HALVE PRIJS ••PLUS Texelaars zwemmen naar Vlieland 1 GRATIS ::plus TEXELSE 6 COURANT PLUS Hooijschuur - De Cocksdorp (Texel) Dijkstra wint tweede zomercross Jesse Hoven wint wielerrit Wassenaar en Leenstra clubkampioen Beleef het verschil. Jeugdtoernooi Erik van de Velde wint crossloop Biljarten bij ANBO Alle Heineken pils 3 LITER PLUS Biologische huiswijn La Mancha Box 3 liter 5 VOOR PLUS Hollandse aardbeien Bak 500 gram •PLUS Petits pains Wit of tarwe Vers uit eigen oven 5 stuks Ola Waterijsjes Alle smaken 3 pakken a 3-16 stuks naar keuze «PLUS Varkens-, Wiener- of zigeunerschnitzel ZS9-&49 Per kilo •PLUS Rosbief Peper of Naturel Vers uit onze eiqen qrill 2ïTÖ-2r20 Kikkerstraat 11-13 T: 0222-316426 GRATIS DINSDAG 20 JULI 2010 Geldig t/m zaterdag 24 juli ItfelneKen], fcriLSENtMi Witteken] Alle combinaties mogelijk. U krijgt 25% korting op de totaalprijs. De aanbieding geldt niet voor losse flesjes en blikjes. Maximaal 6 kratten per klant. Omfietswijn Biologische HUISWIJN WIJNTAP Verschillende combinaties mogelijk. Per combinatie kan de prijs verschillen. U krijgt 33,3% korting op de totaalprijs. ALCOHOL EN TABAK KOPEN: 29/10 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. Wilt u per mail op de hoogte blijven van de laatste aanbiedingen bij PLUS? Meld u dan nu aan via www.plus.nl. De Texelaars die van Texel naar Vlieland zwommen. Van links naar rechts: Ria van Strien, Natasja van der Vis, Yvonne Vittali, Auke Rienstra, Erna Tromp, Ed Wiering, Peter Haker, Joyce Vlaming, Jan Wiering en Martine Dogger. Gerrit-Jan Betsema zwom eveneens het Eierlandsche Gat over. maandag - zaterdag 8.00 - 20.00 uur Elf Texelaars zijn zondag van Texel naar Vlieland gezwommen. Ze deden gemiddeld één tot twee uur over de circa 3,5 kilo meter lange tocht. Volgens Peter Haker, één van de deelnemers, was het een pittige tocht. 'Het was minder ver dan zwemmen van Den Helder naar Texel, maar velen ervoeren het als zwaarder. De stroming was vrij hef tig.' De Texelaars, allen lid van zwemclub TX'71, zwommen de tocht als voorbereiding op een nieuwe oversteek van het Mars diep die eind augustus staat gepland. De groep ging bij het laatste restje van de vloedstroom te water bij de vuurtoren, waarna koers werd gezet naar de steiger van Sil Boon op de Vliehors. Onderweg hadden ze te maken met dood tij en daarna de ebstroom, al liet die laatste enige tijd op zich wachten. De zwemmers werden begeleid door volgboten met Willem 'Parel' Roe per, Lucas Gerritsen, Rick Drijver en Flip Duinker. Duinker en Gerrit- Jan Betsema, beiden zeer bekend en vertrouwd met de Waddenzee, stonden de zwemclub bij als advi seurs. Volgens deelneemster Erna Tromp, die vorig jaar het Marsdiep over zwom, ging het lekker ook al ston den er flinke golven. Onderweg passeerden ze op nog geen tien meter afstand een zandbank met daarop een groep uitbuikende zee honden. Bij de steiger van Sil op de Vliehors werden ze opgewacht door gasten van de Vliehors- Express die tot hun verrassing bij een robbentocht geen zeehonden, maar Texelaars uit het water zagen opduiken. De zwemmers waren Peter Haker, Joyce Vlaming, Martine Dogger, Jan Wiering, Yvonne Vittali, Natasja van der Vis, Ria van Strien, Erna Tromp, Ed Wiering, Auke Rienstra en Gerrit-Jan Betsema. Voor Jan Wiering was het de tweede keer dat hij het Eierlandsche Gat over zwom. In 1976 deed hij dat al eens met Cor Veld, destijds opzichter bij Rijkswaterstaat, onder begeleiding van zijn vader en Piet Postma. Terk Dijkstra uit Emmeloord liep onder ideale omstandigheden naar de overwinning in de Bos en Duin Zomercross. Hij legde de 8 km af in 33.50 minuten. Martin Baptist werd tweede (34.02), Peter ter Burg uit Julia- nadorp derde (34.12). Connie Joling wist met 46.17 de over winning bij de vrouwen naar zich toe te halen. De eerste plaats op de 4 km was voor Rob ter Burg uit Julianadorp (15.14). Hij werd twaalf seconden later gevolgd door Dean Salwegter uit Dordrecht. Martijn van Haren kwam als derde binnen (16.36). De 13-jarige Jade Schreuder uit Har derwijk was de snelste vrouw (19.19). Marit Zijm eindigde als tweede (21.06), haar loopmaatje Anna van der Duim werd derde (22.08). Bij de jeugd, die 1000 meter liep, ging de overwinning naar Philip Zein uit Ratingen. Jelle van der Duim en Ward Bakker hielden de Texelse eer hoog door als tweede en derde te eindigen. Bij de meis jes won Kim Dulfer uit Schiedam. De zilveren medaille ging naar de Duitse Pia Schimmelpfennig, het brons naar Marijke van der Duim. De volledige uitslag is te vinden op www.avtexel.nl. De volgende wedstrijd in de serie zomerlopen is de Krimstrandloop op woensdag, die om 19.30 uur van start gaat bij Paal 