Schip op sleeptouw Zelfs na middernacht fanatisme op Tesseltoernooï Recordaantal lepelaars op de Schorren R •W£iï£U) Sita Heino TEXELSE 3 COURANT Aniek Reuzenhoutwesp in vliegerwinkel Jubileumviering pastor Moltzer Visroken Uitwisseling bij jeu de boules Familieberichten Wij gaan trouwen! Lieve Mariëlle Hoera een zusje!!!! 20 juli 2010 Mijn trotse ouders en grote broer zijn: Floris, Elise en Tijmen Witte De Ruyterstraat 21 1792 AG Oudeschild DCanwk Jh'ejdeiwl onfoaru/en op xJexel Sportiviteit, gezelligheid, een gemoedelijke sfeer, maar ook ten nissers die op het gravel tot het uiterste gaan. Dat is in een noten dop het verloop van het Tessel- toernooi dat tennisvereniging Deuce deze week houdt. Wegens het grote aantal driesetters wordt er zelfs na middernacht nog getennist. Terwijl Mare Röpke en tennismaat Andreas Kluin donderdagmiddag een partijtje dubbelen tegen Yori de Bakker en Mare Bloem Obvius uit Delft staat Hans Visser uit Amers foort de pers te woord. 'Zes jaar geleden werd ik door mijn vriend Brent van Dorsen overgehaald mee te gaan naar Texel. 'Sindsdien kom ik elk jaar. Het is supergezellig. leder een kent elkaar en de tennissers worden hier meer aangemoedigd dan elders.' Röpke speelt fanatiek. 'Ik ben niet in de gelegenheid om vaak te spelen, maar wat ik doe, probeer ik goed te doen.' De uitslag VRIJDAG 23 JULI 2010 Jesper Arkenbout tijdens zijn partij tegen Joris Beintema. Maar liefst 141 paar lepelaars hebben dit jaar op de Schorren gebroed. Nooit eerder telden vrijwilligers van Natuurmonu menten er zoveel. Het succes wordt toegeschreven aan het droge weer en het uitblijven van voorjaarsstormen die de nesten kunnen bedreigen. Dat lepelaars sinds 1982 op de Schorren broeden, wordt 'niet zo verwonderlijk, maar wel heel bij zonder' genoemd, omdat het een buitendijks kweldergebied is, dat tijdens voorjaarsstormen extreem hoog water kent. Door nesten te maken van soms wel 60 centime ter hoog, hebben de lepelaars zich op een bijzondere manier aan deze ongewone leefomgeving weten aan te passen. Een jonge lepelaar op de Schorren. (Foto Natuurmonumenten) De telling op de Schorren werd gisteren verricht. Vrijwilligers von den zelfs nog nesten met eieren en jonge lepelaars van een paar dagen oud. De eerste lepelaars arriveren al in begin maart op Texel en begin nen dan bijna direct met het maken van een nest. In de loop van het voorjaar groeit de kolonie op de Schorren dan meestal uit tot zo'n 70 tot 80 paar. De telling van het exacte aantal broedparen vindt altijd aan het einde van het broed- seizoen plaats, door het tellen van de oude nesten. Het succes op de Schorren gaat niet ten koste van de populaties elders op het eiland. De tellingen van Staatsbosbeheer zijn nog niet afgerond, maar volgens woord voerder Erik van der Spek broeden er in de Muy 'hooguit een paar minder' en in de Geul 'minimaal net zoveel' als vorig jaar en 'waar schijnlijk zelfs belangrijk meer'. Enkele decennia geleden was de lepelaar bijna uit heel Nederland verdwenen, maar tegenwoordig gedijt de vogel weer goed in grote delen van West-Europa. De Francine Kroesen is gistermid dag het zeiljacht Tango uit Lem mer te hulp geschoten dat op de Waddenzee motorproblemen had gekregen. Het schip, met vijf opvarenden aan boord, werd naar Oudeschild gesleept en afge meerd in de Waddenhaven. Het lag bij de T20 ten noorden van de haven, toen de KNRM erbij moest komen, 's Morgens was de red dingboot al op pad geweest voor een zeilschip dat op De Bollen was vastgelopen. Daar werd inspectie uitgevoerd en de schip per kreeg het advies te wachten tot het hoog water zou worden. (Foto Bert Koning) In de winkel van het Texels Vlie gerhuis in Den Burg is dinsdag 20 juli een reusachtige wesp gevonden. Conservator Arthur Oosterbaan determineerde het 4 centimeter grote insect als een vrouwelijke reuzenhout wesp, Urocerus gigas. De reuzenhoutwesp komt voor in naaldbossen in heel Europa. Vaak komen ze met transporten van timmerhout in steden en dorpen terecht. In Nederland zijn waarne mingen van deze soort gedaan in bossen op de zandgronden in het oosten, midden en zuiden. Op Texel is de soort voor zover bij Ecomare bekend nog nooit gevonden. De wesp, die er gevaarlijk uitziet, maar