling drie maanden na de ingebruikname een open dag te houden. Bij graafwerkzaamheden bij de vernieuwde OSG is gisteroch tend een gasleiding geraakt, waardoor lekkage ontstond. Volgens bevelvoerder Martijn van Hengel van de brandweer kwam uit benedenwindse metingen naar voren dat er geen gevaarlijke situa ties waren. 'Het gaslek bevond zich tussen de bosschages en daar stond geen wind waardoor het recht omhoog ging.' In de school werd niets gemeten, buiten de school was een beetje gas. Wethouder Edo Kooiman wijst Harm Jan de Vries van bouwgroep Dijkstra Draisma waar hij zijn handtekening moet zetten. (Foto Gerard Timmerman) De lekkage ontstond, nadat een lagedrukleiding van 100 bar was stukgetrokken. De kraanmachinist dekte de leiding af met zand en waarschuwde Liander. In afwachting van de komst van de netbeheerder dichtte de brandweer het lek alvast door de afsluiter dicht te draaien. De politie sloot ongeveer een uur lang de Emma- laan af voor alle verkeer. Een 45-jarige Duitser heeft gister ochtend zijn sleutelbeen gebroken en een hersenschudding opgelopen bij een ongeluk op de IJsdijk. De man fietste achterop een groep fiet sers en kwam daarbij ten val. Hij werd met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Bij de groep bleef de schade beperkt tot schaaf wonden. Duin Bouwbedrijf voert de ver bouw van dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn uit. De aan nemer uit Den Burg was de goedkoopste in een onderhand se aanbesteding, waarvoor ook Bruin en Weijers, Maarco Bouw en Bouwbedrijf Frans Zegel waren uitgenodigd. 'We zijn heel erg opgelucht. Duin is ruim onder onze raming gebleven, zodat we geen financiële risico's lopen en snel met de werkzaamhe den kunnen begin nen', vertelt Her man Ridderinkhof, die naast voorzitter van de dorps commissie ook lid van de bouw commissie is, die verder bestaat uit Willem van Duijn, Elmy Ver- kroost, Marjan Hogerheijde, Guido Schuijl en Jan Commandeur. Wanneer de werkzaamheden pre cies beginnen, hangt nog af van de datum van afgifte van de bouw vergunning. Dat deze wordt afge geven, is geen vraag meer. Buur man Henri van der El had bezwaar gemaakt, maar is onlangs in het ongelijk gesteld door de Raad van State. De Waldhoorn wordt ingrijpend verbouwd en aan de achterkant uitgebreid. Van het bestaande gebouw blijft alleen de grote zaal staan en een deel van het lokaal waar nu de peuters zijn gehuis vest. Architect is Lex Annema, die bij de totstandkoming van de teke ningen nauw samenwerkte met Dirk Koster en Willem van Duijn. Verwacht wordt dat de werkzaam heden tussen 1 september en 1 oktober van start gaan en dat ze ongeveer een half jaar duren. Dat betekent dat het hele seizoen geen gebruik kan worden gemaakt van het dorpshuis. In samenspraak met beheerder Marjan Hogerheijde is het echter gelukt voor alle vaste gebruikers een alternatief te vin den. Zo verhuist muziekvereniging DEK tijdelijk naar de Jan Drijver- school en de bejaardensoos naar Ons Huis, het gebouw van de her vormde gemeente. Toneelvereni ging De Vriendenrking repeteert in de voetbalkantine van ZDH en heeft zich ook voorgenomen er - met een kleine bezetting - twee stukken op te voeren: één in november en één in maart. Daar naast worden plannen gemaakt voor een grote voorstelling, op te voeren bij de heropening van het dorpshuis. Afgelopen weken werd De Wald hoorn door een groot aantal vrij willigers ontruimd. Van de gele genheid werd gebruikt om grote schoonmaak te houden. Flink wat spullen die nooit meer worden gebruikt, verdwenen in een afval container. Wat moest worden bewaard, werd opgeslagen in een door het NIOZ beschikbaar gestel de container. Ook de schuur ach ter het dorpshuis werd leegge haald. Omdat er door de uitbreiding van De Waldhoorn geen plaats meer voor is, moet het gebouwtje verdwijnen. Op voorwaarde dat ze het zelf zouden slopen en binnen een jaar herbouwen, konden belangstellenden zich melden om het kostenloos over te nemen. Na loting werd de schuur gegund aan Jan Lap. De verbouw kost zo'n €950.000,-. Een belangrijk deel van dit bedrag wordt gesubsidieerd. De provincie betaalt (uit twee potjes) €333.000,- en €75.000,-, het VSB-fonds €40.000,-, de ILG-gebiedscom- missie €165.000,- en de gemeente €208.000,-. Daarnaast wordt €85.000,- van de gemeente geleend en steekt de Hoornder dorpscommissie er €45.000,- eigen geld in. www.speedheat.nl Dealer voor Texel: Romein Dros tel. 321 263 Een 29-jarige student van het NIOZ is gisterochtend gewond geraakt bij een verkeersongeval bij de ingang van het weten schappelijk instituut op 't Horn- tje. De vrouw reed op de fiets via een bocht naar beneden en botste bovenop een busje dat over dezelf de weg omhoog reed. Volgens de politie had de vrouw niet voldoende rechts gehouden. Ze had verwondingen aan haar gezicht en werd met de ambulance naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder gebracht. Volgens de politie leken haar verwondingen mee te vallen. Het bestelbusje, dat een forse ster in de voorruit opliep, werd bestuurd door een 52-jarige man uit De Waal. RENAULT Dros www.texelseautopagina.nl (Advertentie) (jrocn 2'tmrL-Jixels in het harL. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Grote en kleine knollen bij de oogst van de eerste proef met de teelt van aardappelen in zilte grond. Het boek Boe- renbouwkunst op Texel van Wilma Eelman is een agrarisch geschiedenis boek over Texel. W/W

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 1