28. Jesse Hoven heeft zijn strijdlust dinsdagavond beloond gezien met een overwinning in een wie lerrit meetellend voor de zomer competitie van de Wielervereni ging Texel. Hoven demarreerde met nog vijf ronden te gaan en kreeg iets later gezelschap van Jordy Vinke. Geza menlijk wisten zij uit de greep van het peloton te blijven, waarna Hoven zijn wiel als eerste over de finish drukte. In de sprint om derde plaats moest Gauke van Lingen verrassend de snelle dames Natascha van der Vis (derde) en Erica Goenga (vierde) voor laten gaan. Klassementleider Niels Bak ker eindigde als zesde, waarmee hij goed zaken deed in het klasse ment. Zijn naaste concurrent Niels Kossen deed niet mee. In de B-poule leek junior Jelmer Bot in de spannende eindsprint op de winst af te stevenen. Hij ging de sprint van kop af aan, maar moest in de laatste meters klassements leider Remco Koopman nipt voor laten gaan. John Betsema eindigde als derde, voor dorpsgenoot Lorendz Boom en de jaarlijks terug kerende gastrenner Tony Schaefer. Joey Mets bleef Wouter van Taten- hove en Sjors Jimmink voor in de eindsprint van de jeugdcategorie. Vaste zomergast Kyle Agterberg eindigde als vierde. Inse Wetsteen was de snelste in de jongste jeugd categorie. Golfer Thomas Wassenaar heeft het clubkampioenschap stroke- play op zijn naam geschreven. Dit is zijn tweede triomf in een week tijd. Vorige week won hij ook de jeugdkampioenschappen. Naast Wassenaar maakte ook Jan Blancke, kampioen van 2009, kans op de titel. Verder was ook Cees Boks favoriet. De grootste verras sing van het weekend was echter jeugdlid Laurens Groothuis. Deze maakte het zijn opponenten erg las tig, ondanks het feit dat hij nog maar een paar jaar golft. Hij eindigde uit eindelijke op een verdienstelijke tweede plek. Bart Medema wist beslag te leggen op de derde plaats. Bij de dames liet Wieke Leenstra beide dagen een zeer solide indruk achter en pakte overtuigend de eer ste plaats. Zij kreeg het op zondag nog erg moeilijk tegen de jeugdige Annabel Groothuis, die met de beste score binnen kwam, maar uiteinde lijk toch in Leenstra haar meerdere moest erkennen. Thea Bakker werd op korte afstand derde. Jonge tennissers kunnen zich nog inschrijven voor jeugdtoernooi 't Oghappeltje, het bekendste jeugd toernooi uit de Kop van Noord- Holland. Het toernooi wordt dit jaar voor de 25ste keer gehouden, van 7 tot en met 15 augustus. Er wor den enkel- en dubbelspelen gespeeld, in leeftijdscategorieën van 10 tot en met 17 jaar. Voor spelers van 6 tot en met 8 jaar Erik van de Velde uit Den Burg heeft vrijdag de eerste ZDH-crossloop van dit seizoen gewonnen. Hij vol tooide de 8 kilometer in 30.51 minu ten. Peter ter Burg, een trouwe deelnemer uit Julianadorp, was de snelste bij de veteranen. Hij gaf precies een minuut toe op Van de Velde. Opvallend was dat hij ook zijn meerdere moest erkennen in de snelste vrouwelijke veteraan. Ingrid van den Bussche uit het Belgische Tremelo passeerde de finish in 41.35. De eerste crossloop trok 82 deelnemers. Zij troffen redelijk gun stige omstandigheden, met een niet al te hoge temperatuur. Zoals gebruikelijk kregen ze wel een pittig parcours voorgeschoteld, dat zich grotendeels door natuurgebied de Bollekamer slingerde. Rob ter Burg uit Julianadorp won de loop over 4 kilometer bij de man nen in 14.51. Joren Bakker uit Den Burg was in 16.57 de snelste van de atleten tot en met 14 jaar. Shannon Eijkhout uit Den Helder won bij de vrouwen in 21.45. De jongste jeugd liep één kilometer over het terrein van ZDH. De over winning ging naar Jelle van der Duim uit Den Hoorn, die in 3.20 de eindstreep passeerde. De tweede crossloop wordt vrijdag gehouden en gaat om 19.30 uur van start. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in de kantine van de voet balvereniging. Biljarters van vijftig jaar of ouder worden uitgenodigd deel te nemen aan het ANBO-kampioenschap van Noord-Holland, dat van 9 tot en met 16 augustus wordt gespeeld in het dorpshuis van Hippolytushoef. Deelname staat open voor ieder een, maar alleen leden van de ANBO komen in aanmerking voor de titel. De beker wordt uitgereikt door Rick de Wolf uit Schagen, kampioen van 2009. Deelname kost €7,50, leden van de ANBO betalen €6,-. Inschrijven kan via e-mailadres dedas@quicknet.nl, onder vermelding van naam, moy enne en al of niet lid van de ANBO. Inlichtingen zijn in te winnen bij Ton Staats (tel. 0227-592231) of Leo Onnekink (0227-601707). wordt een minitoernooi gehouden. Inschrijven kan via www.toernooi. nl, meer informatie is te krijgen via info@oghe.nl en bij Marijke Carton, tel. 0224-582942.

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 6