niet kan steken, is vandaag losgelaten in de Dennen. Met een forse leg- boor leggen de vrouwtjes eitjes in stammen van naaldbomen. De larven vreten van het hout. De verwachting is dat het dier in het Texelse bos kan overleven. (Foto Sytske Dijksen/Ecomare) Om te vieren dat Eduard Moltzer 121/2 jaar pastor van de RK-paro- chie Texel is, wordt zondag 1 augustus een speciale themavie ring gehouden in de kerk in Den Burg. Deze begint om 10.45 uur. Na afloop kunnen de parochianen en andere belangstellenden hem feliciteren in de Witte Burcht. Daar wordt ook een kopje koffie, een drankje en een hapje geserveerd. Moltzer maakte onlangs bekend dat hij later dit jaar Texel zal verla ten, om pastor van de parochie Schagen te worden. Op het terras van eetcafé De Kroonsprins in Oosterend wordt zaterdag na afloop van de rommel markt van 15.00 tot 16.00 uur een demonstratie visroken gegeven. Jeu de boulesclub Den Burg houdt donderdag 29 juli een uitwisseling met Magnus uit Schagen. Zo'n veertig spelers zullen vanaf 13.00 uur in drie speelrondes uitmaken wie zich winnaar mag noemen. Naar verwachting worden rond 16.30 uur de prijzen uitgereikt. Publiek heeft gratis toegang. van en voor wereldburgers FAIRTRADE Weverstraat 76, Den Burg IN MEMORIAM 24-7-2004 24-7-2010 Ik zie je nergens je bent er niet Maar waar ik kom kom ik je tegen Ik ben alleen zonder jou Maar waar ik ben ben jij aanwezig Het voelt nog steeds heel vreemd en raar onbegrijpelijk... onwerkelijk... We missen je steeds meer en meer. Dikke kus, Pap en Mam Melanie Cynthia Op m'n gezicht een glimlach van binnen een traan. Lieve Mariëlle, ik mis je. Mijn hart schreeuwt jouw naam. Liefs Lisette Zonder Kees is alles anders. Het doet ons goed zoveel brieven, bemoedigende woorden, bloemen, een kus of een handdruk te hebben ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader en opa CORNELIS DIRK BAKKER Wij danken u hiervoor hartelijk. Uit aller naam: Auktje A. Bakker-Olthof Den Burg - Texel, juli 2010 Hartelijk bedankt voor de cadeaus, bloemen en de vele kaarten voor mijn 100ste verjaardag. Het was geweldig! mw. T. Bremer-Ellen 22 juni 2010 tjeborea JHahet'u Jiesofho 9 juni 2008 Wij gaan rent aan elkaar mennen, daaróm geen bezoek aan huh! Clementine de Wit Marc Röpke en Andreas Kluin tijdens het heren dubbel. spreekt voor zich: 6-1 en 6-4 in het voordeel van Röpke en Kluin. Waar zij aan twee sets voldoende hadden, hebben veel spelers drie sets nodig. Het zegt volgens Yvonne Brand van de organisatie iets over het fanatis me waarmee wordt gespeeld, ook in de lagere categorieën. Neem Irene Dijkstra, spelend in categorie 8 van de dames. 'Ze ging tot het uiterste (Foto Gerard Timmerman) en speelde een driesetter. Daarin moest er tot twee keer toe een tie break aan te pas komen om een beslissing te forceren.' Doordat veel partijen uitlopen, wordt tot 's avonds iaat doorgetennist. Zelfs partijen die na middernacht zijn begonnen, wor den strijdlustig gestreden, alsof er geen besef is van tijd. De meeste deelnemers mogen dan niet al te vroeg onder de wol kruipen, met name op warme dagen zoals maan dag is er veel animo om 's morgens vroeg te spelen. Enthousiasme en zelfs fanatisme is er ook bij de Texel se jeugd. Het jonge talent Sanne Brand speelt zelfs mee in de hoog ste categorie. Ze verloor, maar wel in drie sets, dus eervol. Jesper Arkenbout meet woensdagmiddag zijn krachten met Cocksdorper Joris Beintema. Op de Texelse derby gaat het er fanatiek aan toe. Arkenbout wint en staat met Sanne Brand in de kwartfinale van het Gemengd Dubbel 5. In de categorie Heren Dubbel 5 won haar vader Simon Brand met tennismaat Bas de Weger uit Schagen met 6-3 2-6 7-5 van Peter Ruiter en Peter Ruiten beek uit Biddinghuizen. Ewoud Bak ker veroverde na winst op Joost Osinga uit Anna Paulowna een plek in de kwartfinale Heren Enkel 4. Samen met Hans de Git uit Schagen staat hij ook in de kwartfinale van het Heren Dubbel 3. POBA sritsr Hntfuuuun DCamohelo Wouter de Wit Ja. op vrijdag 3G juli 201Ü, om 14.30 uur in het gemeentehuis op Texel (Groeneplaats!) Borrel vanaf 20.00 uur in de Hollebol, Parkstraat 32-34 (naast de Slock]. Ons adres: Burdetstraat 3, 1791 VA Den Burg

Texelsche Courant | 2010 | | pagina 3